Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
11. mar 2010

Tinka,je tu dosť báb,čo už majú kočík. a videla si ten Neoanto naživo? vyskúšala si ho? 😉

carrie84
11. mar 2010

Tak ja si prave vypisujem s o-baby.de ..... chybicka v systeme a nemaju autosedacku vo farbe, kt. som objednala - tak som si vybrala inu (z drahsieho modelu) a cena zostava rovnaka. Dokonca si vsimli, ze nanoznik som objednala iny ako bude sportak, tak sa spytali, ci nechcem ku farbe sportaku - ze doteraz ho sice nemali, ale ze ich informoval vyrobca, ze o par dni im ho dodam - celkom mile od nich 🙂
Teraz uz len ci vsetko pride v poriadku. Ale paci sa mi ich system - raz som im pisala (niekedy 2tyzdne dozadu) po anglicky a uz mi pisu len v anglictine. Mam rada obchody, kde reaguju rychlo a hlavne maju kvalitne databazy zakaznikov 😀

janatt23
11. mar 2010

TINKA neboj, ja mam kociarik uz nejaky ten mesiac 😅

ivka8255
11. mar 2010

mne sa paci ten GT3, len maju maly vyber co sa tyka farieb, tak este zvazujem aj X-lander XT 2010 tam je vacsi vyber a lepsia cena, no uvidime

carrie84
11. mar 2010

Ivka - uz si ten x-lander skusala? Ja som ho tiez najskor chcela, ale ked som ho videla nazivo ... strasne mala vanicka a priserne tazky ... mala som problem ho dvihnut prazdny - nieto este s babatko, prip. nakupom ....

tinka349
11. mar 2010

bo ja som ten moj videla v predjaniach a pacil sa mi, aj dostatocne velka vanicka, aj je lahky, aj sportovu cast ma velku aj s nanoznikom a je k tomu aj autosedacka......otec sa mi akurat smial, ze ved male nie je este na svete a kocik uz mam 😝 ale zas ja na povery neverim...co sa ma stat sa stane tak ci tak - ci s kocikom, ci bez, a predat ho stale predam za dobru cenu...

carrie84
11. mar 2010

Tinka - ja tiez poverciva nie som - ale kocik necham u svokrovcov .... istota je istota 😀

tinka349
11. mar 2010

nooo....tak prevziat z predajne ho mam zajtra, tak mozno ho necham u kamosky 😝 aspon este taky mesiac, dva...manzelovi som ani nehovorila ze som kupila kocik...vcera ked som s nim volala mi povedal,ze on nema peniaze na hluposti a nie tak skoro.... a ani mu to tak skoro nepoviem 😒

carrie84
11. mar 2010

Tinka - Chlapi .... cista klasika takyto pristup 😝
Mna sa ten moj celkom vazne spytal, ze ci by malemu nestacil kocik, co mame odlozeny po mne (inak je absolutne super v lete na zahradu na hojdanie - sestrernicin syn ho otestoval 😉 ), tak som mu povedala, ze jasne, ak zostane na materskej on, len ze musime tak ci tak dokupit autosedacku. Nato sa ma zase spytal: autosedacku? A to treba? ..... No zlaticko ten moj chlap 😀

tinka349
11. mar 2010

no moj otec je lepsi- ten sa ma najprv spytal, ze naco vlastne mi je kocik, ze do 6mesiacov s malou nebudem chodit nikde, a potom bude zima a uz vobec nebudem chodit nikde a na rok uz dieta chodi, ze nepotrebujem 😀

a ja mam take divne manzelstvo, takze s muzom som uz ani nekomunikovala, ci ho kupit alebo nie...stacilo mi, ked povedal ze na moje hluposti nema peniaze...

ale tak postielku kupujem urcite neskor, hoc uz ju mam vyhliadnutu na nete 😝 ale pockam este 2 mesiace...tam sa ceny nemenia ako na kocikoch

cigaretka5
11. mar 2010

Kocky vy čo idete z rodicaku na materskú opäť. Na materskú máte nárok 6 tyxdnov pred porodom ako
my všetky ostatne. Dovtedy nie je problém aby Vám bol vyplacany rodicak. V momente keď Vám stopnu rodicak máte ešte okrem
materskej právo aj na príspevok rodicovi, ten si treba pýtať lebo na socilje moc o ňom tetu nevedia. Na tento prispevok čo sa Vám vypláca na staršie dieťa máte nárok až do 6 týždňov veku malickeho s ktorým ste na materskej, teda toho novorodeniatka.
Keby nebolo niečo jasne píšte ip

carrie84
11. mar 2010

Tak to ano ... kociky su normalne ako teple rozky, ak maju dobru cenu - tak netreba dlho rozmyslat. Objednavala som ho v utorok a dnes uz ho stiahli ako vypredany! A hovorim si, ze ak bude dobry, bude pre 2. babo, ak bude zly predam 😀 I A len tak pre zaujimavost som skocila do obchodu, ze kolko by stal u nas - o cca. 250 Euro viac!!!! Tym ludom tu sibe .... donaska z Nemecka cez kuriera - 9,50Euro - uplne ze bez slov ..... 🤐

Inak - mne by nepreslo kupit kocik bez mm vedomia, kedze mame spolocny ucet .... predpokladam, ze by si to vsimol 😉

silvia.vesela
11. mar 2010

adka 1311, na tie testy sa ma ist medzi 24-28tyzdnom, niekde ho robia aj v 29tom. 🙂
Mne inac ta sladka voda chutila 🙂 v poslednej dobe mi velmi chuti sladke. Boli tam aj 2 dalsie tehulky a tie to pili skoro pol hodinu, jednej prislo aj zle z toho.
oacka, ja sa natieram pravidelne od zaciatku tehotenstva, pouzivam specialny olej na strie, od firmy Sonix. Maju tam kopec super veci, napriklad aj bambucky olej je super na to natieranie. tu si to mozete pozriet www.sonix.sk

katarina7777
11. mar 2010

caute caute, prave som dorazila od gynekologa, mame 28 cm, 420 gr a vsetko je ako ma byt... idem vas trosku pocitat i ked som vystavena dneska takze neviem ci budem vladat reagovat. 🙂

zatial vam zelam pekny vecer 😉

katarina7777
11. mar 2010

jej vidim ze dneska nas bolo na utz viacej... tesim sa ze vsetky mamicky a deticky su v poriadku 🙂

oacka aj moj maly uz bol otoceny hlavou dole a poriadne ma pocas vysetrenia kopcoval, obidvomi nohami naraz... to boli casy ked to boli len bublinky 😀
niekedy sa aj v noci zobudim na to ako sa hybe a musim zmenit polohu, respektivne sa otocit na druhy bok... v poslednom case mam problem so spanim lebo neviem ako sa "ulozit"... kocky vy ako spavate?

katarina7777
11. mar 2010

ozaj a este sa ma doki pytal ze kolko som pribrala... a ja ze okolo 4,5-5 kilov... a on ma pochvalil ze tak malo - hned som mala lepsiu naladu 😝

oacka
11. mar 2010

joj, tinka,tak to tvoje manželstvo by ma zaujímalo! ja som totiž známa tým, že sa vypytujem voloviny! 😖 ale preddpokladám,že sa o tom nechceš veľmi rozprávať. kočík si dobrý kúpila a za super cenu, my sme ho už tiež skoro kúpili u nás v KE v Tegeli,ale nemali moju farbu.a mojmu mužovi sa veľmi páčil,tak aj tvojmu sa isto bude. A k výrokom tvojich chlapov:No comment! 😠 😠 😠 😠
ja teraz už neviem,či ho chcem. carrie, ja čakám na tie nové modely Jane,aj keď budú drahé,ale platí to nedočkavá babička! 😉
idem mrknúť ten sonix. moj chudák muž si teraz sám urobil rezance s tvarohom na večeru a to prišiel len pred chvíľou z roboty... som krkavčia manželka! ☹

carrie84
11. mar 2010

Oacka - sak kto si pocka, ten sa docka 🙂 Jane 2010 vraj bude u nas v aprili - tak to mas uz za par 😉
Tu nedockavu babicku by si mohla pozicat - alebo jej kartu s pinom 😀

tinka349
11. mar 2010

carrie84- my spolu nebyvame, takze nia peniaze nemame spolocne....nieco slo z mojich penazi, nieco dolozi mamina,nakolko som studentka 😝 A muza kociky ani nezaujimaju, takisto ako ja postielka...unho by to bolo na psolednu chvilu -predpokladam po porode...a on sa do toho ani nevyzna, nema o nicom prehlad co je dobre pre dieta a co nie...

oacka....no to je na dlho...vydata som skoro 3 roky...a manzel uprednostnuje kadeco ine, nez mna...praca, kamarati, zurky, alkohol a taaak...tak preto som u rodicov....a sem tam spi on u nas...o byvani spolu nejako neuvazujem, mne je dobre s rodinou a hlavne mam klud...A ja mam kocik z tegelu 🙂 no v podstate oni mi ho objednali z madarska, nakolko oni ho ani nemali an predjni, lebo bol vo vypredaji....Tak hadam ze budem spokojna a hlavne moj drobcek 😀

petrap001
11. mar 2010

ahojte zienky.tak my sme sa prave vratili z poradne a na sone mi povedala,ze to vyzera na chlapca 😀 tak moj mily sa vytesoval,ze on to vzdy vedel ze to bude chlapec.tak sa tesim aj ja samozrejme,hlavne ze vsetko ok.len ze mam trosku malo zeleza..ale cokolady mam az az 😀 😀 😀 tak som zvedava,co mi povie moj doktor na slovensku o tyzden.a nemala by som tolko pracovat 😎 😎 tak ju beriem za slovo a zajtra to oznamim mojej lenivej sefke nech si skusi 😀 😀

carrie84
11. mar 2010

Tinka - fuuuuu, dievca, tak to mas riadne pestre .... Ale vyzeras, ze to beries s nadhladom - a tak to ma byt, lepsie ako sa utapat v nejakych problemoch 😉
Kolko mas este studia pred sebou a co studujes? S babatkom to nebudes mat lahke, ale vasi ti urcite pomozu. Ja tiez neviem, co by som robila bez maminy niekedy - a to som odstahovana uz dlho.

meruska
11. mar 2010

oacka..mna este na pitie neobjednali 😀 o mesiac idem zas na 12:00 a ty?

aalexis007
11. mar 2010

Ahojte, Vás dočítať dá zabrať. Ja si bruško natieram tiež krémom ElastiQ a mám aj masážny olejček o Hipp. Sú podľa mňa za dobrú cenu a výsledok asi taký istý, ako drahšie výrobky. A čo ste písali o tom vankúši, tak ja som si ho kúpila v Lidl - taký podlhovastý (45x140) a on je vyplnený ako keby takým molitanom postrihaným na malé kúsky. Je super. Niekedy mi na ňom zabúva aj mm.
A bruško už mám 95 cm. A kočík už máme modrý X-Lander XA. Je podľa mňa super. Je to model roku 2009 a celá zostava nebola drahá, na to všetko čo obsahuje. 🙂

meruska
11. mar 2010

aalexis... aj mne sa paci xlander ale ten novy 🙂 mozes mi pomerat vnutro vanicky? podla mna budu bodobne, myslim 2009 a 2010..a este...kolko vazi sportovy kocik a kolko podvozok s vanickou... niekto tvrdi ze je tazky...verim ze to nepotvrdis 🙂

aalexis007
11. mar 2010

Presne - oni sú úplne také isté 2009 aj 2010 rozmerovo, len majú nové farby. A rozmer vaničky si už presne nepamätám ale myslím že to bolo 76x32 cm - je to tak akurát. Ani som nevidela väčšiu vaničku ako na tomto. A tú váhu ti veru neviem povedať. Ale mne sa nezdá byť ťažký. Kľudne ho odnesiem aj s malým. Aj vajíčko je ľahké. A veľmi sa mi páči športová časť, nakoľko je veľmi veľká. Niektoré športové kočíky čo som videla, mali športovú časť veľmi malú. Podľa mňa by sa mal kočík kupovať hlavne podľa toho. 😉 Ja som veľmi spokojná, teda obaja aj s mm.

meruska
11. mar 2010

ja nad nim zacinam uvazovat lebo ten novy sa bude dat aj otacat do protismeru 🙂

aalexis007
11. mar 2010

To mi az tak velmi nechybalo. A dôležitá bola cena. Tento bol za 464,- EUR a všetko komplet a model r.2010 je od 559,- EUR ale to len tá základná výbava, všetko ostatné tam treba dokupovať.

tinka349
11. mar 2010

carrie84 - no mam 24 rokov, a skolu by som uz mala hotovu, keby som ju po svadbe neprerusila na tie dva roky....SOm na vyske, 4.rocnik dokoncim este pred porodom a 5.ty budem robit na individualny plan = 50%, nakolko nemame externe...A studujem na stavbenej fakulte - stavby s environmentalnym urcenim 😀 moje male najviac kope ked som v skole, asi ho to nebavi pocuvat take bludy ako sa ucime 😎 ale zase uz od malicka bude mat prehlad o stavebnictve

a muza uz beriem z rezervou...rozculovala som sa predtym az az, a nikam to neviedlo...urcite nie k pozitivnej zmene....snad ho zmeni babo a ked nie, potom nastanu radikalnejsie zmeny ako len oddelene byvanie...t 😀 k asi tak 😖

mirka285
11. mar 2010

jaj kocky pisete o stodvesto ale dobre sa to cita 😉 ja som dosla z Auparku,kupila som malej dvoje opalovacky v Zare,zastavila som sa aj v HaM ale nic moc tam nemali,iba take zbytky 😒 a napchala som sa v KFC vsak aby som neschudla nahodou 😀

aalexis007
11. mar 2010

Práve som si našla nejaký zaujímavý recept na zajtrajší obed:
Pikantné kura s citrónovou omáčkou
Potrebujeme:
1 kura, 1 citrón, 1 PL medu, sójová omáčka, 2 strúčiky cesnaku, olej, 1 pohár kyslej smotany, 150 g tvrdého syra, hydinový vývar, koreniny (chilli papričky, bazalka, oregano, mleté čierne korenie, gyros), soľ
Ako na to:
Kura rozdeľte na menšie porcie, kožu nechajte a chrbtovú časť odložte. Jednotlivé porcie okoreňte chilli papričkami, oreganom, bazalkou, sójovou omáčkou, trochou čierneho korenia, cesnakom, olejom a gyrosom. Kura ponatierajte zmesou korenín, podľa chuti osoľte a pokvapkajte olejom. V náleve nechajte hodinu. Podlejte trochou vody a pečte do chrumkava. Potom kura vyberte, výpek vlejte do panvice, pridajte šťavu z citróna, kyslú smotanu a nastrúhaný tvrdý syr. Dochuťte a môžete rozriediť hydinovým vývarom. Podávajte s cestovinami posypanými strúhaným syrom, opečenými zemiakmi alebo ryžou.
Dobrú chuť
😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre