Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
20. máj 2010

elenka, uz si si nastudovala o nedostatku plodovej vody? ja zatial nemam tento problem, tak ti neviem poradit :(
monline, ked som bola v utorok na UTZ, tak tam mi hned ukazal ako sme na tom s plodovou vodou. je to tam pekne vidno.

monline
20. máj 2010

katty- myslela som si, že asi na UZV sa to zisťuje..pred dvoma týždňami keď som bola, tak mi vravela, že vody je dosť, dúfam že to tak aj ostane
katty ty chdoíš tiež do ružinova na poradňu? pôjdeš tam rodiť?

katty17
20. máj 2010

ano monline, budem rodit v ruzinove. uz som si tam zaplatila EPI a dohodla porodnicku, tak ostavam tam. zvazovala som este kramare ale uz som to uzavrela nech sa tym nemusim zapodievat 🙂

lenkaaninka
20. máj 2010

Dobré ránko ...nejako mi je divno ozaj asi aj počasie má na človeka vplyv lebo slniečko už chyba aj nám...
malý sa trepe o sto dvesto...znova periem deky a ešte veci z pampu a hotovo...ozaj ako lubim svoje deti ale už mi lezu riadne na nervy furt sa nudia nemajú čo robiť a bla bla....
furt chcu isť von ...no ozaj čakám na slnko ako na spasenie...

monline
20. máj 2010

katty- a kde sa tam zajednáva epi? u koho? kedy? chcem tam ísť a zaplatiť si to..

vierkaha
20. máj 2010

DObré ráno,
ďalšia otras noc za mnou, sa mi snívali samé kraviny a furt som sa budila 😠
Monline, kamoške prišlo toto rozhodnutie v priebehu dvoch týždňov, myslím si že to závisí od tety čo ťa dostane na starosť.

kafoditka
20. máj 2010

Ahojte kocky!! No spanok nic moc, som bola asi sto krat na wecku, ALE MAXINKAAAA, v tom miniaturnom spanku sa mi s tebou snivalo 😀 😀 Najprv si chodila som mnou na moju strednu do CA - podotykam v tomto veku a dochadzala si kazdy den z PK 😕 a potom si som to nejako preskocila a zrazu som bola u teba doma na zurke, ty si mala dlhe krasne cierne kucerave vlasy a spala si so mnou na roztahovacom gauci. Tvoj manzel nebol Misko, ale mojej svedkyne nastavajuci - ( rocnik 1983) 😵 😵 😵 boli sme obe bruchate a ja som si u teba rozťala patu na dve casti... No dobra somarina, co??? 😉

Katty - presne ten pribeh som pozerala a poriadne ma to dojalo.. 😔

Prosim prosim prosim slniecko uz zasviet a poriadne!!!!!!!!!!! 😎 😎

katty17
20. máj 2010

monline, je to v takej malej budove ktora je hned pri nemocnici. ked ides z parkoviska smerom k nemocnici, tak sa to nachadza na lavo od nemocnice. ordinacia je v suterene. ale lepsie bude ak ti to povedia na informaciach, aby si tam zbytocne nekruzila 🙂 byva to cez tyzden od jednej. daju ti najskor precitat info a poucenie o epi, musis tam vypisat tlacivko a potom si ta zavolaju na par minutiek dovnutra. potom to mozes ist rovno zaplatit a hotovo 🙂 stoji to 106 eur.

katty17
20. máj 2010

kafko, rano sme ten pribeh v praci rozoberali. dost smutne. ale tie male dievcatka ake boli chutne a vesele, vsak? nechapem ako ich mohol po tolkych rokoch maznel opustit 😔

mojalili
20. máj 2010

Dobré ránko kočky,
ja som sa vobec nevyspala, vlastne spala som dnes???? 😒 😒 😒

Musela som ist rano na krv, potom zaviezt LILI do skolky, bola som u rodicov, potom na nakupe v Tescu a uz som nevladala. Teraz som dosla domov a dala von pradlo z pracky....

Moj lekar je do soboty v Madarsku na seminare, tak este do soboty MUSIM vyckat, a potom som v pohode....brucho tvrdne jedna radost, bolesti ako pri menzese stale, co narobim....

Doniesla som si uz vajicko od rodicov a idem ho preprat, aby bolo ciste a vonave....a este nieco JUUUNOVKY ZACALI RODIT 😀 😀 😀 tak sa mozem i ja chystat 😉

No a este nieco, dnes som nahovno sofer, nedarilo sa mi, 2 x mi zhasol motor a raz som nevedela zaradit spiatocku.,proste tam svina neisla. Nic sa nestalo, len ma to stve....mam akysi blby den.... ☹

elenka.k
20. máj 2010

Ahojte, tak mne na to prišiel dr. na poradni, už keď ma pozeral zo spodu mi povedal, že mám nejaké malé bruško na moje tt, a potom na ultrazvuku sa mu to potvrdilo. No riziká sú rôzné, na to ani nepomyslieť, môžem aj prísť o bábo, ale zase tá voda sa samá obnovuje, čiže sa to môže zlepšiť. Podrobne pozeral bábo - vyzeralo, že je všetko ok.

adelaine
20. máj 2010

dobre ranko,
teda aspon pre mna..doteraz som chrnela, to sa mi uz davno nestalo,
tomu hovorim vyspat sa do ruzova 😀
ja to mam s tym spanim v noci tak na preskacku, jedna noc je vyborna,
druha uplne na h...o, ze spim len nejaku hodinku ci dve,
pritom ma nic neboli, nic mi nevadi, ale neviem zaspat...nechapem....

...inak som sa vcera dozvedela, ze o dva tyzdne idem na svadbu,
sice mila udalost, ale ja uz mam teraz krce v bruchu, ze co si
kurnik obleciem :(((

adelaine
20. máj 2010

elenka,
mne nejde do hlavy jedna vec,
ked je apriori malo plodovej vody, vidno to na sone dost skoro,
vyraz oligohydramnion znamena naozaj malo plodovej vody,
a mne len nie je
jasne, ze ked ti robili sono v 20 tt, este si mala tu plodovu vodu v norme?
skus pozriet tehu knizku, mozno si tam mala zapis o mnozstve uz vtedy.....
lebo ked raz ma niekto menej plodovej vody, tak jej ma menej, stale...
ona sa zrazu neodpari...tomu nechapem

monline
20. máj 2010

adelaine..ja idem na svadbu teraz v sobotu..obliekam si zelenkavú blúzku a bledé tehu elegantné nohavice, tie som si bola kúpiť v gyori..jediné boty čo obujem sú hnedé lodičky, tak si ich dám..nemám chuť si kupovať nové boty na opuchnuté nohy..a kúpila som si aj také čierne šaty s bielou drobnou potlačou, letné, ktoré si dám v prípade, že bude teplo..🙂

silvia.vesela
20. máj 2010

ahojte kocky,

tak, ja som mala zase na nic noc! Vsetko ma pobolievalo, normalne som mala taky pocit, ze mam poslickov... 😒
a este sa mi aj blbosti snivali! Ze mi chceli robit cisarsky, ale ze som nespolupracovala, tak sa na mna vykaslali a ze som isla domov! 😀
uz by mohlo vykuknut slniecko, mam kupene letne tehu veci a kedy ich stihnem vynosit?!

elenka, to sa moze upravit, len musime mysliet pozitivne. A info na nete radsej netreba ani citat, lebo clovek len na to najhorsie mysli.

janulienocka
20. máj 2010

tak ja som akurat dovarila a dojedla porovu polievocku, robim ju s mliekom, no vyborna, zjedla som asi pat tanierov, takze asi prasknem 😅
junovky uz rodia? paani, uz sa nam to blizi, huraaa 😵 😵 😵

pepppe
20. máj 2010

janulienocka,,,co uz junovky rodia??heh to uz caka potom aj nas,no nie??? 🙂

adelaine
20. máj 2010

moni,
ty sa mas..ako to mas dobre vymyslene 😉 a zladene...
ja mam problem nielen s oblecenim, mne je dobry len jeden sice pekny,
ale cierny top...na vrch samozrejme ziadne sako neobleciem 😠
topanky su mi vsetky tesne, az na baleriny, ktore som si kupila...a tie su take sportove...
no katastofa 😢

silvia.vesela
20. máj 2010

wow, no pekne ze junovky uz rodia! 🙂 o chvilu ideme my! 🙂

lenkaaninka
20. máj 2010

baby ozaj tie hniezda sa môžu žehliť?? alebo tie rýchlozavinovačky...ja sa toho akosik bojím ale ved ked je to zvonku bavlnené...čoo?

maxara
20. máj 2010

Ahojte bambuliatka..
ja som tiez moc v noci nespala dobre.. asi preto, ze som celu noc dochadzala do CA na gympel a potom som s Kafkom zurovala v ciernej parochni 😀 😀 😀 ZE KAFKO???
No potom mm vstaval 5:40 do prace, tak som vstala s nim, vycikala sa, dala som si dzusik, mm som vyprevadila do prace a sup ho naspat do postele, ale tentokrat pri otvorenom okne.. (mm to neznasa 😠 ) a spala som jak mimino az do 9:20.. Moj plan na den bol, dat si poriadnu vanu s kompletkou, ale predtym som chcela ist este na postu po zasielku.. No nastastie som sa pri tom spanku tak spotila, ze som nedokazala citit a isla som do vane hned.. pekne som sa osprchovala, oholila, umyla vlasy vsetko.. zastavila som vodu, vysla z vane, osusila sa a obliekla (kedze uz tu je smradoch) a potom som zbadala v umyvadle handru, ktorou mm utrel psiu stanku a len tak ju hodil do umyvadla.. takze ju aspon premacham, nie? pustam vodu a nic, tak som ju rychlo premachala v odtekajucej vode z vane, cela pysna na seba, aka som duchapritomna.. ibaze celu ruku som mala od stankoveho smradu.. 😖 tak som hladala po dome umyvadlo, kde este aspon trosku vody ide, nech si ju aspon trochu umyjem.. isla som kuknut do schranky, ci tam je letak o planovanej odstavke vody a samozrejme nebol..tak som volala mm nech zahlasi poruchu na BVS.. len co sa nasral. Vraj je to polanovana odstavka od 10:00 do 17:00 😲 a my si mame vysrat oko.. Idem tam pisat mejl, ci si fakt myslia, ze sme idioti.. je ich psia povinnost nas informovat do riti o planovanych odstavkach.. predsa si nenasamponujem hlavu 9:55 ked viem, ze mi maju vypnut o 10tej vodu.. nenaplanujem si na dnes pranie, nie? to su jedni hnusne spiny monopolisticke.. zase som znechutena.. mm dal psom rano vylizat olej z rybacej konzervy, lebo som povedala, ze ich dnes okupem a teraz su chudata vyhodeni vonku, lebo sa s nimi neda vydrzat.. 😖

mojalili
20. máj 2010

jasne, ze hniezda mozu, musia.. zavinovacka podla toho,co je povrchova uprava,, skor znizit stupen a moze sa zehlit, tym aj vsetko sa viac "vyzehlia" - spalia bacily....preto aj detske oblecko je dobre riadne prezehlit

adelaine
20. máj 2010

aach, jo..veru uz sa nam to krati...
prva nam spravu poda z nemocnice mojalili, a potom sa to uz posype 🙂

mojalili
20. máj 2010

NO jo, manzela som zaucala, ako vam sem supne info aj fotku🙂

monline
20. máj 2010

adelaine..hlavne aby si sa v tom dobre cítila..čierny top je fajn, hľadaj niečo k nemu..ja si beriem bledý baloniak ak by bola zima, ten neprepášem, ale nevadí..ako zvrchník mi to stačí ak by bolo chladno..možno natrafíš na nejaké jednoduché letné šatočky..tie moje som náhodou zbadala v gyori na trhu, vyšli len 3500 forintov..proste lacné letné šaty, ale majú dobrý strih..strihnuté pod prsiami a pekne obtiahnu bruško bez toho, že by zvýraznili zadok 😀..dĺžka pod kolená, v lete odnosím aj s legínami (len nejaké kúpiť) 🙂
lenkaaninka- bavlna sa dá žehliť, skús menej teplú žehličku, aby si nemala to hniezdo pokrčené..

lenkaaninka
20. máj 2010

všetko ostatné hej aj oblečenie to je jasné ale som na to včera kukala že či hej či nie tak teda hej 😀

lenkaaninka
20. máj 2010

ach bože baby teraz som vás dočítala a slubila som deťom palacinky tak idem na to...už som ich okupala lebo sa nudia tak davaj het do sprchy a idem na palacinky aj dlažky som chcela umyť ale uvidím podla chuti 😉

lenkaaninka
20. máj 2010

tak junovky rodia super už sa to blíži no mne ešte ani nie ale hlavne ked to začne tak hurááá ...normálne sa teším že budem schopná pohybu...
až na to počasie 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

adelaine
20. máj 2010

kocky, ja sa tiez chystam prat tie to vecicky pre maleho,
len sa chcem opytat, plienky periete na 60 st., ostatne staci na menej, vsak?
...a treba aby sa tie veci prali samostatne, ze? 😵
ale ja nenaplnim ani polovicu pracky, mam toho nejako malo 😒 ☹

mojalili
20. máj 2010

Adelanie, to je na tebe, ja periem biele na 60tke, modre na 40tke,a pokial mas zavinovacku bielu, kludne ju supni s vecami.

JA som teraz vyzliekla vajicko a dala som t na rucne pranie, nech to voni, mala som to u rodicov a tatko fajci, tak mi to akosi smrdelo...samo dala som nizke obratky zmykania... 😉

Boze ta moja kyselina, uz vazne neviem, co si s nou pocat, UZ VAZNE NIC NEZABERA..... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre