Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
12. jún 2010

@kafoditka ja ked som porodila malu som revala len ked ma sestricka ohlasila ze mam navstevu....to uz o tom ked som uvidela muza ani nehovorim 😒
no a tento rok ked dojde za mnou mala a pojdu domov budem liat potoky slz za nou 😢 😢 😢

petrap001
12. jún 2010

@lulu1983 tak dufajme ze maju chlapi pravdu 😀 😀

denisse
12. jún 2010

@zrzulka
@ericica
tak nasa nela mala take koliky, ze ja som do jej pol roka, kym so ju len kojila, nemohla jest takmer nic ... o bublinkovej vode, cerstvom pecive a cerstvej zelenine sa mi mohlo len snivat ... 😒
aj musli do jogurtu mi detska dr kazala radsej vynechat ...

zrzulka
12. jún 2010

@ericica ved vyskusaj po troske, to ked bola beki citlivejsia, druhe babo nemusi byt... ja som jedla aj cokoladu aj oriesky a mala nema alergiu ale zase ja ani manzel nie sme alergici. Ak by sme boli tak to by som bola urcite opatrnejsia

ericica
12. jún 2010

ja uz skoro teraz placem kd si pomyslim ze nebudem pri jej zaspavnai alebo kupani......vsak tie tri roky som to robila len a len ja....hoci byvame so svokrovcami nikdy mi s nou nepomohli.....a teraz keby uz aj chceli tak mala nechce......

zrzulka
12. jún 2010

@denisse fuuuuuuuu to vazne az tak? a co si potom jedla? ved aj matka musi mat pestru stravu kvoli mliecku ci????

ericica
12. jún 2010

@zrzulka ved ani u nas neni nikto alergik a hovori sa ze u dievcat je kolika zriedkavejsia ...skor u chlapcov ,no tak ale my sme mali tiez dot silnu....a nebudete mi verit sme prekonali aj tri laktacne krizy.......ale prezili sme nastaqstie a nepresli sme na UM...

kafoditka
12. jún 2010

@zrzulka myslela som po porode..

denisse
12. jún 2010

@zrzulka
jedla som prevazne varene zemiaky, ryzu, cestoviny, korenovu zeleninu (s vynimkou nafukovacieho laelerabu, karfiolu a pod), mliecne vyrobky, pecivo od vcera ... z ovocia snad len jablka a mozno banan ...

kafoditka
12. jún 2010

@ericica o tej laktacnej krize by si mohla nieco pre nas neskusene povedat 😉 To sa ti mliecko stratilo zo dna na den alebo?
A ako si si pomohla?

denisse
12. jún 2010

@kafoditka tak ja som mala tiez riadne hormonalne vykyvy ... revala som pre vsetko mozne .. napriklad ked som dostala od mm kvety a hodinky ... a dakedy aj tak bez priciny ...

a trvalo mi to dost dlho ... pamatam sa, ze som strasne plakala pre tie siamske dvojicky, ako ich na slovensku oddelili a potom postupne umreli ...

zrzulka
12. jún 2010

@ericica mala mala tiez koliky ale ona mala crevne problemy tak kvoli tomu ju bolelo brusko... Vtedy som sa aj ja krotila v strave.l Aj vineu som vybublinkovala pre istotu... ale nic nepomahalo. mala strasne hnacky. liala som do nej litre ryzoveho odvaru a mrkvoveho a nic....Dufam ze maly nebude kolikovy .... Malu som cele dni len masirovala a nepomahalo ani to... chudatko moje male si uzila

petrap001
12. jún 2010

a ja som sa rozhodla spravit smotanovu piskotovu torticku a cernicami a cucoriedkami 😝 😝 a potom ju zjem 😀
ale niee musim nieco spravit na zajtra,lebo maju prist kamosky,lebo tu je taky zvyk,ze vola sa to baby shower a prinesu ti oblecko a veci co este potrebujes pre male 🙂 tak sa tesim velmi.
a musim spravit knedik s cervenou kapustou,lebo ked som to raz robila,tak jedna kamoska-samozrejme irska 😀 ,tak jedla takuto kombinaciu prvykrat v zivote a velmi jej to chutilo 🙂 tak sa ma pytala ci to spravim zajtra 😀 len dufam,ze nebude prsta,lebo dnes je celkom fajn a aj slnko svieti,tak uvidime 😎

denisse
12. jún 2010

@zrzulka toho sa aj ja bojim ... nela strasne plakala, bola zly spac ... casto sme boli polovicu noci hore, co sme masirovali brusko, uvolnovali pomocou rektalnej rurky a aj tak plakala .. unavena zaspala, spala 10 minut a zas odznova ... ach jaj ... dufam, ze tentokrat to bude lepsie ...

zrzulka
12. jún 2010

@denisse musime verit ze tentokrat nas to obide... nebolo to nic prijemne ale nastastie to po 4 mesiacoch zmizlo. my sme si to najhorsie uzili v nemocnici, doma sme potom bojovali "uz len" zo zapchou. co nebolo tiez moc prijemne. Vlastne s tym ma problem dodnes....

@petrap001 pekny zvyk... tak si to zajtra s kamoskami poriadne uzi a tu smotanovu torticku by som si veru dala. Tusim predsa len pojdeme s malou von ked sa zobudi :o)))) manzel odpadne ked zbada ze som spravila tortu ....

zrzulka
12. jún 2010

@kafoditka najdolezitejsie je verit ze nenastane 😀 😀 😀 my sme nemali lebo mala ma silny saci reflex vyvinuty takze ona bola stale na cicke. Ale ked aj nastane tak je dolezite nevzdat to... ono to prichadza okolo tretieho mesiaca ked je spotreba mliecka pre dieta o cosi vyssia. Pomoct si mozes tak ze budes maleho castejsie prikladat na prsnik (cim viac saje tym viac mlieka sa tvori) neboj da sa to zvladnut. Ak kojit chces, tak budes!!!! vsetko je len a len o psychike.... vsak si vypocujes prednasku pana primara na Antolskej 😀 😀 😀 on je svetovyyyyyyyyyyyyyyyy.....
ja som napriklad nikdy nebrala ziadne homeo a kojila som 17 mesiacov, aj to som mala este furt vela mlieka len mala uz nechcela pit. kym sa uplne stratilo tak presli aj tri mesiace....

zrzulka
12. jún 2010

Inak som zvedava ako zareaguje mala ked budem kojit, ze ci si este spomenie... lebo teraz ked ma vidi nahu behat tak vobec jej nezapne... ze z cicky volakedy pila. vsak som sa odhalovala vsade s nou.... jak taky exhibicionista 😒

lulu1983
12. jún 2010

ach dievcata, som teraz skoro spadla z noh... som zistila, ze moj brat bol volit SNS, citujem: aby nas ti madari nevykoristovali! Fuuuu... Zije pod Tatrami, nikdy v zivote ziadneho Madara nevidel, ani s nim nehovoril, ani nic... Ale to, ze ma okolo seba milion romskych kolonii mu nevadi... Normalne som v soku, som si doteraz myslela, ze je takmer normalny... 😒

tinka349
12. jún 2010

@lulu1983 no ono slota je aj proti ciganom 😀

ericica
12. jún 2010

@lulu1983 😕 😕 😕
akoze nic proti tvojmu bratovi nemam ale takychto ludi mam najradsej.....aj ja viem po madarsky ale zato som madar neni.....len rozumiem ich reci tot vsio....a vela ludi na severnom sr si mysli ze vela madarov prejde na dvojite obcianstvo ale keby vedeli ze skoro vsetci madari okolo samorina a dunajskej stredy orbanov skutok odsudzuje......ja nemam problem ani s cechmi ani s madarmi ani s romami.....vsak vsetci sme ludia a myslim si ze vsetky tie svary medzi ludmi vyvolavaju politici 😉

ericica
12. jún 2010

@kafoditka no ja som prvu laktacnu krizu zazila v 3 tyzdni zivota,ono sa mi mlieko nestratilo len mala bola leniva sat,,,vsetci v domacnosti ma nahovarali aby som jej dala um ale ja som sa nastastie nedala a dalej som jej nukala prsnik.....ked uz bola hladan musela sat len ten rev keby nebol 😢 😢 😢
dalsiu v 6 az 8 tyzdni a potom v 12 tyzdni.....hlavna je trpezlivost 😉 😉 😉 ja viem tazko sa to pise al ked to preslo uz bolo vsetko ok...a aj to ze je to laktacna kriza mam z netu a kniziek, atakym starobabkovskym povedackam ze mam slabe mlieko neverim......a ked pocujem daku mladu mamicku hovorit ze mam slabe mlieko tak mi chlpy na chrbte stoja 🙄

luminkasp
12. jún 2010

@zrzulka, ak mi nebudu robit cisarsky, rodim bez epi 😉

lulu1983
12. jún 2010

@ericica: uplne s tebou suhlasim, hlavne si myslim, ze SNS volia prave taki ludia ako moj brat, co nemaju ani sajn a tak to potom vyzera :( :( :(

adelaine
12. jún 2010

ahojte,
inak ja tiez zeriem jahody na kvanta, uzivam si ich aspon teraz,
potom sa nich nebudem moct ani pozriet,
a tiez si neviem predstavit, ako prezijem bez cokolady, ja som normalne na cokine zavisla...

a co ste spominali odbery pred EPI, mne naposledy robili len odber krvneho obrazu v 20 tt,
odvtedy nic....ani koagulaciu a ani krvny obraz 😒
som si myslela, ze sa to robi pri prijme na porodnicu...

adelaine
12. jún 2010

..baby akurat hovorili, ze moratorium bolo zakonom zrusene..takze preto ta saskarna az do vecera 😖

oacka
12. jún 2010

čaute! aký kráááásny deň dnes! mám pocit,.že som na kanárskych ostrovoch. len jednu nevýhodu to teplo má - nenormálne mi začali puchnúť nohy...ale nenormálne. ale mne puchli vždy, aj pred tehu...
nikto nový nerodí? mne dnes kamoška poveddala,že podľa nej porodím skôr...no to som zvedavá!
ja epi určite chcem! bojím sa šitia, preto chcem ddobrého anesteziológa,aby mi to tak akurát pichol...

denisse
12. jún 2010

ahoj oacka ...
ja nechapem, ako mozes mat radost z takejto horucavy 😕 😀 mna to neskutocne nici ... uz aby sa aspon trosku ochladilo ...

inak, pozdravuje ta peto, samozrejme sa na teba pamata 😉

oacka
12. jún 2010

dík, denisse, to som rada,že sa pamätá! 😉 ja som sa mala narodiť niekde na juhu, ja sa cítim v horúčave ako na dovolenke,mne ten horúci vzduch tak krásne vonia. ale na slnku nevydržím,to je pravda, radšej už sedím v tieniku. a dnes mi mm kúpil ventilátor, lebo vzduch sa u nás v byte nehýbe,aj keď mmáme všetky okná pootvárané... do čooho budeme obliekať našich malých letníkov?

denisse
12. jún 2010

do tenkej kosielky alebo bodynka a do plienky ... a ponozky a tenku ciapocku 😉

kafoditka
12. jún 2010

baby neviem ako u vas, ale to, co sa deje s pocasim a vetrom v Petrzalke je fakt sila... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre