Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
7. jan 2010

caute baby, obcas bvas sledujem len nestiham pista, a ked vas citam pripadam si miestami nenormalna, nemam tendenciu nakupovat oblecky, detske vecicky na nete nejak nesledujem skor sa bojim aby som nakupom nejakej vecicky nieco nepokazila a babatku sa nieco nestalo, Manzel je miestami so mna na nervy.. ma to niektopra z vas? som v 11 12 tyzdni 30 decembra na utzv bolo vsetko OK len siju este dokina nevedela zmerat alle vraj velkost aj pohyby aj srdiecko je OK . Len keby buduca mamina bola OK ,dokonca aj z toho ze na mne este nie je nic vidiet som na nervy, brusko sa mi zda furt rovnake

lumimi
7. jan 2010

kafoditka - som rada ze ti to trošičku pomohlo - ja som zatial zvyknuta prekladat z toho čo sa učím do takej reči aby mi druhý rozumeli 🙂 ak by niekedy niečo bolo treba polopatisticky vysvetlit tak kludne, ja rada.

a ta nervozita ohladom toho že zatial nič nevieš je uplne normálna. ja idem 13.1 na meranie toho šíjoveho prejasnenia a tiež sa bojim že čo a ako to dopadne, ale to je asi len strach z neznámeho 🙂

lumimi
7. jan 2010

cigaretka5 - aj ja by som nakupovala - ale zatial sa držím a len poškuujem - zatial sa trošku bojím, som poverčiva 🙂

cigaretka5
7. jan 2010

no presne povercivost , tiez sa bojim , nechapem ako mozu baby v takom pokoji uz v 4 mesiaci nakupovat kocik a vsetky vecicky

zrzulka
7. jan 2010

Lumimi poznam zeny co po amnio prisli o drobca... ale mas pravdu vsetko je tak indi vindi. zase poznam aj take co ju podstupili a vsetko ok. ja osobne by som ju nepodstupovala aj keby mi vysli "zle vysledky" ale to je tiez kazdeho osobna vec....

Mojalili dakujem, pozrela som fotku bruska. krasne rastiete.... ja mam stale len take pidi brusko ale mam🙂))vsak este porastie. pri malej mi tiez zacalo rast az okolo 25tt. Dovtedy som ho videla len ja... 🙂

zajtra mame poradnu, tak som zvedava...

lumimi
7. jan 2010

ja budem nakupovat asi až po nejakom 28-30 týždni zatial asi nie, možno len zistovat že čo kde a ako nech potom viem.
zacnem najprv nakupovat sebe - nejake gate - začinaju ma už niektoré trochu tlačit

zrzulka
7. jan 2010

Ono nie je sranda ist ani po porode nakupovat vecicky. ja osobne nepachnem do nakupneho centra aspon pol rok po narodeni drobca. celkovo aj nakupy bude robit manzel... tak preto nakupujem dopredu. A ja skor verim tomu ze co sa ma stat stane sa a clovek to nijako neovplyvni. nastastie poverciva nie som....
Ale zatial som vela nepokupila, mame vela veci po malej, dokupim len to co bude nutne

zrzulka
7. jan 2010

Inak lumimi to pekne napisala ono podla mna ide len o strach z neznameho. ja ked som cakala prve babo tak som tiez bola vyklepana zo vsetkeho. Pomaly som sa bala aj vstat z postele aby som nepotratila... pri druhom to uz bude uplne ine ....je to nieco nove, krasne, neopakovatelne, clovek lubi toho maleho tvotra ktoreho nosi v brusku tuzi len po jednom aby sa mu nic nestalo, aby mu nic nechybalo... podla mna je to uplne prirodzene takyto strach.... tiez som tym presla

denisse
7. jan 2010

ahojte ...
tak ja dnes pracujem len z domu, tak som bola s malou chvilu bobovat, ale nevydrzali sme ani celu hodku, je tam zimaaaaa ...

co sa tyka nakupovania, tak ja sa budem snazit kupovat co najmenej, vacsinu mam odlozenu po malej ... dokonca aj kociar, autosedacku a take veci ... takze u nas to skor bude hladanie, kam sme co odlozili 😅

zrzulka
7. jan 2010

denisse ja som kocik aj sedacku predala takze my musime opat nanovo.... my mame maly byt co nepotrebujem predavam alebo darujem, aby mi to nezavadzalo Ale pri malej som mala toho aj tak vela takze teraz urcite nebudem taka horliva v nakupovani. Pri malej som musela skusit asi vsetko co trh ponuka.... teraz som uz mudrejsia.... akurat zvazujem ci kupit monitor dychu. pri malej sme ho mali ale vyuzivala som ho len cez den. v noci spinkala s nami v posteli tak sme ho nepotrebovali....

denisse
7. jan 2010

zrzulka .. nasa nela sa mala tichy reflux a v podstate kazdu chvilku sa zakuckavala az tak ze sa dusila ... ja som z toho bola na prasky, radili mi monitor dychu, aby som si aspon v noci odpocinula a nemusela byt v strehu .. tak ho mame (nepredali sme ho), ale vobec sme ho nepouzivali, lebo sa nam to zdalo nespolahlive ... neviem presne ako to funguje, ale nadobudli sme dojmu, ze to nie je o kontrole dychu ale tepu ... sme to vselijak skusali, napriklad polozit na to ruku a zadrzat na dlhsiu dobu dych a ono to nehlasilo problem, stacilo mu, ze vnima tep ... okrem toho stacilo, ked sa detska postielka dotykala nasej manzelskej a uz to vnimalo aj nase dychanie, takze keby sa s babom nieco stalo, tak to nezaregistruje ... tak ja neviem, nejaku velku doveru v to nemam .. ale ako hovorim, nepredali sme to a uvidime, ci sa nam to teraz pri druhom nejak osvedci ...

denisse
7. jan 2010

a vsetko po malej skladujem u svokrovcov, ti maju dom tak im to neprekaza ... 😉

miki060707
7. jan 2010

lumimi, ja som tiež pri prvom bola na amnicentéze a ti poviem, keď mi po 3 týždňoch povedali "zdravá dcéra" nebola šťastnejšieho človeka na zemi, ale myslím, že taký 3D ult. by odhalil tolko, čo mne amnio, lebo tie výsledky som mala malinké odchýlky....no ale človek nikdy nevie

no mi sme celé doobedie boli vonku, aj máme snehuliaka na dvore, manžel nevedel nájsť rukavice, on ani nenosí, tak som sa ja činila a som gúlala a gúlala sneh. gule 🙂 bolo to super

inak zrzulka gratulujem ku krôčkom, musi to byť super zážitok, viem si to predstaviť, ja mam kusok od Olomouca krstnú, a Olomouc sa mi veľmi páči, orloj najviac 🙂

pekný dník vám, mi uspávame malu, ale niejak sa nám nedarí, ja už vôbec nemám nevolnosti, našťastie, idem teraz si zamiesiť na pizzu, dali by ste si???? 😉
pa

takyna
7. jan 2010

Ahojte kočky 🙂

Baby farbili ste vlasi v tehu???

denisse
7. jan 2010

ahoj takyna .. ja som bola hned na zaciatku na melir .. kadernicke som povedala, ze som tehu, tak mi povedala, ze vraj svetle farby nevadia ...neviem, comu sa da verit, ale melir nejde priamo na pokozku, tak som si ho nechala ...

takyna
7. jan 2010

dufam, ze sa nic nestane, ja mam na hlave prave klasicku farbu, bohuzial mi uz sediveju vlasy, a citila som sa zle... 😔 taka vysedivela...

ericica
7. jan 2010

ahojte pekny dnik 😉
taky ja chodim pravidelne kadernicke na farbenie ale bohuzial to si vsimla aj ona ze mi tak farba nechyta ako pred tehu ☹
miki ja som robila kuracie prsia na smotanke a halusky tak som sa napraskala ze az 😀

rybaanka
7. jan 2010

caute tehule 😉

miki jasnacka, ze dali 😝 😝 😝 ja som robila fazulovu polievku a kuracie rizoto, no ale pizza je pizza 😝

takyna ja som si uz 1x farbila asi pred mesiacom, ale aj pri prvom tehu som si viac krat farbila vlasy a nemam pocit, ze by to nejako uskodilo krpcovi 🙂

co sa monitoru dychu tyka, tak mi sme ho nemali, len v porodnici nam ho dali, kedze krpec lezal na JISke a tam ho mali tusim vsetky deti, kupovat ho ale asi nebudem, podla mojho nazoru zbytocnost, ale zas na druhej strane, ak niekto vdaka tomu bude kludnejsie spavat, tak preco nie 😔

kocik mame este po krpcovi, takze to riesit nebudem, akurat autosedacku, pretoze vajicko sme predali 😨

takyna
7. jan 2010

Ericka aj ja som si vsimla práve teraz.... ☹ este to vyfukam a mozno budem musiet ist ku kadernicke 😝

miki060707
7. jan 2010

tak ani ja nebudem kupovať vela veci a možno ani nič, lebo mam po dcérke a ked to bude syn, tak mi švagrinina veci dá všetky veci po malom, už mi dala jeden spacebag, vaničku máme, autosedačku budeme mať, kočik máme, takže len kremiky a obrusky dokupim, lebo aj kamoška ma dcéru a že si všetko môžem požičať, ale aj ja mam dosť po dcére, takže to bude aj zbytočné, aj lehátko máme, no šak možno ma napadne niečo, čo nemáme, a možno dudle a dudle na flašky, hádam budem čo najdlhšie kojiť, ale radšej si jeden kupim, aj odsávačku máme, aj vysielačku.... 🙂

oacka
7. jan 2010

Čaute kočky!
Zrzulka, gratulujem k prvým krôčikom,musí to byť paráda! 😀 😀 😀
Aj ja by som chcela melír, ale moje milé bábo mi nedovolí ísť von, musím sa zdržiavať v blízkosti lavóra... 😝
Dnes som si dala cephyl,tak hrozne ma bolela hlava. a prešlo to.
Baby, chápem vás, že ešte nič nekupujete,aj ja sa ešte bojím. ale pozerať môžme, nie? 🙂 🙂

zajacik...
7. jan 2010

Ahojte babulky 🙂
Zrzulka blahozelam k prvym krockom, nadhera 🙂 🙂 🙂
Lumini k tej amniocenteze - mozno ze riziko je nizke, ale je. Mam kamosku ktora po amnio prisla o mimi, ja by som sa bala riskovat, myslim ze riziko potratu pri amnio je 1% a to sa mi zda dost...

zajacik...
7. jan 2010

Babulky co uz mate deticky, vyuzivali ste spaci vak? Je to dobra vec alebo zbytocnost? A v akom veku sa to dava? Predpokladam ze najprv je babatko v perinke, ale neviem ako dlho, mesiac? A potom je lepsie spaci vak ci rovno kupit perinu? Ked sa tie nase drobce narodia v lete, tak mozno do jesene by mohli byt aj vo vakoch, ale na zimu by im uz mohlo byt chladno, nie? Podelte sa so svojimi skusenostami, dakujem 🙂

lumimi
7. jan 2010

zajacik... je tam riziko, samozrejme,
ale zober si stačí aby si otehotnela a je riziko 80% v prvých štyroch týždňoch že príde žena o bábo - a predsa sme to tu všetky riskli.
- a tam kde robili výskum a stanovili riziko na 1% nie je to na beton že dvovodoom potratu bola amniocentéza. nehovorim že byt nemohla ale rozhodne by som ju nezavrhovala.

zajacik...
7. jan 2010

Lumini predsa nemozes povedat ze ked sme otehotneli tak sme riskovali ze potratime 😕 😕 😕 Vies ja amniocentezu nezavrhujem, ale myslim ze ked zena otehotnie po niekolkych dlhych rokoch cakania, ako napriklad ja, tak si dobre rozmysli ci podstupi akekolvek hoci aj malicke riziko ze by mohla o babatko prist...

denisse
7. jan 2010

zajacik ... spaci vak je urcite dobra vec ... ak bude horuce leto, tak si myslim, ze perinka aj vak su vela, detom bude horuco ... my sme nelu vobec v perinke nemali, co bolo tak horuco .. sice som to potom lutovala, lebo si myslim, ze "zviazana" by lepsie spala ...
ale vak sa urcite oplati, lebo inak budes kazdu chvilu v noci hore a prikryvat 😉

zajacik...
7. jan 2010

Denisse tak aku velkost je dobre kupit? od 0-3,3-6 alebo 6-12 mesiacov? Myslis ze keby sa kupila ta najvacsia velkost, tak by v tom bolo novorodeniatko ako "utopene"?

takyna
7. jan 2010

baby takže to dopadlo do zelena ☹ tie vlasy, no čo už 😎

dajte dáky link na spacie vaky

denisse
7. jan 2010

tazko povedat, ono zalezi aj na velkosti babetka ... myslim, ze ked kupis dopredu jeden na 3-6 tak sa nic nestane .. a potom podla situacie ... najmensi by som asi ani nekupovala ...

cigaretka5
7. jan 2010

baby no podla mna je monitor dychu dobra vec , svagrnia ju ma a kdeze bola orvych 50 dni ako sa krpec narodil s nim v nemocke, teraz je mozno nan este viac naviazana a monitor ma v postielke stale a kedze tak drobcek spinka aj ho ma furt zapnuty. Je to skvele kedze viete ze vase mimco je OK, aj kde spinka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre