Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zajacik...
8. jan 2010

A ja som sa chystala prave do toho Maxxu 😅 Podla mna je to o nahode ze na taku tehuvec natrafis, ja som tie rifle kupila v sekaci na masiarskej, ale uz je zruseny 😒

zajacik...
8. jan 2010

Oacka mas IP 😉

ericica
8. jan 2010

ja mam tehu veci chvalabohu po malej tak nemusim kupovat a vela som podostavala od manzelovj sesternice ona porodila v oktobri a mala dost pekne veci a kebyze mame syna tak aj veci po ich synovi podostaveme lebo my male len same babske 🙂
no a zajko v tom tescu som si aj ja pokupila veci a hlavne pre malu rifle a pulovrika ,tielka,nohavicky proste tam mali uzasne ceny a do skolky sa nam to aj tak zide 😉 baby chcete si niektora nechat pupocnikovu krv???
lebo ja nad tym rozmyslam alebo aj ked nie nechat aspon darovat ale ako som pocula aj tam musis splnat niektore parametre 😖

zajacik...
8. jan 2010

Ericica s tou pupocnikovou krvou este ani ja neveim, ale ak by som si to nedala zobrat, tak nemam problem darovat ju do verejneho registra, aby pomohla niekomu inemu 🙂

bellablonde
8. jan 2010

ahojte julovky, idem sa k vam pridat obcas na debatu. Ak budem vediet, rada poradim alebo sa podelim so skusenostou 😉 Samozrejme najprv velka gratulka vsetkym, aby sa fazulkam v bruskach pacilo 🙂 🙂 😵 😵 😵
Mam teraz chvilu cas, kym sa moji chalani vratia z nakupu - isli po zopar veci a uz su vonku viac nez hodinu.

Oacka, babenko sa ti krasne hybe a zachvilu si bude z teba robit srandu, ako sa bude tocit a ty budes vediet nahmatat, kde ma prdelku, hlavicku 😵 😵 proste krasa. Tvrdnutie spoznas asi tak, ze ti brusino akoby zmeravie.

Cigaretka, tebe som chcela hodit link na tehot.academy, ale vidim, ze si uz nasla. Celkom dobre info su tam.

Babule, hlavne mysliet pozitif 🙂
My sme pupocnikovu krv nneriesili, teraz si to este premyslime.
Spaci vak je vyborna vec, my sme kupovali c. 2 (bolo na vyber 1,2,3). Vyuzili sme ho dostatocne. Prebalovaci pult sme nemali, namiesto toho mame kupaciu vanicku na stojane s odtokom na bidet a priklopitelnym prebalovakom.
Ja velmi tuzim po dievcatku, uz sa tesim na nakupy "ruzovych" veciciek. 😵 😵

Erytrea kikuska ahoooooooj 😎 😎 😎 😎 😵 😵 😵

Uz prisli mojkaci, ideme dat obed. papa

oacka
8. jan 2010

Aj ja uvažujem o verejnom registri. A to by odtiaľ nemohli potom pomôcť aj nám, keby sme to potrebovali?
Neviete, či majú v Marks and Spencers aj tehu veci? Aspoň tehu spodné prádlo? Mne sa to v tých špeci obchodoch vidí všetko brutálne drahé!!!!

oacka
8. jan 2010

Zajko, ja Maxxx zbožňujem, mne sa o ňom normálne aj sníva,ako sa tam prehrabávam a nachádzam perfektné veci za 1 euro. 😀 😀 😀 Našla som tam kopec super vecí.. Ale teraz sa tam bojím ísť kvoli tomu zápachu dezinfekčnému, mňa by tam asi porazilo... 😝

zajacik...
8. jan 2010

Oacka ja som bola v Maxxe asi 2 krat, ja velmi obchody s oblecenim nemusim 🙂 Zato obchody typu baumax a hornbach a rozne nabytkarske obchody, tak to by som tam behala od rana do vecera 😀 No a teraz urcite budu hrat u mna prim obchody s babatkovskymi vecickami 😵 😵 😵

Bellablonde vitaj a prid castejsie 🙂

meruska
8. jan 2010

ahojte...tak uz som z vysetreni doma...som cela happy , babo sa nam krasne vrtelo, aj nam zamavalo a roztiahlo prsteky aby sme ich vedeli zratat 🙂 trosku ma ale zarazilo ze mi povedali ze je vsetko oki a teraz ked pozeram na net tak to NT ma byt medzi 1 a 2 mm a ja mam len 0,77 mm ...nie je to malo? viem ze zle je ak je vysoke, ale nikde sa neviem docitat co znamena ak je male ☹ ale Dr. vravela ze male je v poriadku tak tomu chcem verit .... jooj som taka stastna... moja mamka si normalne pri tom vysetreni pustila slzicku 🙂 bol to ozaj uzasny zazitok

oacka
8. jan 2010

Aj ja sama som pri tom vysetrení revala! 🙂 Neboj meruska, jedna kočka tiež mala NT toľko čo tzy a bolo to dobre. Hlavne je, čo povie doktorka! Tak už len Hoppan toho 14.! Teším sa s tebou! 😀

meruska
8. jan 2010

vdaka, ale aj tak mi to trosku vrta v hlave... ale Dr. sa k tomu neako nevyjadrovala, povedala ze oki a nic viac...a ja som to az teraz zistila ze je to neako malo

rybaanka
8. jan 2010

Caute 🙂

spaci vak je podla mna vynikajuca vec, my ju pouzivame dodnes 😀 maly sa tolko prevaluje v noci, ze si neviem predstavit, ze by spal bez vaku, raz sme to skusali s perinou, ale stale bol odkopany 😲 v lete som mu davala len bodynko pod vak a mal len taky tenucky vak a teraz na zimu som mu kupila taky uplne hruby vak (asi ako klasicka perina) a pod tym mava klasicke pyzdamko 😵
ale prve mesiace sme pouzivali perinku, ale od kedy sa pretaca, tak jednoznacne len vak 😎 😎 😎

dnes som mala poradnu, vsetko ok, brali mi krv na AFP a pokial mi nebudu volat, tak je to ok, dalsiu poradnu mam 5.2 a okolo 19.2 sa mam objednat na morfologicky do gyn-fivu, takze tam asi v pondelok zavolam, nech mi daju nejaky termin 😉 a potom mi brali este raz krv, lebo som dr. spominala, ze pri krpcovi sme mali po narodeni problem s krvou, tak mi budu este sledovat protilatky a ja dufam, ze tentokrat zdedi krv po mne a nebudu problemy 😖

zajacik...
8. jan 2010

Meruska super spravicky, urcite je to v poriadku, ked doktorka povedala 🙂 Mas aj fotku?

zajacik...
8. jan 2010

Rybaanka takze vak kupim urcite, ked su take dobre ohlasy. A je teda potrebne kupovat vankus a perinu ked to dietatko vobec nevyuziva? Teda potom neskor urcite hej, ale odkedy sa pouziva vankus a perina? A drzim palce na krvicku nech je vsetko OK 🙂

rybaanka
8. jan 2010

pupocnikovu krv som si davala a verte mi baby, ze teraz som stastne, pretoze vdaka tomuto odberu hned zistili par hodin po sekcii, ze maly ma hrozne vysoke hodnoty v krvy a hned bol prevezeny na JISku, vdaka comu sa mozno predislo tomu, ze mohlo to skonict ovela horsie 😔
takze ja pupocnikovu krv dam aj druhemu urcite, clovek nikdy nevie ci to nezachrani dietatu zivot a mat vycitky svedomia, ak by som nedala a bolo by to potrebne, to urcite za nijake peniaze na svete nestoji 🤐

rybaanka
8. jan 2010

zajacik dakujem, vankusik sme zacali pouzivat tusim az po roku, dovtedy bez vankusika a perinu dodnes nepouzivame, kedze len vo vaku spinkame 😉

meruska
8. jan 2010

fotku mam a hned prikladam... nase babo je neake vtipne...ked sa malo fotit, vystrcilo na nas ritku 🙂

rybaanka
8. jan 2010

meruska krasna fotka, aspon vies, ako vyzera zozadu 😀 to tiez kazdy hned nevidi 😀 😀 😀

strasska
8. jan 2010

Ahoj, rada by som sa k Vam pridat...uz Vas citam dlhsie, ale vzdy len spatne, lebo tehotenske nevolnosti ma priputavali skor k zachodovej mise ako k PC 😔
vidim, ze riesite pupocnikovu krv... my sme si dali zobrat a teraz zvazujeme opat. Ak date do verejneho registra, pravdepodobnost, ze sa k Vam dostane vasa vzorka je minimalma, ale samozrejme Vam moze pomoct darovana krv od ineho darcu
spaci vak je super, aj ked uz sa nam do neho nevmesti...takze teraz spi pod perinou a v kuse ho v noci kontrolujem, co mi uz ide na nervy

rybaanka
8. jan 2010

strasska vitaj 😉
a staci kupit vacsi vak, my ho mame veliky, cez celu postel 😀 😀 😀

zajacik...
8. jan 2010

Meruska super fotka 😀
Strasska vitaj 😉

erytrea
8. jan 2010

ahojte

baby chcem sa spytat, tie ktore ste toho casu zamestnane a budete az do zaciatku materskej, neviete nahodou ako sa nam bude pocitat materska? myslim z akeho obdobia (posledne 3 mesiace alebo viac) nemate nahodou ohladom tejto temy nejake presnejsie infosky?

cigaretka5
8. jan 2010

erytrea dolezite je aby si mala splnene podmienky nemoc poistenia a potom sa bude vychadzat z rozhodujuceho obdobia posledne tri mesiace

strasska
8. jan 2010

spaci vak cez celu postel? fiha? no pre nas to uz je asi pase, lebo ani v tom predchadzajucom uz nechcel byt. 😉

cigaretka5
8. jan 2010

erytrea takze upresnujem som ta trosku zaviedla. materska je naviazana na podmienku platenia nemocenskeho poistenia najmenej 270 dni v poslednych dvoch rokoch pred porodom ak si podmienku splniela, rozhodujuci je vymeriavaci zaklad z ktoreho sa platilo toto poistenie . Výška materskej je u teba 55% denného vymeriavacieho základu. Denný vymeriavací základ si vypočítaš ako podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období (predchádzajúci kalendárny rok)a počtu dní rozhodujúceho obdobia. AK si bola teda cely minuly rok nemocensky poistena, a na matersku ides napr v maji 2010 je tvojim rozhodujucim obdobim cely minuly kalendarny rok 2090

ericica
8. jan 2010

cigaretka 2090 😀 😀 😀
a nevies nahodou aj to ze ci sa ma bude tykat materska ked prestupujem ze jednej materskej na druhu a pred prvou som robila 10 rokov???ked si v tom taka zbehla ..diky 😵

erytrea
8. jan 2010

a ma to nejaky suvis so mzdou? myslim keby sa mi zvysila za toto posledne obdobie ci to ma nejaky vplyv na matersku? nemocenske si platim viac ako 270 dni to je v poho.

katy1979
8. jan 2010

ericica aj prestupujes z rodicovskeho na matersku tak to plati. mne to tiez vychadza tak akurat. takze este ze tak. ja si platim aj dobrovolne takze budem mat max. matersku. konecne bude trocha penazi.

bellablonde
8. jan 2010

ery, to ti uz nepomoze. Materska sa ti vypocita z celkovych prijmov za rok 2009 (hruba mzda+ vsetky bonusy a odmeny)

erytrea
8. jan 2010

jeeeeej koho to tu vidim 😵 😵 😵 😵 😵 to je prekvapkoooooo 😉 🙂 ako sa mate? teda to sme sa tu pekne stretli 🙂 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre