Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
12. mar 2011

@macik27 jasne 😉

macik27
12. mar 2011

@dugyna pošleš mi prosím aj link nech to nemusím hladať 🙂

dugyna
12. mar 2011

@macik27 uz sa ti to muselo zjavit vlavo na ploche taky zlyt klucik ..a tam len kliknes mas?

dugyna
12. mar 2011

@macik27 teda klikni na forum a tam uvidis ten klucik v lavo

aalexis007
13. mar 2011

Dobré ránko - tak opäť ráno o 6 hore ☹ ako každý deň.

gabika41
13. mar 2011

@aalexis007 dobre rano...nie si sama u nas je to uz tiez rutina....lenze teraz si uz ani nepospi,takze do 9:30 mam co robit aby som stihala jej tempu.... 😀

aalexis007
13. mar 2011

@gabika41 Môj malý je hore o 6 každý deň a niekedy aj skôr. A teraz vydrží aj do nejakej 11:00. A to pospí len nejakú pol hodinku. Potom búva nejakú jednu hodinku (niekedy aj 2 - lebo sa mu jeho zadok vozí jasnačka 😀 ), keď sa ideme kočíkovať a to je celé jeho spanie.
Kde berie toto moje dieťa toľko energie???? 😉
A neustále len lozí, postavuje sa a dokáže sa aj sám posadiť. Od včera už prišiel aj na to, ako sa chodí po štyroch. 😉 Musím byť neustále pri ňom. Šaškuje celý deň. 🙂O 19:00 vždy kúpame a plávame vo vani a potom ide búvať. 🙂
Papá tak okolo 200 g mäska so zeleninkou (plný Avent pohárik). Väčšinou mu varím, ale dávam mu aj kupované Hami. Na desiatu mávame väčšinou Activiu alebo nejaké ovocie. A poobede mu dávam tiež ovocie, alebo kašu.
Ešte ho kojím, ale už som začala dávať aj UM, lebo sa budieval často v noci a ja som bola úplne KO. Zo začiatku som mu dávala Babylove, ale teraz som prešla na Sunar. Už ho papá vyše týždňa a vydrží dlhšie v noci búvať. Po Babylove sa mi budieval častejšie. Skúšala som aj Hami, Hami Hajaja a to mu vôbec nechutilo. Ale aspoň mu chutí Sunar a nemá s ním žiadny problém (klop klop klop). Stará dobrá klasika "Sunar".

Čo dobré dnes idete variť??? Ja idem dnes urobiť "makové a tvarohové perky" 😀 MM povedal, že nechce nič z mäsa - tak som vymyslela toto 😉 Síce papračka, ale mňamky mňamky. 😀 😀 😀

bambola
13. mar 2011

Dobre ranko 🙂

my sme hore od 7 , mala je napapana a teraz sa hra s flaskou vody, nieco snad popije ale vacsina aj tak bude na tricku 😀 snad do hodky zalahne.
@maxara peti nasa Linda ked sa isla okotit, tak zdrhla z ohradky a mame na pozemku naukladane take laty, tak pod nimi si vyhrabala dieru a tam sa usalasila a tam sa aj sama okotila, pat dni tam bola s nimi, chodila sa len nazrat a nikoho tam nepustala, potom ju mama chytila a oco preniesol stence do budy na slamu (v rukaviciach) takze vobec k tomu asistenciu nepotrebovala 😀
@monline @maxara baby ja macky zboznujem 😅 mali sme doma rysaveho kocura a potom bielo-strieborneho ale kedze boli obaja nekastrovani (oco a brat zakazali 😠 ) tak sa jedneho dna proste nevratili. neskor sme sa dozvedeli, ze rysaveho roztrhal pes nedaleko od nas, ale musel byt zraneni lebo len tak pes macku nechyti a s tym druhym nevieme 😢 mamina bola smutna lebo obaja boli proste taki vymojkani domaci kocuri, aj na posteli spavali a tak, odkedy zmizol druhy tak uz nechce kocura. ale tak teraz ma doma dve feny takze o zabavu postarane 😀

kafoditka
13. mar 2011

Bre ranko, my od 6 buntosime a v noci sme mali od 2 do 3 urevanu seansu 😒 Akurat sme ranajkovali, idem spravit kavicku, navarime obed a okolo 14tej chceme vyrazit do BA a dufam, ze maly vacsinu cesty prespi...
A ja macky strasne nemusim, mi pridu ako falosne zvierata a celkovo sa mi stiti ked pocujem, ze zviera spava s majitelom v jednej posteli 😝

bambola
13. mar 2011

@kafoditka kafko ja to tiez nemam rada ale nespavali tak vzdy a spali na opacnom konci postele v rozku a jasne, ze len tak hocijaku macku by som nechytila len tieto co sme mali doma boli take vymojkane 😉 a pritulne

kafoditka
13. mar 2011

@bambola jasne, ja to beriem, ked ma doma niekto milacika, ale proste odtial potial.. moj znamy ma nechutneho potkana s este nechutnejsim dlhym chvostom a spava s nim v posteli a normalne ho pocas dna nosi posadeneho na svojom pleci..fuuuuuj

tinaki1275
13. mar 2011

dobre ranko..tak ja som zase unavena na smrt.. 😠 mala bola o jednej hore kazdu hodku cca...nechapem to a samozrejme o siestej vstala a zaspala zase o siedmej na hodinu a pol..tak som spala ason tu hodinu apol.. 😒 a uz odmieta aj jogurt ktory na ranajky papala super...aspon ze sopliky su na ustupe ,aspon sa mi zda..

bambola
13. mar 2011

@kafoditka no vsak keby chcel kocur obmedzit moj zivotny priestor, nebodaj si lahnut niekde vyssie ako k noha, hned by uvidel kto je tu panom 😀 a to s tym potkanom....bleeeee 😕 ja som mala kedysi skrecky a tie su mile ale potkany??? 🤐 najma ked ho ma ako papagaja, a ,ze sa neboji, ze ho v noci prilahne a potkan ho kusne...do guliek napriklad 😀 😀

bambola
13. mar 2011

@tinaki1275 ty mas doma taku malu party zenu 😀 nechce aby jej nieco uslo 😉 co ak sa aj v noci nieco deje a ona to prespi 😀
uz minule som sa ta chcela spytat, potom sa ti ta druha macicka nasla, ked si ju druhykrat nechtiac odviezla do mesta?

tinaki1275
13. mar 2011

@bambola nenasla 😒 a boli sme ju hladat 3x..no nevadi..aj tie dve mi stacia.. 🙂 moje su ale kastrovane aj kocur a aj macka...inac by som si ich nemohla nechat...

maxara
13. mar 2011

@dugyna neboli sme na sone, ale takito psy maju maximalne 5 steniat, ja tipujem 3, ale kedze mm skor povedal 3, tak mne prischla 4ka

petrap001
13. mar 2011

Dobre ranko 🙂 zbezne som preletela co ste popisali,ale stihla som len maxinu ninku v tom koci 😀 ,kramy,porod a teraz macky 😀 no ja tiez macky nemusim a kde to este v posteli 😀 my co mame psa tak on je len v kuchyni a ma vybeh na dvor.inde ho nepustim a on to vie a ani ho to velmi netrapi.kedysi si chodil vsade ked bol malicky ale to bol stena.ale teraz,no asi by som nervy zrusila s chlpami.a este ked maly lozi..ani nahodou.baby aj ja som uz dostala kramy pred par dnami,predsa 🙂 ale len take smiesne,hoci este stale otravuju.
may sa mi naucil vstavat uz od o 7mej co je strasneee 😠 on mi stale pospal aj do pol 9 a teraz.. ☹ no co uz.
v sobotu idem domov na dva tyzdne juuuj ako sa tesim.konecne vypadnem z tej diery.si predstavte ze tu zasa zacal sneh poletovat 😕 no nechapem akoze.pocasie uplne zasalelopamatam este par rokov dozadu,tak tu nikdy teplota neklesla ani pod 10stupnov a teraz???
Peknu nedelu vam prajem 🙂

merikac
13. mar 2011

dobre ranko,,,vidim, zbezne som zhliadla, ze sa ste tu spominali zver a "vyznania k nim",,,patrim do tej skupiny ako @kafoditka - macky nemusim,,,su moc vtierave a psov mama rada, ked su inteligentni, rozumni,,takych tych s mudrim kukucom 😀 ,,ale spanie s nimi v jednej posteli,,alebo dovolit im vyvalovat sa na sedacke v obyvacke,,je mi proti srsti,,,,,,,,

merikac
13. mar 2011

@maxara dik na info,,cakam uz len na volni mm vikend aby tam mohol somnou zbehnut,,,mam vyhliadnuty kocik a mozno aj tu sedacku vezmem

petrap001
13. mar 2011

@merikac no aj ja mam rada s takym mudrym kukucom.aj nas tak kedysi kukal 😀 teraz sa uz tvari ako stary dedo co caka na smrt 😅 a to ma len 5 rokov.stale snivam o tom ze ho ostriham nakratko,co vyzera celkom ok,lebo dost vela ludi ich striha ale moj Palo by ma asi zabil 😀

maxara
13. mar 2011

@bambola Zatial vsetky moje fenky sa okotili same, Maska a Siska dokonca tusim kazda aspon dvakrat (v case kym boli u nas) a Vinka iba raz .. vsetko v pohode hladko. Aj Larinka by mohla, aj sa snou tesim, aj ju mojkame teraz trosku viac.. len ona je taka trosku psychopaticka.. cize toho sa ja obavam..preto sme ju aj dali nakryt, aby sa jej psychika upravila. Ale pre kazdy pripad mam nastudovane, co treba. Inak s domacimi psami netreba "v rukavickach", stena v pohode mozes chytit, lebo ty si jej rodina. Nasa Vinka bola paradna, normalne ma stekotom volala k miestu kde ich mala a potom sa tvarila, ze pod mojim dozorom sa mozes ockom mrknut 😀 zlata..
Inak ja macky neznasam chytit. Inak sa mi pacia, maciatka su krasne, aj rozne farebne prevedenia maju zaujimave.. u nasich je furt nejaka macka na dvore, mali sme Garfilda (susedovho kocura) u nas stale na dvore, ten spaval s Maskou v pelechu 😀 a potom som ja dovalila k nasim Cicu, lebo bola zrazena pri ceste a veterinar ju dal dokopy a nemal pre nu miesto. A tato macka vlastne tym, ze je samica, tak nelabzuje (Gar prisiel o zivot zrejme, parkrat prisiel domlateny, zakliestovany.. hroznee ☹ ) a chytala mysi a potkany, co k nam prichadzali zo susedovho chlieva, naucila to aj psov, vytvorili brutalnu svorku, ktorej ziaden hlodavec neunikol. 😀 Potom nam ich ukladali pred dvere 😀
Akoze ja proti tomu nic nemam, ale macacia povaha ma irituje, nie je mi blizka a proste macka z dvora nema u mna taku doveru ako pes. A Cica spava u nasich vnutri, ked su doma, tak v kuchyni na stolicke ma taku krabicu 😀, normalne od topanok.. tak boli nejake noviny, tam sa vypelesila a odvtedy ma stale tuto

@kafoditka fuuuuuuuj s potkanom nikdyyyyyy.. inak ja som chcela spavat v posteli s mojim Benym, moj prvy pes, ked som bola mala. On to strasne neznasal, mu bolo teplo a nebol vobec mojkaci typ, ale kvoli mne to urobil, lahol si so mnou, chvilu spal, potom sa zacal krutit, vyvalil sa na chrbat a potom ked som zaspala, vyskocil a odisiel pod skrinu.. potom ked isla mama spat, tak mi otvorila dvere do izby, bany vybehol a bolo. 😵 Z lasky ma uspal. Ked zomrel (mala som 19 a bolo to den pred zapisom na VS) som plakala ako male decko asi dva tyzdne. To bol v urcitom obdobi moj jediny kamarat ☹ 😢

kafoditka
13. mar 2011

@merikac @bambola tak si rozumieme 😉 napr,mojho byvaleho rodicia mali francuzskeho buldoga - taky tucny cierny s narazenym ksichtom - inak celkom mily pes, aleeeee v zivote si nezatrtkal a oni ho nedali kastrovat a ten pes ked to na neho prislo sa zdvihol na predne, zadne nechal prilahnutena zemi a suchal sa po koberci aj 5 minut, kym si nespravil dobre 😝 😝 😝 ked som to videla, tak ma skoro vystrelo a dogrcala som sa ltt a oni ho len capli po zadku a nechali tak. akoze upratat upratali, ale mne to stacilo 😝 normalne ho nechali lezat v posteliach aj na gauci, otrasne smradlavo prdel a nechutne slintal a ked iekto pri nom jedol, tak dovtedy sa na neho kukal, kym mu dotycny z toho jedla nedal ochutnat... a radsej vam ani nehovorim, ze v tom obdobi zilo s nimi malicke dieta a bezne tomu psovi pchalo prsty do jeho tlamy 😲 a ked som sa ozvala, ze c sa preboha neboja, ze jej ten pes v ramci hry ublizi, tak mi povedali, ze to je mierumilovny pes a bolo.... 🙄

maxara
13. mar 2011

@petrap001 Peti a kde ty vlastne robis a co? A dokedy tam musite byt? Ci chcete? A tm je tiez z PO ako ty?

petrap001
13. mar 2011

baby si pozrite toto ked uz je rec o psoch 😀 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=9wnYTFd4EOU
maxara
13. mar 2011

@merikac u nas psi boli pred tehu krasne udrziavani, pekne nacesani, okupkani.. mohli aj na sedacku, spavali vnutri.. ale od tehu som sa nemohla dockat, kedy zacne jar a psi spavat vonku.. dostali budu a bolo.. a odvtedy sa vlastne nesmu kupat, najskor ked uz bude aj v noci nad 10 stupnov, cize pekne smrdia.. dnu mi chodia, ale tak to uz co by bolo, aby zrazu skoncili ako cisto vonkajsi... 😒

petrap001
13. mar 2011

@maxara no chceme ako chceme...moj Palo tu chodi aj popri robote na skolu,lebo chce byt pilot 😖 tak to este take 4 roky potrva...juuj ale uz by som sa aj vratila,lebo uz ma to tu nebavi.robota je ok,robim v restike manazerku a sem tam aj varim tie ich irske akoze jedla 😀 ako mam to v pohode lebo som si mohla prisposobit pracovnu dobu Palovi,lebo on robi na sifty 3 dni takze ked je doma tak ja robim.takze maly aspon nemusi byt s nikym cudzim ale len s nami 🙂 a je tiez z PO ako ja.sme sa zoznamili cez internet a pritom byvame od seba asi 3 kilometre 😀 😀

bambola
13. mar 2011

@kafoditka tak niektore psi su nechutne, hlavne tie slintave a s narazenym ksichtom 😀 ja aby som si nieco mohla pomojkat tak to musi byt chlpate a hunate 😉
my by sme k malej chceli nejake zvieratko, ale az tak od troch rokov, teraz na to aj tak niesu podmienky. ale kvoli tomu aby ziskala nejaku imunitu (ale strkanie prstov do tlamy je silne kafe 😖 ) ale hlavne preto aby si vytvorila k zvieratam pozitivny vztah a naucila sa spravat voci nim a tak sa starat, akoze nie krmit a vencit ale tak aby vedela, ze neexistuje len ja ja ja ale aj ine tvory, ktorym sa treba venovat 😉
ja som ako decko vzdy tuzila po psovi a ked mi nebolo dopriane tak som si v 11 potajomky priniesla domov skrecka 😀

maxara
13. mar 2011

@kafoditka ale ked je to pre niekoho clen rodiny, tak to nevysvetlis.. napr ja psom branim aby chodili k Ninusi, ale nie tak strasne ostro, proste im dovolim sa pomotkat, obcas dovolim Ninke urobit moja Lara (baskovi nie, lebo on je nechutak, on ma hubu vkuse strcenu do niecoho) po hlave. Ale napr ked zbadam, ze psi jej olizli ruku, tak masiruju von a ona pod vodu.. toto nemam rada. A ta moja kamoska ze jej to nevadi je fajn, ale mne celkom vadilo, ze bol s nami ten jej yorksir v posteli (kedze tam prebiehala navsteva) , lebo ja to nemusim.. tak ale som si povedala, ze on ani na travu nejde, co je taky vymaznany, ze sti aj sere na chodniku a je stale cistucky, nestyka sa so ziadnymi psami.. 😒
a inak, moja kolegyna mala maltezaka, taka ta mala biela prachovka nechutna so zatecenymi hnedymi soplovitymi ocami a mlady daval taku plysovu kacicu. Vzdy sa na nej robil.. a ked mu ju raz zobrala oprat, tak sa jej natruc vystal na postel, lebo si myslel, ze mu ju vyhodila.. akozeeee v tej sekunde by letel pes z okna (byvala na stvrtom)

maxara
13. mar 2011

@petrap001 my s mm tiez sme byvali od seba cca 4 km v petrzalke a tiez sme netoviii 😀

denisse
13. mar 2011

ahojte .. tak ja dnes nectim nedelu a uz som vysala a pozmyvala dlazky ... 😝 😝
a idem varit, dnes len rychlu cinu .. ale pred tym skusim dat barunku spat ...

chcela som vam este dat link na kasu, co som vcera varila barunke na obed, keby niekto chcel

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=8850

@petrap001
neviem, ci som sa uz pytala, mam nejaku sklerozu .. ty si priamo z PO? aj tm? teraz sa mi mari, ze sme sa uz o tom snad aj bavili, ale sme asi uplne ina vekova kategoria, takze sa asi nepozname, ze? 😀 boze ja zabudam ... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre