Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

janka256
31. máj 2010

@merikac presne ako vravis pri malej som dostala kontrakcie a s usmevom som isla do porodky nejako mi to nedochadzalo asi ale teraz uz len dni budem odpocitavat a stresovat ale sak bude ako ma byt vecne tehotne byt nemozeme... 🙂

alllexa
31. máj 2010

@oacka - ja by som tiez radsej vedela presny termin, kedy to pride... Toto je taka strasna neistota, aj sa bojim planovat nejake veci, je to dost obmedzujuce. A tiez este nic necitim a som uzavreta.
A najradsej by som sla este na ultrazvuk, aby som vedela, ake velke je babo a co to vlastne bude... Aj tak mam pocit, ze to nevyratali presne a ze moje babo bude "hotove" uz skor. Potom sa obavam toho prenasania...

mojalili
31. máj 2010

tak toto su tie capacky, je to fotene mobilom, tak ziadna kvalita, ale inak sa mi zatial neda....

No veru, uz sa nam to pomaly krati, len cakame, co nam u lekara povedia, ze?

Baby, ja som taka leniva, akoze mam druhy dych, ale nechce sa mi 🙂 Jedla by som sladke slane nakopu, otras so mnou.

merikac
31. máj 2010

@mojalili ..a ty co?? ak si spravne pamatam, tak ty si nadstavena na 2 juna,,,,,,,,malemu si sa uz vyhrozila,,ze nech sa poponahla??..........a tie capacky su chutne,,,,,

mojalili
31. máj 2010

Ja mu frflem kazdy den, ale on bude cely moj manzel, robi pravy opak 😀 😀 😀 Zajtra idem lekarovi, ale necakam, ze by ma poslal rodit...aj keby som rada isla uuuuž .... 🙂

mojalili
31. máj 2010

aporpo, tie capacky ma vysli - tie vlavo 1,49€ a tie vpravo 1,69€, inak by som to nekupovala, to su take malichernosti, mozno to nevyuzijeme, mozno ano🙂

adelaine
31. máj 2010

ahojte zienky,

veru, to by som aj ja brala, psychicky by som sa nastavila,
ze je tu den D a ide sa rodit, takto sa bojim presne tych istych veci,
ako pise oacka, najhorsia je ta neistota, ci uz a ci je to ono... 😖

..ja uz som pediatra zhanala, s jednou, ktoru poznam som volala,
ona mi vsak oznamila, ze zaciatkom jula ma dovolenku,
tak neviem, co stym...babo by malo byt pozrete pediatrom
asi do 24 hod. od prepustenia z nemocky......tak neviem, ci mam
zhanat ineho 😒

inak, ja som sa doteraz citila ok, ked som viacej nieco porobila,
citila som sa unavena, nic viac...poslickovia iba sem-tam,
posledne 3 dni mi je vsak na skapanie ☹ neviem, co sa
udialo, ale mna tak boli panva a slabiny, ze sa ledva suchcem,
len sedim a lezim...a som rada, ked dojdem na wcko ...
fakt nic nevladzem robit...je to na nervy..ja to ten mesiac takto nevydrzim 😢

oacka
31. máj 2010

allexa, prečo sa bojíš prenášania? dnes to už lekári majú pod kontrolou. ja som bola prenášaná 2 týždne! tak možno aj moja dcéra bude... ale ja mám taký ciťák,že pri všetkých tých mojích obavách všetko dopadne úplne normálne.. a že si potom poviem,že to vobec nebolo také strašné. treba mať asi lekára,ktorému človek verí a môže sa s ním narovinu prozprávať.
mojalili, tie botky sú krááááásne! veľmi dobre si kúpila.

oacka
31. máj 2010

allexa,mňa by porazilo,keby som ani netušila,čo to bude, či dcéra či syn... ja si myslím,že moja bude také menšie bábo,dúfam,že vynosí tie 56tky,čo som jej pokúpila. 😀 😀 😀 😀 😀
a neviete mi povedať,či to svetielko do zástrčky z Lidlu je na niečo dobré?

meruska
31. máj 2010

oacka...ty uz si si v saci niekoho konkretneho dohodla?

ja sice nemam taky problem ako ty s miomom, ja len trosku s krvou, ale tak vraj som pod dohladom, injekcie picham pravidelne kazdy vecer ...a este aj mame s mm opacnu krvnu skupinu, aby nestacila ta moja trombocytopatia 🙂 teda kazda z nas ma asi nieco 🙂
ale inak sa citim vyborne, ja ani neviem ze som tehu..dokazem vela chodit, robit..ako predtym

miki060707
31. máj 2010

no ja som tiež veeľmi rada, že viem po prvé do čoho idem, že nemusim čakať kedy to na mna dojde, ale zas aj kamoška, tiež bola taká, že kedy to dojde a tak a začalo ju bolieť brucho a kontrakcie došli, tak bola ešte doma a ked došla do porôdky, tak do dvoch hodin porodila....neboj oacka, všetko bude dobré, ale niet nad ten pocit, že budeš počuť, vidieť svojho drobca akonáhle odíde zo svojho terajšieho príbytku....

agika1982
31. máj 2010

Ahojte kocandy.....pozeram,ze ste tu toho vela popisali.....mne pred tyzdnom brala doktorka ster z posvy,mala som stale biely vytok, a dnes som volala za vysledok...je to akysi druh plesni,ak zajtra idem pre tablety do posvy....dufam ze malinke bude v poriadku......nemalo by to drobca ohrozit,iba ak pri porode,ak by to bolo nieco vaznejsie.....
pozeram ze niektore mate uz 36 tyzden tehu...no drzim palceky...uz sa to teda riadne krati.....ale verim,ze vsetkym nam to dobre dopadne....ked som bola pred tyzden v poradni,robila mi dr aj ultravuk....mala neni stale dole hlavou....naprao ma hlavicku a nalavo nozicky...tak snad sa este otoci....niekto vravi ze uz mala byt davno otocena a niekto ze babena sa zvyknu otacat aj posledny tyzden....tak som zvedava....
niekedy sa tak citim,ako by ma bili od rana do vecera....uz neviem ani dobre spavat...stokrat sa otocim,kym si najdem vhodnu polohu....

oacka
31. máj 2010

máte opačný RH faktor, meruska?to mám aj ja, ja som negatív, moj muž pozitív, ale zatiaľ netvorím protilátky, tak to hádam bude ok, to ani neriešim, to nám pichnú nejakú injekciu a bude,nie?
ja už mám dohodnutého,ale koncom júna ide na dovču,tak možno budem rodiť pri niekom inom... už to neriešim,všetko sa to porieši! ty ideš rodiť do novej?

meruska
31. máj 2010

oacik..moje krstnata mali take lampicky do zasuvky..vyuzivali ich pri nocnom kojeni, aby sa baby uplne neprebrali lebo je to take malinke tlmene svetielko...oni to dokonca nechavali zapnute celu noc..aby mohla mamina na nich mrknut jednym ockom...
ja ale mam dotykove nocne lampy s troma urovnami svietenia, tak si len jemnucko capnem vedla seba a mozem ist kojit, resp. prebalovat

miki060707
31. máj 2010

švagrina rodila tiež s myomom a nebol problem pri pôrode...
a tiež by som zašla pozrieť do teska, ale už kupovať pre seba veru nebudem, lebo máme toho habadej, takže ani nevynosíme a takých capačiek máme veeľa od kamošky, ale mojalili, šak do kočika, ked dáš, bude fešááák malý Danko.....

meruska
31. máj 2010

ja idem do novej...
mne idu protilatky konrolovat az 8.juna...ale tiez myslim ze to az po porode nam nieco pichnu lebo vraj pri prvom babatku nemal by byt problem..
ja co si picham injekcie do bruska, tak to mam kvoli trombocytopatii..zla zrazanlivost

miki060707
31. máj 2010

inak aj mi máme svetielko do zásuvky, macko pooh a použivam ho doteraz, nieje to veľké svetlo, a keď sa mala pýta na šerblík, alebo zakriť, tak to svetlo zasvietim a aj vidim a aj nieje veľké ....
Inak 56 vynosiš, šak ja som pri Soni vyše 2 mesiacov dávala 56, síce nemala ani 3 kg, ale mesiac uričte drobec ponosí 56ku.....

alllexa
31. máj 2010

oacka - no prenasania sa bojim preto, ze co ak to dieta bude privelke na prirodzeny porod, alebo tam potom hrozi, ze plodova voda bude "prezreta" - zelena a pod., skodi to pokozke babatka a pod...
Navyse, ked mi urcili termin porodu o tyzden neskor ako mi to vychadza tu na koniku (a tu je to podla mna presnejsie, lebo sa zohladnuje dlzka cyklu), tak si stale mozu mysliet, ze to je v pohode, hoci de facto uz tyzden budem prenasat...

oacka
31. máj 2010

to si pichal moj mm, keď mal nohu zlomenú, aby sa mu cievy neupchali. čo narobíš,keď treba pichať,musíš pichať. mojej známej to nechceli dať domov,ale kvoli tomu musela ležať v nemocke a tam jej to pichali. ona mala kvoli tomu zlé prietoky a malá nepriberala, takže ty to máš zrejme úplne pod koontrolou.
no ja chcem to led svetielko kvoli kojeniu, za tie 3 eurá to kúpim a hotovo! a máš niekoho v novej vybaveného?

oacka
31. máj 2010

ale veď oni to budú kontrolovať, allexa. a neviem,či koník je až taký presný.
meruska, a tebe ešte nekontrolovali Rh protilátky? mne to kontroluje pri každom odbere. ešte ja zajtra idem na krv.

mojalili
31. máj 2010

No MIKI, my sme mali pred tyzdnom 3340g, tak neviem neviem, ci my vynosime 56.tku 😀 preto sa bojim donosenie maleho do terminu, sak do to porodi 🙂

strasska
31. máj 2010

@oacka aj ja chcem to svetielko a aj ten kolotoc sa mi pacil, len ja musim vzdy niekoho poprosit, lebo na stanici nikdy nic nemaju 😖
@meruska a koho si si v Novej vybrala?

meruska
31. máj 2010

mne to ale popravde pichá mm...si na brusko uz poriadne nevidím, a aj sa bojím.... a občas pri tom Timko i riadne vystrája..boxuje mm do ruky 🙂 ale väčšinou ho nezobudíme...
aj mne kvôli tomu kontrolovali prietoky a tak...lebo ak by sa mi upchala placenta, babo by som nevyživovala..

ja nemám nikoho, idem len tak, lebo je dovolenkové obdobie a aj Hoppan je pri mori a sám povedal že nevie vôbec kto tam bude

strasska
31. máj 2010

Misko mal 3600 ked sa narodil a 56 sme nosili asi dva mesiace, takze by sa to malo dat. uvidime ako to bude teraz 😉

strasska
31. máj 2010

@meruska tak asi na tom budeme rovnako, Rosakova vraj ide od polovice jula na dovolenku, ale ja jej aj tak skusim zavolat, ze keby som aspon na poradne mohla chodit ku nej, hoci by uz ma aj odrodil niekto v sluzbe

meruska
31. máj 2010

oacik..mne ozaj este nekontrolovali protilatky co sa tiez cudujem...teraz prvy krat mam prist

agika1982
31. máj 2010

mojalili ty budes mat riadneho cvalika!! ale to je lepsie ako keby malo mat malinke malu vahu......

strasska
31. máj 2010

@alllexa ja som mala pri prvom termin 4.6, klasika vyratane podla 28dnoveho cyklu, ja mam vsak cyklus az 31. dnovy a dokonca som vedela aj presne den pocatia. Preto som si myslela, ze porodim az po termine a nakoniec som isla 10 pred TP, maly mal priemer 3600 a 51cm

any23
31. máj 2010

oacka,my to svetielko z lidlu mame uz dlhooo a je to dobra vec,svieti alexovi celu noc,bo ten sa boji tmy,ked sa zobudi ze mu treba cikat a ma mu tak ho chyta panikaaa...

My mame tiez opacny faktor,ja mam neg.,mm poz. Po porode mi pichli tu rhegu a teraz mi casto kontroluju protilatky,aj bud.tyzden idem na krv,zatial vsetko ok,tak duuufam ze aj po porode bude,ze emka nebude mat ziadne problemy...

meruska
31. máj 2010

strasska...to vazne? aj ja mam termin 17. jul podla 28 dnoveho cyklu ale ja som mavala 33 az 35 dnovy..teda podla mna by to malo byt tiez neskor...ale zas podla ultrazvukov sa im zda maly vzdy akoby sa este skor mal narodit aj okolo 15-teho jula...tak ja neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre