Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
30. okt 2010

@katty17 mne biogaia vobec nepomohla.. 😒 teda aspon sa nezdalo ,brali sme ju 2 mesiace a rozdiel ked sme prestali ziadny ..tak neviem.. 😒 teraz chcem skusit ten Dophilus infant vraj je totoiste a lacnejsie.

katty17
30. okt 2010

@tinaki1275 - nasa papa tiez cce 750 ml denne a posledne dni ani to . cize ja si myslim ze to mame vsetko viacmenej ok. a to sme tiez na UM. mame 5900 g. viacere deticky tu vazia podobne ako nase mrnata. ...
@tutifruti - ale zas je dolezite nepodcenovat. sledujte sa a uvidite ako to pojde dalej. ty tusim kojis, vsak?
tinaki1275 - kvoli comu ste brali biogaiu?

tutifruti
30. okt 2010

Baby dik za podporu.... ja som sa uz rozhodla nehysterčiť hned ako som dorevala /v ten štvrtok/... no aj tak sa mi tých 300 g za 5 týždnov zdá málo.... ale uvidíme... Vidím, že ked kojím aj v noci, tak sa mi tvorí viac mlieka... mám viac naliate prsníky.... No krpec sa mi kľudnejší nezdá... .cez den moc nepospí /to ani predtým/.... no a tie noci vyskúšame...

@tinaki1275 ja som mm hned zrušila, že načo kupoval váhu...., že iba čo depku chytím... ale ked som dnes malého vážila a pribral od štvrtku zhruba tých 100g, tak ma to ukľudnilo 😅

tinaki1275
30. okt 2010

@katty17 my sme mali od 5teho tyzdna strasne koliky ,aj 15 hodin denne,tak si dr.myslela ze to trochu pomoze..nepomohlo ale skusit treba vsetko ..ale pokial ide o vahu rozhodla som sa uz nesledovat tabulky ..proste papa menej .. 🙂

tutifruti
30. okt 2010

@katty17 ano kojím.... a viem, že Šimon neváži málo... lenže on ked sa narodil už vážil 4050g... a potom je rozdiel, či zhruba tých 6000g váži v troch mesiacoch bábo, ktoré sa narodilo trojkilové, či štvorkilové.... No a dlhý je jak slíža... meria 62cm... to 11cm narástol... tak sa mi aj preto zdá taký drobný.... Ved naša Dorota /pri narodení 5kg/... bola v troch mesiacoch tučná jak "svina" 😀 ...

lutsine
30. okt 2010

@tutifruti tak ja mam asi dobre mliecko, maly papka skoro stale , v noci aj cez den si pyta kazde 2 hodinky,narodil sa 3800 g a 51 cm a teraz uz mame vyse 7 kg a 65 cm.

tinaki1275
30. okt 2010

@tutifruti 100g je az az..a v stvrtom mesiaci uz nepriberaju deturence tak rychlo ..mne teraz povedal dr.ze aj 80 g tyzdenne je ok ..tak som v pohode..a my mame za tyzden 4 mesiace a mame 5800g.. 😉 ale ja by som ho v noci extra nebudila..

tinaki1275
30. okt 2010

@lutsine pokial viem tak neexistuje dobre alebo zle mliecko 😉 kazda mamina ma mliecko take ktore vyhovuje potrebam dietata,akurat niektore deticky maju pomalsi metabolizmus a priberaju viac a ine rychlejsi a priberaju menej ..ja som si vsimla ze ked mi predtym mala viac spala priberala viac ..teraz sa stale hybe a cez den naspi tak 2,5 hod vseho vsudy za 12 hodin tak je asi logicke ze nepribera ako predtym ...ale je fajn ked ti dobre pribera...tak nech to tak ostane. 🙂

tutifruti
30. okt 2010

@tinaki1275 s tými 100g som max. spokojná... 🙂 Ja som spanikárila mozno aj kvôli Dr.... ona je taká pohodáčka... ked baby extra nepriberali... tak to neriešila... povedala, že každý má svoje tempo.... aj ked nepásli .... na termín... tak len povedala, aké cviky skúsiť a ešte radila počkať... ale ona sama teraz ostala trocha zaskočená... , že sa jej to zdá veľmi málo.... tak ma to vykoľajilo....
@lutsine hodný svojho mena 😀

alllexa
30. okt 2010

@tutifruti - ved mat v troch mesiacoch 6 kg je uplne super! My sme mali len 5500 g. A ked je pokojny, tak sa podla mna nemas coho bat... Budes ho budit aj v noci a vsetko bude ok.

@katty17 - ano, mala som aj plutvu, neslo mi to moc dobre - lomim pri tom kolena a to je zle. Musim sa to naucit, tak plavem aj s doskou, nech to zdokonalim. Ono je citit aj tu kondicku, ze tu plutvu jednoducho tak dobre nepretlacim. A za dva tyzdne je jednodnovy kurz plavania s monoplutvou, tak tam chcem ist.
A Ty chodis do toho fitka?

@noemarta - a kolko teraz meria? Dievcatko nemusi byt az take velke.

aalexis007
30. okt 2010

Dnes som sa postavila s malým na váhu a on už má 7 kg 🙂 Bodaj by nie, keď papká každé 2 hodinky od narodenia 😉

lenuss84
30. okt 2010

@maxara suhlasime si myslim vsetky.budeme sa snazit ti davat vsetky pravdive udaje vcas.aspon ja slubujem.hoc sa dostavam na net tak raz za den.ale snazim sa.

lenuss84
30. okt 2010

@tutifruti ahoj.no tak to by som aj ja bola na nervy z toho keby moja mala tak malo priberala.sa normalne zacinam bat.mame ist na poradnu az o pol mesiaca ale asi s nou skocim na prevazenie uz v utorok.mam to len 2 minuty od domu.lebo si zacina robit dlhsie prestavky medzi papanim a aj sa strasne rychlo napapa v poslednej dobe.ale drzim palce aby sa to u vas zlepsilo.a ja viem ze sa to tazko dodrziava,ale skus sa nestresovat a byt v poo.lebo potom aj babo bude OK.drzte sa

tutifruti
30. okt 2010

@lenuss84 dik... váha je doma, tak budem kontrolovať 😉

mirka285
30. okt 2010

ahojte 🙂 ja neviem co sa stalo mojej Linda,ale od rana je uplakana.ona naplakala dnes viac ako za 4 mesiace co je na svete ☹ netusim ci su to zubky alebo co lebo ruky ma pichbute v ustach stale...zeby to bola nejaka oneskoren reakcia na ockovanie to sa mi tiez nezda....nastastie v noci spinkala este dobre,tak uvidim aka bude dnesna noc,uz som jej dala na obed jeden Viburcol na ukludnenie tak na hodinku potom zaspala a poslala som Gaba do lekarne pre niaky gel na dasienka...pre istotu nech ho mam doma,lebo som dnes vecer sama...melej som dala tu korku z chleba nech ju ozuzlava tak chvilu je ticho teraz....

adelaine
30. okt 2010

@katty17 nejaku mam vyhliadnutu, ale este tam nie sme nahlaseni , je z Ruzinova, aj ta predosla bola ...
kludne mi mozes poslat kontakt do IP, ked si myslis, ze je dobra...
dakujem 😉

denisse
30. okt 2010

@mirka285
s tym gelom opatrne, ja som barunke minuly tyzden dala Calgel a bolo to ovela horsie .. asi je to stiplave alebo co, revala akoby ju na noze brali, nesla asi pol hodiny utisit a zurivo si kusala do rucky ... potom jej to asi sliny "umyli" a zaspala ...

adelaine
30. okt 2010

@lulu1983 dufam, ze ano..tiez papa tvoj risi bezlaktozove mlieko?
ja biogaju zatial nedavam, aby som mu nezatazovala crievko, uz
aj tak toho malo dost :((((( polohovat sa snazim, ale moj nechce oblezat,
taha sa do sedu, dviha hlavu ako drak 😉
za ako dlho si spozorovala zlepsenie? maval tvoj risi nejake priznaky?\
lebo u nas neboli hnacky, len to vyrazne nechutenstvom, a zvysena plynnatost.

inak, vsetci kukali, ze ake neprospievanie, ked sme prisli do nemocnice s
vahou 7.600 gramov, ale potom videi, ze naozaj odmieta jest, ved mi ledva
vypil za 12 hodin 60 ml, to bolo zufalstvo 😢

mirka285
30. okt 2010

@denisse ja som citala o tych geloch ze je to pekne svinstvo,ale ze strpnu od neho tie dasienka...ja jej ho nedam,radsej jej dam na noc Viburcol to je homeopaticum a podla mna naozaj pomaha a ten gel to je skor kvoli psychike nech som spoko ze ano mam doma keby nieco ☹ a dnes som zistila dalsiu zaujimavu vec,ked som malej davala mrkvicku tak ze bola v lehatku,nevedela to zhltnut a stale to vypluvala a dnes som jej ju davala tak ze lezala,a zistila som ze ked lezi tak vtedy to aj prehltne pekne...tak ona je mozno dobre zozaciatku krmit po leziacky a ked sa dieta nauci s tym pracovat tak az potom v lehatku....

denisse
30. okt 2010

@mirka285
tiez davam viburcol uz tri vecery a asi aj dnes este dam ...

mirka285
30. okt 2010

@adelaine no Mati si to viem predstavit ☹ vsak sama matka vie najlepsie kolko jej dieta spapa...

mirka285
30. okt 2010

@denisse a ako sa ti pozdavaju.?..ja neviem ci si to namyslam,ale dala som to malej aj po ockovani a bola uplne dobra,kludna a aj dnes ked som si uz nevedela rady kedze Linda je inokedy ukazkova tak som vedela ze nieco ju musi trapit a po podani sa ukludnila a zaspala na hodinku..

denisse
30. okt 2010

@mirka285
myslim, ze pomaha ... dala som jej po ockovani, spali sme celkom slusne (na nase pomery 🙂 ), dalsi vecer som jej nedala a mali sme ovela horsiu noc a potom dva vecery po sebe som dala a zase lepsie ...
neviem, ako dlho sa moze davat ...
my sme tento tyzden mali ockovanie aj zuby, takze neviem, ci na ockovanie nejak reagovala alebo to vsetko sposobili len zuby ..

kafoditka
30. okt 2010

Caute 🙂 dnes bol kludny den, bola som na dlhej prechadzke s malym, potom dosla segra pobavit Filipa. Ja som zatial navarila ( 😕 ), poprala a vyvesala tri pracky, mam tehotnu kolegynu tak som jej vytriedila nejake Filipkove veci. Akurat sa napapal, idem si zabehat a potom okupem maleho. Dufam, ze o osmej bude spat, dnes chcem kukat film Admiral, vyzeral celkom dobre v ukazkach a uz dlho som poriadny film nevidela..
@mirka285 no asi si Lindusku vcera prechvalila 😉 Hadam ju to prejde a bude pekne spinkat v noci. Pozerala si, ci ma tie dasienky biele? Lebo ked sa zubky tlacia tak dasna zevraj najskor zbeleju az potom ocerveneju.. Fifko ich ma zatial biele a slinta naporiadok teda.. 😉
@katty17 ano, ma to nieco do seba, len som zvedava, kedy uvidim nejake vysledky 😉

mirka285
30. okt 2010

@kafoditka nie neprechvalila,on je stale najlepsie babatko len ju momentalne nieco trapi 🙂 u Tomaska som vobec nespozorovala kedy mu isli zuby,jedno rano mal proste zub,ale viem ze mal 4 mesiace lebo vsetci hikali,ze co tak skoro 😕

kafoditka
30. okt 2010

@mirka285 No vidis, tak potom je to velka pravdepodobnost, ze aj Lindi bude mat prvy zubok v 4. mesiacoch... 😉 Musim si aj ja ten Viburcol kupit, o dva tyzdne ideme na preockovanie a ked ste s nim spokojne, tak aj ja ho vyskusam..
Inak baby ja som merala Filipa dnes a skoro som odpadla. Sak on ma oproti poslednej poradni spred mesiaca o osem centimetrov viac! Ja mu obliekam uz 74 pyzama aj polodupky a 68ky bodynka su uz pomay male. Nehovorim o tom, ze tak o tyzden uz budem musiet kupit 4ky plienky 😉 No idem ja behat, uz ma segra vyhana..

lulu1983
30. okt 2010

@adelaine : priebeh bol rovnaky: vela hnackoval, tiez mal zvysenu plynnatost, hrozne sa zlostil pri jedeni a vygrcaval mliecko az bruska, akurat ja kojim, teda som musela prejst na vsetko bezlaktozove ja. Zlepsenie refluxu pri polohovani bolo takmer okamzite, z noci na den a pri zmene stravy do 48 hodin. Odrazu bol ochotny aj pospat, aj sa najest vklude. 🙂 Uz stale neplakal a aj ja som si mohla dopriat taky luxus ako sa v pokoji osprchovat, najest, kavu si vypit...Neboj, teraz, ked vedia co to je, uz to bude len lepsie. Inak, aj my budeme menit pediatra v polroku 😠

adelaine
30. okt 2010

@lulu1983 jaj boze ☹ ale hlavne, ze je uz vsetko ok, tak aj nam bude...
u tvojho riska
bol priebeh omnoho dramatickejsi...

noemarta
30. okt 2010

@alllexa nasa mala meria 61,5 cm. Vsak jasne baba nemusi byt taka vysoka, takze je to v pohode.
@katty17 robila som kuracinu na safranovej omacke a ryzu, mnam, aleeee taku husacinku by som si dala, juuuj 🙂 a jajajaaaj, niekto ide dnes na veceru za kraaasnu, dobreee, peknu zabavu 🙂 🙂
@adelaine juuj, tak to ma mrzi co sa vam stalo, ale hlavne ze ste uz doma a ze dosli na kamen urazu, posielam boztek Riskovi 😉
@mirka285 spravne pises, Linduska je dobrucke dieta, len ju nieco trapi. Presne aj Nela od vcera je nekludna, aleee dosli sme na to, hadzala do plienky total splechy, takze nieco mala s travenim, tak som jej vcera vecer dala kamilkovy cajik z lyzicky a aj dnes, a uz je dobre, krasne spala doobeda aj poobede po dvoch hodinkach a uz drochme a uz ma aj kraaasne plyny, takze chvala bohu problem sme vyriesili. 🙂 🙂

maxara
30. okt 2010

Ahojte krasule,
tak ja som dnes aut.. ponocovala som na koni do pol jednej a potom sa mi o 4tej zobudila Ninka na hlad, najedla sa teda a zaspala do 5:35 😲 ja som sa medzitym pokusala uvelebit na mojej posteli do nejakeho cudneho obluka. Moj drahy manzel mi zahnojil, ze Nuskoooo, toto mi tu zavadzia.. mal polku maleho vankusika na svojej polovici posteli. Na mojej lezala Ninka a ja pod nou zohnuta a skrcena, ruka mi padala z postele a jemu vadi 15 x 40 cm na okraji jeho polky 😠 No sklapol, ked sa moj hlas ozval z neobvykleho miesta kdesi pri jeho kolenach, ze mne zas zavadzia cel Nina a som ticho. Tak sa iba prevalil.. ibaze zakratko sa Ninka teda znova zobudila, pro som jej sice dala, ale obe vypila o 4tej cize tam bolo par kvapiek, tak som zarabala umelaca.. to sa uz uplne prebrala a bola hore az do 7:30.. 🙄 ja som bo;a uz na prasky, mm vstal a isiel dole.. ona na 15 minut zaspala, ja s nou a potom ked sa zase za tu chvilolinku zobudila som bola totalne odpalena.. normalne som videla hmlisto.. ona stale plakala, chcela jest, potom ked dojedla chcela cumel, potom ho uz zase nechcela, chcela sa krat, hojdat, skakat a vsetko len dve minuty a potom rev.. prso nechcela vobec.. o 10:58 som to vzdala a nahucala som na nu, nech okamzite prestane a odisla som dole aj ja.. samozrejme, ze sa este viac rozrevala, ja som dole naziapala na mm, ze taketo moze riesit do riti aj on.. ale nedalo mi to, tak som o5 isla hore za nou, zobrala som ju hopa a tisila.. potom prisla moja mama, tak ju na chvilu vyfasovala a kedze Ninka sa pred cudzimi predvadza, utisila sa a zalomila v kociku.. vyuzila som to a sup ho do postele.. samozrejme nasi odisli este pred mojim spankom. Mm ma nechal spat tri hodiny, potom som Ninku nakojila z oboch prs a ona zaspinkala, tak ja som sa bola previzt na zltom aute v BA v takko. Kupila som si bundu a kabelku, v tescu dva pulovre a spokojna som dosla domov.. medzi dverami som vyfasovala urevanu, nervoznu podkovickovu Ninku a doteraz sa s nou natahujem (od 17tej) ☹ obcas sa nahle rozplace takym vreskotom, takze asi ju nieco boli ☹
Alebo mi ju niekto v stredu uriekol, lebo taka nepokojna je uz odvtedy.. tak ak niekto vie odriekavat na dialku, tak vas o to prosim ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre