Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

aalexis007
15. dec 2010

@katty17 @strasska @booklover @gabika41 boli sme v tom Hlohovci u ortopéda a podržte sa ako sme dopadli:
Dr. povedal, že nožičky má primerané veku. Jadierka vyvinuté a je všetko v najlepšom poriadku. 😲 😉 🙂 🙂 🙂
Tak a teraz si vyberte. Jeden povie tak a druhý tak. 😒 😒 Ale povedal mi, že sa vôbec nemusím báť, že môj malý Filipko je na 1000% v poriadku. Stačí mu dávať iba pampersku a žiadne balenie naširoko ani abdukčná perinka. A ešte sa čudoval, že aký je to ortopéd, ktorý naordinuje v 5 mesiaci nejakú liečbu - že čo robil do teraz. Jemu vraj keď sa niečo nepáči, že sa nevyvíja správne, tak to rieši hneď od začiatku v nejakom 2-3 mesiaci a nie keď má malý už viac ako 5 mesiacov.
Tak mi spadol obrovskýýýýý kameň zo srdca. 🙂 🙂 Ešte že som sa tam objednala a išla tam, lebo takto by som sa iba stresovala a bála.

tinaki1275
15. dec 2010

@katty17 davala si jej do toho trochu mliecka?

katty17
15. dec 2010

@maxara - peti ja som uz skusala vsetky mozne varianty s mrkvou a zemiakom. aj riedke aj hustejsie aj s vodickou aj s mlieckom.... aj z flasky aj lyzickou. no proste ze absolutne nic. spusti hned plac a vyplazuje jazyk ked jej idem dat papat. ☹ co ak sa to nenauci? ☹

katty17
15. dec 2010

@tinaki1275 - ano, aj mliecko. vcera som to skusila. a vobec nic. uplne sa zatala a nevpustila ma do ust :(

katty17
15. dec 2010

@kafoditka - celkom jednoduche jedielko, vsak? 🙂 dufam ze aj tebe chutilo

aalexis007
15. dec 2010

@katty17 ani mne Filipko nechce vôbec príkrmi. Môžem skúšať čokoľvek a zanič na svete do neho nič iného nedostanem, iba moje mliečko. A ešte občas čajík. Možno sa to zmení v 6 mesiaci - veď do vtedy máme ešte čas. 🙂 😉

katty17
15. dec 2010

@aalexis007 - tak to som velmi velmi rada. esteze si tam naozaj sla. filipko si teraz vydychne a bude si uzivat iba pampersku 🙂

tinaki1275
15. dec 2010

@aalexis007 no tak to je super sprava😉))ja sa vzdy drzim pravidla ze ak nieco zdravotne nie je ok ,idem si vzdy aj po druhy nazor..ale toto sa mi zda fakt logicke ze v 5.mesiaci sa predsa neriesia veci takto ..

katty17
15. dec 2010

@aalexis007 - sandra zboznuje vodicku, cajik. a aj mliecko 🙂 nic ine neda do pusiny. tak som si povedala ze dam pauzu par dni a potom skusim opat.

mirka285
15. dec 2010

a dievcence co vy tu?vy ani von nechodite??ja som bola s malou vyse hodinky...Linda napr zase ma rada husty prikrm,musi to byt ako kasa...
@katty17 vsak ked nechce skus za tyzdenalebo skusala si hippku alebo nejaky hotovy prikrm s ryzou?ten maju radi skoro vsetky deti,tak skus..

aalexis007
15. dec 2010

@tinaki1275 @katty17 aj ja som rada, že to takto dopadlo.

tinaki1275
15. dec 2010

@katty17 tak ju nechaj zopar dni a skus zase za nejaky tyzden..mne to hovorila dr.ze ak by mi na zaciatku odmietala tak ze mam pockat askusit za nejaky tyzden zase..ved vahu ma dobru tak sa nic nedeje..nestresuj sa ma este kopu casu ..ved niekedy zacinali s prikrmami az po 6.mesiacoch ...a vie co je dobre..ved preco by menila dobre mliecko za take rozmixovane bez chuti mazlavice🙂))

oacka
15. dec 2010

heuréka! kika sa asi dnes tak zľakla neurologičky,že odrazu dvíha hlavu úplne v pohode!!!! lemra lenivá!

katty17
15. dec 2010

@mirka285 - miri, ja som tiez bola so sandrou vonku na prechadzke. bola som dve hodky ale myslela som ze mi nohy omrznu. bola mi riadna zima. ale mala spala a spala. vonku vzdy spinka paradne. aj dve tri hodky vkuse. radsej si tri krat odklopem 🙂

monline
15. dec 2010

@katty17 skúšala si ju nechať obliznúť jabĺčko? nech si zvyká, že má inú chuť v puse? či surovú mrkvu? malý to má rád ..inak- všimla som si, že muž mu dáva ochutnať aj hocičo iné, čo by malý ešte nemal..niekedy sa zatvári, že blee, ale niekedy otvára pusu a vyslovene by papal viac (zemiaková placka 😒 )

monline
15. dec 2010

@oacka pozrela som fotky zo stretka, kočky ste, museli ste sa mať super 🙂 žiadne klebety sa nedozvieme? 😀

katty17
15. dec 2010

@monline - nie neskusala som jablcko. ale vzdy ked ja papam tak ma hypnotizuje a tecu jej slinky 😀 . mrska mala 🙂

katty17
15. dec 2010

@mirka285 - miri, ty si tiez na ciapky ako ja. tato sa mi strasne paci pre malu 🙂 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7903061&tab=10
vcera som si skoro kupila jednu chutnu baranicu. len skoda ze mi bola velka. inac by uz bola zabalena a odlozena pod stromcekom ;)

maxara
15. dec 2010

@aalexis007 😵 fakt super spravy, gratulujem.. k tomu sa neda nic ine povedat 🙂

@katty17 a skusala si jej dat napr cuckat banan? alebo jablcko? ja som Ninku zvykala najprv na ine chute, ze normalne odkrojene jablko a len olizovat ho mohla, banan tak isto, cely a do pusy len okraj.. a teraz nema problem s mrkvou.. akoze moc jej to nechuti, ale zje.. tiez plazi jazyk, ale ja jej tam tu lyzicku dam aj v protismere 🙂

@mirka285 no ja som teda dnes nevytrcila nos, tu snezi celucicky den a sneh mame az na rohozke pred dverami

mirka285
15. dec 2010

@katty17 peknucke su,ja take kvietky doma mam,uz som si stihla kupit ale capice si objednavam u inej kocky,ked chces mozem ti hodit potom link,ja som sa uz zapisala do jarneho poradovnika,hned tri som si objednala 😀 teda malej..

monline
15. dec 2010

@tinaki1275 môjmu chutia tie mazľavice kupované bez chuti viac ako to, čo mu navarím ja...dnes som skúsila pridať mrkvu do hotovej výživy, ale zjedol menej
Daniel má o pol 6 a o 8 kojenie, potom o 10 mu dám ovocnú výživu, do ruky kôrku alebo piškótu, o 11 kojenie a ide spať, o 13 zeleninu s mäsom, o 14 kojenie, spí do 17, ale niekedy medzitým nakojím o 16, lebo sa preberie, ale po nakojení ešte zaspí, potom o 18 kaša s banánom a keksom a o 19 kojenie...tých príkrmov zje len trocha, ale po nich nechce hned mlieko, tak zatiaľ nám to takto vyhovuje, toto nám funguje tri dni zatiaľ...predtým som mu dala príkrm 1 či 2x denne, alebo boli aj dni, kedy mal len mlieko

monline
15. dec 2010

@katty17 však jej daj obliznúť...nech vie, že sú aj iné chute

mirka285
15. dec 2010

@maxara jeej u vas snezi?v tejto devinskej zase nic,ale dnes som sa dockala aj dobrej spravy,som si myslela ze ked nejdeme do Cicman,tak pojdeme do Sale a Gabo mi dnes hovori,ze on sa uz dohodol ze do Sale pojdeme 25..to znamena,ze na Stedry vecer sme u nasich....tesim sa

tinka349
15. dec 2010

@meruska par fotiek som ti ukradla z albumu a pridala som ich do svojho...napriklad taku straasku som vobec nemala sfotenu...som nejak zabudla ci co 😅

katty17
15. dec 2010

@maxara - peti neskusala. ale tak teda skusim jej dat cosi oliznut. skusim jablcko 🙂

mirka285
15. dec 2010

@monline aj Linda ma radsej kupovane,ale snazim sa jej do toho vzdy nieco domace primiesat....su tie nase deti vyberave od malicka..

katty17
15. dec 2010

@mirka285 - miri posli link 🙂 . inac som u nasich v ruzinove a tu snezi uz od vcera vecera 🙂

maxara
15. dec 2010

@mirka285 mm uz hovori, ze A to biele hovno stale pada a pada.. 😀 my odhrname po celej sirke pozemku a a aj po dlzke, kedze sme rohovy 😒 a robi to mm, lebo ja mam to brucho take cudne

@katty17 krasne ste, aj Ninka si takto pekne sama drzi flasku 😵

katty17
15. dec 2010

BABY - teraz som jej skusila dat to jablcko oliznut. normalne mi chytila ruku a vrazila si ten kusok jablka hlboko do ust. nechcela ma pustit a cuckala to 😀 podarena bola. len take mlaskoty. 🙂

monline
15. dec 2010

a už je hore, zatiaľ kľudne leží a kecá 🙂 prídem si vás večer konečne prečítať, akosi som niekoľko strán pozadu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre