Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
21. aug 2011

@gabika41 gabi a teba som sa chcela opytat, uz ti zacala lucka papat kusky, resp hryzt? ci ste to ani nejako neskusali?

gabika41
21. aug 2011

@bambola ....je to stale rovnake.....ale sezamovu tycinku zhryzie tak je to asi iba o lenivosti.....aj prikrmy jej musim davat uplne rozmixovane..... 😒

gabika41
21. aug 2011

...a inak som sa chcela opytat ako umyvate detom zubky....lebo rano to mam vcelku zvladnute,ked ju obleciem,tak ideme do kupelky a tam jej ich detskou kefkou bez pasty ocistim,ale vecer po mlieku ako?asi by som ju rozobrala ako to robite?

bambola
21. aug 2011

ahojte,
tak my uz sme doma 🙂 na kupku bolo super akurat, ze matka nechcela do kolesa a ked som ju tam nasilu nasankovala, ze sa jej mozno zapaci tak pistala 😒 asi som sa tesila na to koleso viac ja ako ona 😀
ale z vody sa tesila aj z Leilinky a Mini Zuzky 🙂 dakujeme za pekny den, snad mi opalilo konecne zadok 😀

adelaine
21. aug 2011

@strasska ten povlak, to sa robi vsetkym...detom aj dospelym, detom len akoze "zajdu" zuby, su take flakate...to ze uziva zelezo mu ten povlak este zvyraznuje, lebo sa to tam uklada, treba viac cistit....v zmysle pritlacit silnejsie kefkou, ak je to uz take, ze ti to nepojde, tak to musi dat dole lekar zubar, to je tak ako u dospelakov so zubnym kamenom, tiez je to najprv len povlak, ktory stvrdne....
inak, ono to cistenie u deti neboli, cisti sa to takou mini rotacnou kefockou...obdoba el. kefky a takou trosku laicky povedane "brusnou pastou",aby to zislo.....
u nas v amb. sme to detom robili v ramci preventivy s naslednou fluoridizaciou....je to 100x lepsie ako peciatky na zuby...
inak, nikdy nedavajte pecatit zuby, aj keby vas samotny zubar prehovaral...to len aby som nezabudla....ked ma to napadlo, tak vam to sem pisem

bambola
21. aug 2011

@gabika41 😒 tak to isto vymysla
my si umyvame zubky len vecer , umyvam po kasicke ale tak mi este pijeme MM tak to je ine

kafoditka
21. aug 2011

Ahojte...
@gabika41 ja umyvam zuby vzdy rano a vecer ked ho kupem, tak mu podam kefku a on si ich umyva 🙂 po mlieku to uz neriesim, ved by som ho neuspala, kedze hned po mlieku zaspava
@dennise krasne fotecky mate 🙂

kafoditka
21. aug 2011

@adelaine Mati co to znamena pecatit zuby??

adelaine
21. aug 2011

@gabika41 u nas isli zuby presne tak ako u lucky...tiez nie sme podla knizky....ale teraz hadam pojdu stvotky nech mame na com hryzt 🙂
a prikrmy masove este aj ja mixujem, ked chcem aby mi to zjedol....inak by si to furt vyberal z ust.....ostatne papa celkom v pohode..

strasska
21. aug 2011

@adelaine dakujem, tak skoda, ze sme to presvihli...skusim ho este nahovorit, lebo teraz uz u zubarky vyborne spolupracuje.
Trosku sa mu to zlepsilo, ked sme mu raz za cas dali pastu s fluorom (nastastie pastu vypluva), ale uz mu to dole nejde. ☹
skoda, lebo to vyzera nepekne fnuk

adelaine
21. aug 2011

@kafoditka to znamena ze sa do ryh na zube...hlavne u stoliciek (maminy si to vyzadovali u sestiek a sedmiciek) naleje taka hmota, akoby biela plomba, ktora akoze ma chranit zub zhora pred pokazenim, paradoxom je ze nechrani....

rolak
21. aug 2011

@gabika41 možno sa jej to zdá divné,že má v jedle tvrdý kúsok, Kike tiež občas niečo sadne na nos a vypľuje pečivo, alebo kúsok zemiaku v príkrme alebo banán... tak chvíľu počkám,poviem jej,že čo vymýšľa za hovadiny 😀 že ve´d to normálne je 😀 a potom to zje.
ja som bola podvečer na dlhší nákup v metre s mamou, prídem domov a decko spí hladné, v teplákoch,neumyté..... tatko už nevedel,ččo s ňou..... a ona zjavne nevedela, čo s tatkom,tak radšej zaspala...

denisse
21. aug 2011

@adelaine
naozaj to pecatenie nepomaha?? ja som o tom citala a vazne som o tom uvazovala 😕
inak ja barunke zuby cistim len vecer pred spanim, aj to len ked nezabudnem, musim sa polepsit ...
celu noc pije mm, takze tak 🙂

odrik
21. aug 2011

@denisse
Prepacte, ze som sa sem primiesala 🙂. Pecatenie zubkov je idealne pre trvaly chrup. Takze u vacsich deti a je to dobry sposob ako ochranit zubky. Treba ich samozrejme aj tak dosledne cistit, prip. navstevovat dentalnu hygienicku. Nas syn ma zubky zapecatene a sme velmi spokojni 🙂 ! Este raz sa ospravedlnujem za vstup. Vsetko dobre!!!

denisse
21. aug 2011

@strasska
joooj, rada by som prisla do KE, ale tu sa chysta svadba, tak vobec neviem a asi mi to bohuzial nevyjde ... tak dufam, ze v zime, kedze najblizsie prideme na vianoce az ...

denisse
21. aug 2011

a este k tym zubom ... barunke vysli spodne jednicky, potom spodne dvojky, potom naraz horne 4 a potom pol roka nic ... a teraz jej za dva mesiace vyslo dalsich sedem, niektore skor stvorky, niektore skor trojky, chyba jej uz len stvorka vlavo hore, tu vidim pod dasnom ale prerezana este nie je ...
a potom este tie stolicky patky, som zvedava, kedy 😉

bambola
21. aug 2011

baby mate nieco zaujimave cez tyzden ked budu tie horucavy? 🙂

rolak
21. aug 2011

@bambola ja mám v pláne vykašlať sa na všetkých,lebo mi idú na nervy a užívať si dni s mojou malou prdelkou,...asi na mňa idú krámy? 😀

gabika41
22. aug 2011

Ranecko damy....dakujem za infosky...

@adelaine....to by aj mna zaujimalo s tym pecatenim,ma to vyznam,alebo nie....hovorim samozrejme uz o trvalych zubkoch....a este som sa chcela opytat na Tvoj nazor na bielenie zubov,ja osobne si myslim,ze je to dost drasticke,ale ked nie bielenie,tak potom co?

rolak
22. aug 2011

@gabika41 dobré ránko tebe aj ostatným! ťa žerem,ako pekne nás každé ránko uvítaš do témy! je to veľmi milé 🙂

gabika41
22. aug 2011

@rolak ...to je uz moj ritual kazde rano,pred tym nez zacnem nieco robit ,tak si precitam co noveho na MK.... 😉

adelaine
22. aug 2011

ahojte babulky, takze pokracujeme v zubnom okienku?

ono pecatenie nie je vseliek, vela mam da zapecatit zuby ( ako spominala kolegyna vyssie ) trvale zuby, sestky, sedmicky, a cakaju, ze zub bude ochraneny naveky...
ale ma to viacero rizik...
1. peciatku treba urobit vcas, to znamena, ze ked je zub prerezany, ma vsatky plosky vonku, ale nie je este uplne "osidleny" bakteriami....ryhy v zube sa musia poriadne vycistit a az potom sa aplikuje peciatka...
niektore mamicky trvaju na pecateni aj vtedy, ked je zub cely vonku, pripadne ma zub hlboke ryhy (to musi vediet lekar, kedy je to vhodne) a vtedy je to pre zub skor neprospesne, lebo sa zaleju doslova vsetky bakterie pod plombu, tam to moze kysnut a kazit sa, peciatka vtedy nema vyznam, lebo zub sa kazi pod nou....
2. pod peciatku nevidno, to znamena, ze nie je mozne volnym okom vidiet, ze sa pod nou nieco deje, kdezto u zubu bez takehoto zasahu lekar vcas moze vidiet, ze sa zacina odvapnovanie v sklovine a moze sa zasiahnut skor, ako vznikne kaz...
3. zub nie je ochraneny peciatkou pred kazom, ma sice plombu zhora, ale cele okolie zubu je zubovina, ktora sa pri necisteni kazi dalej, treba skor dbat na prevenciu...
4. peciatky sa nedaju robit u nespolupracujucich deti, lekar musi peciatku urobit na tzv. suchom poli, nesmie sa mu peciatka podmyt slinou, lebo laicky povedane nechyti spravne a nastava situacia, ako som pisala v bode 1., zacne sa zub kazit pod nou...

ja svojim detom pecatit zuby nedam, videla som deti, co mali total pokazene zuby pod peciatkami ( nie nase), my ich nerobiime, iba na zaklade inf. suhlasu matky, ak si je vedoma rizik a nalieha...
skor je podla mna dolezite ine, treba dbat na prevenciu,
to znamena, ze cistit dokladne detom zuby, kontrolovat ich pri cisteni a docistovat im tieto trvale zuby, naucit ich cistit medzi zubami medzizubnymi kefkami a chodit raz rocne na preventivu a aj na dentalnu hygienu,
hygienicka moze tiez fluoridovat, to je pre zuby 100x lepsie ako peciatka...

@gabika41
bielenenie ak sa robi setrne a raz za cas, to znamena povedzme raz do roka tak strasne neskodi,
ked sa prebieluje casto, narusa to sklovinu, bieli sa vysokopercentnym peroxidom, ako ked si odfarbujes vlasy,
zuby preto mozu byt citlive urcitu dobu...
stiahnut farba zubu sa da o 1 alebo 2 stupne, avsak nie je to trvale, povodna farba zubov sa vzdy vrati spat,
nie je pravdou, ze po vybieleni ti to ostane...
ako rychlo sa vrati povodna farba ti nikto nepovie, lebo to zalezi od dalsej hygieny, ako si budes cistit zuby, ako pijes vela kavy, caju, dzusov, cerv. vina, prosto farebnych veci....
dobra a lacnejsia a hlavne setrna alternativa bielenia je pieskovanie (air flow), kde sa cistia zuby od pigmentov akoby pieskom pod vyskym tlakom turbiny a zuby ostanu belsie a jasnejsie...ale tiez nie na trvalo...

tolko moj dovolim si tvrdit erudovany nazor 🙂

kafoditka
22. aug 2011

Ranko babule... dnes bude opat krasne 🙂 pojdem asi malemu kupit topanky a spojim to so spacirkou po starom meste...konecne som sa objednala ku gynekologovi na zajtra, som zvedava, co mi povie.. pekny den vam prajem 🙂

kafoditka
22. aug 2011

@adelaine Mati, super jasny a prehladny nazor, vdaka zan, aspon som teraz mudrejsia a viem sa v buducnosti zariadit 😉

adelaine
22. aug 2011

@kafoditka 😉
som rada, ze sa mozem vyjadrit k veciam, v ktorych sa vyznam....
a hlavne, ze to niekomu pomoze,
lebo podla mna je podstatne, ze si chcete dat poradit, nebudem vam predsa tlacit kaleraby do hlavy, ake uzasne je pecatenie a bla bla, ked viem, ze az take skvele nie je...
to ze si kazdy urobi ako uzna za vhodne, beriem 🙂

kafoditka
22. aug 2011

@adelaine ved to, ja som napr. o pecateni pocula prvykrat az od teba, k zubarovi totiz nechodim vobec, mam nastastie zuby bez kazu a blomby, mm takisto, tak dufam, ze sme dali malemu dobry zaklad a ani on nebude mat problemy 😉 (klop klop klop)

mirka285
22. aug 2011

caute zeny....tak ja som dnes nejaka rozladena...ten Tunis nam pada 😠 dnes som zistila,ze prilety su odklonene na letisko v Tunise a nie do Monastiru,to znamena,ze transport do hotela by bol tri hodky 😢 esteze to vsetko sledujem aj na zahranicnych strankach,lebo nasa cestovka sa vam to neunuva oznamit 😖 takze vobec netusim kam pojdeme... no neva,aspon,ze nam svieti slniecko..

kafoditka
22. aug 2011

@mirka285 ☹ Miri, nepozerala si napr. taku Sardiniu? vraj je tam krasne, ciste more, biely piesok...alebo teda tu Kalabriu, este ma napada co taka spanielska Andaluzia? tam by mohlo byt v polke septembra urcite teplo..

gabika41
22. aug 2011

@adelaine ...dakujem

mirka285
22. aug 2011

@kafoditka praveze minule sme sa o tom bavili a v druhej polke septemra tam uz asi teplo take nie je....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre