Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
28. máj 2010

janul 😉 ale nie som.. ved som vyretusovana 😀
lulu aj mna nauc, mam asi 2 pracky zase na skrinke a zase uvazujem o ich vlozeni do skrinky, ale zas to dopadne ako miuel, ked sme si s mojalili vzajomne pripominali pekac v trube a zehlenie v skrinke 😀 tak ale komu sa chce.. dnes mi navyse pridu dvaja velki prdosi (17rocni) a budu okupovat celu obyvacku.. v sobotu ma mm zahradnu party pri prilezitosti oslavy jeho zivotneho jubilea 😀 (ale nie, okruhliaky ma az o rok). A na vsetko, cely byt mi ostava iba nedela, kedze v pondelok cakam baby 😉 velka navsteva sa u mna bude konat.. a nehovoriac o tom, ze v nedelu este musim ist s Larou trtkat k jej frajerovi a jeho hypnotickemu panovi, asi 85 rocnemu deduskovi, co iba slzivo pozeral na vyskakujuceho psa a tisko zalostne spominal na stare zlate casy... ani obedovat nechcel ist 🙂 teliatko jedno..

maxara
28. máj 2010

no a detska lekarka.. kazdy obvod ma svojho lekara aj detskeho. Takze ten nas musi zobrat a ked chceme nejakeho ineho, tak sa treba spytat, ci ma miesto. Ta co som chcela ja, ma full a setsricka mi tak medzi recou povedala, ked zistila aky som obvod, ze "aha, uz chapem, preco nechcete ist k tej svojej.." whoops, to ma trochu zneistelo, cize asi skusim este inu

janulienocka
28. máj 2010

Maxi 😀 a ty este robis, alebo uz si na materskej? inak k tomu kojeniu, prveho som kojila 1 a 1/2 roka, vsetko fajn, akurat ze ku koncu uz to dost bolelo, mal uz zubky a tak, a tie bradavky uz tiez nemam ako pred tym, takze uz to tak dlho urcite nebude ...

maxara
28. máj 2010

ja este dnes a z buduceho tyzdna uz len utorok a streda a juchuuuu materskaaaaa 😀

lulu1983
28. máj 2010

Detsku lekarku mam vyhliadnutu - ani moc mlada, ani moc stara, cca 45 r, ordinaciu ma blizko pri nas a co sa mi paci je, ze ma napr. 2 cakarne - jednu pre chorych pacientov a druhu pre tych co su zdravi, ale idu povedzme na kontrolu len, tiez posiela vysledky vysetreni eletronickou formou a poskytuje aj telefonicke poradenstvo - to je tusim za priplatok.
Skusala som volat do ambulancie, ale nedovolala som sa, tak som dnes poslala mail, ci s nou mozeme ratat, tak uvidime, ci odpise, prinajhorsom sa tam skusim buduci tyzden osobne zastavit, hadam to nie je moc skoro?..
Maxi: paradny program na vikend, hlavne ten 85 r. stary pan ;)

sunnygirl
28. máj 2010

ja sa tiež teším mám detskú lekárku hneď pod činžiakom, tak sa teším, že nebudem musieť cestovať s kočíkom autobusom 😵

alllexa
28. máj 2010

Ja by som najradsej mala lekara tam, kde chodim aj ku gynekologicke, musim sa tam spytat...

cigaretka5
28. máj 2010

@mojalili ked tu baby rozoveraju detskych lekarov ako je to s kvalitou detskych lekarov v senici? doporucis mi niekoho.
@maxara este k tej vahe ziadna zena tucna ak sa tek neciti, pozanm kosti baby co maju depku zo svojho tela a poznam kocky co su molet a okolo nich taka sexi aura. Takze na to mat depku zo svojho tela sme uz vyrastli no nie? ja som mala iny problem, cely zivot som trpela ze som vysoka a este aj kostnata, takze som si pri svojich 40 kilovych spoluziackach pripadala otrasne. Potom som si jedneho dna povedala ze mam dve moznosti bud byt chodiaca depka avsetkym a hlavne sebe liest na nervy alebo to zobrat sportovo a vytazit zo svojej vysky co najviac. teraz som mala chvilu depku ze aj moja nenarodena dcera bude mat taky problem ale naco sa depkarit skor ako je to tu ?

janulienocka
28. máj 2010

Lulu nemyslim ze je skoro, za par dni je jun a to sa urcite tie porody rozbehnu, hlavne ak budu horucavy, takze ja som sa uz detskej pytala ... 😉

cigaretka5
28. máj 2010

no ja s tym etskym lekarom neviem mame byvame pol mesiaca v BA a druhu v okrese Senica, tak teraz neviem kam vobec mimoc prihlasit na trvaly pobyt a co s lekarom. Ma celkom zaujalo sukromne centrum v auparku, nerozmyslala ste niektora? alebo zostavate u statnych lekarok? myslite ze tieto sukromne centra su vyhodene prasule?

lenkaaninka
28. máj 2010

ahojte babule ....fotka je zo svokrovej 50 tky som tam ako ropucha spuchnutá...u nás je nádherne slniečko super ako v lete...idem variť cestoviny a prečítať vás... 😉

lenkaaninka
28. máj 2010

@cigaretka5 dneska som bola na soc.poi. a podala som si tu žiadosť o materskú a nevieš náhodou za kolko chodia domov tie rozhodnutia???

cigaretka5
28. máj 2010

@lenkaaninka no po pravde netusim ale oni maju na rozhodnutie podla zakona tusim 30 dni, takze tak skoro to nebude 😢

lenkaaninka
28. máj 2010

šak umrem za 30 dní od zvedavosti...

lenkaaninka
28. máj 2010

@mojalili díky za recept 😉

lenkaaninka
28. máj 2010

baby ste rozoberali váhu tak ja som mala 77 pred a teraz 87 a ešte asi pôjdem hore....a pri mojej výške 176 vyzerám ako zabiják....ale nejako mi to nevadí ani mm ale vadia mi skôr pripomienky blbého okolia že ty si sa zväčšila alebo fuuu ale si pribrala a pod...niekedy mi to je fuk a niekedy si to pripúšťam no proste hormony...

petrap001
28. máj 2010

caute kocky 🙂 ja idem o hodinku do poradne tak som zvedava..dufam ze tlak mam ok,lebo tie navrete zily sa mi nepacia ☹
a potom este od druhej v praci 😠
ja s lekarkou doma problem nemam,dam maleho ku mojej byvalej detskej,no uzastna je.este do minuleho roka som bola pri nej ale tak sme sa dohodli ze uz je nacase sa prelozit ku inej,lebo ze to je take blbe ze by som aj ja bola pri nej aj maly 😀 😀 😀 ze to len ciganky tak robia,lebo maju deti ked su este same deti 😀 😀
a zasa som hladna..no koniec 😀

sunnygirl
28. máj 2010

maxi, pre taba odkaz odomňa 😀 , som Ti už dávno chcela napísať, že ty máš taký krásny spisovateľský dar, že Teba by bola škoda, keby si nepísala rozprávky (aj pre naše detičky) budeme ich potom čítať našim deťúrencom ˇkeď podrastú 😀 .

chcela som sa vás opýtať, kedy ste dostali od svojho lekára papier na materskú pre zamestnávateľa?????

maxara
28. máj 2010

cigaretka ved ja som praveze z depky vyrastla.. ja som reagovala prave na to, ze baby, ktore mali pred tehu hmotnost 50kg maju teraz depky, ze pribrali, ze maju 60-70 kg a to este nevedia, ako to nakoniec dopadne. Ved mne je velmi jasne, ze ked ma niekto zaklad 50 a je kostnaty a svalnaty a ziaden tuk nema, tak sa mu vytvori v tehu aj tuk, lebo ved telo si robi zasoby aj na kojenie a aj to babo do zasoby.. A potom to pekne vsetko zmizne. Takze ja mam akoze jasno.. len neviem, co mam povedat na to, ked ma niekto tych x kg, z mojho pohladu malo (a to tu nie som sama), ked sa nazyvaju taketo baby tucnymi svinami.. ved hadam by som sa mohla aj urazit, ked take zviera velke ani neexistuje, ked najvacsie co je, je velryba a tu na konikovi ma velryba 80kg 😀 no a ja mam teda podstatne viac.. Ale samozrejme, ze sa neurazam a dufam, ze ani ine tucniaciky 😉 , lebo vieme, ze kazdy je zvyknuty na svoj standard, ktory chce mat, s ktorym je spokojny a v ktorom sa citi dobre.. tzv zona pohodlia... ja som napr kvoli hormonom dosratym pribrala pomaly potichucky za 5 rokov 25kg (nastastie pri mm 😉 a mm tiez trochu) a teda mam ja naozajstne obezitne problemy, ked uz nic ine, tak ma netesi teda ziadna pohybova aktivita, sport je pre mna utrpenie, lebo som hned zafunena a spotena, mam pocit, ze smrdim na 100 honov a aj tak sa ledva hybem, vo vsetkom som posledna a este je to aj neesteticke ako bonus (napr ja v plavkach, alebo pri behu..). Akoze ja si plavky v pohode dam, ked chcem ist plavat, to ja dlabem, co si kto hovori, ale su chvile, ked mi to jedno nie je.. Cize ja by som bola spoko so sebou a citila by som sa dobre a aj v plavkach by som sa stradovala, keby som mala o tych 25kg menej ako teraz a teda vam poviem, absolutne by som nebola chuda, lebo este stale by som mala viac ako ma konikova 80kg velryba.. takze si asi viete vypocitat, ze som naozaj vyssia vahova kategoria a nekecam len tak do vetra.
Ale samoztrejme tym nechcem povedat, ze baby kludne zerte ako prasata, ved ste tehule.. som chcela len, ze kludne si dajte tak ako pred tehu, neprezierajte sa a na kila nepozerajte, priroda je mudra, vie preco si ten tucik odklada na horsie casy a ked dokojime, tak kazda sup do svojho standardu (a ja dufam, ze sa mi tehotenstvom upravia aj hormony a tiez klesnem aspon na tu velrybu). Mirka a Mojalili to krasne dokazali, aj tuti, tak preco nie ostatne.. nikdy nepomoze nezrat. Takychto rad som ja dostala a verte tomu, ze ma pekne vytacali, kedze vsetci si myslia, ze ked je niekto tucny, tak preto asi, lebo chce byt.. a zere urcite jak prasa, len chrape na gauci a to je vsetko.. no niekto fakt nepatri do tejto kategorie..

kafoditka
28. máj 2010

Baby tak som konecne doma.. No stravila som na Antolskej 3 hodiny, podotykam hladna!! 😠 😠 Do cakarne k lekarke som prisla ako prva 8:30, tak som sa vytesovala, ale zistila som, ze velmi predcasne..Doktorka zacala ordinovat o 10:00 ale najprv jej prisla taka kamoska, potom taka znama, potom 3 baby len "na receptik" a mna zobrala konecne 11:20 😠 Vnutri som bola asi 3 minuty, kukla do tehu knizky, spytala sa, ako prebieha tehu, vypisala vymenny listok na sono+prietoky a ze chodte sa objednat... Ani sa na mna nekukla 😕 Ale inak velmi prijemna a sympaticka pani..
Tak som zas isla o poschodie nizsie sa objednat na sono, kde som cakala skoro hodinu. NO KONECNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nemusim vam hovorit, ze vsade bolo nedychatelno, totalny hic a sedte takto 3 hodky u lekara.. Navyse hladna.
Takze vysledok z dnesneho dna je asi taky, ze v stredu buduci tyzden idem na to sono a potom v piatok s vysledkami na poradnu, kde mi uz spravi vysetrenie...
Som total K.O., idem si na chvilu lahnut..

maxara
28. máj 2010

sunny ja som na materskej od 3.6. a dostala som papiere na poslednej poradni, cize 24.5. takze pohodka stihas. No a o knizke neuvazujem 😀 ved ja si to neviem predstavit, ze o com asi by to bolo.. 😀

petrap001
28. máj 2010

@kafoditka chudatko 🙂 mna by asi porazilo,ale to tak s tymi nasimi lekarmi,cakaj cakaj,mozno sa dockas 😀 😀
inac som sa chcela opytat,mate tu ciaru cez brucho??? neviem preco ma to napadlo 😀 ale ja ju nemam 😕 to ju musim mat ci ani nie??? no vazne veci ma trapia,co? 🙂

petrap001
28. máj 2010

a ja som na materskej az od 24.juna 😕 no bol najneskorsi termin aky som si mohla dat.lebo mam matersku len 26 tyzdnov,takze cim neskor pojdem tym dlhsie budem doma,ale aj tak mam uz len tyzden v praci a idem na PNku,mozem ich drbat..dufam ze mi dnes doktorka da vsetko co potrebujem.

alllexa
28. máj 2010

@sunnygirl - ja som si papier na matersku vypytala uz 10 tyzdnov pred terminom - lebo som na matersku chcela nastupit 8 tyzdnov pred terminom a mala som este 2 tyzdne dovolenky, takze som vedela, ze uz ten papier potrebujem...

@kafoditka - no to je des, ja by som umrela tak dlho cakat... radsej vzdy nosim nieco na jedenie a kupujem si pitie, ked niekam idem. A vysetrenie prietokov je standard? A to je sila, ze aj na sono si sa musela objednavat, to Ti nespravila v ordinacii?

sunnygirl
28. máj 2010

maxi, jedným slovom sú obézni ľudia aj zo zdravotných dôvodov, niele z vlastnej vôle 😕 a neboj, nerieš to, ja si stále hovorím, keď sa niekto nechce nech sa nepozerá a nech si myslí čo chce. Je pravda, že sa mi to ľahko hovorí a nemala by som sa ozývať, ja som mala pred otehotnením 53 kg, takže nič ma do tejto témy nieje, ale neposudzujem ľudí podľa výzoru.
JA Ti budem držať palce aby sa Ti hormóny umúdrili, a aby sa Ti splnil tajný sen dostať sa do váhy akú si praješ (inak súhlasím s aj s cigaretkou) a nám všetký budem držať palčeky, aby sme sa tiež dostali do pôvodných rozmerov, alebo aspoň tdo takej váhy aby nám vyhovovala 😉 Ak som Ťa niečím nahnevala, ospravedlňujem sa dopredu a predstav si ma ako také roztopašné slniečko aby som vyčarila na Tvojej tvári úsmev a v srdiečku teplý, hrejivý pokoj 😉 😉 😉

sunnygirl
28. máj 2010

kafko
a to sa iba začalo otepľovať. U nás je momentýálne najteplejšie na celom Slovensku 😅

sunnygirl
28. máj 2010

maxi
napríklad o nešikovnom pavúčikovi, ktorý si nevie utkať pavučinku 😀 😀 😀

alllexa
28. máj 2010

@petrap001 - no ja som teraz zistila, ze fakt mam pod pupkom tmavsiu cieru, normalne som v soku🙂
ale nic se nedeje, ked ju nemas🙂

sunnygirl
28. máj 2010

ja keby som mala taký dar ja by som písala, ja milujem ROZPRÁVKY 😀

sunnygirl
28. máj 2010

allexaˇ
tak uvidím v pondelok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre