Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
19. máj 2010

lela kam sa chystas rodit? pozeram, ze okres Pezinok, kam chodis k dr?

lenkaaninka
19. máj 2010

kým som vás prečítala tak dalšia strana ufff...
musím mm pochváliť že dneska mi bol v lekárni magnézium a s malým srdiečkom som mu tam dopísala rybiu masť odsávačku gázové štvorce a lieh...a predstav si svete všetko kupil ... 😵

tak už len pár vecí do desať a mám šicko...a môžem kludne spávať..inak ja som degment v tomto ja ked nemám niečo nachystané , alebo niečo nedoriešené normálne som nervozna a tak teraz psychačím nech už idem na materskú nech to mám vybavené na úradoch lebo stále rozmýšlam čo a ako...

vitaj lela..
ery a ty ideš kam rodiť??
malý ma zasa tanec s vlkmi v bruchu...a v piatok idem konečne na poradnu po dlhých piatich týždnoch tak som zvedavá...

ozaj baby od včera ma bolí tam kde máte spredu zhyb stehno a brucho tak tam ale nie kosť alebo klb ale tak spredu čo tam je nejaké šlachy a ked som kýchla dneska som myslela že zahyniem...no troska zo mna...

maxara
19. máj 2010

aalexis ja som mala taku predstavu, ze si EPI zaplatim a potom uvidim, ci si ju dam alebo nie.. alebo ci mi ju stihnu dat a pod.. a tak som sa spytala mojho dr., u neho rodit ale nebudem a on mi povedal presne to iste.. ale minimalne ako zadne dvierka ju chcem..

lela1809
19. máj 2010

doktora mam v sv. juri, a rodit prevdepodobne ruzinov

aalexis007
19. máj 2010

A je tu niekto aj z TT? Ja mam termin 5.7. ale podla posledneho ultrazvuku uz 29.6. - takze uvidime kedy sa maly vypyta na svet.

lela1809
19. máj 2010

ja som bola v TT na 4D UZV , mali sme uzasneho lekara.. Mudr. Ilavsky... keby som bola z TT tak by som chcela rodit u neho 🙂

maxara
19. máj 2010

lenkaninka zato moze spamerka maxi 😀

lela Andel?

maxara
19. máj 2010

lenkaninka to su bud slachy alebo tie svaly, co nam drzia brusko, nie? no v tom ohybe je toho vela na bolenie..
lela a ty si z Jura?

lela1809
19. máj 2010

ano Andel 🙂

maxara
19. máj 2010

🙂 aj ja k nemu chodim

lela1809
19. máj 2010

nie som z Pezinka, len som mala lekarku v budmericiach... a po pristupe ked mi povedala ze bude malicka postihnuta tak som zmenila lekara...

lela1809
19. máj 2010

🙂 tak sa tam mozno aj stretneme...teraz idem na kontrolu 31.5 🙂

aalexis007
19. máj 2010

teraz som mala taky zvlastny pocit - tvrdlo mi brusko a este ma to aj tak slabo bolelo. A to iste som mala aj vcera vecer, ked som uz lezala v posteli. ☹

maxara
19. máj 2010

lela 😕 😨 a na to mala aky dovod??? a co hovoris na toho nasho? ja ho milujem.. on ma neskutocne suchy humor, a ja takych ludi totalne zeriem.. a ta jeho sestricka nema chybu 😀 😀 😀

jane123
19. máj 2010

lela, aj ja sa chystam rodit v Ruzinove...len som teraz pocula od znamej co tam rodila minuly tyzden, ze manzel tam nemoze byt pocas prvej doby porodnej....ze ho zavolaju az na salu k porodu....tak neviem neviem..... ☹

petrap001
19. máj 2010

lela a to z akeho dovodu ti to povedala???

maxara
19. máj 2010

lela ja idem 24.5. 😒 ale sranda.. inak mame skoro rovnaky termin, aj dievcatka, aj vek 😉
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/julovky2010/...
kukni nasu tabulku ak si este nevidela a aj brusko mozes pridat ak chces

maxara
19. máj 2010

jane123 to asi nikde nemoze byt manzel pri prvej dobe.. ta vzdycharen je normalna izba, kde su viacere maminy a robia im tam aj vysetrenie odspodu aj monitor (vtedy maju vyhrnute kosele).. ale ak tam nie je nikto iny, iba ty sama, tak ti ho tam pustia

oacka
19. máj 2010

hej, maxi, aj to príroda zariadila,že nás nastrihávajú? že ležíme a tak rodíme "prirodzene"? a že v minulosti pri porode kopec žien umrelo? známa mi vybaví epidurál,čo mi budú dopichávať ešte aj po operácii,takže by ma tá rana nemala tak bolieť. a má anesteziológa,čo vyznáva názor,že pri porode sa trpelo pred sto rokmi a dnes na to nie je žiaden dôvod, že liek proti bolesti má byť podaný ešte predtým ako bolesť začne. tak uvidím,ako to bude, stať sa môže všetkko a každý má iný prah bolesti. ale lepšie ako vykrvácať pri porode placenty... čo mi teda zrejme hrozí...

oacka
19. máj 2010

kočky, ale pri prvej dobe porodnej aspoň u nás môže výjsť mamička za manželom na chodbu, tam sa prechádzať a predýchavať, takže ak vie stáť, tak môže byť s mm.

lela1809
19. máj 2010

maxara, je to na dlhsie pisanie.... maly sme zle vysledky na syndromy... v 20tt mi povedlaa ze mala bude postihnuta...ked som zacala slzit tak ze ved kazdy ma ine hodnoty...popri tom si vybvalia sukromny telefonat... kym som ja slzila...potom ze mam ist na amnio a do 4tt sa mam rozhodnut ci si TO necham... tak som bola 4dni na psychiatriu.. a snazila sa zohnat niekoho kto by mi urobil UZV... potom nasledovala amnio na kramaroch.... a morfologicky ultrazvuk co som horko tazko vybavila.... lebo 3tt cakat na vysledky otras.... potom som natrafila an MUDr. Ilavskeho a on mi urobil UZV a upokojil ma... proste uzasny lekar 🙂

jane123, boze ani ma nestras...spolieham ze manzel bude som mnou pocas celeho porodu :(

jane123
19. máj 2010

maxara....dik za info,..no..ja som si myslela, ze budem moct mat manzela celu dobu pri sebe ☹

petrap001
19. máj 2010

aj ja mam obcas tvrdnutie,teda aspon si to myslim 😒 ale to len v noci,ked sa snazim pohnut tak mi tak strasne stuhne brucho,ze je ako kamen,ale to len na trosku a potom zasa.ale neboli ma.ja uz ani neviem co vsetko mi je.dnes som v praci povedla ,ze o 2 tyzdne koncim,ze ja uz nemam nervy ani silu.ale materska mi ide az od 24.juna tak sa hodim aspon na 3 tyzdne na PNku,asi sa osalim doma 😀 😀 😀 ved uz teraz ked mam volno tak neviem co so sebou 😕 😕

maxara
19. máj 2010

oacka zlatko, ved ja na teba neutocim, ja sa len bojim strasne cisarskeho a tak sa ta pytam, ci sa ty nebojis.. a ano urcite priroda nemyslela na to, ze dr nam budu vyvazovat nohy a nastrihavat fazule, ale to vsetko mozes trvat na tom, ze si nezelas.. jasne, ze je prirodzenejsie rodit v gravitacnej polohe a aj odporucaju pocas kontrakcii prave preto chodit, aby babo tlacilo na porodne cesty.. ale samozrejme viem, ze mas ten problem s myomom, tak asi pre teba je lepsie ist CR, len ze ked ti lekar povedal, ze mozno aj spontanne by sa dalo, tak ci to ani nezvazujes.. len tolko.. nekric na mna.. ☹ ale musis uznat, ze je prirodzenejsie rodit normalne ako cisarom.. ved aj vsetky ostatne zivocichy tak rodia..

alllexa
19. máj 2010

Alexis - ja som o epi pocula same dobre veci - v podstate ziadne riziko nehrozi, maximalne par dni bolest hlavy, tak preco si ju nedat? Aspon ako alternativu, ked uz to bude pri porode neznesitelne...

Maxi - to fakt manzel nemoze byt pri prvej dobe porodnej? To pocujem prvy raz, nikto z lekarov/sestier to na prednaskach nespominal... To som myslela, ze akurat vtedy tam bude, ked budem hodiny rozdychavat kontrakcie a nudit sa. Ved nema vyznam ist do nemocnice a lezat tam sama este x hodin.

maxara
19. máj 2010

jane123 - nam hovorila teta na Kramaroch, ze pokial je vsetko v poriadku, tak aj odporucaju zenam chodit po chodbe a tam mozes byt s manzelom.. ak sa udrzis na nohach.. vraj cez kontrakciu treba zastat, o nieco sa zapriet a medzi nimi treba chodit..

lela to naserie, ja by som tie sproste tripletesty uplne zakazala, hlavne ked ani dr sama nevie vysvetlit ich pointu a tak upokojit mamicku, ze mozno o nic nejde.. navyse aj ked ti vyjdu dobre, este nemas istotu, ze male bude uplne tip-top.. udaj o nicom.. a potom ta takuto vylakanu nechaju cakat 4 tyzdne, trapne.. ten nas je super volba 😉

petra ako to, ze mas matersku tak neskoro, v Irsku je to tak? kolko tyzdnov a kolko pred?

maxara
19. máj 2010

allexa ja neviem ako v Ruzinove, ale na Kramaroch VRAJ nie je mozne tu izbu predelit nejakymi plentami, vraj pochopime, ked uvidime, je to obycajna izba s troma postelami...no ale skus podla seba, ze si na prvej posteli, akurat na monitore, kosela vyhrnuta, cely podvozok otrceny k dveram, kontrakcie, nemozes sa hybat, lebo monitor a vtom pride tatik k nejakej mamicke na tretej posteli.. no ja by som tiez nebola nadsena.. darmo by som tam mala toho mojho.. ale osobne si myslim, ze tie plenty by sa tam urcite dali dat.. MOJALILI by ich urcite aj usila.. 😀

petrap001
19. máj 2010

jaaaj ani ma tu nestraste s tym porodom este viac 😀 😀 😀 ja by som na cisarsky nesla len z jedneho dovodu a to je ze by ma porezali a to ste este nevideli niektore zeny po cisarskom v irsku 😕 😕 😕 ako od masiara,doslova.cez stred ako kravu 😖 😖 ale urcite ked sa na to niekto neciti,myslim rodit normalne,alebo ma zdravotne dovody,ta preco nie.dnes si zeny bezne davaju cisarsky,lebo jednoducho sa boja rodit normalne,ved nikdy nevies...ale myslim si,ze kazdy ma svoj osud urceny a ked sa mas trapi tak sa budes 😢 😢 duuufam,ze nas sa to netyka 😀 😀 😀 my len luskneme a babo bude von ani nebudeme vediet kedy 😀 😀 😀

lela1809
19. máj 2010

ja si tiez myslim ze je super...aj kamoska k nemu presla a hovorila ze vsetky vysetrenia jej porobil, co jej nasa lekarka vobec nerobila... tak nechapem ako to ze jeden lekar ta vysetri poriadne druhy na teba kasle cele roky....

zrzulka
19. máj 2010

Alex aka znacka sosoviek to je co nemusi vyberat na noc von? ja mam tiez mesacne ale v poslednej dobe cez ne nejako zle vidim, neviem ci je to zapricinene tehotenstvom alebo co ale fakt hnusny pocit....

Vy tu pisete o kadernickach a ja som akurat dnes bola. Som o tri kila vlasov lahsia... 😀

zrzulka
19. máj 2010

maxi v pohode zvladas, ja som si v kontrakciach este farbila obocie a mihalnice 😀 Moj muz zo mna nechapal, on uz na nervy zo mna.... A ja este varila cajik, dala si lahku papanicu, dobalila co mi chybalo a az takto sme sli.... Zial teraz si toto dovolit nebudem moct ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre