Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
25. máj 2010

ja ani neviem ci uslo 😝 ale asi nie ved po klystire uz som bola taka cista ze uz ani nemalo co... 😀 a ani sa nikto kyslo netvaril, skor len povzbudzovali vsetci prizerajuci.... 😝

noemarta
25. máj 2010

achojka, ved to je to, ze neviem aky mam prah bolesti, pokial to zvladnem, takze asi si to zaplatim a budem to mat ako taku poistku. ja som mavala dost ale ze dost bolestive kramy, takze aku taku bolest poznam a viem vydrzat, ale ci sa to da prirovnat k porodu, netusiiiim..... 😕

mojalili
25. máj 2010

Nebojte sa, klystir nie je nic hrozne, dava sa pri kazdom zakoku, aj chirurg. crevne, ci aj gynekologicke ....da sa to vydrzat....a naozaj nechcela by som zazit nejake divne situacie...ktovie, kazdi ma ine zvierace 😉
Pre babo mam nabalene plienky, 3 latkove plienky, oblecenie na odchod domov a nejaku kozmetiku a deku jemnu...oblecenie na odchod domov preto, ze kym manzel pride, ja si maleho prichystam a obleciem, a potom ho dam len do autosedacky co mi donesie.... 😉

zrzulka
25. máj 2010

to nie je cipok ale taka voda enjaka ci co to bolo ja ani poriadne neviem, nejako som to nevnimala.

inak ja mam pocit ze sa mi nejako zhosili oci teraz v tehu, stale mam pocit ze su suche.... nevidim poriadne.... pri malej som u ocnej bola tak asi aj teraz pre istotu pojdem....

zrzulka
25. máj 2010

@noemarta da tiez budes mat podobne bolesti, aspon ja som to tak mala a tym ze som nikdy nedavala tablety od bolesti tak sa dalo. Akurat ze ja som si zvykla tlmit tuto bolest horucou vodou co pri malom nebude mozne tak som zvedava ....

achojka
25. máj 2010

@noemarta No ja som si myslela, ze tiez toho hodne znesiem, a aj znesiem, a isla som do porodnice ako hrdina, s usmevom, ze to bude v pohode. Ale uz po dvoch hodinach som zistila, ze keby mam epiduralku zaplatenu, tak si ju urcite pichnut dam. Ide aj o to, ze tie bolesti a to predychavanie dost vycerpava, a ja som uz po 5 hodinach ani nevladala dychat.
Ale ako hovorym, kazdy to znasa inak. Moja kamoska povedala, ze ona mala take bolesti, ako ked ma silnejsiu menstruaciu a zvladala to v pohode.
Tam ide o tu istotu, ze mas nieco v zalohe, a ked bude najhorsie, mozes si dat epi pichnut.

achojka
25. máj 2010

@mojalili Jej to je dobry napad, s tym oblecenim pre male na odchod domov. To ma nenapadlo. Dakujem za inspiraciu 😀

silvia.vesela
25. máj 2010

a este k tej pupocnikovej krvi nam hovorila, ze to je biznis a ze uz napriklad v Cechach to stopli.....ze nemame poriadnu zaruku na to (aj ked by sme to mali zaplatene), ze to aj dostaneme, ked to bude potrebne....tak som bola z toho v soku, ze si zaplatime a nemusime dostat tu krv, ktora bola odobrana malemu po porode, ale mozeme dostat nejaku uplne inu...
S manzelom sme to chceli, ale teraz som skor naklonena tomu, ze do toho nejdeme....

alllexa
25. máj 2010

Ohladne odobratia pupocnikovej krvi - pravdepodobnost, ze ju vyuzijete, a ktoru oficialne uvadzaju, je 1:400. Treba sa rozhodnut, ci to za to stoji, ja stale vaham...

silvia.vesela
25. máj 2010

allexa, to ano, treba si to dobre rozmysliet..... a ze pri prvom dietati je tam len 15%, ze to "zaberie", pri druhom je to uz 45%

mojalili
25. máj 2010

@achojka Skusenosti 🙂 Viem, ze su tam formality, kym vybavime papiere s detskym novorodeneckym, ale sestricky chcu mat uz pomaly vyupratovanu aj izbu, tak maly nech uz je pripraveny, ved tych vecicek nie je vela a nezaberu miesto. Zavinovacku donesie muz aj ostatne, len kosielku, dupky, svetrik jemny alebo overal s ciapkou mam prichystane... 😉

zrzulka
25. máj 2010

ja si myslim ze ked clovek potrebuje pomoct dietatu tak si tu krv kupi od hocikoho kto si ju neda odobrat, tiez to cele vnimam ako biznis, ak niekto na to ma nech si to da odobrat, ak by som mala na to uvolnene peniaze tak dam, preco nie??? ale kedze ich nemam tak u nas je to celkom jasna vec....

alllexa
25. máj 2010

@silvia.vesela - tomu nerozumiem - preco pri prvom len 15%? To sa potom viac oplati vziat ju od druheho?

silvia.vesela
25. máj 2010

allexa, to neviem, ze preco pri prvom je to take nizke percento. To sa ale myslelo tak, ze ten odber by bol urobeny pri prvom dietati a to by malo prenho tych 15% a pre jeho surodenca 45%. Cize odber by bol len jeden.
ale najhorsie na tom je to, ze nemusi to byt krv vlastneho dietata, ale uplne cudzieho......

cigaretka5
25. máj 2010

Dievčatá ja sa budem asi opakovať ale v princípe neriesime kocik za tisíc EUR a vahame či odobrat pupocnikovu krv? Neviem kto a odkiaľ zobral že v Čechách to stopli. Je to riadna kravina, ani tie percenta 15 a 45% ? no nikdy nemáš 100 istotu že tvojmu dieťaťu pomôže jeho vlastná krv, ale ja by som si cely zivot vycitala ak by som ju raz nemala a môjmu krpcekovi by mohla pomôcť.

cigaretka5
25. máj 2010

A dievčatá nehnevajte sa na mna ale kto Vám povedal že pri prípadnej teansfuzii sa k vlastnej odobratej krvi nedostanete? Preboha veď základom každej transplantacie je overenie kompatibility x faktorov .a v prípade zhodnosti sa ide do transplantacie. Vaša vlastná pupocnikova krv je pre vad vždy kompatibilna pre vaseho súrodenca je to okolo 45%. Jediným problémom môže byt že vasemu bábätku odoberu pupocnikovu krv do pól roka dostane leukemiu a transplantacia krvi z pupocnika nebude lebo už pri narodení tam boli rakovinove bunky. Ak sú ale pri narodení u babatka rakovinove bunky prejavia sa maximálne do pól roka. Takze sa Vám nemôže stať že odoberiete krv, 10 rokov platíte jej uskladnenie a o 10 rokov ju dieťaťu nemôžu transplantovat lebo je napadnuta rakovinou. Toto je nemožné

alllexa
25. máj 2010

@silvia.vesela - ale ved ked si to zaplatim, tak je to vylucne moje vlastnictvo - je to v tej zmluve, takze mam pravo to pouzit. Ked sa jedna o darcovstvo do verejneho registra, je to ine.
A s tymi surodencami - praveze pri surodencovi je ta sanca mensia (50%), ze ta krv bude kompatibilna, takze prioritne je urcena tomu prvemu dietatu.

silvia.vesela
25. máj 2010

kocky, ja som uz z toho dopletena. Vsade povedia nieco ine. Nam ta pani dnes hovorila, ze ta zmluva je tak napisana, ze ludia tomu bez pravnika nerozumeju poriadne...ale ze je tak napisana, ze sa moze ta krv dat aj inemu dietatu a pritom nejde o darcovstvo do toho verej.registra. Ze sa deje vselico tym chcela povedat. Lebo ja som si tiez myslela, ze ked si zaplatim, tak bude v boxe uskladnena a len pre moje dieta....ale ze to tak nebyva vzdy.

cigaretka5
25. máj 2010

Baby všeobecne ak sa rozhodujte pre pupocnik je vhodne ísi pozrieť slovenské a zahraničné web stránky odborného charakteru nielen diskusné fóra v ktorých sú často krát skomolene informácie ktoré dostanú zrazu iný význam. Nechcem nikoho nútiť sa akokoľvek rozhodnúť len si myslím že rozhodovat by sme sa mali z faktov nie z toho že niekto niekde niečo počul a ešte to aj inak zreprodukuje.
@allexa my do toho ideme 1000 Euro je síce dosť ale našťastie rodiiny rozpočet neutrpi a hoadina to určite nie je. Mali sme v rodine rakovinu a viem aké je to keď hladas akékoľvek riešenie len aby si pomohla...

cigaretka5
25. máj 2010

@silvia.veselá mám doma tu zmluvu a tebe nič nebráni si ju z firmy vyžiadať. Je pravda že mám VŠ a so zmluvami pracujem denne ale právnička nie som. Ale tá zmluva je jednoznačne jasnejsia ako je zmluva o bankovom ucte..... Neviem kto Vám dnes tieto veci hovoril ale je to Jasná hovadina, je to tvoj majetok ako Pise allexa

silvia.vesela
25. máj 2010

kocky, neviem ako to je...ale my sme sa s manzelom rozhodli, ze do toho nejdeme. Nemam z toho dobry pocit, a viem aky je biznis a o com je.

achojka
25. máj 2010

Baby inak v jednej relacii kde sa o tom bavily bol jeden lekar, a tiez hovoril, ze nemusi dieta dostat tu svoju odobratu pupocnikovu krv, ale ze sa pouzije ta krv, ktora bude k dispozicii v "sklade". Preto som aj ja povedala, ze ked to ma byt tak, tak ja tiez do toho nejdem.

zrzulka
25. máj 2010

@cigaretka5 a da sa ta krv pouzit na hocijakeho clena rodiny ci len na surodenca.... ??????mne to tiez stale vrta v hlave lebo tiez kazdy povie cosi ine....clovek v tom potom nema jasno, dokonca som citala ze moze pomoct aj v liecbe cukrovky... preco potom tak vzacnu tekutinu neodoberu od kazdeho babetka?ved niekomu by sa mozno hodila nie?????

zrzulka
25. máj 2010

@achojka tiez mi to takto vychadza logicky ze sa hlada darca ako pri inej operacii ci transplantacii. no neviem tiez mi to riadne zavana biznisom....a nemam z toho vobec zly pocit ze nedavame odobrat....

maxara
25. máj 2010

@silvia.vesela ja si tiez myslim, ze je to nechutny biznis, zarabat na nestasti niekoho ineho.. ja dufam a verim, ze tu krv nikdy potrebovat nebudeme, lebo okrem toho, ze na to peniaze jednoducho nemam, tak si take veci pripustat nemienim.. a neviem si predstavit, ze raz by mi dr povedal, ze moje dieta napr v 16tich ma rakovinu a ja si poviem, uff nevadi, ved mame pupocnikovu krv.. Baby je to strasne dlhy cas a teraz veda tak napreduje, ze mozno bude sice aj pupocnikova krv pouzitelna na viac veci, ale napr postrehla som aj to, ze sa vyslachtil umely zivot, bakterie s transplantovanou DNA a nejake bunky odobrate zo zaludka dospelenho cloveka (z nejakej casti), ktore sa po nejakom jednoduchom procese spravaju ako kmenove bunky.. a to je len co som pochytila ja, co sa pustilo do medii.. baby nevieme si ani predstavit, ako daleko je tato veda, ktora sa tym zapodieva.. je to mozno v stadiu vyskumu a pupocnikova krv je preto o krok vpred, ale mozno zajtra alebo o pol roka akurat ukoncia vyskum s nejakou novou vecou.. Ja teda neviem, ale ja tu krv nejdem riest.. nemam na to zaludok

mirka285
25. máj 2010

Cigaretka a ty si si preco taka ista ze zrovna tie tvoje informacie su spravne?co pre nich pracujes?ja si nemyslim,ze v tomto pripade ci odobrat alebo neodobrat je to len vec penazi ale ide skor o presvedcenie ci to pomoze alebo nepomoze....ja osobne nepoznam nikoho komu by to pomohlo,tiez si myslim ze je to len jeden velky biznis,a ked uz sme pri tej rakovine,my ju mame v rodine tiez,ale to neznamena za ta krv by mi na nu pomohla ☹ aby si nebola prekvapena ked sa za par rokov prevali ze to bol jeden velky podvod ☹

cigaretka5
25. máj 2010

@zrzulka v Nemecku práve beží veľmi úspešný test na liečbu cukrovky, ak by k tomu v tvojej rodine vieš požiadať o to aby si bola do tohto testovania zaradena. Čo sa týka využitia pre iného člena ako je surodenec môžeš to lekárom doporucit ako zdroj pre transplantacne testovanie.
Baby v tej relácii 100% hovorili o verejnom registri, ak si dáte odobrat krv a zaplatíte za to je to vás a akákoľvek manipulácia podlieha vásmu súhlasu.

zrzulka
25. máj 2010

@maxara maxi tiez to tak nejako vnimam a v dnesom stave zdravotnictva nic nie je iste.... 😒 koniec koncov v dnesnej dobe sa da vsetko kupit ked ma clovek na to financie.... aj ta pupocnikova krv....

achojka
25. máj 2010

@zrzulka ja som inak bola z toho velmi prekvapena, lebo som si tiez myslela, ze ked si to zaplatim a platim uskladnenie, ze je to moj majetok, a ked budem potrebojat pouzije sa ta moja uskladnena krv. To, ze sa to takto robi (teda ja do toho nevidim, ale ked to ten lekar tak povedal) ma velmi sklamalo.

maxara
25. máj 2010

@cigaretka5 a co sa tyka zmluv, teda tu konkretne som nevidela, tak neviem, ale dokazu byt jasne napisane, ze sa aj traja pravnici dokazu na nich pohadat.. je to o tom slovickareni.. nam sa to zda jasne, ale mozno ustava a ine nadradene zakony hovoria nieco ine a ustanovenie tej zmluvy potom plati iba v pripade, ze nepodlieha tomu nadradenemu zakonu.. a fakt sa v tomto vyznat. v dnesnej dobe bez pravnika pomaly ani akciovy mobil nebrat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre