Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

krish
2. júl 2010

@23bambuliatko 🙂 skoda ze nemame aj spolocnu porodnicu 🙂 no chlapi... aj tak ma najviac stve ze to vsetko beru ako samozrejmost cele tehotenstvo - ten moj max zakrici do bruska ze haloooooo 😀 no katastrofa 😖 som zvedava ci a ako sa po narodeni drobceka zmeni.

23bambuliatko
2. júl 2010

@petrap001 mne ten moj nedovolil ani nealko pivo!!! ale svokra ta by mi aj modre z neba zniesla 😀 tak si to kompenzujem 🙂

agika1982
2. júl 2010

Ahojte kocky...som tu len na skok a podavam info z poradne....otvorena na jeden prst...buduci piatok kontrola a doky sa vyjadrila ze to rozbehneme...tak to vyzera na buduci vikend......ideme teraz na vikend k lubkovym rodicom...tak sa drzkajte, prajem dobre porody a davajte na seba pozor...pak napisem...paaa

lenkaaninka
2. júl 2010

@miki060707 no hej bolo to hrozné a ked ma prišla pozrieť tak ona pohodička a ja som sa rozbačala ako malé decko ale teraz je to iné ked su väčšie a dneska ako som sa balila tak staršia slzy na krajíčku že budem preč 4 dni ale da sa velkým deťom vysvetliť na rozdiel od menšich

23bambuliatko
2. júl 2010

@krish haloooo??? moj potlapka brucho a ked sa maly nehybe tak povie ,,vidis aky ma respekt??? ani nekope ked viem že som to ja! no ha ha ha

lenkaaninka
2. júl 2010

@23bambuliatko dobre si to vystihla s tým chlapom presne ako od nás 😀

krish
2. júl 2010

@lenkaaninka @23bambuliatko jeeejda ved mi mame postupku v terminoch a este k tomu aj super chlapov 😀

lenkaaninka
2. júl 2010

@krish hej no čo slovo to vyznanie lásky 😀 😀

adka1311
2. júl 2010

@katarina7777 katulka, drzim palceky....takze tlak neposlucha a malinke musi von, co?
Tak nech mas lahucky, rychly a bezbolestny porod...cakame na info 😀 😀 😀

lenkaaninka
2. júl 2010

ja poviem au miláčik ako to bolí ked už tak silno kope a podobne a on povie že: no čo myslíš robí bordel daj mu pokoj.. ako to mám povzbudenie do života 😀

lenkaaninka
2. júl 2010

a ozaj ako silvia veselá ako s bedkom ??? nikto neviete??

petrap001
2. júl 2010

@23bambuliatko toto iste robil moj 😀 😀 lebo vzdy ked sa dotykal brucha tak maly prestal kopat.a on ze aha aky ma respekt,sa boji 😀 😀 ach ti chpali su vsetci rovnaki.
nealko pivo??? a to je co??? 😀 😀 ja som o takom ani nesnivala a alkohol uz ani vobec,hoci by to bolo na prstik.ako nechybalo mi to vobec,ale predsa,to co im vyhovuje vtedy im bodne,ze sme tehotne,ale ze som este aj posledne tyzdne rano vstavala,isla do obchodu a robila ranajky,tak vtedy je to ok.ale teraz ma obskakuje,hoci niekedy mu to musim naznacit,ze halooooo nevadi ti ze mam maleho na rukach a snazim sa jest a ty sedis a kukas telku??? musis im vsetko povedat,lebo inac..sprav si sama 😀 ale tak cest vynimkam 😉

adka1311
2. júl 2010

@lenkaaninka no asi su este v nemocke, maly sa jej narodil v utorok o 22.00, a kedze to nakoniec bola sekcia, urcite ich este dnes nepustia....mozno cez vikend...skusim jej vecer napisat sms, ze ako sa maju...potom dam info...
caute, letim po syna do skolky...

petrap001
2. júl 2010

a vcera ma tak nasral,ze osm myslela,ze ma porazi.moj poporodny zostihlujuci pas 😀 este neprisiel,tak samozrejme,ze mi este kus vytrca brucho.tak som si vcera vzala take satky,co su na bruchu volnejsie,aby mi ho tak nebolo vidno 😅 a on zapoti,ze: to si niekto moze mysliet,ze jedno decko v kociari a druhe na ceste. 😠 😠 😠 no nezabite ho 😠 😠 tak som mu povedala,ze dakujem pekne,ze mam tyzden po porode a sorry,ze nevyzeram ako modelka.tak povedal,ze on to tak nemyslel..tak porozmyslaj najprv,co povies..ach jaaaaaaj 🙂

lenkaaninka
2. júl 2010

@petrap001 čo na srdci to na jazyku ...môj už sa za tie roky naučil držať usta zavreté čo sa týka môjho výzoru (samozrejme len v tom zlom 😀 ) zato ja ich otvorím aj ked nemusím 😅

krish
2. júl 2010

@lenkaaninka ja sa pred mojim uz aj hanbim promenadovat len v gatkach lebo tie jeho blbe poznamky na moj maxi zadok su otrasne 😠 by som im vazne priala zazit komplet jedno tehotenstvo nech vedia ake to je. akoze ano pribrala som 20kil a co? vtedy do mna vletia take nervy ale ja sa na nic nezmozem len ho poslem do riti a rozrevem sa. vrrrr 😠

lenkaaninka
2. júl 2010

minule mi vraví miláčik to si ty na tej svadobnej fotke??? a čo sa stebou stalo ??? 🙄

merikac
2. júl 2010

@alllexa 😀 a zhodou okolnosti to je suseda z vedlajsej ulice.sice teraz byva v BA, ale rodicov ma tu v PE.........

lenkaaninka
2. júl 2010

@krish no môj si ma fotí ešte na mobil že na pamiatku a smeje sa hahahaha vyzeráš ako keby ti to brucho tam prirobili...

merikac
2. júl 2010

juj, dievcata, bola som syna zaviezt na tenis a vedla tenisovych kurtov je kupalisko,,,tak by som tam rada sla,,,,,,,,,,,,no co uz, hned som sa prebrala z tej nostalgie, ked som si spomenula na malu, ze ma caka doma 😀 - ale inac je to tam fest plne,,,,,,,,,,,,,,ved co sa da ine robit v tomto teple,,,kto moze, ide k vode

krish
2. júl 2010

@petrap001 mne minule ten moj ze ty si uz ako taka buchta 😀 teraz sa na tom smejem ale vtedy som sa krasne odula, zozrala som celu cokoladu s placom a nebavila som sa s nim 😀 alebo...jeeeesin ty mas celulitidu uz aj na lytkach to je nechutneeeeeeee - by som ho zabila v tom momente 😠 😀

23bambuliatko
2. júl 2010

@krish no veru...tí chlapi su naozaj z Marsu 😀

merikac
2. júl 2010

@krish - noved to su cely oni,,recovo vedia vsetko okomentovat, ale keby mali nieco urobit, alebo zazit,,tak by sa s prepacenim po.................... 😀
inac ja som v tehu pribrala 6
5kg a zhodila som 13- ale stale si pripadam taka strasne slaninova,,,,,,,,,, 😠

bambola
2. júl 2010

ach baby ako to tak citam dakujem za mojho draheho. 😎
s malou si "tukaju", vkuse sa s nou rozprava 🙂 je pravda, ze domace prace mu moc nehovoria ale z minulosti viem, ze ked treba tak sa do toho pusti.
ale co sa tyka nejakeho piva alebo nieco tak to v ziadnom pripade 😠

aj ked vcera tiez zahviezdil. prisli sme z kontroly kde mi teda povedali, ze sa mam setrit lebo uz rodim, prisli sme domov a vravi mi "uz aj lahnut" a ja na to, ze kto spravi veceru tak to pozmenil na "tak hned po veceri" 😀

merikac
2. júl 2010

@petrap001 picha sa do plecka-ci ramena,,,,,,,, 😀 sakra ved si neviem spomenut ako sa ta cast ruky vola...............ja tam mam taku jazvu,,,

merikac
2. júl 2010

@bambola 😀 vedel sa vynajst,,,,,,,,,,,,,,,mne sa moj rata, ked pride a dobre vie, ze som niekedy nestihala ani navarit,,lebo mala bola nonstop na ciciku,,,a spyta a fakt si nic nevarila????? 😀

krish
2. júl 2010

@23bambuliatko dufam ze tie nase chlapciatka v bruskach nebudu v dospelosti ako ich tatikovia teda 🙂

23bambuliatko
2. júl 2010

@petrap001 no u nas to bude fungovat asi rovnako...ja vstavam s mm kazde rano o 5 uvarím kavu, pripravím ranajky a on ked sa konecne vykotula z postele je pol-naje sa a ide do roboty...ja chapem že sa snazi zivit rodinu a aj to, že tažko maka, ale ja si tiež zaslužim ASPON TROSKU POZORNOSTI!!! Stacila by mi otazka,,ako sa citis? nie si unavena? Ak ti nie je dobre-zostan v posteli...a podobne...
Ja by som samozrejme nezostala vylihovat, ale skor mi ide o ten princíp-že si ma aspon vsimne že som ako gulka a už sa vazne pohybovo podobam na tulena 😀

23bambuliatko
2. júl 2010

@krish No to som povedala, že ja sa postaram o to aby ten maly nebol po tebe 😀 samozrejme si vies predstavit aka bola asi reakcia! 😝

maxara
2. júl 2010

Ahojte bambulky,
tak ja som dnes absolvovala socialku a urad prace.. 😀 a akozeeee.. Najprv som zasla na ten UPSVAR tu v PK, dokonca som si nasla na dverach aj info, ze komu a kam mam ist, takze som trafila na prvy sup do spravnych dveri, az som bola prekvapena 😲 Teta bola velmi mila, zlata, povedala, ze mi pekne vsetko porozprava, ale az ked sa babo narodi, lebo dovtedy tam v podstate nemam co riesit 😒 no myslela som, ze by mi mohla dat aspon nejake tie tlaciva, ktore tak ci tak musi potvrdit niekto iny, ale naco, ked sa tam mozem predsa zastavit kedykolvek az do pol roka dietata.. Ale to, ze dovtedy si mam prachy nasrat, je detail.. No ale aspon mi poradila, ze ten druhy pilier, co sa riesi na Socilanej poistovni, ze nemusim ist do BA, ale ze maju pobocku aj tu u nas v PK. Tak fajn, som sa potesila, isla som teda na SP. Nasla som to hravo, kedze to je na namesti, dokonca mali vytah, co ma fakt nesmierne potesilo. Dosla som do chodby a sadla si na lavicku oproti otvorenym dveram do velkeho kanclu, kde boli 3 tety a podatelna. 2 tety sedeli pri kompe a cosi riesili, bez stranok a jedna, taka co vyzerala z nich, ze najviac mi asi poradi, taka najserioznejsia, mala stranku. No tak som cakala. Potom ta stranka odisla, tak som vstala, ze teda idem k nej a ona, ze cakate ku mne? A ze vsak co si neprecitam, kam idem.. Tak asi preto, ze to mali vytlacene Timesom 12tkou, taky papier v takom stojane na stole, a tam som mala teda akoze dovidiet z chodby (najblizsi stol bol asi 2 metre od dveri a dalsie 2 boli asi 5 metrov) alebo som asi mala vojst a pokorzovat pomedzi stoly, ze kam vlastne cakam. Pricom som na tej chodbe sedela tak, ze na mna videli vsetky tri.. 😒 Potom som teda zistila, ze si myslim, ze idem predsa len k nej. Povedala som jej, ze som sa prisla prihlasit na druhy pilier aj pocas materskej. Tak ona, ze a to ku mne? A ja ze tak co ja viem, ved ma teda poslite, kam mam ist.. A take dve mlade baby (ine zamestnankyne) od tejto sliepky nieco chceli, tak stali vedla nej a teda ma zaculi. Este som jej povedala, ze som pocula, ze si mam vyplnit len nejake tlacivo cast A pred porodom a cast B po porode. Na to zareagovala jedna blondina z nich (z tych pristojacich), ze ano, tak to ste dobre a vytiahla tlacivo a len sa spytala, ze ci mam uz druhy pilier, co mam, takze hned bola v obraze a vedela co. A ta slepica sa ma opytala, ze ci som na materskej alebo uz na rodicaku 😕 . Tak som ukazala na brucho a s prekvapenym vyrazom som povedala, ze este len idem rodit, takze som na materskej. Povedala som to naraz s tymi dvoma, co jej povedali, ze cosi, ved nevidis? a ONA, ze: "A co ja viem, ci nie je len taka tucna? Odkial mam vediet, ze je tehotna???" 😲 Potom kukla na mna, ze "Prepacte, ale ja to nerozoznavam, ved niektori ludia su taki tucni.." Tak babyyyy, tu som sa zmohla len na to, ze som jej povedala, ze keby ma tych 5 minut, co tam sedim trosku pocuvala, tak by nemala dilemu, ci som na materskej, kedze ja jej tu cely cas hovorim, ze som na materskej a prisla som si vyplnit tlacivo, kde ziadam o to, aby mi SP zasielala prachy do druheho piliera pocas MOJEJ MATERSKEJ... ze ktoremu z toho nerozumie? Tak potom akoze ved dobre, ved tu je to tlacivo. Boli tam obe casti spolu na jednej A4 a ona ze si to mam zobrat domov a obe casti doniest az po porode. Este som sa spytala, ci urcite, kedze som pocula, ze cast A pred porodom a ta blondina tej slepici hned, ze nieeee, radsej obe casti pred ako po. Ze bud vyplnim A a B donesiem po, alebo vyplnim obe naraz. Tak som im to tam podpisala a porucala som sa. No a ta blondina mi potom este dala dve tlaciva, ktore musim doniest do 45 dni po porode.. Ale tak chapete to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre