Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

takyna
1. júl 2010

@agika1982 dakujem 🙂

merikac
1. júl 2010

@takyna je zlata,,,,a pridanie do alebumu je jednoduche,,,ty sa odhlasis a prihlasis sa pod novym menom julovky2010 a heslo je jul.........potom kliknes na album julovcatiek a pridas klasicky fotku,,,,,,,,,,🙂)

agika1982
1. júl 2010

@dugyna @ericica...gratulujem k babetkam....@ericica skoro styri kila?? no mozno ta tronfneme xixi

agika1982
1. júl 2010

@patresko11 nie nie, v pohode...ale sleduj si to..ak by to boli koagula krvi..a bolo by toho viac, alebo krv by bola tmavocervena, chod k lekarovi....

nina88
1. júl 2010

Ahojte, tak už je tu júl!! Hurá!! 😀
Idem z poradne, sme otvorení na 1,5 cm, dostala som nádej,že to pojde spontánne, bez vyvolania po termíne, tak sa teším... 🙂
Gratulujem ,,novým,, bábätkám, teda maminkám... 😉

takyna
1. júl 2010

@merikac dakujem ti uz som tam aj pridala fotecku 🙂

agika1982
1. júl 2010

@nina88 no super, dufam ze aj mna cakaju dobre spravy zajtra

cigaretka5
1. júl 2010

Kocky už asi týždeň mám tehu výtok. V podstate je viac menej bez zapachu...... Nemôže to byt postupne odtekanie plodovej vody? Možno sa mi vysmejete ale idem rodiť prvý
krát tak som dosť zmatena

adelaine
1. júl 2010

@cigaretka5
ja mam vytok skoro od polovice tehu doteraz iba taky vodnaty, bez zapachu,
furt som sa citila mokra, bleee 😝 tiez beham furt s intimnkou...
raz som bola u dokiho, robil mi vys., ci je to plodovka, alebo nie...
ale da sa kupit aj udajne nejaky test v lekarni, nejake cinidlo...
ak chces byt kludna, skus si ho urobit.

takto tazko povedat...moze to byt to aj to...ale skor tipujem ten vytok...

jeiny
1. júl 2010

@cigaretka5

aj ja som to mala - taky vodovy vytok, som myslela ze plodovka, v porodke mi dali ten temesvaryho roztok na testovanie plodovej vody (da sa kupit aj v lekarni, ale aj v porodke ti odleju, si vypytaj), ale je tam strasne vela faktorov, zafarbuje to aj pot a vlozku musis mat uplne obycajnu, lebo na alwaysky apodobne to tiez reaguje chaoticky...nakoniec som si dala skontrolovat ci mam dost plodovej vody ked mi robili prietoky sono a ze mam vody az az, tak sa uz tym nestresujem

janulienocka
1. júl 2010

ahojky, vidim ze sa tu chystate na porod o106, dievcata s terminom po 13.juli laskavo nepredbiehat 😉 aj ja uz chcem ist ... ale zatial vyzera ze nehrozi 😔

tinka349
1. júl 2010

@janulienocka ty si na to tak asi ako aj ja 😀 an mojej malej sa nejak nechce....sicxe ja som 14.7.....no sooom zvedava...ci potiahnem az do 22.7. ked budem mat 25 rokov? 😎 😎 😎

tinka349
1. júl 2010

@booklover ani ten caj, ai olej som neskusala....a kavu nepijem vobec 😖 to je tymi stresmi, ja som taky stresmen . . .

tinka349
1. júl 2010

@miki060707 ja zalahnem niekedy aj skor...okolo polnoci...ale do tej pol3tej nikdy nezaspim....a potom som hore o 7mej,ale ostavam v posteli a vacsinou aj zaspim este na 2 hodinbky....len ked sa mala narodi, newem ci si budem moct dovolit spanok cez den 😲

tinka349
1. júl 2010

@luminkasp 2 tyzdne si prenasala???? 😕 😕 😕 😕 😕 nesraaaanduj...ja nechceeeeeeeem 🤐 🤐 🤐 🤐 chcem aby bola mala rak, takze to musime stihnut max.do 22.7., a to vtedy mam presn enarodky aj ja 😀 😀 😀 takze mala mi asi chce dat darcek na narodky, hej?

nina88
1. júl 2010

@tinka349 tinka ja by som chcela presne opak, aby bol malý lev... Bol to moj sen vlastne, ale už ma to prešló pri predstave prenášania... Moj muž je 24.7., stále mi hovorí,že vydrž, ale ja nevydržím... 😝

tinka349
1. júl 2010

jeeeej a mame cerstve mamulky - GRATULUJEM K DROBCEKOM, nech su zdravuni a nech robia maminam len radost 😵 😵 😵

bebulik
1. júl 2010

@patresko11 - ahojky 🙂 to je predzvest porodu .... ja som krvacala poobede a 12 h sa nam narodila dcerka
neboj sa vsetko to bude krasne..... bolesti mi po tom ako som prvy krat uvidela trosku krvicky boli asi tak do 4 - 5 h
aspon u mna to bolo tak

tinka349
1. júl 2010

@nina88 no ja idem zajtra na kontrolu, 1x do nemocnice, tak som zvedava, co mi povedia...men moja lekarka nikdy nic nehovorila, ci som otvorena a ako je na tom krcok...tak ja nemam predstavu ako to so mnou vyzera.....ja sa sama sebe cudujem - stresy ake som prezivala posledny mesiac, a s malou to ani nehne, a pritom mi kazdy hovoril, aj lekarka, ze nech nestresujem, lebo porodim predcasne...a houby 😝

maxara
1. júl 2010

Ahojte kvakulky,
dakujem mojim sarmantnym asistentkam Allexe a Miki za informacie o novych babatkach, lebo mamicky vo vytrzeni na to uspesne zabudaju.. Takze im gratulujem..
Hlavne teda gratulka leti SARAI, TAKYNE, SILVINKE VESELEJ, DUGYNE a ERICICE (chcela som napisat ericicke 🙂 ) a ak je este niekto maminka, tak o nej uspesne neviem 😀 😀 😀
Idem vam rychlo zhrnut moj vcerajsi den a potom huraaa na 12 stran citania.
Ako som pisala, babka sa isla prezliect na chalupu, lebo mi mame asi malo izieb, samozrejme, ze sa este naobedovali, pokecali, vypili kavicku a mne tu pomaly stupal tlak pri cakani na nu.. dovalila sa sem 11:40, ked sme uz mali byt u mm v robote. Akozeee. A potom to zacalo. Ona sa so mnou boji ist, lebo ja urcite porodim. Darmo som jej vysvetlovala, ze babka, prisaham, ze som este nemala ani jednu kontrakciu, cize ak ma nejaka chyti pocas soferovania, tak to bude prva, takze pochybujem, ze bude taka silna, ze ma pichne a uz v krcoch nebudem schopna zastat pri krajnici, ale si to narvem rovno do prveho kandelabru.. a ONA, ze no moja zlata, nevypraaavaj, ja som rodila dve deti, ja viem aka je to bolest a veru si budes musiet brucho chytit.. No ale dobre, tak si ho chytim, ale akoze som taky vymol snad, ze nezastavim auto??? 😕 Tak som jej povedala, ze sa s tym musi zmierit a bud ide teraz alebo nic, alebo autobus, vlak.. a v BA ju vyzdvihne niekto.. No a ona zacala, ze ked ona sa boji, ze jej porodim po ceste, ze ona to nezvladne.. Podotykam cesta, ktorej sa tak obavala trva s maximalnym respektovanim dopravnych predpisov a v cervenej vlne max 25 minut. Takze taka rychlovka sa nepredpoklada ani u druhorodicky.. 😖 No tak som to zhrnula, ze ja teda idem, beriem si mobil, ktorym si zavolam sanitku, keby som nahodou rodila a ze jej slubujem, ze ked na mna pride kontrakcia, tak urobim vsetko pre to, aby si to ani nevsimla.. Babyyyy, ja som sa tak premahala, aby som si zachovala po cely cas usmev na tvari a tvarila som sa, ze to vsetko je joke. Ale uz som mala fakt nervy, tak meska 3/4hodku a este zacne sceny robit? Otras..
Nakoniec cesta samozrejme hravo prebehla, s mm som sa vymenila pred jeho botkou a isli sme do Petrzky, k svokrovcom. Tam samozrejme uz boli druha babka aj s dedkom a tieto dve babky sa nemaju radi. A furt sa podpichovali, jak take sedlacky.. Babka dedkova sa ma ako exsestricka vypytovala na bielkoviny v moci a pod. a davala bohate rady k porodu, ani som nepipla, lebo babka hysterka sa do toho zapajala a spolu zaspominali a nakoniec to uzavreli, ze no nic sa neda robit, musis vydrzat. A ja som pritom cely cas bola uuuplne v pohode, bez naznaku kysleho vyrazu, ziaden ston nic.. este aj nohy som mala v pohode. Proste si vsugerovali, ako tazko to znasam, sa navzajom namotali a bolo.. urobili zo mna chuderku, co nevie ani vydrzat do porodu a pritom oni ako to uspesne zvladli aj bez doktora, lebo 1 rodila doma a ake su oni hrdinky a my ake sme vsetky zhyckane, lebo len nas pichne a letime do porodky a pod.. Uz som zacinala mat z tych reci nervy, mm uz videl, ze uz ma to nebavi, ze su trapne ako obvykle. A v tom som si vsimla, ze je 14:20, cas najvyssi sa pomaly pobrat. Tak som zahlasila cas nahlas, zrazu sora pred hajzlom a pritom, ze ved mame este cas.. kam sa ponahlam a pod.. Samozrejme, ze my s mm sme vyfasli do auta babku hysterku, co minimalne 5krat musela opakovat nejaku story, ako si ona hravo poradila s osou v izbe.. No a vsetci prisli nacas, len my s mm, ja som ho cakala, kym on parkoval, sme prisli az po hymne.
No a po promociach sme sa uz postretali so zbytkom rodiny a ja som sa navtirala k sesterniciam a bratrancom a babky som vyradila.. V restike sme tiez sedeli tak v pohode, ze babky na opacnej strane, akurat, ze vsetci do jedneho boli zvedavi, ako sa mam, ako sa to nosi, ako je citit pohyby, kedy sa to narodi a ako sa bude volat a co ked to bude chlapcek a ci mam vsetko kupene, kedy bude uvitacia ozran party a pod.. a vseeeeetko vysvetlovat. My cakame prve pravnuca babiek a dedka, takze akoze dalsia generacia, tak mm sesternice a bratranci su vlastne vsetci bezdetni, vacsina su slobodni, max zadani.. takze vsetkych to velmi zaujimalo.
Ohucana vecer o 20tej som odchadzala aj s babkou vzadu v aute domov, mm s nou konverzoval a snazil sa vyberat temy ine ako porodne, za co mu nesmierne dakujem. Hodil ma domov a potom isiel hodit babku na chalupu. No a pred domom nas uz cakal jeho bratranec s frajerkou, ze si u nas zlozia nejake veci a prenocuju a tak.. Nohy som mala spuchnute jak nikdy, normalne vankuse.. no a este sme s nimi sedeli a kecali do pol noci..
No ale som rada, ze je to za mnou, citim sa nevyspato, unavene, ale inak v pohode..
Sorry za traktat 😒

tadotami
1. júl 2010

baby vie niektora poradit?idem z poradne a vraj je maly vzadu takze mame este tyzden vydrzat.nerozumiem velmi tomu.kde to dieta musi byt aby sa mohlo narodit?a vraj to ze vas od bolesti az stipe lonova kost je v poriadku.pri prvom som tie bolesti kosti nemala.

tinka349
1. júl 2010

@maxara maxi ty si mala na skole urcite najradsej pisanie slohovych prac, ze ??? 😀 😀 😀 😀 😀

tinka349
1. júl 2010

@tadotami tak asi chrbatikom je nejak tak vytoceny, ze hlavicku ma sice dole, ale chrbatik je asi dakde vzadu natlaceny 😕 newem 😕 😕 a ja tie bolesti kosti mam nenormaaaaaaaaaaalne, kazdu jednu noc, ked lezim a sedim, no masakeeeer, ale ked sa poprechadzam tak to prejde 😔

maxara
1. júl 2010

@tinka349 😀 😀 ano , ako vies? 😀 😀 😀

@tadotami no ono musi byt uplne v cestach hlavickou a myslim, ze aj nejaky "uhol" tam hra rolu, podla toho, ci je sikmo, kolmo a pod. to zavisi aj od placenty, kde ju mas. No a nemysleli vzadu akoze vysoko, lebo vlastne ked lezis, tak je vzadu..

janulienocka
1. júl 2010

@tinka349 tak drzkam palce zajtra 🙂 daj vediet ako dopadla kontrola
@maxara, ahojky maxi, a nahodou nebudes aktualizovat tabulku? Inak, mne sa zas o tebe snivalo 😀 ze si mala konicka sitie, tak som si dala k tebe sit kostym 😅 😀 😀

maxara
1. júl 2010

@tadotami no a ta kost, odkedy sa mi babo posunulo nizsie, tak ma zacala boliet nenormalne, inak ma bolela uz davno, tak 3-5 mesiaci, potom akoby sa to ustalilo a teraz uplne hrozne.. hlavne pri pretacani na posteli a vstavani a tak

patresko11
1. júl 2010

@bebulik myslis?ja by som sa len potesila....

maxara
1. júl 2010

@janulienocka 😀 😀 😀 konicka sitie?? a hned kostym? to by dopadlo.. ani zaves obsit neviem dosledne. 😀
tabulku sa chystam aktualizovat, ale este chcem kuknut na kona, ci nieco neuniklo pokladiku Allexe, ktora poctivo sikuje IPcky za mamicky v euforii

tadotami
1. júl 2010

@tinka349
@maxara povedal mi len ze je babo vzadu.a mna tie kosti bolia hlavne ked stojim alebo chodim,sedim.a este mi odporucil caj z ostruziny malinovej ci co a vraj ziaden sex.no iste keby tak vedel ze som na dnes konecne mm prehovorila.

maxara
1. júl 2010

@adelaine citam tam kdesi vzadu, ze v sobotu rodis, no len sa obavam, ci aj skor nepojdes 😀 s takym skore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre