Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
25. máj 2010

ja mam mast na bradavky zatial obycajnu kalciovu, uplne super mi robi, takze som zatial spoko, ale uz potom, ked budem dojcit, mam jedlu, jednu z DMky a jednu Avent..

maxara
25. máj 2010

baby mne je taaaak na vracanie.. fuuj, normalne som spat v prvom trimestri.. 😒

rybaanka
25. máj 2010

ja uz mam inak vsetko oprane aj pozehlene pre krpca, uz len sa musim pobalit ja, ale este mam cas a este postielku nemam nachystanu pre krpca, ale to pripravi aj mangel, ved len natiahne cistu plachtu, nevlecie hniezdo a je to hotovo. 😉
a tiez este nemam vysterilizovanu odsavacku a cumle, ale to je otazka par minutiek a to urobi tiez mangel prinajhorsom 😅

rybaanka
25. máj 2010

maxi no mne je napodobne, lebo som zjedla paradajkovu polievku a palacinky s tvarohom a nuletou a asi som to prehnala 😖

rybaanka
25. máj 2010

idem sa natiahnut, kym mi krpec spi, mozno este nakukunem 😉

noemarta
25. máj 2010

janulienocka, dik za nazor, vidim ze uz mas jedno dieta, tak asi na zaklade prveho porodu si zvazila epi. ci pri prvom si rodila tiez s epi? ja sa toho akosi bojim, a zas z druhej strany si hovorim, ze porod zvladli ine, zvladnem to aj ja....

alllexa
25. máj 2010

Dievcata - neviete nahodou, ci sa mozu dat v tehotenstve odstranit znamienka? Chcem si to dat spravit teraz, ked mam este volno...

mojalili
25. máj 2010

MAxi, aj mne tak byvalo, to prejde o chvilku, vydrrrrrrrrrrrrrz. 😉 Klesne brusko a bude lepsie 😉

No dozehlila som, idem oprat potah od autosedacky, LILINKINEJ - BRZDA JEDNA - dedo natieral branku na zeleno a ona sa toho chytila, co smo si nevsimla a liezla mi do auta - ☹ ☹ ☹ ☹ samo ze autosedacka cela zelena, tak som nadavala ako pohan.... 😠 dedo to potom acetonom dal dole, a ze to tak mozem byt.....sak to smrdelo jak tchor, by sa mi deti nafetovali tam, keby som ich tam stale takto vozila. MUZSKA LOGIKA - ACETON VYPRCHA.... 😒 😠

zrzulka
25. máj 2010

@alllexa podla toho ako ti budu odstranovat, pri malej som bola v ULK na vypalovani bradavic.... mala kopala jak diva to si pamatam dodnes....

stanka33
25. máj 2010

Ahojte,

mojalili ja som mala taku nakupovaciu maniu v nedelu nabehla som do orsay obchodu a ked som videla tie veci co tam mali az mi bolo do placu,nakoniec som si kupila jednu bluzku kt. teraz nenavleciem hadam po porode mi bude,som sa strasen musela krotit... ja navleciem inak vsetko ale nie cez brusko, a gate tiez nezapnem

ja poprane nemam. dneska som cjcela dat aspon plienky ale ked stale prsi vyjde slnko kaslem na to este je hadam cas...tasku balim bud.tyzden

dnes ma nastvali, objednavali sme postielku malemu a ani nam nedali vediet ze ju posielaju, sme chcli normalne postou a ony nam to kurierom, ten z nicoho nic volal muzovi, vobec sme o tom nevedeli tak mi musel dojst peniaze vybrat bo ja sa nemozem z domu hnut lebo maly spi a bankomat mam daleko chapete??dufam ze mi ju vynesie hore lebo koncim necham ju asi vonku alebo co

achojka
25. máj 2010

@noemarta no ja byt tebou, si tu epiduralku zaplatim, a ked budes mat pocit, ze to zvladas, tak si ju nedas a peniazky ti vratia. Ja by som si ju urcite dala ako taku rezervu. Ked ju nebudes mat zaplatenu, tak potom ti ju uz nikto neda.

zrzulka
25. máj 2010

@kafoditka najlepsie ked ti veci pre maleho prinesie po porode muz nech sa tam nemusis vsade vlacit s tazkou taskou. ja balim dve tasky jednu pre mna do porodnice a potom druhu pre maleho ... vyvarit staci ked ti muz vyvari a prinesie....

zrzulka
25. máj 2010

@stanka33 mne sa to stava pravidelne, tiez ma vcera zhanal kurier ale aj som bola u nasich v petrzke takze smola, vraj pride dnes tak som zvedava na tu "zahadnu zasielku" ktoru vlastne ani necakam 😀

stanka33
25. máj 2010

alexa ja by som to uz nerobila, uz je aj tak neskoro co sa tyka pocasia....

zrzi inac ja tretie dieta nechcem urcite, nie teraz, ani kvoli sebe, ani kvoli podmienkam, bytu a peniazom by sme to urcite nezvladli, ja si tiez potrebujem trochu vydychnut, a musime sa vyhrabat z dlhov mozno neskor ked tyto odrastu ale teraz urcite nie....

zrzulka
25. máj 2010

@achojka nam na epi priprave hovorili ze ju pichnu ale neradi ....najlepsie je absolvovat epi pripravu. Ozaj a musim to absolvovat aj ked som ju uz absolvovala pri malej? neviete?

stanka33
25. máj 2010

a epiduralku platim aj ja minule som mala ako poistku a dobre ze som mala, neviem co by som bez nej, a teraz si ju zaplatim, aj keby som skoncila na cisarskom

stanka33
25. máj 2010

zrzi musis absolvovat na antolskej prednasku a na kramaroch musis vyplnit taky papier u anesteziologicky ja idem bud.tyzden, nech to mam skrku

kafoditka
25. máj 2010

@zrzulka ja to mam zatial vsetko v jednej vacsej taske - ved pre maleho tam mam len plienky, vlhcene obrusky a 2 bavlnene plienky. Tot vsio.. oblecenie pre maleho mam nachystane v skrini - to vezme, ked po nas pride..
Co si ty chystas do tek tasky pre maleho??

noemarta
25. máj 2010

alexa, presne aj ja som si chcela dat kuknut znamienka, na prsiach mam take dve velke, to som si chcela dat skontrolovat a popripade vypalit, ja idem 3.6. k lekarke, tak uvidim co mi na to povie.
achojky, presne som na to myslela, ze zaplatim si ju a uvidim.

achojka
25. máj 2010

Zrzulka, no neviem, ci su vsade taky ochotny a dali by aj bez pripravy. Ved tam sa tusim aj nejake tie vysetrenia okolo toho musia absolvovat. Kazdopadne, ja keby idem rodit normalne, tak bez epiduralky nejdem. Aj ked niekto povie, ze prezily iny prezijem aj ja, kazdy clovek ma iny prah bolesti, a kazdemu trva porod inak, a myslim, ze ked ma niekto dlhy porod, ze epi mu dost pomoze.

zrzulka
25. máj 2010

@kafoditka tak daleko este nie som ked pozeram ze vy uz mate aj postielky tak ja este nemam ani oprate a hniezdo je este kdesi na ceste ku mne ....
Ale tak urcite zoberiem plienky, vlhcene utierky, nejake oblecko (ak by sa erarne minulo lebo pri malej boli sestricky dost neochotne davat ciste alebo niekedy sa stalo ze ani nemali) nejake latkove plienky a oblecko na odchod z porodnice....
Ja si pamatam ako som sa vlacila po celej porodnici s balikom pampersiek a tazkou taskou....Vsetko prehrabavala kde co mam. teraz si radsej zbalim dve tasky. jednu nechame v aute a tu druhu budem mat pri sebe....

strasska
25. máj 2010

Ahojte, tak hlasim info z poradne. Drobciatko ma 2080gr. a vraj vychadza presne na termin 😉 A este nadalej to je prekvapko, vydrzala som sa neopytat 😎
Inak mna tu budete asi povazovat za obludu, ale ja doma nemam od Miskovho porodu ziadnu spiralu, ani makeup a vlastne ani nic.Ja sa vobec nemalujem, mozno by sa aj zislo, ale ja sa s tym necitim fajn a teraz pri malom uz vobec nemam chut.

zrzulka
25. máj 2010

@achojka pri malej ma nikto nevysetroval, len nas nahnali na prizemi do takej miestnosti nejake tie keci co si clovek nastuduje aj na nete povedali, potom boli otazky... a slo sa domov. A dali nam stempel ze sme to absolvovali. to bolo vsjo... ja nemam kde nechat malu tak preto sa pytam ci je to potrebne. ved urcite tam budu opat hovorit to iste a nakoniec sa aj tak az na sale zisti ci ti ju vlastne mozu pichnut alebo nie 😒

zrzulka
25. máj 2010

tiez chcem ako poistku lebo mam nizky prah bolesti... a neviem ako dlho bude trvat kym porodim, radsej nech mam otvorene "zadne vratka"

strasska
25. máj 2010

inak ku klystiru, pre mna to nebol problem, ale na priprave nam dula vysvetlovala, ze vobec nie je potrebny pri prirodzenom porode, pretoze telo sa na porod pripavi aj samo. Mozem potvrdit, svagrinu cistilo uz od rana 😉
A pri tlaceni Vam babo zatlaci na konecnik, takze pri 95% ani nic nevyjde, lebo nema ako 😅

zrzulka
25. máj 2010

@strasska preco obludu???? 😕 ja keby som sa nemusela malovat tiez sa tym nezdrzujem ale ja proste musim 😀

zrzulka
25. máj 2010

@strasska hovor mi nieco o tom, mna cistilo cely predchadzajuci den 😀 som myslela ze som lapila kdesi crevnu virozu a to uz bol vlastne porod.... ale klistir mi aj tak stihli dat, ale tak nebolo to nic hrozne co by sa nedalo vydrzat....

achojka
25. máj 2010

@strasska mna zase necistilo, mne ten klystir dost pomohol, dokonca sa mi ulavilo. 😀

strasska
25. máj 2010

ja som tiez mala klystir a bolo to v poho...tak je len pre tych, ktori maju panicky strach, ze im nieco ujde

silvia.vesela
25. máj 2010

ahojte kocky,

dnes som bola zase na predporodnom kurze, tak som sa dozvedela, ze ked mam okuliare, tak by som mala ist na 100% k ocnej lekarke, aby mi zmerala ocny tlak. Nezalezi na cisle dioptrii, ale na tom, aky ten tlak je. Ked je oki, budem moct rodit normalne.
A okuliare sa davaju dolu a takisto ani kontaktne sosovky nemozeme mat...takze ja nebudem poriadne vidiet 😀

a k tomu klystiru, ze nam daju cipok do zadku a potom to uz "jede".....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre