Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

robika
7. jún 2010

@kafoditka ja som si to tiez myslela, ze to bolo za starych cias 🙂 ja mam jednu snurovaciu taku obdlznikovu a druhu iba na suchy zips... tak dufam ze to bude stacit...

mirka285
7. jún 2010

coby muselo?jaj to su mudre rady nasich starych mam 😠 niektore deti nemaju radi spat v zavinovacke vobec a niektore si to priam vyzaduju,su kludnejsie...vyskusas a sama uvidis co tvojmu babatku vyhovuje najviac 😉

achojka
7. jún 2010

@robika Kazdy ma na to balenie do zavinovacky iny nazor. Mne detska lekarka povedala, ze nemam balit do zavinovacky, ze mam nechat babetko ked lezi volne pokopkavat si, vraj mu to je lepsie na brusko, ked mava vetry.

mirka285
7. jún 2010

a ked bude 35 stupnov by som chcela vidiet to babatko v zavinovacke stiahnute...by sa uvarilo 😒

janka256
7. jún 2010

ahojte kocky ja som mala dnes poradnu tak vsetko je oki len mm ma od rana strasi ze ma taky blby pocit ze este dnes bude so mnou niekde utekat no normalne na to furt myslim 🙂

kafoditka
7. jún 2010

@mirka285 presne.. nam dnes hovoril detsky neonatolog na pradnaske, ze babatko netreba prehrievat v lete, lebo dostane horucku. ked su horucavy, tak len bodynko s kratkym rukavkom a ponozticky. A velmi prizvukoval, ze dieta MUSI mat ciapocku. Do jedneho roku zivota by malo mat dieta pokryvku hlavy - ci uz ciapocku alebo satku..

mirka285
7. jún 2010

ano capicku treba aby sa neprehriala hlavicka,aspon niaka tenucka alebo klobucik 🙂 Kafko co sa tyka capiciek tak ja mam na kazdy den inu 😀

mirka285
7. jún 2010

janka povedz manzelovi nech nemaluje certa na stenu 😒

kafoditka
7. jún 2010

@mirka285 pri tvojej manii o tom nepochybujem 😀 😀

alllexa
7. jún 2010

a nie je im v tej ciapke este teplejsie?

zrzulka
7. jún 2010

@mirka285 na kazdy den inu? ja uz sa nepamatam ako som malu prezliekala. ci som jej dala ciapku aj na viac dni. Bodynka a dupky som davala aj tri krat za den ciste ale ciapky sui nepamatam....sakra jak som mohla na vsetko zabudnut 😀 A osusku na kupanie treba menit po kazdom kupeli? pri malej pouzivam na viac krat len neviem ako som to robila ked bola babo. Normalne mam okno....

mirka285
7. jún 2010

ja viem tiez tak ze capicka sa musi davat,tak asi to ma niake opodstatnenie 😕

kafoditka
7. jún 2010

@alllexa doktor nam vravel, ze capicka ma svoje opodstatnenie. Okrem toho, ze zabranuje prievanu do usiek, co sposobuje aj zapal, tak na druhej strane capicka saje pot babetka a tym sa neprehreje..

zrzulka
7. jún 2010

Inka taka som vytocena z pristupu jednej baby na MMB ze az.... Coho su ludia schopni tak ja nemam slov. uz viem preco neobjednavam veci cez net.... Vzdy sa len rozculim.... Aspon ta sada do kolisky je krasnucka....

mirka285
7. jún 2010

Zrzulka ja mam uchylku na capice,ja ich mam 34 😀 a osusku som nemenila pri malom kazdy den....

zrzulka
7. jún 2010

ja mam klobuciky ked bude teplo a take tie nasuchavacie capice. malej to velmi nedrzalo na hlave tak som zvedava

adelaine
7. jún 2010

@alllexa
praveze kedze maju velku hlavicku ( proporcne k telicku), je to velky povrch,
dieta sa vie dobre podchladit, prehriat by sa nemalo, ked mu das iba nejaku tenku 😉
a zevraj novorodenci su dost zimomrivi, aj ked budu 35 st.C horucavy, netreba ho nechat
len tak hole v plienke, treba mu obliect bodynko, ale uz sa nemusi zakryvat....

ja mam skor obavu nie z toho ako ho obleciem, ale ci budem vediet,
ze dost vypil mliecka, aby nebol dehydrovany...
booze, kym sa to naucim, ze ma babo dost, ze dost vypilo....to bude sranda este 🤐

zrzulka
7. jún 2010

@mirka285 diki. ja mam len 4 osusky tak sa radsej opytam ze ci mam dokupit 😀 ze 34... A to na novorodenca???Ale ani sa ti necudujem ze mas taku uchylku lebo ten vyber co je, clovek neoddola. ja mam uchylku na pancuchy a ponozky .... 😀

mirka285
7. jún 2010

zrzulka z ktorej?lebo aj ja 😠 cakam na lehatko uz tri tyzdne a stale ma vyhovorku preco mi ho neposlala...

zrzulka
7. jún 2010

@adelaine podla cikania zistis 😀 ja som musela v nemocke vazit kazdu plienku po malej 😀 ked mala suchu tak jej supli roztok

mirka285
7. jún 2010

tak myslim ze do toho pol roka ich mam asi...ale ako sa poznam urcite este niake kupim....inak mam uchylku na kabelky a kedze pri kociku ich nebudem potrebovat,chytila ma tato ciapkova 😀 no aspon je ovela ovela menej financne narocna 🙂

lenkaaninka
7. jún 2010

@robika ten niekto v rodine nech si naškrobí hlavu nech lepšie stojí 😉

zrzulka
7. jún 2010

@mirka285 ale objednavala som dve veci pre maleho ze nemam nic s dlhym rukavom tak som spanikarila, nechcelo sa mi behat po obchodoch. jedna kocka predava veci a ze su nove len bez visacky. no ale to ste mali vidiet co mi prislo. Veci su zjavne pouzivane. Na teplacikoch je este zasivana dierka. to aj slepy by si vsimol. To ma ani tak velmi nevytocilo. Ale to ze to vlozi do sacika od bananov???? No uznajte... tak to uz je ine kafeeeeeeeeeee.... ten sacik ma total vytocil ... Som jej napisala ze chcem veci vratit tak som zvedava ako dopadnem. A podla hodnoteni by clovek povedal aka zodpovedna osoba....

zrzulka
7. jún 2010

@mirka285 a co ty s lehatkom mas?

lenkaaninka
7. jún 2010

zrzulka ako že sáček od banánov 😉 😉 mne lehátko fisher prišlo v krabici od kureniec ale to som brala ok lebo sa to do ineho nemestilo a bolo už po jednom dietku... 😕

zrzulka
7. jún 2010

@mirka285 kabelky aj ja mozem alebo skor kabeliska. no aj vyuzivam aj teraz... prebalovaciu tasku uz davno nenosim cez plece. Uz len velke tasky aby sa mi tam vsetko zmestilo 😀

mirka285
7. jún 2010

Zrzulka tak to je sila..mne zase povedala ze do 10 dni mi to pride,cakam jak debil,lehatko nikde tak jej pisem ze dokedy mam ako cakat,tak najprv mi odpisala ze lehatka uz vsetky posielala a potom ze nevie ako sa to mohlo stat ale moje zabudla poslat,tak mi ho posle dalsou varkou,a dnes jej pisem ze teda ci uz mi ho poslala,tak nie,lebo sa dnes nedostala na postu,vraj zajtra,tak som zvedava co si zajtra vymysli 😠

zrzulka
7. jún 2010

@lenkaaninka aj s perim este ?:o)))) To je inak sila. ja vzdy ked balim tak novy sacik. Kupujem novy obalovy material. ja som taka blba lebo si myslim ze ked ja mam seriozny pristup tak kazdy taky bude mat. A uz kolkokrat som sa takto blbo obabrala...vsak minule som robila tortu pre jednu babulu a som obehla pol Bratislavy lebo nikde nemali celofaaaaan

adelaine
7. jún 2010

@zrzulka
treba hodit jej meno na forum, prip. nejaku negativnu kritiku, ved to sa nerobi,
nech sa pouci 😠

zrzulka
7. jún 2010

@mirka285 a peniaze uz ma na ucte predpokladam.... 😠 to je nove lehatko? len aby ti neprisla nejaka stara haraburda....ja uz tomu MMb neverim. Nielen ze je predrazeny ale este aj pristup niektorych bab otrasnyyyyyyyy... vsak mohla napisat ze je to pouzity tovar... Niekto kupi aj take oblecko ale ja malemu chcem na tie prve mesiace kupovat vyslovene nove veci.... Inak by mi na tom az tak nezalezalo. pre malu uz kupim aj pouzitu vec ale kym je este babetko tak chcem nove oblecko....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre