Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
28. máj 2010

@kafoditka ale ty by si mala mat v tehu knizke pozancene ze Rh negat ..a tym padom by tam mala byt aj krvana skupina muza...a odobera krv na pritilatky v 1trimestri v 28tt a v 34tt, ale pokial si nemal ty doteraz tehotenstvo alebo potrat..tak nemas mat preco nejakym sposobom tvorene protilatky...tie sa tvoria az ked preniknu cervene krvinky plodu do tvojej cirkulacie....to byva az pri porode, po rpipade predcasnom odlupovani placenty a lebo potrate....

dugyna
28. máj 2010

@kafoditka cize ak budete cakat druhe mimi tak potom uz to bude nutne sledovat...

kafoditka
28. máj 2010

@dugyna to vsetko mam poznacene v tehu knizke... Viem, ze po porode mi maju pichnut nejaku injekciu na protilatky, ale teraz nerozumiem... Bude teda maly nejakym sposobom ohrozeny, ked sa narodi s Rh faktorom pozitiv??

dugyna
28. máj 2010

@kafoditka kafko tebe pichnu aby si nezacala tvorit..ak by bol maly Rhpozit...aby to druhe mimikeby ste chceli nebolo nejako ohrozene...
pokial si nemala nejake komplikacie pocas tehu ktore by mohli sposobti zmiesanie jeho krvicky z tvojou / ak je teda pozit/ tak maly by nemal mat ziadne..
a neboj jeho vysetria hned po narodeni ze ci je vsetko ok

kafoditka
28. máj 2010

@dugyna UF, no dufam, ze vsetko dobre dopadne.. ja sa na to popytam este doktorky...

silvia.vesela
28. máj 2010

presne aj mne to tak zacina, ako keby som mala menzes dostat, potom mam tvrde brucho, bolest krizov a este aj bolest lytok....nastastie to vzdy preslo, aj bez sprchy...ale je to neprijemne.... 😠

ericica
28. máj 2010

ahojte kafko aj my mame taky problem a ked sa narodila mala tak som dostala injekciu RHEGU... A teraz mi dost casto beru krv a sleduju protilatky,,,my s mm mame tiez spolocnu krv...ja mam 0 negativ a mm 0 pozitiv....
si predstavte dnes som bola na poradni a sestra mi nevedela ani za svet zobrat krv....skusala z oboch ruk aj viackrat a neslo to vobec nebolo vidiet zily,ale asi z toho ze som rano nepila vobec ani glg vody 😒
a som mu spominala aj tie menstruacne krce a puchnutie noh,tak ma pozrel a ze som sa uz zacala otvarat,tak mi predpisal take vaginalne cipky ma tie krce,plegomazin na noc a magnezium....na dasliu poradnu idem o dva tzydne to uz aj na ctg a prietoky a budem chodit uz kazdy tyzdem 🙂

kafoditka
28. máj 2010

@ericica a mala sa ti narodila s akym faktorom? Mala nejake problemy pri zltacke?? Alebo akekolvek ine??

silvia.vesela
28. máj 2010

idem kocky aj ja do postele, peknu nocku a dobre sa vyspite!

maxara
28. máj 2010

kafko neboj, jasne ze vsetko dopadne dobre.. nemala si predsa ziadne komplikacie, vasa krv sa nemala ako zmiesat 😉 nuf?
ericica 😕 otvarat? no super.. nie ze porodis skor ako mojalili, ved ona predsa musi byt prva 😀

maxara
28. máj 2010

babky zabky aj ja idem asi spinkat.. masko mam napacovane, jednu tortu urobenu a mala zacala kopkat, takze je cas ist do postele..

kafoditka
28. máj 2010

@maxara okrem toho vyssieho tlaku v druhom trimestri mam ukazkove tehu.... Akurat teraz pocitujem prve zloby.. Puchnu nohy, bolia ma zily navrete na nohach, nevladzem uz tolko.. ale sak to patri k tomu, nie?? nejako uz vydrzime

dugyna
28. máj 2010

@silvia.vesela ono to je take ako menstruacne bolesti je to trening na porod..chod si vtedy lahnut vyloz si nohy..a ak by to neustupovalo tak si daj teplu sprchu..ak ak tak neustupi chod k dr...

@kafoditka opytaj, ale podla mna to bude ok , presne ako pise maxi ak si nnic nemala tak vse bude ok

maxara
28. máj 2010

kafko jasne.. ved sa kukni, zachvilku rodis, tak co chces este vladat.. kukni asi 500 stran dozadu, tam sme si pisali, nech uz je tu jun, nech je teplo a nech sa kotulame 😀 a on uz tu za par dni naozaj je.. uz nam brutal odbija a zachvilku sa ani nenazdame a budeme v porodke a potom doma a zachvilku budeme oslavovat 18tiny nasich ratolesti.. 😀

dugyna
28. máj 2010

@maxara nejak si uletela v tom case nestras...

kafoditka
28. máj 2010

Maxi, Booooze, az teraz uvidime, ako naozaj bezi ten cas.. nase deti budu toho dokazom... 😉 Mne aj tak to tehu strasne rychlo ubehlo.. prve 4 mesiace som ani nevedela, ze som tehu a teraz uz pomaly idem rodit 😕

ericica
28. máj 2010

kafko mala ma krvicku po ockovi cize rh pozitiv a ja mam protilatky chvalabohu v poriadku....ale v tehu knizke nosim manzelovu darcovsku karticku lebo tam ma poznaceny faktor krvi aby v nemocke vedeli ze mame tu rh inkombatibilitu.

ericica
28. máj 2010

jaj a dodnes som s nou nemala ziadny problem okrem obycajnych detskych chorob...klop klop....a zltacku sme mali len taku minimalnu a upravila sa este pred odchodom z nemocky 🙂

maxara
28. máj 2010

kafko veru.. a mne kazdy strvtok sa meni tt a chodi mi mejlik pre brusko a tento tyzden nic 😕 aj som cakala ale ee

kafoditka
28. máj 2010

@ericica tak to je super, ze mala nema problemy, ja rozmyslam, ze si to v tehu knizke zvyraznim nejakou fixou, kedze Peto nema darcovsku knizku, on totiz nemoze darovat krv...

kafoditka
28. máj 2010

@maxara asi sa pozabudol 😉

maxara
28. máj 2010

kafko mne to tam dr napisal aj ked mame s mm obaja rovnaku krv 0+

maxara
28. máj 2010

@kafoditka no ale nic neprislo doteraz? myslis ze ma odignororval?

maxara
28. máj 2010

uz idem naozaj drichmat, tak packo

ericica
28. máj 2010

aha a co ti povedal dr???lebo mne povedal ze si musim zalozit do knizky manzelovu krvnu skupinu....no keby on nedaroval krv ani ja neviem co tam dam.....
ale ja so svojou velkou hubou som to v porodnici viackrat hlasno zdoraznovala a hned po porode mi isli pichnut tu injekciu na protilatky.....takze aspon na nieco su tie moje usta dobre 😀

kafoditka
28. máj 2010

@maxara ale nie... mozno nejaky technicky problem v ich systeme..

ericica
28. máj 2010

maxi krasne snicky 😉

ericica
28. máj 2010

ja si myslim ze rovnaka krv nevadi len taka co je + a - nie???
kafko a vy mate s mm aku??

kafoditka
28. máj 2010

@ericica tak to si ju musim otvorit aj ja... a pre istotu poviem aj manzelovi nech ich upozorni, keby som ja bola velmi k.o..... 😵

kafoditka
28. máj 2010

@ericica ja mam Anegativ a Peto je B pozitiv...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre