Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petrap001
11. jún 2010

@katy1979 😕 😕 😕 u mna sa este chvalabohu nic take nedeje.a ja som si stale myslela,ze to tak vsetko vytecie na jednu supu,ze to budes hned vediet,ze je to plodova voda..ale asi niee 😅
teraz som bola v meste aj kuknut v praci a vsetci mi vravia ze mam velmi divne brucho 😕 ze strasne vypukle,ako keby som uz mala porodit a ze je dost nizko 😕 no co ja viem,ja sa na porod este necitim 🙂 len moj alex asi ma velky rit po mame tak preto ju tak vytrca 😀 😀

adelaine
11. jún 2010

@petrap001
peti 😀 😀 😀
moj maly je tam tiez tak cudne naladovany, stale je na pravej strane bruska,
a tiez sa sem tam vystrci, a tiez si myslim, ze vystrkuje ritku 😀
moj mm ma uchylku sa s malym vecer rozpravat a on sa vtedy vystrkuje najviac 😅
asi sa mu to nechce pocuvat 😵

ywett
11. jún 2010

@maxara
no vsak uvidime, chcem to povedat porodnikovi a uvidime...ja mam problem s tym nadychom aj teraz. Nebojim sa tlacenia, len to, ze sa nebudem moct nadychnut a citit taku bezmocnost, obcas ma to aj teraz prepadne.

kafoditka
11. jún 2010

Ahojte krasky 🙂

vratila som sa z poradne a ledva sa dosuchtala domov. Ved vonku je asi 100stupnov ☹
Nooo takze maly je v poriadku, ozvy srdiecka super, krcok zmaknuty, presiakly, CS neviem ALE - uzamknuta som na sto klucov, takze tak skoro to asi nebude 😒 Baby, sak ja budem nakoniec este prenasat... Dnes boli na poradni 4 baby, ktore cakaju chlapcov a vsetky su uz 42tt !!!!!!! 😲 😲 No pekne, v tomto teple si mozem hodit maslu potom... Takze ja v stredu pri stefanikovi budem 100%ne a Maxi - tasku do porodky nechavam doma, tu este dobre 2 tyzdne potrebovat nebudem.. 😉

Dnes som objednana ku kozmeticke, jaaj tak sa tesim na masaz tvare a obocko 😎 😎

Agika, vsetko najlepsie 😵

petrap001
11. jún 2010

@adelaine zasa ked sa s nim mm rozprava,tak sa ani nepohne 😀 😀 a si ma respekt.a a on sa potom stale rozculuje,ze preco nekope,ked on sa snazi kominikovat 😀 😀
ale aj ked pozeram fotky,tak vacsina ma bruska take plne,vsade rozlozene a ja taky spic vypukly 😀 ale obcas ma tak strasne tlaci na pupok,ze si myslim,ze streli 😀

adelaine
11. jún 2010

@ywett
ywet, chodila si na nejaky predpripravny kurz, kde sa uci dychat ?
a aha, co som nasla:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=669

petrap001
11. jún 2010

@kafoditka ani nesranduj s tym prenasanim 😒 to by som nechcela a dufam,ze to nebude nas problem baby 😉 mne chvalabohu povedala ze viac ako 9 dni ma nenechaju prenasat.tak to dufam 😕 lebo my sa chystame v auguste domov a ja chem ist.lebo ak sa narodi neskor,pojdeme az v septembri 😠 a tu leto je otrasne,tak sa stale s malym rozpravam,ze vo vlastnom zaujme nech sa narodi pekne na cas 😀 😀

zrzulka
11. jún 2010

@kafoditka veru aj ja mam pocit ze nakoniec budeme prenasat.... Tiez sa to nemeni a otvorena som stale len na ten jeden prst ale vcera na poradni mi povedal ze to este neznamena ze sa to nemoze zmenit zo dna na den 😀 Mily bol :o) vsak aj pri malej sme si dohodli termin o tyzden a rodit som sla uz na druhy den po poradni.... 😀 takze velmi sa nespoliehaj na to. Ale neboj do terminu este vydrzime.... vsak 28 je tu cuby dub....

tinka349
11. jún 2010

Ahojte korculky 😀

vcerajsia skuska uspesne za mnou, a caka ma uz len jedna a mam pokoooj a budem si vychutnavat tehotenstvo konecne 😵 vcera som sa rozpravala s kamoskou co robi porodnu asistenku v nemocke, ze co mi treba zbalit do tasky a povedala ze len slapky do sprchy, papuce, jednorazove gatky, vodu na pitie a krem na bradavky....no a ja mam nakupene 2 zupany, 2 nocne kosielky, atd atd podla zoznamu 😒

zrzulka
11. jún 2010

Inak zahada som prala kobercek pred postel (biely) a predlozku z kupelne (bielu) A teraz ako som to vyberala z pracky tak obe veci su sive... Pozeram ci tam neostala nejaka zabudnuta tmava ponozka ale nikde nic.... 😠 nerozumiem.... 😒

zrzulka
11. jún 2010

@tinka349 ono kazda porodnica to ma inak co si treba doniest. zase na druhej strane ak budes chciet mat svojenocne kosele a zupany tak nikto ti to tam nezakaze... ja si tiez beriem svoje starsie ktore potom mozem aj vyhodit

adelaine
11. jún 2010

@zrzulka
a neprala si predtym tmave veci?
mne sa raz stalo nieco podobne, prala som nejake nove jeansy,
od nich sa asi trosku obabral bubon zvnutra...a potom moje
biele nohavice do prace neboli biele..

petrap001
11. jún 2010

@tinka349 tak vynosis potom doma 😀 ale ved vziat si po jednom mozes,nie? ja mam zbalene dve tasky,jednu pre mna ajednu pre maleho a tiez som vzala radsej viac ako potom nemat 😕

zrzulka
11. jún 2010

@adelaine prave to je zahada ....tiez mi to napadlo ale nie vcera som mala pracku svetlych veci... no ja som z toho jelen....mozem ist kupovat odbarvovac 😠

adelaine
11. jún 2010

@tinka349
to mas super, blahozelam ku skuske 😀
a zrzulka ma pravdu, ja si tiez beriem, okrem ineho,
ked bude natresk v porodnici, bohvie, ci sa nam ujde volajaka erarna kosela 😖

alllexa
11. jún 2010

@kafoditka - aj ja som stale zavreta, takze tie mam obavy, ze budem prenasat. Uz by som to fakt chcela mat za sebou. Mozno som smiesna, ale bojim sa hlavne toho, ze ci sa to babo tade prepcha... Co ak sa tam zasekne, co ak som tam uzka (nie rozmermi panvy, ale tymi svalmi)? A bude neskoro na cisarsky, lebo bude prilis nizko.

adelaine
11. jún 2010

@zrzulka
neviem, ake mas tie koberceky, myslim material, ale pri takejto nehode s farbami
ja nedam dopustit na savo perex, ale je to iba na biele, krasne to vsetko zislo,
ale musis to potom este raz vyplachat, lebo to smrdi...

petrap001
11. jún 2010

@zrzulka no ja som zasa raz prala psovu frajerku( plysoveho psa 😀 😀 ) a podlozkami do kupelne a este dalsie 4 varky prania boli od chlpov 😠 😠 😠 vtedy som myslela ze niekoho zabijem 😠 a my tu mame strasne tvrdu vodu a aj bilele veci niesu po par praniach velmi biele...ale ked idem domov a vyperiem ,tak su ako ziara 😀 tu je toho viac na prd..

petrap001
11. jún 2010

@alllexa vam aspon dokotori merali panvy kae mate siroke,ale mne nikto nic ☹ ja ani netusim,ci mozem rodit normalne,dufam,ze hej,ved co ine mi ostava..alebo mi povedia na porodnej sale,ze som uzka a ideme na cisarsky??? 😖 😖

tinka349
11. jún 2010

@zrzulka no mne povedali, ze kvoli hygiene nemozem mat svoje veci 😒 no ved uvidime.....este dobrych 33 dni mi chyba 😀

@adelaine no tie nemocnicne kosele mi budu asi nad zadok rpedpokladam 😀 pri mojej vyske 😀

@petrap001 no buduci tyzden si uz aj ja snad konecne zbalim tasku . . .taaaaak sa mi nechce 😲 a este nemam kupene ani podprdy na kojenie 😠

ywett
11. jún 2010

@adelaine
Chodila som na kurz aj chodim..aj tam si vsimli, ze ci nemam astmu a astmu som mala akko mala ponamahovu...
Ja to mam psychickeho povodu.

zrzulka
11. jún 2010

@alllexa neboj ved si chodila na predporodnu pripravu tak budes vediet co a ako....i ked mne to bolo nanic ked som potom v praxi robila vsetko inak .... 😀 A babo sa urcite tade prepcha 😀 😀 😀

Inak ako tak citam kazda mame urcitu obavu... tie posledne tyzdne pred su riadne o nervy.... Mne len teraz vsetko tak akosi dochadza.... Suhlasim s tou pozitivnou energiou. Nesmieme si nic prispustat, zvladneme vsetko.... !!!! Ale niekedy je fakt tazko mysliet pozitivne... nie kazdy ma taku povahu....

tinka349
11. jún 2010

@petrap001 mne nikto panvu nemeral 😖 a mam taky pocit, ze mala sa vytocila....bola hlavickou dole a zrazu je sikmo cez cele brusko....tak dufam ze nebudem musiet ist na sekciu a ze sa dovtedy otoci este 😕

adelaine
11. jún 2010

@alllexa
ak babo zide dole do porodnych ciest, a potom nepostupuje,
robi sa kliestovy porod, alebo ho vytiahnu pomocou vakuumextraktora,
neboj...vsetko sa musi dat, urcite ho nenechaju len tak zaseknute,
ale na take ani nemysli

zrzulka
11. jún 2010

@adelaine je to taky ten tkany koberec....myslis zeby som to mohla s tym savom vyskusat?

petrap001
11. jún 2010

@tinka349 no mne povedala tiez,ze je hlavou dole,aj na sone,ale ved ja citim,ze ma stale kope len na pravej strane ze je sikmo cez brucho.tak ja neviem fakt,ci je tam poskrucany alebo je vazne sikmo.

zrzulka
11. jún 2010

@petrap001 to mi o tom nieco pis ja ked periem malej potah z matraca (mame kokosovy) tak vsade mam tie vlakna z kokosu prichytene 😠 😠 😠

zrzulka
11. jún 2010

@petrap001 ja ho tiez tak citim a tiez je uz dolu... tiez som si myslela ze sa zase otocil ale nie...

petrap001
11. jún 2010

@zrzulka 😀 😀

zrzulka
11. jún 2010

kolko nocnych si inak beriete do porodnice? a zupanov?ja mam zatim jeden zupan a 3 nocne. ale na porod beriem asi len tricko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre