Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

meruska
30. sep 2010

@boddez nemusis navstivit len lekarne...brat ho kupoval i v Auchane v Miskolci

meruska
30. sep 2010

@boddez a mas pravdu je tam lacnejsi..len sa inak vola tusim..ale obal ma rovnaky s tym slovenskym

bambola
30. sep 2010

@boddez ty nekojis? 😲 😀 😀 😀 😀 😀

jaruska8
30. sep 2010

Ahojte baby, ja tu surfujem po nete, lebo už stresujem. Malá keď ju dám na bruško, tak dvíha hlavičku, aj si ju pekne prevracia do strán, ale ešte sa nepodopiera ručičkami, akoby mala slabé ramienka či čo, ona mi pri poloho na brušku vždy zaspí a keď sa jej nechce spať, tak plače. Už by sa mal podopierať. Inak všetko ostatné zvláda ako by mala, čo sa týka vývoja, ale toto ma trápi. 😠

boddez
30. sep 2010

@bambola 😨 😨 😨 heheh nie nie som si dal zastavit laktaciu..🙂)) 😨 😨 🙄 🙄

boddez
30. sep 2010

@meruska aasi sa tam pôôjdem pozriet..onedlho... 😀 😀

bambola
30. sep 2010

@boddez 😀 😀 😀

boddez
30. sep 2010

@bambola 😲 😲 😲 😲

meruska
30. sep 2010

@boddez inak maxara spominala ze DM drogeria predava mliecko od toho isteho vyrobcu ako nutrilon len je lacnejsie ..skus sa jej na to opytat

meruska
30. sep 2010

DM drogeria ma celkovo dobre ceny pre drobcov, ja tam kupujem i plienky

boddez
30. sep 2010

@meruska neviem nechcem sofinke menit mliečko....sme z nutrilonom spokojny a tiez kupujem v DM vsetko ..cumle na flasu plienky..maju tam stale vsetko a super ceny... 🙂 🙂

meruska
30. sep 2010

@boddez cize tiez ficite na babylove? 😉

meruska
30. sep 2010

@boddez teraz je tam nutrilon v akcii 2x800 za 25€ neviem sice ci je to dobra cena lebo ja kojim ale posud sam...ale akcia konci dnes

alllexa
30. sep 2010

@noemarta - mne lekarka namiesto Vigantolu radila Oleovit - to je ten z Rakuska, alebo si davat rybi tuk, aby to preslo malemu do mlieka. Nakoniec som kupila Cebion, to mi poradili v lekarni, su tam viacere vitaminy a medzi nimi aj D.
Aj ja uvazujem chodit s malym plavat... Od kamarata som na to dostala tento tip - v Bratislave od 4 mesiacov:
http://www.alva.sk/index.php?page=11
Je to od 4 mesiacov veku babatka, takze najskorsi kurz by pripadal asi v decembri: 29.11. - 18.12. Stoji to 146 EUR, kurz trva 4 tyzdne, lekcie su dva krat do tyzdna.
Inak, tiez rozmyslam, ze proti tym rotavirusom asi nedam zaockovat.

@mojalili - tak mozno sa vsetky trafime a budeme naraz tehulkovat🙂 Kedy by si chcela opat otehotniet?

@mirka285 - aj mna dnes brutal boli hlava a som nejaka slaba, ako na odpadnutie.
A kolko mas rokov?

@boddez - my sme boli v rakuskej BIPE, mali tam lacne umele mlieko Nestle, tak som svagrinej kupila. Ale v plienkach ma sklamali, tu v Carrefoure su lacnejsie.

@jaruska8 - ani moj sa este nedviha. Je to podla mna dost individualne, netreba sa stresovat. Na kontrole bolo vsetko ok, stacilo, ze si drzi hlavicku, ked si ho rukami pritahovala.

Dnes som mala zlu noc, bolel ma prsnik, cely bol stuhnuty, zaspala som az so studenym obkladom, lebo som nemohla lezat ani na jednej strane. Toto mam uz treti raz za posledny mesiac:( Nastastie mi to vzdy po dni-dvoch zmizlo, davala som maleho odsavat.

mirka285
30. sep 2010

@alllexa 34 fnuk 😢

alllexa
30. sep 2010

@mirka285 - ja ze minimalne 40, ked si sa tak stazovala🙂 Ved to je super, v najlepsom veku mas dve deti, to je akurat!

bambola
30. sep 2010

juj nasr...dena som 😠 kupili sme v tesku dve velke balenia tesko zltych plienok c.2. dnes rano otvorim balik, pozeram plny c.1, otvorim druhy a to iste 🙄 takze momentalne som bez plienok a tieto treba vratit 😒 aby som utekala s malou tuto vedla do DM ked sa zobudi. to tu uz nikto nic negarantuje ? 😕

noemarta
30. sep 2010

@mirka285 mirka a co to tretie dieta, sa nekonaaa, hi hi 🙂 🙂 🙂
prosim ta, ty si zena v najlepsom veku a mas dve krasne deti, tak nefnukaaaj... a po druhe, vobeeec nevyzeras na svoj vek, ale ovela mladsie. 🙂
@alllexa no ja asi budem nadalej davat ten vigantol a ako pise mojalili, kupim iba novy vrchnak a hotovka.
my budeme chodit plavat tu do ivanky, ale nemam este zistene co a jak, cena....
inac aj mna pobolieva hlava, asi je nejaky divny tlak.... 😒
Idem varit, este nemam nic navarene...

maxara
30. sep 2010

dobre ranko drahe spoludiskutentky..
Este som vas za posledne tri dni neprecitala, takze mozno budem aj trosku z cesty, ale ja uz nevladzem dlhsie drzat v hlave tieto udalosti, s ktorymi sa chcem s vami podelit, hoci mam tooooolko roboty do soboty rana, ze uz teraz nestiham.
Ale skor ako cokolvek, vsetko naj vsetkym vasim Miskam ( @zrzulka @dugyna ) a Miskom ( @strasska ) a posielam jednu malu zlatu rybku, nech im splni nejake tie drobne zelania 😉
takze poporiadku.
V pondelok som bo;a v meste a domov som dosla s horuckou, to som pisala.. ta horucka ma tak zmohla, ze som o 18tej zalahla s paralenom a Ninkou do postele. Ani mm sa necitil dobre, tak sme tam kecali a hrali sa s Ninkou. Okolo 21ej sme isli spat a mne sa zacala teplota dvihat az na 40 😲 Mala som taku zimnicu, ze ma mm nahnal drkotajucu zubami do vane znizit teplotu studenou vodou. No na to som gule nemala, tak som to riesila len vlaznou. Takze @any23 prepac, nevladala som byt tak dlho na koni, a tvoj prispevok som nenasla ☹ aj som sa potom v utorok bab pytala, ci na teba nemaju cislo
Rano som sa citila dobre, tak som vyrazila do NR k tomu lekarovi, Ninka so mnou. Pekne vyspinkana do ruzova, ale kvoli casovej tiesni len zlahka napapana. Cize este pred Trnavou mi zacala hulakat, ze chce mliecko. Cize mama vytiahla flasu a soferovala jednou rukou 🙂 . Celu cestu sa predo mna trepali privesy, susniace sa dodavky, neskor avie, tatrovky az to pred NR zakoncila cisterna. Celu Nitru som isla za autobusom.. skratka nervy som mala nadranc, nehovoriac, ze som celu cestu pi.ovala.. 😖 U dr som obisla dobre, cudoval sa, v akej polohe som asi tak rodila, kedze mam vyrazne zle sadnute tie panvove kosti. Aj sa ma to spytal, tak som mu rozpovedala, co a ako.. az sme sa spolu smiali, ze preboha. No a potom sme mali rande ja, drievko, merikac a nununka.. natrieskali sme sa do podzamskej viechy so 4mi kocikmi, pokecali sme, sranda bola.. Ujo nam kociky okomentoval, ze on mal ovela lahsie ovladatelny kocik, bordovosemisovy, protekcne zarezervovany u sameho riaditela prioru a nakoniec vysvitlo, ze kocik, ktory sa pokusil "ovladat", bol zabrzdeny 😀 😀 😀 ale merikac mu to nemohla urobit, ked dal taku rozpravu.. 😀 A neviem ci ma baby nahodou nenatreli, ale mala som rezen 😅 😎 a bol vyyyyborny.
Z NR som utekala za Erikou do Tvrdosoviec po torticku. Ninka v aute zacala hulakat, lebo bola o5 hladna, musela som zastat a zarobit UM, ibaze termoska je taka super, ze voda bola este vriaca, cize mlieko brutal horuce, cize do Tvrdosoviec som dorazila bezbubienkova. Este som Erike predtym letmo do telefonu zadelila, ze sa budem ponahlat, takze sa nezdrzim, no ked som prisla a Eri na mna spustila, ze tak sa moc tesila do NR, ale nemohla ist a ja sa ani na kavu nezdrzim.. tak som sa zdrzala 😅 Odchadzala som o 6tej, dokonca sa mi asi ako jedinej na svete podarilo zabludit v SALI 😅 ... no a potom sa zacalo stmievat a prsat a.. zase nejake hovado trmacave sa valilo 30tkou predo mnou, ja nervy.. Isla som totiz este k nasim odniest tortu a samozrejme Ninka bola cela na nervy uz. Asi 5 minut cesty pred nasimi mi zavolala Tutinka, ze sa u nas predsalen zastavia cestou z BA z nakupov a teda ze akurat vyrazaju z BA. Nastastie zabludili a isli najpomalsou cestou a na mna cakali len 5 minut na parkovisku. Cize u nasich som vylozila travne semeno a tortu a svihom do PK po Tutinku (cesta trva 25 minut, dala som ju za 20). Skoro mi vbehli dve srnky ked som obchadzala bicykel, cize by som sa ani vyhnut nemohla, tak potom som uz spomalila.. Vyzdvihla som Tuti a sup ho domov. Inak pikoska, volala som mm, ze Tuti s muzom pridu a teda ze to nestiham skor a pridem rovno s nimi, tak nech nachysta nejake chlebicky a ked sme prisli, doniesol misu a na nej 5 chlebickou natretych natierkou a na vrchu sunka a dalsie 3 este aj bez sunky 😀 😀 😀 tak ma to pobavilo.. Skoda, ze den ma len 24 hodin, lebo utorok bol fakt perfektny.
Baby a ja som sa potom tak nad sebou zamyslela, ze musim byt v kazdej riti strcena, ale aspon mozem zodpovedne prehlasit, ze julovky su vsetky velmi krasne .. (samozrejme az na par vynimiek, mna.. 😔 ) ak som to dobre zratala, tak minimalne 13 som z vas uz videla..
No a streda.. polku dna som presedela u lekarov.. najprv som sla na OGTT k mojmu dr, sa mu nezdalo, ze som nemala tehucukrovku a Ninka bola mega, tak to chcel zopakovat. Odtial som utekala do nemocnice a ked som povedala o teplote, tak ma poslali na sono, kde mi nasli nejaky zacinajuci absces, do riti.. ale vraj teda este to je len v zaciatkoch a teda zatial mi dala iba antibiotika, ichtyol a vybrala stychy a v pondelok dovi.. Takze este pokoj nemam.. ale snad uz sa to prelomi.. Poobede som isla este po nohavice a s mamou kupit kostym, boze, ma tak vytacala, ze ma skoro drblo.. ale to sa mi uz nechce pisat. No a este novinka, juchuuu juchuuu mam hojdacie zavesne kreslo v obyvacke 😵

adapa
30. sep 2010

merikac ja robím s deťmi,takže nusím s nimi zdielať ich nazory na svet, pohopiť ich myslenie a usmerniť ich.Takže dúfam,že to aj so svojimi neskôr zvládnem.Poznám pár mamičiek,ktoré mali deti po 40,jedna až v 45,ale zatiaľ nemajú s nimi problém.Myslím,že to chce nájsť ten správny prístup k dieťaťu,toleranciu a vzájomné pochopenie.Nie však formou ,,Máš všetko dovolené,,.
Ja som malého proti rotavírusom zaočkovať nedala.
alllexa plávanie pre deti je super.Mám to odskúšané na dcére Deti sú odolnejšie,majú lepšiu imunitu a trochu ich to posunie vo vývoji vpred.Určite pôjdem plávať aj s Lukáškom.

maxara
30. sep 2010

@kafoditka @zrzulka 🙂 to s tym zrkadlom neviem zial.. podla mna je to s tym zrkadlom samozrejme zase raz JPP, ale ked je niekto povercivy, tak si moze privolat kadejake havede na seba.. vraj sa velmi senzibilny ludia v zrkadle mozu vidiet "zvnutra" akoze si vidia do duse a deti zrejme su taki senzibili.. a mozu sa z toho pomiatnut. Tak neviem, ale mne sa to zda samozrejme byt blud
no a nam este hovoria, ze bude Ninka politicka, lebo ked niekomu prdi a tlaci do plienky na rukach, tak sa pritom usmieva (a sa hovori, ze politik do oci sa smeje a do ruky sere)

katty17
30. sep 2010

ahojte babulky 🙂
@noemarta - aj nam lekarka odporucila davat oleovit namiesto vigantolu. oleovit maju len v rakusku a poradila my aj naplaste ktore treba dat na nozky pred ockovanim. su vraj na zmiernenie bolesti ale tie vraj tiez maju len v rakusku. ja to nechapem. to akoze v nasich lekarniach nic nemaju ? !!!!
ozaj, babule ja tiez chcem chodit plavat s malou . budete niektora chodit aj tu v ba? @mirka285, @kafoditka, @adelaine, @bambola, @lulu1893, @allexa, @maxara..... ? @noemarta ty budes chodit urcite u vas v ivanke?

katty17
30. sep 2010

@maxara - maxi mne raz jedna vestkyna povedala ze budem mat jedno dieta ako politika a druhe umelecky zamerane. chichciih 😀 neveriiiiiiim 😀

mirka285
30. sep 2010

@maxara zas a opat si ma pobavila 😀 ale aspon sa nenudis 🙂 babule moje ale ja nebudem chodit plavat,ja nemozem do verejnych bazenov,lebo mam v momente niaku pliagu zvnutra ☹
@noemarta ty lichotnicka jedna 😉 no si predstav ze kramy stale nemam,ale robila som si uz aj test zo zufalstva a je negativny....ale mne sa ti nieco mari ze ani pri Tomasovi som nemala kramy tak som musela ist na injekciu

bambola
30. sep 2010

@katty17 katty ja nadavam, ze je to drahe a uz od rozkose nevedia kolko pytat za sluzby 😠 ale co mam robit? 🙄 som povedala aj mm, ze ma mrzi , ze je to take drahe ale ze len kvoli tomu by som to nechcela malej zatrhnut. navyse sme nejake peniazky aj dostali tak to nebude taka tragedia z nasho rozpoctu. takze s malou urcite chcem ist plavat ale este neviem kedy, rozmyslam, ze pockame tak do jari.

bambola
30. sep 2010

prisla som na to ako moja mala spi aj bezo mna, musim ju dat na perinu 🙂 tam sa jej asi zda, ze je teplucko a je v bezpeci. len ju chodim kontrolovat aby sa nahodou nejako blbo neotocila tvarou do periny. 😖

katty17
30. sep 2010

@mirka285 - ja tiez nemozem chodit do roznych aquaparkov lebo som hakliva a pokazde cosi dostanem. ale pocas tehu som chodila do bazenov pre tehulky a babatka vsetko bolo so mnou v poriadku tak som sa potesila. cize podla mna by si to mohla skusit. tie bazeny pre miminka maju velmi prisnu hygienu... pooooooood !!! 😉
@bambola - ja som tiez premyslala chodit od jari ale cim dalej tym intenzivne premyslam nad tym zacat chodit od decembra...

katty17
30. sep 2010

@bambola - sandra zboznuje ked ju zabalim do jej obrovskej a hebuckej deky. ona sa s nou tak hra ze sa cela do nej zababusi... rucickami si ju stahuje aj na hlavicku... potom kazdu chvilu chodim kukat ci dycha... trdielko 🙂

bambola
30. sep 2010

takto bumbame 🙂

bambola
30. sep 2010

@katty17 ja sa celkom bojim aby mi nejako moc neprechladla z bazena 😒 ked pojdeme potom po vonka ale tiez by som rada sla co najskor 😀 sa tesim 🙂 akurat, ze ta jar ma oproti teraz este jednu vyhodu- kocik. teraz by som sa musela trepat s tym mojim hebedom mhd a na jar uz budem mat golfac snad 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre