Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

jaruska8
10. jan 2011

@maxara Zatiaľ posielam manžela do obývačky a hne´d je pokoj. 😝 Nie je to síce to, čo si predstavujem, ešte aj štuple mám v ušiacha a sú mi naprd, lebo na malú mám zvláštny radar, ona len zamrnčí (a pritom hne´d spí ďalej) a ja už vyskočím z postele, do toho chrápe manžel a ja potom pol hodinu zaspávam znova. Fasa. ☹

denisse
10. jan 2011

@mojalili
aj my sme s junovkami 2007 boli v bojniciach na stretku 😀

mirka285
10. jan 2011

@denisse ja som si zase vsimla u Lindi,ze obcas tak cudno myka rucickami akoby sa triasla...a vsimol si to aj Gabo,no dufam,ze to nic neni..

denisse
10. jan 2011

nela prave vstala z nocnika a ten sa jej prilepil na zadok, takze vyklopila hovienko doprostred obyvacky na zem 😀

mojalili
10. jan 2011

@denisse Deni, viem, ze ste tiez cvicili Vojtovku, uz ste skoncili? Danko sa tiez vedel len do jednej srany dlhy cas prevracat, ale posledy mesiac urobil taky pokrok, lava prava, jemu je to jedno, tam spet.....navyse stvornozkujeme...takze neboj, cas to napravi a Urcite to Barunka dobehne...kolko mate zubkov? My sa trapime s hornymi jednotkami uz 2 mesiace, plac plac plac...ale uz ho vidim, len dasienko prerezat....teda vdim tam uz 4 zubY...

denisse
10. jan 2011

@mirka285
ja sa na teke vzdy bojim upozornit dr, lebo oni ta hned vysikuju na vselijake vysetrenia "pre istotu" ...

mojalili
10. jan 2011

@jaruska8 jARUSKA, my sme mali posledne 2 mesiace taky problem, ze kazdu hodinu hore, mrncal, alebo plakal.....musela som najst riesenie...dala som bok postielky dole a pricucla postielku na moju postel.......takto sa pregula ku mne, ja nastavim cicik ked chce pit, cucne si a spi dalej.....a viackrat mu staci ma citit a je to.....ale teraz tento tyzden nam silno idu zubky, tak nepomaha nic....

maxara
10. jan 2011

@mirka285 to robi aj ninka, to s tymi rucickami.. take ako trasenie.. tiez neviem preco a pri akej prilezitosti

denisse
10. jan 2011

@mojalili
ona sa krasne na brucho pretaca dolava aj doprava uz viac ako dva mesiace ... ale z brucha na chrbat sa nechce ...
a uz necvicim, lebo nevladzem .. strasne mi pri tom trpli ruky a bolela ma moja platnicka .. tak som vlastne sama od seba prestala .. fyzioterapeutka nam zrusila poslednu kontrolu lebo mala chripku a ja som sa etse nepreobjednala a neviem, ci tam este pojdem ... ona nam kazala cvicit hlavne preto, ze barunka sa pri konikovani stale opierala len o lakte a nevystrela ich .. ale to uz krasne robi ... asi by sme este mali ist aspon na kontrolu, ale mm je teraz od rana do noci v praci a mala nechce byt v kociari ani v nosici, tak obmedzujeme cesty dalej od domu ... tak neviem .. vo stvrtok ideme k nasej dr do poradne ...

mirka285
10. jan 2011

@maxara tak som rada,ze Linda v tom neni sama...

mojalili
10. jan 2011

@mirka285 Miri, ja som si vsimla zase pri jedeni, ked cuca flasku a mozno zaspava, tak sa zacne akoby triast....tiez som sa bala, kamaratka bola u lekara a ten povedal, ze ked pritom bude mat prevratene oci dohora, treba to povedat lekarovi, aby neislo o nieco s nervami....ale podla mna je to zaspavanie u nas...len neviem si vysvetlit, preto sa tak trasie...u vas to kedy je?

bambola
10. jan 2011

@katarina7777 kati poslala som ti ip 😉

mirka285
10. jan 2011

@mojalili no presne,tak sa akoby trasie a u nas je to hocikedy,minule to bolo ked Gabo prisiel z roboty a ja som si myslela,ze to sa tak tesi,ze ho vidi,ale vcera napriklad sedela v stolicke a tiez to robila 😒

adelaine
10. jan 2011

dobre ranko,
my sme nastastie (klop klop ) zaspavali aj spali bez vresku, tak hadam to bolo len prechodne...
a uz sa to neude opakovat..

risko mi spi, tak som mu stihla urobit jablcko na desiatu a uvarila som mu obed 🙂
inak, mne sa zda casto davat kazdy den masko, vy davate?
a davate aj ine maso okrem bieleho, napr. hovadzie?
lisia sa na to nazory, jedni vravia nedavat, ini, ze ano, lebo je tam dost zeleza, co
v bielom masku nie je v takom zastupeni...tak ako? nikde som sa to nedocitala, tak sa pytam...
😉

mirka285
10. jan 2011

@adelaine Mati ja davam maso 4-5 krat do tyzdna a davam rozne,morcacie,kralicie,hovadzie,kuracie,rybu,jahnacie

jaruska8
10. jan 2011

Naša sa otáča hlavne, keď sa na ňu nepozerám, potvorka. 😝 Už to zvláda aj tak aj tak. Všetko je individuálne. Teraz ju nútim plaziť sa za hračkou, jeduje sa, ale v podstate robí také srandovné pohyby zadkom, že sa k nej prepracuje. A sem-tam ju nechávam sedkať, už to zvláda celkom dobre. Vraj by už mala hovoriť slabiky, tak to tiež v poho, také svojské, ešte ,,ma" nebolo. 😉 Vraj deti sa majú naučiť stáť, sedieť a chodiť, ostatné sú len medzistupne. 😉 A lezenie mnohé deti vynechávajú.

bambola
10. jan 2011

@katarina7777 ty si aky neekolog 😠 , plastove taniere na bezne pouzivanie

jaruska8
10. jan 2011

@mojalili Som sa bála, či sa bude prevracať a teraz ju už ani prebaliť neviem, hne´d je na brušku. 😀 😀 😀 😀 😀

mojalili
10. jan 2011

@jaruska8 to poznááám, uz som zrusila prebalovaci pult, ved je to o zivot ho tam prebalovat, este by mi drúzgol z neho... 🙂

bambola
10. jan 2011

@maxara maxi, problem je ten, ze ja mam v tyzdni od 24 do 28 skolu v BB. kedze mi malu strazi mamina, ktora 27 a 28 uz nemoze mat volno a teda nemam kam dat malu tak uz nepojdem do skoly. cize teoreticky by som mohla z BB odist uuz 26-27 ALE mamina bude na skoleni a mm ma zhodou okolnosti vtedy tak nahusto nasackovane sluzby, ze ani on po nas nemoze prist (aj keby prisiel tak by sme sli do BA az 30.) cizeeee sa nemame ako dostat z BB. a to nevyriesis 😒 musim este nnejako zistit co presne a ako. ale ma to stve lebo zatial to vyzera, ze tam budu vsetci len my dve nie 😠

adelaine
10. jan 2011

@mirka285 tak fajn, dam mu aj hovadzinu 🙂 a nebude papat maso kazdy den, bude mat iba zeleninove dni 😀

@jaruska8 inak aj mne risi robi to, co pises, snazi sa posuvat, tvarou nadol a s vypucenym zadkom, je to komicke...
pretaca sa jedna radost, jedine, co ho neviem "prinutit" je to, ze sa nechce pritahovat do sedu za prsty,nechce mi ich
chytit, musim ho ja potiahnut, potvorka leniva....
sediet ho velmi nedavam, iba taky polosed, sam mi este nesedi...asi je na to este dost skoro

denisse
10. jan 2011

baby, vcera som barunke dala prvu mrkvu ... a celkom jej chutilo, dnes pokracujeme ...
chcela som sa vas opytat ... kupujete pre deti bio zeleninu? vsetky druhy? a co maso? mne napriklad to chladene kuracie pride pre deti uplne nevhodne, ale neviem, ako prist k inemu 😒

katarina7777
10. jan 2011

@bambola ale my v taliansku separujeme odpad, cize budu zrecyklovane 🙂 a setrim vodou kedze ich netreba umyvat. 😉

jaruska8
10. jan 2011

@adelaine Jasné, to má čas, ja som ju len zopárkrát nechala sedkať, inak vždy s oporou. Moja keď jej dám pršteky na ťahanie, tak ide sama, sem-tam jej musím pomôcť, ale už sa mi šupne aj do státia tak. 😉

maxara
10. jan 2011

@bambola no mozno by ta katka7 vzala z NR, tak ak by sa ti tam podarilo dostat.. a keby ste sli domov 30teho rano, tak ste tu ako na koni 😉

adelaine
10. jan 2011

@denisse ja sa snazim kupovat bio zeleninu, hlavne teda mrkvu...nie vzdy sa mi podari zohnat..
a maso kupujem priamo u masiara, z pultu, vyzera , ze cerstve, nikdy nie v mrazenom stave,
bojim sa nakupovat v retazcoch, ked boli afery s tym "prebalovanim" stareho masa....doma som si
narobila a namrazila take mini balicky maska a zeleniny, je to pohodlne 😉

dugyna
10. jan 2011

@maxara maxii nikde som netrcala.len si uzivam matersku a na 100% sa venujem malej 😉 . tu sa len obcas zastavim ked ci ma niekto nespominal 🙂

dugyna
10. jan 2011

@jaruska8 sediet nie je dolezity vyvojovy stupen u deti...dolezite je lozenie a stvornozkovanie 😉

jaruska8
10. jan 2011

@dugyna Hej, na správne držanie tela, ja som len písala, čo som sa dočítala v knihe Dieťa a ja od Penelope Leachovej. Len som tých chcela povedať, že tieto veci ako sedenie, státie a chodenie sa naučí každý zdravý jedinec, ale napr. lezenie niektoré deti vynechajú. Dokonca viem aj o deťoch jednéno doktora neurochiruga a detskej lekárky ((teda asi nič nezanedbali), že neliezli, proste to vynechali, alebo to začali robiť až keď chodili.

meruska
10. jan 2011

ahojte..prepáčte mi, ale to čo ste tu vytvorili cez víkend bolo nefééér. Veď ja vás už dočítavam od včera večera a nie a nie dočítať 😀 😀 😀
@oacka aj mne treba schudnúť, mám plus 11 kíl oproti mojej dokonalej váhe, ale žiaľ na 80 som to ešte nevytiahla ☹ ale i tak 11 dať dole to bude iné kafe...ale mám motiváciu, v piatok ma kamarátka pozvala na svadbu na 20. augusta, a rozhodla som sa, že musím vojsť aspoň do jednej z mojich rób....tak držte palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre