Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
9. apr 2010

zuzik nie rata sa to do nastupu na MD, mna to poradila gynekologicka si to platit..este kym som otehotnela 😉

achojka
9. apr 2010

zuzik1983, na socialke ti kazdy povie nieco ine.... Niekedy mam pocit, ze tam nikto nic nevie.......

zuzik1983
9. apr 2010

no aj ja mam ten pocit,tak teraz si budem musiet dat papierovo posunut termin porodu o tyzden,aby som na matersku nesla skor,lebo mi to nevide.kvoli tyzdnu nedostat nic by bolo skoda.uz som aj predbezne informovala doktorku 🙂

dugyna
9. apr 2010

zuzik to si aj ja musim vyratat. ratas odkedy si sa prihlasila?

zuzik1983
9. apr 2010

hej od kedy som sa prihlasila sa to rata

dugyna
9. apr 2010

zuzik rratala si kalendarne dni..nie pracovne sak?
a ako to ze ti bude dr musiet posunut termin? odkedy si platis?
lebo mne vyslo 329 dni do nastupu na MD

ivanka85
9. apr 2010

aj ja som vedela tak ze do porodu, nie do nastupu na matersku

achojka
9. apr 2010

ivanka85: to je urcite do nastupu na matersku, pretoze dnom nastupu na matersku sa ti pozastavuje nemocenske poistenie 😉

zuzik1983
9. apr 2010

ano dugyna kalendarne,platim si od 26 augusta,takze tyzden mi tam chyba

ivanka85 tak ty si dalsi dokaz ,ze sami nevedia,ako to je

maxara
9. apr 2010

baby a co takto kuknut do toho zakona ako radi cigaretka? ved tam je to jasne napisane a minimalne sa tym da ohanat, ked sa budete tym riadit

dugyna
9. apr 2010

inak kocky ked si tak spomina ked sme boli s muzom v socialke koli PNke..tak sme volali s tou pani..a pytala si termin porodu ze kedy mam...ale ona myslim ze podla toho ortala 6tyzdnov spatne..cize do nastupu na MD.
tak mozno to vas zmiatlo ze si pytali termin porodu

zuzik1983
9. apr 2010

nie isto mi povedala, ze k terminu porodu,este sa tam spytala aj tej dalsej,co sedela vedla nej a ta jej to potvrdila.ale isto je to tak,ako pisete,lebo dnom nastupu na matersku sa ti pozastavuje nemocenske poistenie.nech je to ako chce,dam si ho posunut o tyzden neskor,nebudem nad tym uz rozmyslat a budem mat pokoj

dugyna
9. apr 2010

no tak vidis zuzik..plati ze mylit sa je ludske 😉

zuzik1983
9. apr 2010

mylit sa je ludske,len nie na uradoch...

maxara
9. apr 2010

zuzik a na urade pracuje kto? 😉 len podpichujem..

robika
9. apr 2010

Ahojte, takze supnem sem citaciu zakona, aby sme to mali jednotne:
§48 ods1 zakona o socialnom poisteni: Poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní.
ods.2 zakona o socialnom poisteni: Poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní.

robika
9. apr 2010

prepacte OPRAVA: 🙂
§48 ods1 zakona o socialnom poisteni: Poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní.
§48 ods2 zakona o socialnom poisteni: Poistenkyni vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom, a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu. Nárok na materské zaniká uplynutím 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.

alllexa
9. apr 2010

Cigaretka - mne sa to stalo, ze som odpadla - v tretom mesiaci (pred Vianocmi) som cakala na poste, pritom som predtym jedla a mala caj, a zrazu mi bolo velmi teplo a potom som sa zobudila uz na zemi. Nastastie som mala hned potom kontrolu u gynekologicky a nic take sa nestalo. Treba vela pit a nestat. Najhorsie su tie rady v obchodoch, to si vzdy otvorim nejaku vodu a popri tom popijam. Inak, tiez sa mi este nestalo, ze by ma niekto pustil sadnut si alebo dopredu v rade...

Maxara - prosim Ta, ako sa da pridat fotka do albumu juloviek a ich brusiek?

Co sa tyka zazmluvnenia, tak mam vyhliadnuteho doktora v Ruzinove, ktoreho si davam zazmluvnit.
S epiduralkou dost vaham - na jednej strane to na cas urcite pomoze, ale vraj ked tie bolesti nastupuju pozvolne, da sa na ne viac zvyknut, ako potom, ked ma clovek vsetko utlmene, epiduralka postupne prestane ucinkovat a vtedy zena dostane sok zo silnych kontrakcii.
A ci mat manzela pri porode? V prvej dobe porodnej by som chcela mat - moze mi pomoct masazou, nebudem tam pocas tych hodin sama. Ale v druhej faze uz by som ho tam nechcela - nechcem, aby vidiel tu krv, ako kricim, je to dost nechutne. A citala som, ze muzi potom mozu zacat vnimat zenu inak - budu si ju spajat s tym utrpenim a bude pre nich viac matka ich dietata ako pritazliva partnerka.

tinka349
9. apr 2010

zeny poradte mi ako vylepsit naladu, lebo mam taaaake neskutooooocne nervy, ze by som najradsej vsetkych okolo seba pozabijala, hlavne debila ktoreho som si zobrala 😠 😠 😠 😠 😠 a sladke mi nepomaha...uz som zozrala snad tonu cokolady 😠 😠 😠 😠 😠 wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....

mirka285
9. apr 2010

caute zienky,ja som sa dnes cely den flakala,u nas bolo krasne...bola som v Auparku na kavicke,potom v cukrarni na zmrzku a teraz som dosla domov..dnes by ma veru kontrola doma nenasla 😉 Tinka a co spravil?vyprdni sa na neho a nevsimaj si ho

robika
9. apr 2010

tinka: neviem ci Ti to pomoze, ale mne pomaha, ked sa natiahnem, vyvalim brusko von z tricka 🙂 a hladkam maleho a rozpravam sa s nim a vacsinou mi aj odpoveda pohybmi 🙂 , to ma vie pekne ukludnit a mam lepsiu naladu...

robika
9. apr 2010

mirka: taky den by som brala aj ja... tiez som pozerala z okna kancelarie na terasu oproti, ako si ludia na kavicke vysedavaju... joooj tak som im zavidela ☹

maxara
9. apr 2010

allexa - musis sa odhlasit z kona a prihlasit ako julovky2010 heslo je jul a potom uz klasicky len pridat brusko.. inak s tym mm pri porode suhlasim s tebou. Akoze je fajn ho tammat aj vsetko.. ale nie vo finale, to aj ja asi nechcem.. radsej si to sama odtrpim, ved aj ked mije zle alebo ma nieco boli som najradsej sama a mm aj tak vzdy ma len lutuje a furt sa ma pyta, co ma robit, aby mi pomohol.. no ale pochybujem, ze by mi mal ako pomoct a tak by mi asi len liezol na nervy.. mozno nie.. ale kazdopadne, kedze dnes som si tu citala o mm pri porode, pri prezuvani pneumatik som ho "lamala", ale sam povedal, ze nechce, ze bude blizko, na chodbe cely cas, ale dnu az ked bude babo vonku.. takze vybavene

tinka - vyrozpravaj sa nam.. co ti zase vyviedol? 😕

katarina7777
9. apr 2010

luminka 2x tyzdenne chodim cvicit do bazenu s tehulkami , som sa pytala ci by sa nedalo aj 3x, ale aj dneska som bola a zacinam citit v nohach tazobu... idem zavolat mm nech mi ich trosku pomasiruje.

maxara
9. apr 2010

mne pomaha na nervy tiez nejaky klud na lozku a pomojkanie sa s bambulkou.. ale aj vyrozpravanie sa a vykricanie.. a potom asi uz len so psami sa pohram, podla toho o co ide.. 😉

tinka349
9. apr 2010

sak ja ho vazne asi jedneho dna zabijem a pojdem do basy ! 🙄 co robi? vkuse mi klame, vypipna si telefony, beha kade tade a vyhovara sa ze o 10tej vecer ma pracovne stretnutia, prespava u jeho brata na chate a chodi po navstevach ku znamym co maju deti a chvasta sa jak ma on miluje a ze sa tesi na malu....a nic pravdy! napisala som mu asi 10 sms a ani na jednu mi neodpovie, ignorovat ma dokaze aj tyzden vkuse a uz si vazne zacinam mysliet ze ma dajaku stetku....odkedy som tehotna, on na sex so mnou ani nepomysli, maximalne tak 2x do mesiaca a aj to ma debilne pripomienky jak som tucna...A naposledy ma nasral, ze som prisla na to ze chytil kondylomy - newem ci viete co to je....a vraj sa to prenasa len sexom, tak newem skade to ma ked so mnou nespi?????? poslala som mu mail s hotovou ziadostou na rozvod a sa mi vysmial, ze nas nerozvedu ked som tehotna a on s rozvodom nesuhlasi ☹

j aho mam vazne sto chuti zabit ! ja doma kvocim u rodicov a on beha po nociach kade tade a vikend len zacina - treba si uzit...ja mu voooobec uz neverim odkedy od septembra nezijeme spolu 😠 😠 😠 😠

tinka349
9. apr 2010

maxarka- no psov nemam, ani macku, ani skrecka...,nic....a vykricat sa nemozem, lebo potom pocuvam ode celeho domu ze co zas mam nervy....zijem s 3 surodencami, mamou a otcom v dome....aj tak pocuju ked volam s muzom a hadame sa cez telefon a potom ja len revem... a vtedy presne mala zacne kopat, ze sa jej nepaci situacia 😠 😠 😠

mirka285
9. apr 2010

Tinka musim ti to povedat,ty si mala smolu a nasla si si pekneho chumaja...vsak pockaj,jemu sa to vsetko raz vrati 😠

carrie84
9. apr 2010

Tinka - tak bez von, na prechadzku, zavolaj kamoske, vyrozpravaj sa, vyplac a potom tomu debilovi povedz, ze vas rozvedu aj ked s tym nesuhlasi (nezijeme v stredoveku!) - a zvlast, ked uz spolu nezijete. To by nerozviedli nikoho, kto ma deti .... Ked uz nic ineho, teba sa trosku ulavi a jeho to mozno vystrasi ....
A cokoladou urcite nic nepokazis ... len jej daj cas, nech zacne v tele ucinkovat 😉

robika
9. apr 2010

tinka: viem ze to je tazke, ale kasli na neho, musis mysliet na malu a na seba, iba vy dve ste dolezite, musi Ti na nom prestat zalezat, ked jemu na Tebe nezalezi... a bud sa spamata alebo nie, ale Ty musis byt nad vecou, ved si zena a zeny su vzdy silnejsie, nez muzi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre