Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
15. jún 2010

zrzulka neviem ci ulahcuju,treba tomu verit 😉

lela1809
15. jún 2010

zrzulka:
mne kamoska hovorila zeona si malinove listy davala do kupela.... ze si dala lavor do neho vyluhovat malinove listy a pila caj z malinovych listov.... porod mala lahky...tak mi to aspon hovorila... malo by to v podstate uvolnit porodne cesty... a ten kupel jej hovorila homeopaticka.... je dobry aj vraj na hojenie... a ze sa nepotrhala... ale podla mna je to individualne

nina88
15. jún 2010

@zrzulka
ono je to so všetkými ,,liekmi,, fakt individuálne. Ja osobne na svojom tele cítim,že ten čaj niečo robí... 😉

adelaine
15. jún 2010

allexa, ved to..uz by som aj sla rodit,
som zvedava co mi zajtra na poradni doki povie,
mozno sa uz na niecom dohodneme...

zrzulka
15. jún 2010

@nina88 ake mas z neho pocity?

pepppe
15. jún 2010

@nina88 a kde si si kupovala prosim ten caj????v lekarni,alebo ho predavaju aj v normalnych obchodoch????

zrzulka
15. jún 2010

tusim si ho kupim aj ja ked je to taky zazrak :O)

zrzulka
15. jún 2010

inak vdaka ze si to tu spomenula mne by to ani nenapadlo....

alllexa
15. jún 2010

@zrzulka - vraj ano, ercica pisala, ze na to ide, aj na tie prietoky... Mne nic z toho nerobili...
Fakt ale neviem, pdla coho urcia velkost babatka, ked ani na sone som nebola...

nina88
15. jún 2010

No mne ho kúpil muž v Avione v čajovni. Čo cítim? No vravím, začne mi tvrdnúť brucho a pocit mám ako na mrchu,akoby sa mi rozťahovali kosti alebo čo. Včera som ho ani nedopila. Možno si ho dávam vela na tie 2 dcl, neviem... 😕 Ale fakt mám strach aby som nezačala rodiť,takže aspoň na týždeň ho mám chuť nechať tak...

nina88
15. jún 2010

Inak je tu o tom čaji celá diskusia: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/malinikovy...

oacka
15. jún 2010

nerobia vám monitor v nemocnici? mne robvia zakaždým,keď idem na poradňu - už 3x. ležím tam a počúvam malú. mne zas už nerobili ultrazvuk...tak neviem, koľko váži...
sú tie homeopatiká drahé?

zrzulka
15. jún 2010

@alllexa aha ani na sone? To som ja bola, ale na tie ozvy srdiecka nie a viem ze aj pri malej mi robili az ked som ju prisla porodit do nemocnice....Moj porodnik srdiecko pocuva akurat tym zvoncekom...

alllexa
15. jún 2010

@oacka - mne len chvilu pocuvali male, aky ma tep, ale zeby robili 20 minutovy zaznam, tak to nie...

zrzulka
15. jún 2010

@nina88 super vyskusam to, ja pprecvicujem poctivo svaly panvoveho dna tak aspon nieco .... ja som skor na cvicenie ako na lieky a nieco co sa vykonava pravidelne. To panvove dno sa da precvicovat hocikedy ked si spomeniem....

zrzulka
15. jún 2010

@oacka 3 krat? si mala nejaky problem? mne prietoky robili na ultrazvuku ale to len zapli a vypli. Ani minutu to netrvalo hadam

achojka
15. jún 2010

@oacka Nozky nam po porode odpuchnu. Ja ked som pri Miskovi isla z porodnice, tak mi boli normalne topanky a nohavice priserne velke, a domov som dosla o 10 kg lahsia 😀

nina88
15. jún 2010

No to je fakt, to možeš cvičiť stále... 😉 Ja som s týmto pri malej problém vobec nemala...
Ten monitor robia aj mne... 😉

achojka
15. jún 2010

Baby a nieje malinovy caj nahodou na vyvolanie porodu?????? 😕

mirka285
15. jún 2010

nie je na vyvolanie porodu,ale uvolnenie porodnych ciest a celkovo lepsi porod..maju ho aj v lekarni a slovensky nazov je ostruzina malinova 😉

nina88
15. jún 2010

@achojka snáď nie. Niekde dokonca píšu, že ak nie je krčok dozretý,tak naopak pomáha udržať plod, tak ja už neviem... 😨 I keď na mňa tak veru pôsobí... 😕

pepppe
15. jún 2010

@mirka285 len v lekarniach sa da kupit???normalne v obchode nie?

alllexa
15. jún 2010

@achojka - a kolko si pocas prveho tehotenstva pribrala? a ako dlho si bola v nemocnici?

agika1982
15. jún 2010

ahojte kocky...pozeram ze mate vela novych tem....takze k tomu caju,. kamoska ho brala,je dobry ale ma sa uzivat chvilu pred porodom tusim.....nie je dobre skor.
@janulienocka ty si pisala o nejakych homeopatikach...co su zac???
kocky no neviem preco vam nedoslo este to rozhodnutie...ja ho mam uz dva tyzdne doma a na MD som od 19 maja

mirka285
15. jún 2010

ja som ho kupila normalne v lekarni a maju ho aj tam kde predavaju sypane vaje...a moze sa zaccat pit od 36 tt najprv dve salky denne a potom zvysit na tri...

pepppe
15. jún 2010

@mirka285 no mala by som si aj ja kupit a ako si ho mam pytat??ako sa presne vola?

mirka285
15. jún 2010

a k tomu rozhodnutiu zo socialky-kazda mame ine bydlisko takze je pochopitelne ze niekde to vybavia skor,niekde neskor...nebojte sa to rozhodnutie nam pride,podla abecedy sme kazda zaradena k inej pracovnicke,takze jedna moze byt sikovnejsia a robi to rychlejsie,a druha zase pomalsie..

achojka
15. jún 2010

@alllexa Ja som pribrala 12 kg, a bola som tam po cisarskom 6 dni

mirka285
15. jún 2010

ostruzina malinova.....nazov malinik je preneseny z cestiny,takze po slovensky ostruzina malinova 😉

agika1982
15. jún 2010

kocky tie prietoky sa vraj robia len pri podozreni ak nieco nie je ok....teda neviem to naisto...je to spominane tu..https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/prietoky-co-to-je-a-ako-to-prebieha/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre