Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
31. máj 2010

tá moja známa, čo mala zlé prietoky a malá nepriberala, rodila u Rošákovej a veľmi si ju pochvaľovala. leto je asi dosť blbé obdobie na porody,keď sa všetci lekári zdekujú na dovolenku. ja to inak dosť blbo znášam,že tohto roku nejdem k moru,normálne som z toho nešťastná. som hrozný sebec! a dakedy tak na sekundu uvažujem,že asi by bolo všetko ľahšie,keby sme ešte bábo nemali. ale to len na sekundu,a to asi len z toho strachu,že neviem,ako to celé bude prebiehať! 😅

alllexa
31. máj 2010

@strasska - no ja mam praveze 24-dnovy, takze ocakavam ten porod skor. A navyse aj lekarka hovorila, ze mam o tyzden vacsie babo.

oacka
31. máj 2010

dík za oddpovede ohľadne toho svetla, už sa teším na štvrtkový nákup! 😀

merikac
31. máj 2010

@mojalili ..presne aj mne z tohoto dovodu idu porod vyvolavat, lebo rozmerovo je babo uz cez 41 tyden,,,,a kto to potom porodi,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,aj ked pri synovi sa mi vyhrazali, ze bude mat cez 4 kg a ledva mal kg3..ale toho som prodila predcasne v 36 tyzdni..tak -alebo uz onak,,,,nech to len dobre dpadne a male je zdrave,,,ja znesiem vsetko..
Oacka,,to tlmene svetielko je vyborna vec,,,hlavne ked je babo maline a v noci ho v podvedomi kontrolujes kazdu chvilku,,nemusis zazinat lampicku,,,,aspom ja som ho v prvy mesiac mala celu noc v zasuvke........

meruska
31. máj 2010

oacik..hovor si to tak, aj ja pôjdem toho roku na dovolenku...ale materskú 😀

adelaine
31. máj 2010

oacka 😀
ja som na tom rovnako, ja milujem more...tento rok sa vsak budeme musiet
takychto radovanok vzdat...
ale aj ja si hovorim nevadi, lebo sa na maleho tesim,
a nabuduce leto niekam poficime ako rodinka 😎

oacka
31. máj 2010

meruska,presne tak si to hovorím,ale keď začujem niekde talíančinu alebo vidím reportáž z Chorvátska,tak mi je tak smutno.... uvidíme,možno sa bude dať s malou cestovať, kamoška bola s 3mesačným bábom na Krku.

strasska
31. máj 2010

@oacka podla mna to kazdeho raz za napadne, sak to bude velka zmena, ja sa tiez pristihnem, ze by som bola radsej, keby vsetko ostalo tak ako teraz.

@alllexa a meruska ...ale ved uvidite, ono sa babo mozno vypyta na svet skor, prave preto, ze uz bude dozrete...ved fyziologicky porod je od 38tt do 42tt, takze tam je pre kazdeho velka rezerva

any23
31. máj 2010

drievko heeej? To viem ktory je🙂teda bol... A ty mas koho dokiho? Ja chodim kunskemu na klok.polikliniku,len ma mrzi ze uz nechodi k porodom... Prve odrodil dr.linder,ja som bola spokojna ale to snad zato ze sme ho mali dohodnuteho po znamosti,tak pristup super,inak ze to neni bohvie co...ale ten uz tiez nerobi v nemocke tak som zvedava koho schytam...

meruska
31. máj 2010

s 3-mesacnym..ja by som si netrufla ako prvorodicka..ved ja netusim ci ho zvladnem doma, nie to este pri mori..inak vcera vraveli v tv, ze nas caka pekelne horuce leto

strasska
31. máj 2010

alebo tomu dopomoze Vas lekar, ked uvidi ze uz je babo dost zrele 😉

erytrea
31. máj 2010

baby mam otazku

chcem sa spytat ako a podla coho si pocitate termin porodu, podla sestricky som bola min tyzden 25.5 v 33 + 5 dni, tu na mk mi ukazuje 36 tt a na tehotenskej kalkulacke na nete mi ukazuje 35 tt + 0, v podstate vsetky vypocty maju rovnaky termin porodu 5.7. len z tych tyzdnov som pako, podla coho sa riadite vy? jaaaaaj no a doktor mi povedal ze som v 34 tt cize tak 😝 😀

merikac
31. máj 2010

@erytrea ak ti vychadza datum porodu na 5.7- tak prave dnes si v 35 tt aj 0 dni,,cize zacinass 36-tyzden

oacka
31. máj 2010

ja sa riadim podľa doktora. podľa menštruácie mám termín 24.6. a podľa prvého ultrazvuku 27.6., a podľa iného 30.6., takže nie je v tom veľký rozdiel. ja si pozriem do knižky, v kktorom TT som bola na poradni a podľa toho to rátam.

oacka
31. máj 2010

a tak som si to nastavila aj na koníkovi, aj na tých tickeroch,čo mám v albume.

any23
31. máj 2010

ja som prveho drobca prenasala 6dni,podla utz bol vzdy o tyzden pozadu,tak doki aj hovoril ze pravdepodobne sa narodi neskor,a tak aj bolo...ale termin mi neposunul...a maly mal 3500g a 49cm takze taky priemer... A to od 28tt hrozilo ze porodim skor,krcok sa skracoval,otvarala som sa a nakoniec sme pekne vydrzali... Aj teraz sa uz skracuje,ma 2,5cm teda na minulej poradni tak mal...idem bud.stvrtok tak som zvedava ako sme na tom...

erytrea
31. máj 2010

oki takze tt su po spravnosti tie co su tu na mk, lebo vzdy mi nabehne o tyzden viac v pondelok, len sestricke to stale akosi nevychadza a ubera mi tyzdne 😝 😝 😝 😝

merikac
31. máj 2010

@erytrea nabehne ti preto viac o tyzden, lebo akonahle ukoncujes dany tyzden, tak to tu rata, uz ako dalsi cely tyzden,,,,( cize ti nevypisuje, 35+0,35+1, 35+2, 35,3- ale hned ti napese, ze si v 36tt)

stanka33
31. máj 2010

Ahojte,
nejako vas nestiham citat, teda preletim vas ale k pisaniu sa nedostanem....ja uz mam toho tiez dost...a to som este iba v 34 tt, ja by som tiez nerada prenasala, uz teraz nevladzem s malym a co este take 2tt naviac, dufam ze mala sa poponahla, a pojde skor ako jurko 16 dni sme isli skor
a pri mori som nebola uz 2 roky a teraz treti, a ja zboznujem more, snad to este nejako vydrzim a bud. rok pojdeme aspon s jurkom ked nie s malou a verte mi najradsej by som isla sama na nejaky aerobikovy pobyt

a inak mam taky pocit ze mala je uplne priecne, lebo ma stale kope v bokoch tak neviem sa mi to nepozdava,a ja si urcite netrufam na prirodzeny porod ak bude KP

oacka
31. máj 2010

ešte mi poraďte,aké máte prebaľovacie podložky,ak máte. také mäkké,alebo s tými vyhrnutými bokmi? a sú aj nejaké,čo sa dajú na komodu prilepiť,alebo pripevniť?

karinnka
31. máj 2010

Ahojte 🙂 ....Potajme Vas sledujem ale nestiham reagovat...Uz sa nam to krati.... 😉 Upravujeme byt taK mam byt horenohami....Takze mame veselo 🙂
Uz 3tyzdne mi hormony skacu hore dole.... 😝 som uplne na prasky...len revem a revem stale....No cista psychiatria....Len sa lutujem a beriem si vsetko k srdcu...
Porodu sa nebojim,len dufam,ze pojdem na cisarak,pretoze ten byva skor ako termin a ja sa bojim,ze budem malu prenasat ako prvu 10dni a porodim koncom jula... 😝 Malej vysvetlujem,ze este musi pockat,lebo upravujeme bytik,ale koncom mesiaca uz moze ist von....tak snad ma pocuvne 😉 Tiez sa chystam vo stvrtok do Lidla,tak snad tam budu vecicky co maju v letaku 😉

merikac
31. máj 2010

@oacka ja mam taku s vyhrnutymi bolkmi a da sa pripevnit na postielku,,,,,,,

adelaine
31. máj 2010

...ja mam v tehu knizke urceny datum porodu na 8.7. podla PM,
moj doki sa stale orientuje podla toho, i ked mi povedal ze na sone
vyzera maly o tyzden vacsi...ale termin mi nijako neposuval....
iny lekar na morfologickom sone mi povedal, ze maly pojde 1.7.,

a aj ja mam z toho bobky, ze bohviekedy sa malemu bude chciet ist
von a ja ho nevytlacim 😒 ked bude velky...
doteraz som bola kludna,
ale co som si minule citala diskusiu o rozmeroch panvy, no mam
dost ☹

erytrea
31. máj 2010

@oacka ja som si kupila v ikea tu podlozku taku sietkovu co sa dava pod koberec aby sa nesmykal, prestrihla som to na polovicu a dala to na komodu medzi podlozku a drevo a drzi to ako prilepene 😀

@merikac diky diky uz sa aspon ako tak orientujem 😵

meruska
31. máj 2010

oacka ja mam taku co ma boky jemne dohora, a budem ju mat na pisacom stoliku, a niako ju neprilepujem...hadam sa nebude hybat 😝

karinnka no ty si tu teda dllllho nebola, a ja uz ani do skoly nechodim tak som nevedela ci ste uz rodili alebo co 🙂

drievko
31. máj 2010

@any23 svet je malinký! ja mam Jozka Ravingera aj ma rodil ale uz ani on n eni v nemocnici tak neviem!!!Ale je kamos s Uharcekom tak mozno on? neviem!!Ty mas niekoho ?

oacka
31. máj 2010

dík za odpovede, asi kúpim tú s bokmi. baby,vám každej doki meral panvu? lebo mne ani raz, vobec nič,ani sa o tom nevyjadroval, asi videl,že netreba... 😀 😀 😀 😀 😀

meruska
31. máj 2010

oacka ani mne nic nemeral..nas Dr to ma asi v oku 🙂

oacka
31. máj 2010

meruska 😀 😀 😀 😀 😀 😀

meruska
31. máj 2010

je sikovny od prirody 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre