Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
27. jan 2010

dobre ranko dievcata.. 😉
sunnygirl a to ti ani sono nerobili medzi 11-13tt?

aalexis007
27. jan 2010

AHOJTE: viete mi povedať, či aj vy máte bolesti v krížoch? Lebo ja už asi 2 týždne nemôžem poriadne ani sedieť a ležať na chrbte nemôžem vôbec, iba tak na boku. A bolí ma to aj pri státi. Neviete či mi pomôže nejaké cvičenie?

dugyna
27. jan 2010

alexis ak poznas nejaku rehabilitacnu sestru tak ta by ti poradila na to cviky..
mna nebolia zatial ale viem ze vela bab s tym ma problem v tehu..

erytrea
27. jan 2010

aalexis mozno to mas aj z prechladnutia, mna tiez casto boleli krize ale to som este nebola tehu, tak som sa zacala lepsie obliekat - body + o jednu vrstvu oblecenia naviac a odvtedy mi to nejako zmizlo, alebo skus bioptronovu lampu co som si ale neni ista ci sa moze pouzit v tehu, musis nastudovat v navode, mne pomohlo body 😵

co sa tyka tych AFP testov, mam kamosku ktorej vysli testy zle na prvy krat a potom opakovane este horsie tak musela na amnio, a z toho co hovorila samotne amnio nebolo az take strasne ako potom tie 3 tyzdne cakania........ nakoniec jej vyslo z amnio ze babo je zdrave 😵

zevraj v zahranici sa uz tieto AFP testy nerobia pretoze je velmi tazko odhadhnut presny termin na odber a sposobuje to dost znacny stres u mamiciek 😖

drzim vam palceky vsetkym aby boli testy v poriadku 😉

duja
27. jan 2010

katkaking : ano zijem presne v Dusseldorfe

yoda_
27. jan 2010

Alex, mna trapia krize, resp. kosti okolo kostrce uz mesiac. Bolest sa mi objavuje vzdy, ked nieco robim dlho. Stojim, chodim, sedim - takze mne pomaha striedat polohy a zacala som chodit na aquaaerobic a chcem zacat plavat, tak dufam, ze aj to pomoze. Zda sa mi, ze to uz zacina byt lepsie.

katkaking
27. jan 2010

Ahojte zienky, ale mame dnes krasny den 😉 aspon u nas...
aj moja malinka sa vytesuje...najradsej by asi isla von, tak pobede nieco asi podniknem...

chcem sa vas opytat, co ste okolo 17 tyzdna citili pohyb babatka...aj skôr...mne doktor povedal, ze to este nemozu byt pohyby, ze mam este tyzden cas...haha, ved ako to on muz moze vediet, co citim? uz to je vyse tyzdna, mozno aj skoro dva...myslite ze to mozu byt pohyby? nie je to riadne kopanie,ale take zblnkanie a jemne hmyrenie...

pekny dnik 😵

lenkaaninka
27. jan 2010

katkaking ako tak pozerám čakáš teraz druhé a ja pri druhom som cítila pohyby v 16tt a doki nič také nepovedal že by sa čudoval....
jasné že on nemôže vedieť čo cítiš a pri druhom je to vždy skôr lebo vieš o čo sa jedná...
ja teraz čakám tretie a tiež čakám že čo kedy ako a stále nič 🙂 ešte si budem musieť chvilku počkať..

noemarta
27. jan 2010

ahojte baby,
ja su tu vo vasej teme novacik, tiez mam termin v july.
Tiez zatial nepocitujem pohyby, v podstate este nemam ani moc brusko, iba take, ako keby som sa lepsie najedla, nemam ziadne tehotenske priznaky-tazkosti, teda okrem naliatych prs, takze na pohyby sa strasne tesim.

lienka228
27. jan 2010

ahojte,
pridavam sa do vasej temy. Som na PN-ke uz od konca novembra, uz si na to aj zvykam, ze uz asi do prace nepojdem... prvy trimester bol vselijaky, ale uz si to tehotenstvo teraz zacinam aj uzivat 🙂

bellablonde
27. jan 2010

ahojte kocky, "stare" aj nove 🙂

katkaking, urcite su to pohyby, ja sa ich uz neviem dockat, ale este mam chvilu cas 😵

wolfskinka, moc drzim palce, aby ti vsetky vysetrenia dopadli dobre a aby si si uz tehotenstvo iba uzivala. Pripajam sa k nazoru dievcat, ktore ti radia zmenit doktora. Vezmi so sebou aj manzela, nech novy doktor/ka vidi, ze vam na to naozaj zalezi, ze chcete mat lepsiu starostlivost ako doteraz. Zaroven ta to psychicky podpori. 😉 Drzim palec. A daj potom vediet, ako si dopadla.

Ja som uz vytiahla zo skrine kojaci vankus. Mam ten najdlhsi. Poviem vam, ze je to super vec nielen na kojenie a spanie, ale napr ja som v nom cele minule tehotenstvo "presedela" na gauci, pri telke. Teda nie ze by som iba sedela a nic nerobila, ale tiez ma strasne bolievali krize, hoci brucho bolo este pomerne male. A ked som v nom sedela, necitila som bolest v krizoch vobec.

Katarina7777, u mna je anemia asi od narodenia. Teraz beriem tabletky sorbifer. Na tie som zvyknuta a nemam z nich zapchu. Mozno skus zmenit znacku. Inak presne. Biely xicht, kruhy pod ocami akoby som flamovala dva dni v kuse, na odpadnutie. A najviac milujem reci typu..."mas taku nezdravu farbu..." 🤐 🤐 vrazdila by som 😠
V lete, ked som opalena to az tak neni vidno. Uz nech tato zima skonci.

Rybaanka, perfektne fotky 😵
Malicky neni ziadny chrustik, ze? Mas dost co dvihat 😕

pepppe
27. jan 2010

ahojte,,,,,tak ja mam termin na zaciatku jula a tusim mam uz aj pohyby,nie som si ista,ale tak ma to tam obcas ako keby stekli,,,hlavne v noci

noemarta
27. jan 2010

pepppe, tusim mame podobne terminy, som zvedava kedy nakoniec porodime. 🙂
ja som akurat v tomto momente zacitila tiez take steklenie v brusku, ale neviem ci je to pohyb... ja som prvykrat tehotna, takze pre mna su to vsetko novinky..

rybaanka
27. jan 2010

Ahojte

alexis mna tiez bolievaju krize, ale mne sa to uz taha od prveho tehu 😖 vcera som si kupila vankus na kojenie, takze skusim pred telkou vecer a uvidim 😉

bellablonde dakujem 😵 a to fakt mam co dvihat cca 14kg, musim ho odvazit 😅

katkaking ja som zacala citit pohyby v 16tt, takze podla mna uz citis pohyby, no a to nehovorim otom ako ma uz kopcuje, neskutocne, dokonca minule ked som sedela pred telkou, tak sa mi babo zaprelo do pravej strany bruska nejakou castou tela - asi ritkou, ze ma to hrozne tlacilo a bolo viditelne, ze tam nieco je a manzel to aj chytil a vytesoval sa, ze ho prvy krat citi 😀

inak dnes mi volala sestricka z gyndy, ja som sa tak zlakla, ze mam zle vysledky AFP, ale nastastie zacala splietat, ze co mi robili testy na protilatky, ze su negativne, ale ze dr. ma aj tak chce este poslat na nejake hematologicke vysetrenie, tak mam zajtra prist 🙂 no ale ked zacala, ze "mam vase vysledky krvi", tak som mala pocit, ze sa v sekunde svet so mnou toci 😲 😀

rybaanka
27. jan 2010

neomarta jej a ty uz vies pohlavie? Tak skoro? 😀 super,ze chlapcek 😎 😀

rybaanka
27. jan 2010

noemarta sorry preklep 🙂

sunnygirl
27. jan 2010

dugyna:
sono mi robil 3x, lebo ja som riziková. Mala som na mysli krvné testy 😉

inak zatiaľ čo ste sa podozvedali pohlavia, sú to chlapci 🙂

noemarta
27. jan 2010

ahoj rybaanka,
tak este asi nie je 100% to pohlavie, ale vyzera to tak. ked som bola v 12tt na morfolog. usg, tak tam mi povedal lekar, ze to vyzera na chlapca, lebo bolo pekne vidno, ako ma vyvinutu mocovu trubicu, a povedal, ze na dievca je to dost dlhe... 🙂 🙂
tak uvidime, ale ja sa aj citim akosi na chlapca a ak ludove pranostiky neklamu, tak by to mal byt chlapec.
Sunnygirl, ja som si tiez vsimla, ze zatial prevladaju sami chlapci.... to bude silny rocnik, si myslim.

sunnygirl
27. jan 2010

noemarta
aké vyšetrenie je to morfolog. usg. ama si sa naň dala? alebo ti ho robil tvoj lekár???? ja som už z tých skratiek a výrazov úplne mimo. 😅 😅 😅

rybaanka
27. jan 2010

noemarta coze, uz v 12tt? tak supis 😀

inak fakt iba chlapci su zatial tusim v tejto teme 😉 😀 😵

sunnygirl morfolog.usg je ultrazvuk, ktory sa robi medzi 20-22tt a kontroluju sa podrobne vsetky organy, cize je to taky komplexny ultrazvuk, ked to mam ludovo povedat 😀 a tam sa vacsinou aj urcit pohlavie, kedze aj pohlavne organy sa kontroluju 😅 a lekar ta nan urcite posle ak nema taky ultrazvuk 😉

noemarta
27. jan 2010

rybaanka dik za vysvetlenie co je morfolog.usg. Ja som sa velmi cudovala, ked ma poslal moj lekar tak skoro do sukrom.centra, lebo pytala som sa bab okolo mna co uz maju deti, ze oni boli az v 20tt. ale teraz najnovsie posielaju uz takto skoro od 11-13tt, to vysetrenie trva skoro hodinu a meral tam uuuplne vsetko. prezeral organy, ci su v poriadku a vsetko mi komentoval, ze keby nemalo toto vyvinute, znamenalo by to ze nema v poriadku to a to..... proste je to zamerana hlavne na douwnou syndrom, meria sa sija atd.
tak som isla odtial taka spokojna.
a som zvedava, ci ma posle aj teraz v 20tt.
Rybaanka, kedze si z BA, kde budes rodit?? mam velku dilemu ze kam. Rozhodujem sa medzi Antolskou alebo ruzinovom. a lekaar, netusiiim, este nemam vybrateho..

rybaanka
27. jan 2010

noemarta ja som rodila na antolskej a kedze to nam od domu najblizsie opat tam planujem ist, mala som aj zazmluvneneho dr. tiez uvazujem, ze si ho opat zazmluvnim 😉 ja som bola s antolskou spokojna 😉

noemarta
27. jan 2010

a mala si nadstandart alebo standart??
a bola si bez epiduralky a ako sa chystas teraz ?
ja som zatial presvedcena o tom , ze chcem rodit prirodzenou cestou, bez epiduralky.
a mohla by si mi do IP zaslat meno lekara, lebo zvazujem dvoch a neviem pre kt. sa mam rozhodnut. a cim viac dobrych inf. o nom , tym to bude pre mna jednoduchsie sa rozhodnut. dik.
a tebe nepovedali este presne pohlavie??

sunnygirl
27. jan 2010

rybaanka:
ďakujem za vysvetlenie 🙂, lebo vy tu píšete o toľkých vyšetreniach a ja som z tých vyšetrení s exotickým názvom ešte neabsolvovala žiadne, ale však uvidím v pondelok, pre istotu pôjdem na lačno, aj keď nič nehovoril. Dúfam že všetko bude OK.

tak som zvedavá ktorá príde ako prvá, že čaká dievčatko 🙂

lenkaaninka
27. jan 2010

hej baby keby to chcelo vydržať tí chlapci ja mám dve dievky a toho chlapca by sme velmi chceli aj sme si posielali všelijaké výpočty aj som otehotnela v den ovulácie presne čo sa hovorí že vtedy sa splodí chlapec aj jedna veštica že videla okolo mna lietať dušu chlapca že si ho velmi prajem 😉
ale aby som nebola ja ta prvá čo sem hodí že bude to dievča 🙂 🙂 uvidíme len sa držte

a baby nevlečie sa vám to? mne hrozne pomalyčky to ide stáááášne..

sunnygirl
27. jan 2010

lenkaaninka:
tak ty tiež patríš medzi tie, ktoré budú rodiť až koncom júla 🙂

sunnygirl
27. jan 2010

peppe:
kukala som tvoj album, to bruško máš už aj také ráno, alebo iba večer? 🙂

mirka285
27. jan 2010

ja idem zajtra k dokimu a dufam ze budem ja s tym dievcatkom 🙂 taaaak strasne by som chcela 😉

lenkaaninka
27. jan 2010

sunnygirl hej okolo 23 tak nejako
9.2. idem gyndošovi a bude mi brať krv na genet. testy ....mne inač už dosť brucho vytrča hlavne zvrchu ked sa pozriem...

noemarta
27. jan 2010

lenkaaaninka, tak to mas pravdu, ja som tiez otehotnela na den ovulacie, cize ten chlapec by to mal byt...
tak co sa tyka toho brucha, tak ja nemam este nic moc. od zaciatku otehotnenia som pribrala kilo.
ja idem do poradne 2.2. tak som zvedava na krpca, tym ze necitim este pohyby, brucho nerastie moc, tak sa tesim ze ho aspon uvidim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre