Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
26. máj 2010

no ja po kedysi zavesených obrázkoch a velkom zrkadle...a reku nech mi kupi sadru a bielu farbu a pomalyčky sa môžem angažovať a vysmial ma...len my tu nemáme strop na malovanie lebo je drevo a steny by som v pohodke zvládla ale čo už...

tutifruti
26. máj 2010

No konecne som dozehlila... dnes som so sebou celkom spokojná... Dúfam, že zajtra sa mi podarí umyť to okno na obyvke, a naozaj si začnem tirediť veci a prať, lebo to počasie asi lepšie nebude.... 😖

luminkasp
26. máj 2010

lenkaaninka, sak ak ti to urobi mm 😉

lela1809
26. máj 2010

ahojte 🙂

tak vcera som isla nakoniec k tomu lekarovi.... dal mi tabletky GUAJAKURAN - vraj na uvolnenie svalstva a proti spineniu.... a este MODURETIC - na odvodnenie organizmu.... tlak som mala nizky, tak vraj je vsetko OK 🙂 tak som sa potesila a isla domov... ze ved mame kooopec casu este (32tt + 3)

dnes doobeda som sa citila ako mechom udreta... tlak (105/79) ... dala som si kavu po dllhej dobe... a tlak nic.... ale zacalo mi busit srdce... puls 112... tak cely den polihujem....

a teraz som si merala tlak, lebo mi je zase nejak divne a ten je 130/80 a puls 102

aky mavate tlak a puls pocas dna ak si meriate?? ja neviem ci je to OK :( alebo len panikarcim.....

oacka
26. máj 2010

Ahojte, ja som bola dnes posledný krát na poradni u mojho milovaného doktora... bude mi smutno a isto sa budem bez neho báť cudzích doktorov... som celkom uzavretá, všetko ok, ale povedal,že možno kvoli tomu myómu budú musieť robiť mauálnu lýzu... tak idem študovať,či pri tom náhodou neumrem...

janulienocka
26. máj 2010

Lela aj ja mavam vselijake stavy, nizky tlak a aj to busenie srdca, ale zas to prejde a je lepsie 😉 Kupila som ovci syr tak idem hltkat 😵

adelaine
26. máj 2010

oacka, necitaj si co je to 😖

alllexa
26. máj 2010

lela - podla mna je normalne, ze sa v tehotenstve zrychli pulz, citala som o tom - ja som vzdy mala okolo 60 tepov/min., teraz mam vzdy nad 70. Ale ked je to nad 100, tak by si to asi mala povedat gynekologovi...

oacka
26. máj 2010

už som prečítala... jediná útecha,že vraj sa to robí v anestézii, lebo inak sa hodím do anestézie už dnes... ☹ ☹ ☹ 😉

lenkaaninka
26. máj 2010

luminka ale kedy? ja rátam že ked budem v pôrodnici alebo tak za mesiac nejako by mohol...uvidíme...

lela aj ja to mávam tak že tlak ok ale puls je velmi rýchly aj sunny má preto zvýšené búšenie a to magnézium to má upraviť v podstate je to ok lebo sa zvyšuje objem krvi ktorú musí srdiečko prepumpovať lebo sa blíži pôrod a telo sa zásobuje na velku stratu...

kafoditka
26. máj 2010

baby ja mam pernamentne tep nad 100... len sem tam mi klesne na 90 😕

lenkaaninka
26. máj 2010

ja mávam tiež dosť často okolo 110 a že vraj do 120 je to ok...ale určite mu to spomen

adelaine
26. máj 2010

alexa, normalny pulz je medzi 70-80 tepov za min.,
v tehu je ako pises bezne, ze je tepov viac, srdce maka na
plne obratky, mame vacsi objem cirkulujucej krvi, ja si
pulz nemeriavam, ale minule mi bolo nejako divne, tak som si ho odmerala
a bol okolo 110 tusim....
a TK je lepsie, ked je nizsi....vysoky tlak (nemyslim teraz narazove
zvysenie u lekara, tzv. syndrom bieleho plasta) znamena v tehu
preeklampsiu....ale k tomu sa musia pridat aj opuchy na tele, bielkoviny v moci a bla bla...

tolko zdravotnicke okienko 😀

lela1809
26. máj 2010

dakujem kocky ste ma ukludnili 🙂 v pondelok idem do poradne tak mu to tam poviem 🙂

adelaine
26. máj 2010

..kokso, ten moj maly stikuta aj 5x denne, boze 😨 a to som si este nic sladke nedala......

mirka285
26. máj 2010

fuja vy aky mate prehlad a vyznate sa...vsak ja ani netusim aky mam tep,tlak len z knizky tehotenskej vycitam 🙂 mna dnes caka taka kopa pradla ze je mi uz teraz z toho zle...budem zehlit pri Panelaku ☹

lela1809
26. máj 2010

no ja som tlak vobec nesledovala.... len ked mi zacali puchnut nohy, ruky a tvar, zacla som spinit, a za dva tyzdne som priprala 6,5kg... tak som isla vcera lekarovi.... a povedal ze si to mam sledovat...

no mne sa to tam tiez kopi :( len neviem kedy sa k tomu dostanem.... este chcem oprat jednu pracku a mala by som sa do toho pustit....

kafoditka
26. máj 2010

@mirka285 ja musim zehlit zakonite rano alebo cez den, lebo vecer mi to strasne taha oci...
ja som akurat prezliekla pradlo v spalni..

lenkaaninka
26. máj 2010

adel to za to že chce to sladké 😉

akurát som dorobila pomazánku a mám aj na zajtra navarené hurá...aj detskú som diablikom upratala...

lenkaaninka
26. máj 2010

kafko ja práveže večer lebo cez den idem skapať a som nervozna ked deti okolo pobehujú tak preto večer tiež pri paneláku ale momentálne mám všetko ožehlené...ale musím novú dosku na žehlenie kupiť lebo sa mi tá stará nejako divno ohla a neviem nejaká je labilná...

achojka
26. máj 2010

@mojalili Ja som sa na to pukanie kosticiek pytala preto, lebo aj moje babo, ked v bruchu blazni, tak pocujem ak mu pukne kosticka. Aj manzel sa minule nalakal, ze snad si nezlomilo nohu 🙂

lenkaaninka
26. máj 2010

no ja som si nič také ako pukanie nevšimla to normálne pukne ako ked si pukneš prsty?

luminkasp
26. máj 2010

@oacka co ti musia urobit?

achojka
26. máj 2010

@lela1809 Vysoky pulz mavam aj ja. Ked si tlak meram doma, mavam vedsinou 95/60, ale ked mi mera lekarka na poradni tak mavam 145/85-90
Pokial nemas spodny nad 95 tak sa nemas coho obavat. Spodny tlak ked je vyssi je nebezpecny.

dugyna
26. máj 2010

caute kocky takze volala som z moni od noci su v nemocnici koli vysokemu tlaku a zatial to vyzera tak ze narano je naplanovana sekcia

kafoditka
26. máj 2010

@dugyna myslis monline??

dugyna
26. máj 2010

@kafoditka myslim monline

adelaine
26. máj 2010

fuha, v akom tt bola monline? chuda...

meruska
26. máj 2010

ahojte...
dugy to vazne? ona mala tusim aj cukor zvyseny ci nie?

sunnygirl
26. máj 2010

naša monline???????? 😨 😨 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre