Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lucka_o
10. jan 2010

inak nemate skusenosti s preb pultami, ale konkretne mne manzelik pult spravi uz mi len treba podlozku ale neviete nahodou ci je mozne ju len tak upevnit alebo musi byt nejaka specialna?lebo na nete su....ale nic nepise o upevneni... ☹ dik

ericica
10. jan 2010

ja mam prebalovaci pult s tvrdou podlzkou aj s bokmi aby sa babo neskotulalo a prelozim si ju cez postielku a tak prebalujem alebo kremujem po kupani 😉

ericica
10. jan 2010

jaaaaaj denisse tak tebe je dobre 😵 ja si na tie eurace neviem zvyknut stale prepocitavam na korunky 😵

lucka_o
10. jan 2010

ericica ale ja ju chcem na komodu....ale pocula som aj o takom ako mas ty a tiez je to fajn, mne bude lepsia komoda na odkladanie veciciek

strasska
10. jan 2010

Ahoj, niekto sa tu pytal na matersku...tak ak idete z RP na MD a stale mate TP, tak matersku Vam vypocitaju z predpokladanej mzdy, ktoru Vam do tlaciva so ziadostou o matersku vyplni zamestnavatel.
My sa na 4d nechystame, lebo sa chceme nechat prekvapit...
a inak som sa chcela opytat, ze ako casto Vam robia ultrazvuk? Pretoze moj lekar mi ho robi kazdu poradnu, no a mne sa to nepaci. Myslim si, ze to babu nie je velmi prijemne (o jeho nepriaznivych ucinkoch sa zatial nikde nepise, ale ktovie?), no a samozrejme za kazdy ultrazvuk platim.
apropo vanicka... ja som mala letne dieta, a vanicku sme vyuzili do 7. mesiacov, cize akurat v januari sme isli do sportaka. trochu som sa bala, ale bolo to v pohode, malemu to nevadilo a aj fusak sa mu tam zmestil a bolo mu krasne teplucko
mame tento .. modry, ale so 6 kolesami a predne su otocne
http://www.kocarek.cz/kocarky-Herqules-kočárky ...

ericica
10. jan 2010

ahoj strasska tak ten ultrazvuk robia aj mne na kazdej poradni a ani mne sa to nepaci a rozmyslam ze sa opytam dr ci je to potrebne 😨
a super kocik 😉 😉 😉

strasska
10. jan 2010

Ahoj,
inak a platila si za kazdy ultrazvuk? lebo podla zakona mas narok na 3 bezplatne ultrazvuky, v kazdom trimestry jeden. Ja som sa v minulom tehotenstve ozvala, nepacilo sa mu, mali sme aj mensiu vymenu nazorov, ale nakoniec som tie tri neplatila. 😉
a dik za kocik, je tazsi ale my byvame na dedine, tak si ho na nasich cestach neviem vynachvalit.

ericica
10. jan 2010

aj my byvame na dedine 🙂
neplatim za kazdy ultrzvuk ale len za kazdy 4 priblizne ....platim 5 eur.moj dr ma upozornil dopredu ze v ktorom mesiac budem platit takze to viem dopredu 😵

mojalili
10. jan 2010

Ahojte kočky,
ja neplatim za ultrazvuk nic, robil mi ho ked som bola chora akrvacala som pri kazdom vysetreni. MAm predlatenu zlatu kartu u sukromnika, v nej su aj ultrazvuky pomimo zahrnute...

No idem sa naparovat, nadcha ma total zmohla, zvazujem, ci ist do prace zajtra...ach jaj☹

oacka
10. jan 2010

Ja sa pridávam k téme, mne tiež robí doki ultrazvuk vždy,lebo som mala ten hematóm, tak to musel kontrolovať,ale platila som,len keď som chcela fotku... Za uzv som neplatila...

zajacik...
10. jan 2010

Tak mne robil doki UZV len raz, podla mna je zbytocne robit ho na kazdej poradni, samozrejme ak sa zena citi ok, ine je ak ma nejake problemy...
Mojalili prajem skore uzdravenie, a radsej nechod do roboty ale sa liec doma 😉

miki060707
10. jan 2010

no tak baby máte pekné kočiky, ja som mala pri malej od narodenia a má ho až doteraz, čiže, aj v zime aj v lete...
no mne tiež robí každú poradnu ultrazvuk, dopredu mi povedal, že si budem platiť 3 ultr. po 10eur a foto 4eura a ostatné ult. budu zadara, on sa chce uistiť, či je bábo ok, či sa hýbe a bije mu srdiečko a tak, že to nechce odfláknuť,
ked nájdem svoj kočik tak pošlem foto....nieje to nič módne, žieadne 3 kolesá, obyčajný so 4, ale som spokojná, vanička je supeeer velké, takže v zime fusak sa tam super zmestil,viem, že jedna si kupila taký módny, ale v zime tam už nedala bábo s fusakom....
skoré uzdravenie želám....

oacka
10. jan 2010

zajko,našla si tie biochemické hodnoty na nete? Nemám na ne link, ja som to kade tade cez google hľadala. ale tie riziká nechápem, sú v nich enormné rozdiely (ja 1:18000 a ty 1:60000) Ale šak hlavne, že lekár hovorí, že je to ok. 🙂

oacka
10. jan 2010

Baby,ja som včera asi 15 min umývala náš vchod, lebo mám službu a tak ma odvtedy bolia kríže že konec! ☹ Cítim sa ako storočná babka! A pritom som nič ťažké nerobila,len som to tak zľahka pretrela,aby sa nepovedalo... ja neviem,ako budem chodiť do roboty...

zrzulka
10. jan 2010

denise som rada ze si bola spokojna s tym kocikom co som vybrala. mne sa tiez celkom pozdava.fakt nad nim premyslam... na jar vytiahnem golface ktore mam teraz pri malej, dolezite je preckat zimu🙂)) este ak sa mozem opytat ako je skladny??? Dumali sme s muzom ze ako to urobit ked budeme mat v aute dve autosedacky a + vanicku.... Hmmm

Ericica ak mam byt uprimna ani mne sa tento styl kocikov nepaci. Ale tentokrat pozeram na praktickost a pohodlie pre babetko a nie na to ako vyzera. pri malej som rozmyslala inak.pri nej som chcela mat super modernu trojkolku (velmi sa mi pacili) Nehovorim ze bola zla ale ak mam byt uprimna som rada ze som ju predala.... mala dost veci ktore mi na nej prekazali. Mne sa velmi pacia teutonie kociky. Ale maju take pidi vanicky ze nehrozi... Aj dnes som obzerala kociky a fakt neviem... Keby sme cakali zimne dieta tak rozmyslam uplne inak.... Ale ja osobne si neviem predstavit davat male babetko v zime do golfacu ci sportaku, preto mi ide o tu vanu. My s muzom tento styl kocikov volame "tank"🙂)))) No ved uvidime co nakoniec vyberieme, vdaka za link.... este tak obzriet si kocik aj nazivo...🙂)))

erytrea
10. jan 2010

ahojte, citam ze sa bavite o ultrazvukoch, no ja som bola od zaciatku tehu uz na troch a ani jeden som neplatila a co poznam kamosky co chodia k tomu istemu co ja tak neplatili ani raz, asi je potom rozdiel v tom ze ci ma doktor ultrazvuk u seba v ordinacii alebo musia tahulky chodit niekam inam, ten moj ho ma....

ja platim len za objednanie presne na termin asi € 3 ale to len poobede, ked idem rano na krv, tlak atd tak sa neplati lebo pri takom mnozstve tehuliek sa to neda dodrzat, cize si tam vzdy tak hodku dve posedim 😖

oacka - o sluzbach mi ani nehovor!!!!! tiez mam na to nervy, do nedavna to bolo tak ze sme to platili domovnikovi a ten sa o to staral, teraz sa na to vykaslal a musime to robit kazdy sam, vychadza to nastastie na nas len dva tri krat do roka, ale aj tak...... v lete je to v pohode ale v zime je to des!!!!!

vsetkym peknu nedelu 😵 a pracujucim zajtra pevne nervy 😝

ericica
10. jan 2010

zrzka 😵 😵 😵

denisse
10. jan 2010

zrzulka ... presne tak premyslam aj ja o kociari . uvedomujem si, ze to nie je supermoderny model, ale v tomto pripade mi tiez ide hlavne o praktickost ... co sa tyka skladnosti, tak pri prevazani samozrejme zaberie aj viac miesta ... vanicka sa samozrejme da dat dole a podvozok sa da zlozit, ale aj tak je to dost velke ... my sme v obdobi ked bola mala este v hlbokom kociari, chodili hlavne ku svokrovcom na vikend a kvoli tomu prevazaniu sme si tam kupili este jeden kociar zo sekaca 😀

neviem, ako su skladne tie moderne kociare ... ale myslim, ze to nebude ovela lepsie . .predsa len ta vanicka sa nijak "nescvrkne", aj tie kolesa zaberaju nejake miesto ... proste to nie su golfky, ale babetku je v nom pohodlne, v pohode aj s fusakom sa tam vojde aj 8 mesacne dieta ...

mojalili
11. jan 2010

Ahojte kočky, ostala som dnes nakoniec doma, aby som moju nadchu trosku este vylezala. 😒 Stale sa naparujem, snad to prejde. Rano mi o 4.30 mala grcala,i ked nic vazne, ale tak ci tak som si ju nechala tiez doma.

Denisse, ja som mala JANE powertrack 360, trojkolku, veru a tiez by som uz ju druhykrat nekupila.Ale tak bola za 15 tisic , autosedacka a aj sportak dokopy....tak sa to oplatilo....budem teraz vyuzivat ju ako autosedacku a sportak....
NAvyse aj ked sa trojkolka zlozi, to predne kolecko dost zavadzia, ze sa nedala do kufra (len do Octavie brachovi),ale do Fabie ci Suzuki nie...chystam sa tiez kupovat novy kocik, hlbokyyy a pozerala som aj na bazare.
JEdna pani predavala Inglesinu vraj nodu, lebo jej stavala na balkone len aj s autosedackou za 5 tisic...co je super cena...Ale este pockam a uvidim....stale sa nieco najde.

zrzulka
11. jan 2010

Mojalili skore uzdravenie zelam. Ja sa zatim drzim, klop klop....Ale ja velmi chora ani nebyvam. zato ked ochoriem tak poriadne. ledva zijem.... a to doslovne. pamatam si ked bola mala este babetko a ja chora tak som ju ledva kojit vladala....

dakujem kocky za nazory ohladom kocika. Dnes som ho opat videla v reali a tiez v nom bolo uz vacsie dieta aj s fusakom. paci sa mi aj to ze ta vana sa da nadvihovat cize uz aj sediace dieta moze sediet v tej vanicke a pozerat sa von.... nabuduce ked niekoho s Inglesinou uvidim tak sa aj povypytujem ako su spokojni....Zatial som rozhodnuta pren. je to znackovy kocik tak predpoklaam ze aj nieco vydrzi🙂))))))Tiez sa poobzeram po inzeratoch. na tych par mesiacov nechcem do kocika vela investovat ... zda sa mi to zbytocne. navyse planujeme aj satkovat... a do kufra by sa mohla zmestit hadam aj vana ved mame kombicko....

bellablonde
11. jan 2010

zrzulka, inglesina urcite vydrzi, kolegynka ma tiez magnum a nemenila by za nic 🙂 ja som strasne chcela golfac inglesinu zippy, ale napokon sme sa rozhodli pre gesslein swift (tiez je vyborny, lahucky, stabilny, ale napr teraz v zime donho nenapracem petka aj s fusakom, takze ho vyuzivame len na nevyhnutne presuny. Nevadi nam to, lebo petulo najradsej chodi po svojich🙂
Ja mam stale odlozeny kombi hlboky+sportovy+vajko oxford mikado

taketo nieco http://www.mimipark.cz/katalog/zbozi/kocarky/tr...
bol tak super, ze som sa ho rozhodla nechat aj pre dalsie babo

velke nafukovacie kolesa, velka vanicka, celú zimu sa donho pekne zmestil nababuseny (narodeny v maji), potom bol v sportovej casti, ktora sa dala dat v smere, aj protismere jazdy.
A golfac sme kupovali az ked mal rôcik, lebo som si nevedela predstavit, ze z mega pohodlneho sportaka sa zrazu bude "hrkotat" v golfaci. 😅

mojalili rychlo nech ti choroby prejdu, aj Lilianke nech to neni nic vazne...

zrzi, este diky za info ohladom toho Brna. Ten aupark znie tiez zaujimavo

ja za uzv tiez neplatim

strasska
11. jan 2010

No ako tu citam, tak moj gyndos je poriadny zdierac a ma vlastny ultrazvuk, takze k nikomu speci nechodim. No ja uz s nim dlhsie nie som spokojna, ani som pri nom nerodila a uplne ma rozculuje to dlhe cakanie.
Minule som si zaplatila prednostne osetrenie a cakala som "iba" 90 min, ale to mi uz bolo tak zle, ze som sa nevladala ani pohadat.
Kosicanky, neviete niekoho odporucit?
Podla mna su golfky super vec do mesta, ale po nasich cestach by som z maleho asi dusu vytriasla. 😵

bellablonde
11. jan 2010

strasska a nevies nahodou aky je postup pri uplatnovani si naroku na matersku? najprv musim na soc poist po tlacivo, kde mi vyplnia ten predpokladany prijem u zamestnavatela a zase s tym ist na soc poist? alebo sa da stiahnut niekde z netu?

inak ten tvoj herkules vyzera velmi pohodlne, podobne ako moja kara 😀
ja som typ, ze radsej uprednostnim pohodlie pred ultra trendovym kocikom

strasska
11. jan 2010

Ahoj, tak to este neviem ani ja, ale predpokladam, ze az mi lekar vypise ziadost o matersku, tak ja ju zanesiem zamestnavatelovi a on to posle na socialku. Aspon tak som to robila pri prvom. Zajtra idem na poradnu aj do prace, tak sa popytam.
bellablonde uz si si ziadala o zvyseny RD? U nas na UPSVaRe vraj chcu aj nejake potvrdenie od zamestnavatela, ze som zamestnana, ci co...tak uvidim, co sa zajtra dozviem.

lucka_o
11. jan 2010

inak baby teraz som nasla este tento kocik a vanicka ma rozmery šxd 45x89 to je uplne asi najväčšia vanicka aku som nasla....zatial, len mi na nom vadi to ze kolesa su plastove....neviem ci by nehrkotal potom....
http://www.bubu-babo.sk/index.php?ID=2299
😀

bellablonde
11. jan 2010

uf este sa mi nechcelo. ja si taketo veci musim znacit cervenou do kalendara, inak sa do toho nedokopem ist tam 😀 😀 U nas vraj staci len osobne prist bez akychkolvek papierov. Vidis, ja som uplne zabudla, ze to tlacivo som mala od gyndosa... hlava derava.

ako misko? buva?
ja som na nete vylucne iba vtedy, ked mi petko spi, inak sa mu musim stale venovat 😵 😵
aj piect by som mala ist - pozajtra mi konci zaruka na tvaroh a je mi luto ho vyhadzovat. Tak nejaky kolacik hladam 😝 😝

zrzulka
11. jan 2010

belablonde vdaka ... ak sa mi podari magnum kupit za "rozumne" peniaze tak ho urcite vyskusame....Tiez som taka ze uprednostnim pohodlie pred ultramodernym stylom. taktiez aj pri kupe oblecka pozeram v prvom rade na praktickost....
A kam chodis ku gynekologovi???... Pozeram ze si tiez z Ba....
ja tiez za klasicky ultrazvuk neplatim (vsak som si zaplatila rocnu starostlivost co nebol maly peniaz). zaplatime si len ten 3D. Asi nakoniec v Auparku. ked to bude stat tych 60€ tak ideme tam ak 100€ tak Brno...

bellablonde
11. jan 2010

luci podobny chicco, ale S4 (stvorkolesovy) ma moja svagrina. velmi si ho chvali, LEN ten jej nema odpruzenie vobec ziadne a po polroku pouzivania strasne zacal vrzgat a neslo jej to nijako premazat

lucka_o
11. jan 2010

jaj a kolieska mala plastove?
ja aj ked citam o tych kociaroch tolko aj tak chcem trojkolku 🙂 nejako sa mi ine nepacia.... 🙂

bellablonde
11. jan 2010

hej plastaky. Ale komfortny je urcite 🙂
ja som tiez chcela len 3kolku, mne sa s nou super "soferuje" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre