Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adka1311
14. júl 2010

@lenkaaninka gratulujem moja...si sa teda potrapila...no ved vies - chlapi..... 😀 😀 😀 este aj pri porode nas trapia...

23bambuliatko
14. júl 2010

@petrap001 a k comu ta gratulacia? ja som este kinderko 😀

23bambuliatko
14. júl 2010

@sunnygirl to nebol moj porod 😀 to pisala @bambola

ja som tu pridala len jej príspevok....ja som este kinderko 😀

zrzulka
14. júl 2010

veru chlapi, najprv sa im na svet nechce ist a potom ked sa rozhodnu tak nam to daju poriadne vychutnat.... 😀 Ale tak ja uz som aj zabudla...

Inak babulky aj som zufala. dnes sme sa rozhodli ist s Patkom na trh pre ovocicko. (vsak ja zjem denne kilo nektariniek, polku melona) ten trh mame asi 20 minut od domu. uz cestou tam zacal byt nekludny, mrncal v kociku tak reku najdem lavicku a dam mu cecok... samozrejme lavicka nikde a ked som jednu nasla tak tam sedeli nejaki asociali. Rev maleho sa ozyval po celom Pezinku az kym som nenasla lavicku. napil sa, ja som zbehla na trh a sli sme naspat. Kusok od bloku opat rev. ja neviem co s nim robit vonku. nemate to niekto tiez takto? co robite v tychto stavoch? vsak nemozem mu davat furt len cecok. Doma je uplne kludnucky ale vonku sa mu nepaci. vsade citam ze deti vonku pospia aj tri hodky to len ten nas je taky "domased"?

zrzulka
14. júl 2010

a mne sa snivalo ze alexa uz porodila a mala dievcatko 😀

zrzulka
14. júl 2010

a dnes som "jednodietkova", ze aky veget :O))) idem zmyt podlahy, poprat, pozehlit ... treba to vyuzit 😀

luminkasp
14. júl 2010

ahojte, tak ja som z dalsej poradne doma, mali ma tam cele rano, kontrakcie mi uplne prestali, tak nam dali este jeden tyzden, v pon posledna kontrola, ak nic v utorok vyvolavame

kafoditka
14. júl 2010

caute kocky,
tak ja mam od rana cistu psychiatriu. Maly je od 7:00 hore, odvtedy vkuse mrnci, place a cucka - stale dookola, spal asi 10minut dokopy... Vlacim ho len na rukach az ma picha medzi lopatkami z toho. Na rukach zaspava, akonahle ho polozim do postielky spusti rev ☹ ☹ ☹ Chuda, ja viem, ze je mu teplo, ale toto sa fakt neda.. este som aj sama doma, manzel v praci ☹ ☹
Sorry za vyraz, ale toto je skur¤¤¤e teplo!!!!! 😠 😠 😠

Lenkaaninka - tebe gratulka k Patkovi 😉

oacka
14. júl 2010

@kafoditka to je mi ľúto kafko... u nás trochu pofukuje vetrík, tak je celkom fajn, malá spí hoďku a pol, potom chce piť. ale spí v kočíku, v postieľke nevie zaspať cez deň, už tri dni spí cez deň v kočíku na striedačku v rôznych miestnostiach,aj na balkóne. my máme balkón na západ,takže doobeda je tam super chládok... to je tá naša Košická kotlina, my tu vždy máme aspoň aký taký vietor. ja som toto mala pred tromi dňami, čo ty teraz, a čakám,kedy to znova vypukne... cumeľ nepomáha? ja som ho kristínke doslova nanútila, už sdi naň zvykla, ale keď sa ukľudní,tak ho aj tak vypľuje...

oacka
14. júl 2010

@zrzulka čo mmu môže vadiť? nefúka naňho? alebo mu vadí to hojdanie v kočíku? naša to má zatiaľ rada,ja ju kočíkujem aj po byte,hoci by som ju na to asi nemala zvykať.... mojej asi vadí čiapočka,dnes sputila rev,keď som jej ju dala na balkón, musela ísť dole...

oacka
14. júl 2010

@kafoditka aj ty máš moskytieru na kočík v čiernej farbe? vidíš cez ňu na drobca?

kafoditka
14. júl 2010

@oacka jasne, ze vidim 😉 to sa ti len zda, ze by si nevidela 😉 a s cumlom som na tom podobne ako ty.. ked sa ukludni, vypluje. ale dnes ho nechce ani len citit 😒

petrap001
14. júl 2010

@kafoditka ja mam presne to iste dnes.hore je od osmej a odtvedy nespal,len sa mrvi a puci a stale je dookola kadzych 15 min.ja uz neviem co s nim.a len na rukach....ach jaaaj

oacka
14. júl 2010

@kafoditka mne tú sieť len včera roman priviezol z Bratislavy,chcela som ju dať na kočík na balkóne,ale malá spustila rev, tak som sa s tým neondela a nechala som to tak, ani neviem,ako to mám na kočík dať...musím si to natrénovať...

oacka
14. júl 2010

@petrap001 o to do ôsmej spí????? moja vstáva o piatej, najneskôr o šiestej..... keď mám šťastie,tak po najedení ešte hodinku pospí...ráno sa jej moc nechce spať,až od deviatej desiatej...

ericica
14. júl 2010

@oacka mne bolo tak zle vcera vecer aj som vracala a krutila sa so mnou cela postel ☹ ☹ ☹

zrzulka
14. júl 2010

@oacka ciapku nema je len nalahko obleceny,ani len prikryty nebyva asi mu fakt vadia tie chodniky ale to uz ja zial neovlyvnim. najviac ma to bude stvat ked budem mat vonku aj malu lebo to vobec nemam sajnu ako budem riesit, maly bude vrestat v kociku, mala zase vonku ked ju budem urychlene tahat domov. Akoze bude to zaujimave :O))))Moc maleho von nedavam z kociku kedze ho nenatieram opalovacimi kremom. vy vyberate drobcov aj vonku?

cigaretka5
14. júl 2010

@stanka33 No včera sa prepustalo vo veľkom žiaľ aj rodilo vo veľkom.... A my tu furt zavadziame. Cakame na vyskedok krvi ako sme s bilirubinom ..... Pribrali sme prvych 10 gramov ale poviem vam bolo to tazke . Po kojeni odsavam zachladim, dalsie kojenie ukoncujem tak ze striekackou dokrmim to pdstriekane. A to po kojeni odstreknem tak 20
ml, no dufam ze sa to rozbehne. Cim ste rozbiehali mliecko vy? Vraj su nejake homeopatika ........

zrzulka
14. júl 2010

mozno by som mohla skusit este cumel davat alebo flasku s vodou kym doficime domov... ja fakt neviem asi neporadi nikto ze jo?

ericica
14. júl 2010

@mojalili ja zas kojim len poleziacky 🙂

zrzulka
14. júl 2010

@cigaretka5 pri malej cajikmi a hektolitrami napojov ale pri malom som si dala len jeden a pitie obmedzujem na minimum lebo mlieka mam strasne vela.. ono nie je dobre mat malo ani vela... teraz mi aj same tecie. Vcera ze idem malemu vytlacit na lyzicku na vigantol a ani som nemusela lebo vsak tecie same. A potom tie pichance v prsiach. tiez nic prijemne.... 😒

oacka
14. júl 2010

@cigaretka5 určite si kúp ricinus communis, to sú tie homeopatiká,dúfam,že som to dobre napísala. a ja pijem aj čaje na kojenie, a pijem teda aj vineu... blahoželám k prvým 10g! ono sa to robehne, neboj! aké je to upokojujúce,keď pribere,nie? ja som bola veľmi šťastná.
@ericica mne tiež nebolo všetko jedno, neviem,čo to mohlo byť, aj mne sa inak občas zatočí hlava, keď sa napríklad skloním nad postieľku...a tie kosti na ramenách ma večer bolia... našťastie som nezvracala,ale mala som to už skoro celkom hore. 😀

zrzulka
14. júl 2010

@ericica ja tiez tuto polohu milujem... ale tak pri malej niekedy kojim tak ze jednou rukou krmim ju a sedim na stolicke s papkajucim patkom. dnes som tak aj ja ranajkovala 😀

oacka
14. júl 2010

@zrzulka ja dávam cumeľ.

zrzulka
14. júl 2010

@kafoditka u nas je toto pravidelne od 6 (kedy sa budi) az do tej 11 kedy zaspava. Vkuse som len pri nom. po tej 11 akoby utne a spi... No pozeram na hodiny ze o chvilu mame budicek

zrzulka
14. júl 2010

@oacka vyskusam aj ja a vyberas malinku aj vonku z kocika ked placka? flasku s vodou si este neskusala? ja sa toho obavam ze maly cumel nebude chciet lebo ani mala ho nechcela. oni su rovnaki. pokial z toho netecie tak ho neoklamem...

adelaine
14. júl 2010

@kafoditka ty nasi krpci su ako cez kopirak 😖 ja sa s mojim trapim uz od 03.00 rana, teraz som si stihla trosku
pospat, ale moj ma slaby spanok ako zajac, hned je hore, spi v 10 min. intervaloch, medzitym
vrieska, lebo chce byt na prsniku...je to podla mna preto, lebo su veliky, je im teplo, chcu sa napit, nielen
napapat...ja tiez ked maleho odpojim s prsnika, tak je rodeo, pritom uz ani nemusi pit, len mi ozuzlava moje chudence
popraskane bradavky....

inak, baby vy davate svojim drobcom cumel? mne ho laktacna zakazala aj s klobucikmi,ale to sa neda :(((((
to by mal asi prso v ustach non stop...

ericica
14. júl 2010

@oacka
@zrzulka aj ja davam cumel ale u druhy den mame taky ze sa nakojime zaspi a po 5 min je hore ....na rukach je ticho ...presne ako kafko pise uz ma bolia ramena 😒 😒 😒

oacka
14. júl 2010

@adelaine moja je teda drobec,ale cucala by v kuse, keby si ju počula,ako si cucká prsty! znie to,akoby jej z nich išlo mlieko! ja som nechcela dávať cumlík,neni to správne,ale čert to ber, nemôže byť v kuse na prsníku, a z času na čas si cucnúť a spinkať... to by sa jej páčilo....

zrzulka
14. júl 2010

@adelaine ja nedavam ale asi ho naucim lebo vonku neviem ako ho utisit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre