Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katarina7777
22. máj 2010

kocky za chvilu budeme tieto "problemy" riesit naozaj.... uz aby tu nase pokladiky boli s nami 🙂

maxara
22. máj 2010

@nika23t ved ked sa ti bude zdat, ze ma suchu pokozticku, tak ano, natriet mlieckom..
@katty17 ja mam tiez sebamed olejcek, vlastne ked ho zbadala, tak mi to cele povedala.. dost skoro 😖

katarina7777
22. máj 2010

ja som zase citala ze ten olivovy olej je pre novorodencov dost tazky, ze lepsi je mandlovy.... ale kto by sa v tom vyznal ked vsade pisu nieco ine 😒

silvia.vesela
22. máj 2010

ahojte kocky,

tak ja som sa akurat vratila od rodicov domov. Tak super som si u nich oddychla, moja mamina mi samozrejme poskytla full service! 😀 Tri jedla na vyber na obed, tak ma obskakovala, uzasna mamina to je! Ja som zvedava, ci aj ja budem taka, ale snad ano. 🙂
takze tie bolesti ako pred menstruaciou su asi normalne, ked to mame skoro vsetky.
😒
my budeme tiez prat tak, ze len trosku tekuteho prasku a bez avivaze, aby maly nemal alergiu.

robika
22. máj 2010

tie videa boli super... 😀
inak akonahle zacnem citat to je lepsie, tak som za chvilu cela dopletena... kazdy doporucuje nieco ine... no asi to necham na malickeho, co sa mu bude pacit, to budeme robit, ved on tu bude sef 🙂

nika23t
22. máj 2010

No a ja pozeram uz asi piate a rehocem sa ako koza 😀

katarina7777
22. máj 2010

@nika23t dobre som sa zasmiala na tych detoch 🙂

maxara
22. máj 2010

robi, katka7 - ten olivovy normalne v lekarni, ale LEN na tie lupinky.. moj synovec to mal a vyzera to fakt nechutne.. a moja prva sestra mu na to davala dokonca obycajny rastlinny olej na vyprazanie, to mu robilo najlepsie.. mama mi dnes vravela, ze asi tak hodinku, pol pred kupkanim to treba natriet a potom pekne umyt, vraj to pekne povoli a da sa to vycesat.. ale si pamatam, ze som vtedy bola niekde v skole prirode a ked som sa vratila, tak som tak zhnusene pozerala na to dieta, vyzeralo to fakt nechutne, jak pluzgiere na hlave

robika
22. máj 2010

baby, tie co mate babatka spravne, teda hlavickou dole, vy citite ako pohyby, ze vas tlaci aj hore aj dole babatko?

nika23t
22. máj 2010

A my tu riesime odsavacky, sterilizatory a olejceky.. A pritom to bude uplne, ale uplne o niecom inom 😀 nie take otazky mame pred sebou, co?

nika23t
22. máj 2010

@robika Mna kope do rebier, potom do laveho boku, do praveho... Niekedy citim aj dole pohyby... Moje dieta si so mnou robi co chce 😉

katty17
22. máj 2010

baby ja mam divne chute. najskor som dostala brutalnu chut na pivko. co ja vobec nepijem pivo. potom na zlty melon a teraz to zajedam pribinacikom 🙂 akokeby som mala dostat svoje dnicky 😀

maxara
22. máj 2010

baby mne tu ti moji synovci 17rocni prave pustili asi 4,5 minutove video z yuotube o bedare na krku, ako ho 4 minuty taka baba vytlacala, bolo tam mrte hnisu a mna normalne skoro naplo.. bleee taky hnus.. to tam ten clovek urcite nemal tyzden.. 😝
katty inak ja mam tiez kupene sebamed mydielko, olejcek a taky samponik.. tak sme rovnako pokupili 😉

maxara
22. máj 2010

ja nemam nejake extra chute.. akurat dnes som si dala zmrzlinu, cokoladovovanilkovy krem.. 😒

zrzulka
22. máj 2010

ja citim zase pichynie v podbrusku ale take total a tlaky neskutocne, niekedy ked dlhsie stojim ale staci len ked pri pokladniach tak mam pocit ze hadam tam uz aj porodim 😒

Chute mam aj ja strasne v poslednej dobe....

katty17
22. máj 2010

takze do tretice pusteny film slnko seno a jahody 😉 pribinacik som zapila pivkom a teraz mozem o chvilu ocakavat prehanky v brusku 🙂

alllexa
22. máj 2010

Mna babo kope hlavne v oblasti pupka, ale vcera v noci to bolo dost neprijemne, citila som bolest v rebrach, tak som nemohla zaspat... Ale niekedy mam aj taky pocit, ze tlaci dolu, na mocovy mechur...

katty17
22. máj 2010

mne hlavne tlaci na mechur ked vstanem a zacnem chodit... posledne dni mam pocit akoby sa mala tlacila stale nizsie a nizsie...

katty17
22. máj 2010

maxi, este sa mi velmi paci tvoja tenka letna decka ktoru mas v albume. uplne som na nu zabudla ked som bola vo wenice. :( v pondelok cez obed tam zbehnem 🙂

nika23t
22. máj 2010

@katty17 To asi preto, lebo deti teraz rastu rychlejsie a su aj silnejsie... Aspon ja si takto odovodnim kazdy bolestivy kopanec, co kde dostanem....

maxara
22. máj 2010

no ja v prvom rade neviem v akej polohe mam babo, ale mrvenie citim hlavne dole pri mechuri, kopanceky hore, ked som na boku tak na boku, to je jedno na ktorom.. no a potom citim este take vyduvanie, take tlacenie proti brusnej stene, to je strasne mile a vtedy mam pocit, ze to je hlavicka alebo rituska 😵 😵 😵

katty17
22. máj 2010

ja vidim vyduvanie v oblasti pri pupceku 🙂 tiez mi to je velmi velmi milucke 🙂

robika
22. máj 2010

no tak stale neviem, maly bol otoceny KP, a vcera vecer som mala taky pocit, ze sa mozno otocil, lebo som mala ostru bolest na obidvoch bokoch, ale iba taku chvilkovu, alebo si to iba nahovoram... netusim, preto som chcela vediet, ako tie pohyby citite vy...

nika23t
22. máj 2010

Ja vidim vyduvanie hlavne pod rebrami, a tak akoby tahal ruckou aelbo nozkou od pupka az hore 🙂 Alebo niekedy tak po bokoch, akoby sa drobec natahovat a chcel sa uplne cely vyrovnat 🙂 je to krasne, aj ked to trocha boli... Ale uzasny pocit. To stoji za vsetky tie obmedzenia a tazkosti v tehotenstve 😉

maxara
22. máj 2010

katty ja uz nikam nemozem ist nakupovat 😒 uz som totalne bez penazi a navyse vsetko mam 😅
no a ano, skoro by som bola zabudla, ze mam strasny problem s mociakom.. mala mi tam tlaci neskutocne, ked vstanem, idem sa dostat a samozrejme mi vyjde 5 kvapiek.. vstanem zo zachoda a zas, vratim sa a dalsich 5 kvapiek.. raz som sa vratila trikrat a na treti som sa normalne vycikala.. az som bola prekvapena.. a niekedy sa mi stane to, ze mala mi zatlaci v priebehu cikania a ja nedocikam vsetko, potom to musim vytlacit na silu a uz sa mi stalo asi 3x (aj dnes ☹ ), ze som normalne vstala, vysla zo zachoda a zrazu citim iba, ako mi vychadza nieco odtial a na zachode zistim, ze mam normalne vela "vyliateho" (cikanicky).. ☹ som z toho nestastna, lebo sa mi to stava len vtedy, ked mam pocit normalneho vycikania do syta.. 😢

achojka
22. máj 2010

@zrzulka idem sa ta opytat, aky je to pocit tie tlaky, lebo ja neviem...... Ja mam vseliake pocity ked dlhsie stojim, a neviem ich identifikovat.

A k tej suchej pokozke, nam detska lekarka predpisala taky olejcek do kupela, v tom som Miska kupala, a este mu predpisala telove mliecko excipial, a pokozka sa mu pekne upravila.

zrzulka
22. máj 2010

@achojka ja ti to ani neviem opisat, proste tak akoby ma dolu nieco tlacilo a islo zo mna vypadnut. (to nieco je jasne nas chlapcek) A stale mam nutkanie ist na WC curat a ked pridem tak nic.... Je to dost neprijemne.... Ale to asi preto ze maly je uz hlavou dolu pripraveny narodit sa takze neratam s tym ze to bude lepsie....tento 8 mesiac je najhorsi

maxara
22. máj 2010

@robika jeeej ty mas strasne krasneho strazcu doma 🙂

maxara
22. máj 2010

baby kukate ako som dnes dlho hore??? 😕 idem uz spat.. tak dobru nocku vsetkym..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre