Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
1. apr 2010

nika 😀

monline
1. apr 2010

keď mala dcéra 8, ja som mala 30...a keď bude mať Daniel 8, ja budem mať 46...silaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...vychovám si vlastné vnúča 🙂)))

mirka285
1. apr 2010

Mojalili aj ja som si dala magnezko,volala som mojmu Gabkovi nech sa ponahla domov a on sa ma spytal ci nemam zastavene vetry?uz je to nastastie lepsie,tak mi povedal ze to urcite on na mna pozitivne vplyva 🙂 este ze som si dnes toho doktora vybavila 😉

zrzulka
1. apr 2010

ja som mala ten krc len raz tak preto vaham ci si dat magnezko a ci nie. Ale tak uskodit nemoze hadam....

Miri jasne ze staci chicco flasa ak mas. ved to je jedno aku.... Hlavne ze nejaku mas.... neskor aj tak budes vymienat. ja cumle menim kazde tri mesiace a flase tiez tak raz za 4 mesiace, pretoze plast ti neviem kolko toho nevydrzi. ja som malemu aj nove lyzicky pokupila. Aj tanieriky bude mat asi nove. lebo aj neviem ci to mycka tak nici ale vyzeraju dost otrasne....
Uz by sa vsak slecna mohla naucit pit aj z pohara. my este stale flasu s cumlom ako male babo 😝 Ona nevie ani zo sosaku pit a ked jej dame pohar tak ma viacej na tricku ako v brusku. 😝

lenkaaninka
1. apr 2010

hej u chlapov môžu za všetko zastavené vetry... 😉
ten môj má okrem toho zasa odpoved ved čo by si čakala 20 rokov nemáš tretie dieťa ved sa to tam všetko naťahuje a môžeš si vybrať 😀

lenkaaninka
1. apr 2010

zrzulka neboj nič ja som magnézium polku tehu uživala pri dvoch a teraz takisto...je to neškodné raz denne ..ja užívam dva krát...

zrzulka tak no čo máš pohodlnú dámu doma 😉

aalexis007
1. apr 2010

a myslíte to magnézium šumivé? Lebo ja mám doma šumivé MAGNE B6 - tak neviem či môzem 😉

kafoditka
1. apr 2010

baby a ked budete kojit - co dufam, ze sa nam podari vsetkym - tak male bude iba na mliecku alebo mu budete davat aj nejake cajiky? Netusim, nemam ziadne skusenosti. Ked bude v lete tak teplo, staci nasim drobcom len materske mliecko?

lenkaaninka
1. apr 2010

hej to je jedno ja mám tabletkové ...

mirka285
1. apr 2010

Zrzulka dakujem,tak zatial nebudem kupovat a potom ked budem potrebovat prikupim 😉 ja som neumyla okna,ale mam ich nic moc teda tak musim umyt kym pojdem do porodnice..nech mala pride do cisteho domov 😉

lenkaaninka
1. apr 2010

dobrá otázka kafoditka ja som predtým kojila iba kojila ale to som nemala letné deti ale jesenne a teraz si neviem predstaviť že aj pri najmenšom smäde budem musieť kojiť...ja som dávala aj predtým trošičku čajíku ...moc nechceli ale tak trošinku sem tam ked sme nestihli s kočíkom domov dobehnúť a pod... ja som dávala zakonite hipp

ericica
1. apr 2010

kafo ja som davala len mliecko a ked bolo velmi horuco tak zopar lyzicek prevarenej lucky......ale je to kazdeho osobny nazor......ked mala mala tri mesiace dala som jej rochu kminoeho cajiku na prdiky ale aj to len minimum.....

mirka285
1. apr 2010

kafko staci iba mliecko...ale niekto dava aj cajik,ale ak kojis,vraj netreba....

kafoditka
1. apr 2010

No lebo si neviem predstavit, ze ak budem kojit a dala by som mu cajik z flase, co ak mi potom odmietne prsnik a bude chciet len flasu?? Mozno prehanam, ale tak radsej sa opytam vas skusenejsich ako robit blbosti.. 😉

katarina7777
1. apr 2010

ahojte, idem sa pochvalit... konecne som bola dneska objednat kocik, mal by prist zaciatkom maja tak sa uz neviem dockat 😉

aj moj betar je cez den v brusku ticho a vecer okolo 8 zacne bordel 😉 predvcerom sa mi cely pretacal v bruchu a tak ma kopal ze ma az koza bolela okolo pupka, brucho mi skakalo jak dive... mali ste vidiet zdeseny vyraz na mm tvari... potom mu aj cez pupok dohovoril 😀
aj tomu mojmu sa pacia stihle zeny a na zaciatku padlo par poznamok, ale teraz mi uz stale hovori nech poriadne jem a nemyslim na postavu 😉 uz si zvykol ze teraz mam pupok a navyse so skaredou jazvou .

katarina7777
1. apr 2010

ani ja som este nekupila ziadnu flasku a cumlik, lepsie su tie plastove alebo sklenene flasky?

tutifruti
1. apr 2010

Caute zeny....
tak mna dnes tak bolí zub... hlavne, že som bola pred týždňom u zubárky.... Už som si aj dala paralen, lebo už ma bolí aj ucho a hlava.... ☹

Dorotka bola aprílová, v lete som len kojila.... Dr. povedala, že iba keby boli teploty nad 30 stupňov tak mám dať vodu... Ale ja som v takom teple von ani nechodila... takže som si vystačila z mliečkom....

Z vlastnej skúsenosti, bábatku radšej vodu ako čaj.... Naša Alžbetka si tak zvykla na čaj a to na jediný druh HIPP - detský sen, že iný čaj do troch rokov nevypila /všade sme nosili krabice s čajom/.... Ked šla do škôlky,tak som ako trapka riešila z učiteľkami, či jej budú robiť čaj.....
😅 Dorotka bola naučená na čistú vodu a tá sa da prevariť hocikde.... a pila....

mojalili
1. apr 2010

KAfoditka - to je dost mozne...ja som davala tiez mliecko a ked tak prevarenu vodu po lyzickach.....ale tiez nebudem davat caje a flase, pokial nebude nutne..
MIRKA- tie vetry to je dost mozne....aj wc..naozaj ma vsekto uz tlaci, zvrchu zaludok, zospodu creva a moc. mechur....mam velmi velke brucho, to je to...

lenkaaninka
1. apr 2010

kafoditka asi sa to môže stať ale ked som dávala ozaj iba trošičku na prdy a pod tak sa to nestalo
inak sa dáva z lyžičky trošku alebo zo striekačky

lenkaaninka
1. apr 2010

dobre papa už sa mi hrnú deturence dnu tak idem to opatriť a uložiť

kafoditka
1. apr 2010

aha, tak fajn, dakujem za rady. Budem to teda riesit za pochodu a radsej tou prevarenou vodou..

zrzulka
1. apr 2010

Ked je dieta plne kojene tak netreba podavat ziadne ine tekutiny. Len castejsie prikladat . ono je to tak ze najprv sa dieta napije z mliecka a az zo zadneho sa nasyti... ja som malej cajik dala prvy krat asi v 9tich mesiacoch.... je pravda ze niekedy bola na cicke aj tri hodky.... 😝 Ale to uz nepila len ma potrebovala ako cumlik.... A uz vobec nie je dobre davat tie granulovane caje. ja som, ich malej nikdy nedavala.

mojalili
1. apr 2010

HEj hej, ja som tiez nedavala granulove caje, ale skor zo sacku som varila, ked som teda uz....LILI bola kojena len 4 mesiace, potom som prisla o mliecko, museli sme prejst na umele....ale neuskodilo jej, chutilo jej.

stanka33
1. apr 2010

Ahojte...no toho ste ale popisali....

ja som malemu davala trosku vodicky, kedze sme pili moje mlieko z flase, tak z flasky a boli casy ked mi vypil aj 50 ml, vtedy bolo horuce leto a maly bol velky hlados a ja som niekedy po hodke nemala mlieko tak sme pili vodicku...a teraz tiez vodicku alebo hipp cajik..no co uz ...ovocne stavy moc nemusi...a tiez z flasky Zrzi...musime ich to odnaucit...

a flasky sme mali avent. teraz mame znacku LOVI, podobne Aventu, len su vacsie dierky ak by ste potrebovali....

stanka33
1. apr 2010

alex aj ja som tipovala na teba ale vtedy ste mali paskove tricko dve baby tak som nevedela presne...no mozno vyzeram chudo ale uz teraz si pripadam ako slon...posledny mesiac mi to vsetko narastlo...

maxara
1. apr 2010

Ahojte babulky, som tu... pekny vecer. Ja som vas chcela prekvapit aktualnou verziou tabulky, ALEEE... mm si trosku uhol so sidom (ja som totiz dovolila) a potom ma vykopli z pocitaca a od telky.. ze idu pozerat film z kompu.. to by nebola taka tragedia, keby sme nemenili od 1.4. internet. Rozchodil si ho na notebooku sido, potom dole na kompe ja za ich rehotavej asistencie A.. na nasom notebooku hore, kam som bola vyhodena, ho nerozchodil nikto, lebo vraj ta instalacia zamrzla a potom si isli uhnut (ved som dovolila).. baby, tak ja som sa musela urazit, aby som sa dnes vobec na vas mohla kuknut..

mirka, mojalili - neviem, ci si pamatate, ako som tu riesila moju zapchu, tak presne tak ako mirka popisala ma to bolelo.. 😒 az som sa rozrevala na nastupisti.. a teda to, ze su to vetry som vedela iba podla tej prvej zapchy, co som mala a to mi identifikoval az dr. kedze zrovna som isla k nemu na kontrolu.. fakt to boli inak a na inom mieste ako obycajne prdy. A este perlicka, nepomoze na to nic.. aspon mne nie.. trosku sa mi ulavovalo az po teplom (nie horucom) kupeli a masazi krizou a potom nasilu tlacit prdy.. 😒 tak snad mate nieco ine.. a nie tu zapchu.

no a co sa tyka priberania, ja som bola vzdy tucna, mm si ma zobral este pribratejsiu ako ma spoznal a teraz mi moje velke brucho sam pohladka a hovori mi, aka som krasna.. (mam sice od krasnej daleko, ale mm ma lubka) a ja som tiez na svoje banderko pysna a kludne by som ho mala take pekne tehu hned od zaciatku a ci priberiem alebo budem mat celdu ma absolutne neserie.. to, ako sa vratit na povodnu vahu, by som riesila az po porode a dietu ked tak az po kojeni.. ja sa neprezieram, obcas si doprajem, ale rozhodne sa neda povedat, ze jem za dvoch ako nas ucili babky, cize predpokladam, ze po porode sa kojenim dostanem spat, a ja mozno este aj schudnem, kedze ja som mala dosrate hormony a teraz mam len +2 kg. No aj tak si myslim, ze ked chlap riesi priberanie svojej tehu manzelky ako nieco nechutne a chore, tak prepacte, ale ani sa mi to nedalo citat.. ja chapem, ze niekomu sa tuk na zene hnusi, preto si vyberie stihlu zenu a chce ju taku mat, ale tehu sa mi zda byt dostatocna vynimka a nejake znechutene ksichty a poznamky rozhodne nie su namieste.. ved ta zena ma sama problem niekedy prekonat svoje pocity z toho, ze nevyzera ako vyzerala, ze sa citi ako strasidlo a pod.. prepacte, ak som niekoho urazila, ale ja tak moc moc neznasam povrchnost a dakujem bohu, ze som mala tuk, celdu a strie davno pred tehu, lebo keby k mojim depkam este pridaval mm taketo reci, tak asi by som bola na prasky..

tutifruti
1. apr 2010

Cau maxi: súhlasím... dost čo to aká som strašná štve mna 😒
Inac som ti chcela povedať, že Zoja je krásne meno.... 😉

maxara
1. apr 2010

a este som by som rada videla tych manzelov, co si tak strasne potrpia, ci su taki krasni vysoki urasteni svalnati vysportovani, bez plesiny a mickeymouseovych kutov, bez vrasok, pekne do zlatista opaleni, s jemnym strniskom, udrziavani a vonavi...

sunnygirl
1. apr 2010

Dobré rady tu dávate, kafko si sa dobre opýtala, zase som múdejšia 🙂 .

Tak bol to ten ventil na práčke, to mi odľahlo.
Zrzulka, ja presne tak cítim pohyby ako ty, skoro vôbec, veľmi máličko, veľmi slabučké. Žiadne kopance 😅

mirka285
1. apr 2010

Maxi pekne si to napisala,ja som nechcela byt kruta ale ja by som s takym chlapom co by sa chovl ku mne ako pisu kocky nebola ani 5 minut 😉 a Maxi u mna to boli asi fakt vetry,lebo uz asi hodinku poprdkavam a mneja cim dalej tym lepsie 😉 ale podla tej bolesti a miestu kde ma to bolela by som tomu ani neverila,ale asi to len predsa bolo tak..nevadi,to je ten lepsi pripad... vybavila som dnes doktora,budem rodit u Dr.Pruzinca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre