Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

gabika41
15. sep 2011

@merikac ....cerpam 16 dni dovolenky.....inak sme vonku skoro stale.....ale do kocika chodime tak na hodinu....

nina88
15. sep 2011

Ahojte, prosim vas chcem sa len spytat,ci aj vase deticky sa budia niekolkokrat za noc a ak ano,co ich znova uspi?? Mne maly posledny mesiac velmi zle spava,som strasne unavena,uz neviem co mam robit... Rozmyslam cim to moze byt, spat ide napapany, plienku ma suchu... Moze to byt zlozvykom,ze ked sa zobudi,dam mu cajik?? ale ako inak? Ked nema dudlik... Moze to byt tym,ze ho este sem tam kojim a citi ma?? Kym nepridem do izby krasne spi... Myslite,ze ho mam skusit dat spat do izby k malej? Spi uz niekomu dieta same v izbe??
Prepacte,ze som vam sem vtrhla a vopred dakujem,za kazdu odpoved...

kafoditka
15. sep 2011

@nina88 Nina, su tu maminy, ktore davaju spat dieta do vlastnej izby a dokonca sa im aj zlepsil tym spanok ( viem o @allexe) mne sa budi maly len raz v noci na svoju davku UM... co davas malemu papat na veceru? nemoze to byt tym, ze je hladny? alebo mu nejdu dalsie zubky a z toho je v noci nekludny a budi sa?

nina88
15. sep 2011

@kafoditka no on normalne s nami veceria a ked zaspava dam mu 210 UM, nikedy vypije cele,nikedy nie,ale neni to nijak spojene s jeho budenim... No idu mu zuby to je pravda,ale ked aj krici v noci a dam mu gel,aj tak to nepomoze... ☹

kafoditka
15. sep 2011

@nina88 no tie zuby su osemetna zalezitost... mojmu Filipovi ked sla prva 4ka tak hnackoval, plakal v noci, budil sa, nechcel ani mlieko vypit..potom ked sli dalsie dve tak na pocudovanie uplna pohoda a teraz mu ide dalsi zub a opat to znasa horsie.... ja by som na tvojom mieste vyskusala dat ho spat k malej do detskej izby, ked vravis, ze spi pekne, pokial si nelahnes spat aj ty.. a mozno su to prave zubky, ktore ho bantuju a preto sa budi..

denisse
15. sep 2011

ahojte ...
@nina88
mne sa mala tiez v noci x-krat budi, ale ja ju este kojim a UM nepije ... ona sa ale budi aj kym si ku nej nepridem lahnut, takze u nas prelozenie do inej izby nehrozi, by som sa nabehala .. lebo pri kazdom zobudeni ju kojim ... kym to nie je viac ako 4 krat za noc, tak mi to nevadi, spi vedla mna, tak si cucne a spime dalej ... ale mavame aj horsie noci, to je na prsniku skoro furt ...
ak myslis, ze by to pomohlo ho dat spat vedla, tak to proste skus a uvidis ... drzim palce 🙂

bambola
15. sep 2011

@nina88 mne sa mala budi niekolkrat za noc ale to za to, ze je este v noci kojena a ona sa len ukludnuje na ciciku. tiez mam niekedy pocit, ze keby spala sama v izbe tak spi lepsie 😔
na tvojom mieste by som skusila spat s malou v izbe, ze ci naozaj bude maly lepsie spat . alebo teda skus presunut jeho ale mozno bude trvat par dni kym si zvykne na zmenu a bude sa budit.

bambola
15. sep 2011

@rolak nasa matka spava v overaly pyzamovom, dlhe rukavy a uzavrety spodok na nohach, ale vacsinu noci je neprikryta lebo aj ked ju vezmem k sebe pod perinu tak ju odkopava, preto ma dlhe pyzamo, navyse mame aj chladny byt.
@merikac rypes? 😠 😀 na dnes mam pizza zemlicky (syr , sunka, cesnak) a bravcove kocky dusene s lecom a tarhona 😝

baby este som sa chcela spytat aka polievka sa da spravit z vyvaru okrem teda samotneho vyvaru? lebo mam aj kuracie aj hovadzie do polievky a musim spotrebovat. minule som z kuracieho urobila cinsku ale neviem este ake sa robia. dik 🙂

kafoditka
15. sep 2011

@bambola Mati, mozes spravit francuzsku cibulacku, orestujes si na mesiaciky pokrajanu cibulu(aspon 3-4 velke), pekne do hneda, podlejes bielym vinom (cca centimeter nad cibulu), nechas to uplne vydusit, aby sa odparil alkohol a potom zalejes vyvarom. Klasika sol, korenie, pripadne vegeta a nakoniec mozes do toho pustit jedno vajce. My to doma strasne lubime 🙂 Ja som dnes robila prvykrat v zivote tekvicovy privarok so zemiakmi a vajcom a normalne sa mi podaril 🙂

kafoditka
15. sep 2011

@bambola este som zabudla, ze tam davam kocku kuracieho bujonu..

bambola
15. sep 2011

@kafoditka a tak to asi nebude treba ked to mam domace kura, ci? ved uvidim podla chuti 😉

kafoditka
15. sep 2011

@bambola presne, uvidis podla chuti..

luludi
15. sep 2011

@bambola s takym vyvarom je uzasna aj polievka minestronka 🙂

bambola
15. sep 2011

som vam zabudla napisat...... ked sme boli u doktorky predvcerom tak tam bola aj maminka s novorodencom a vravela dokine, ze maly cely den predtym plakal a zvyjal sa a dokina teda, ze asi kolika a ze ma mamicka popremyslat co jedla a vyvarovat sa toho..... tak maminka chvilku ticho a potom, ze nic take nejedla, iba dusenu kapustu .... 😀 😀 😀 😀 😀 a vobec jej to neprislo divne 😀 😀

nina88
15. sep 2011

@denisse
@bambola
Teda baby,to vas obdivujem s tym kojenim... Ja som zaspavanie na prse a nocne kojenie stopla asi pred dvoma mesiacmi,lebo to bolo na obesenie... Staci mi cez den,ze mi da sam tricko dole... 😉 Ale mne rozhryzol totalne bradavky,neviem sa vyliecit uz druhy mesiac... Takze ja asi v dohladnej dobe koncim... No normalne mam des,ze je zas vecer a zas ma to caka... Ale chcem si skusit lahnut v obyvacke... Uvidime... Potom chcem skusit aj take,ze mu nedam v noci ani pit proste nic,nech reve,aby sa oducil... Bude to tazke,ale treba... je to velmi blby zlozvyk to nocne pitie... Zacinajuc zubami,konciac zatazenymi oblickami,ktore maju v noci oddychovat... No su to galeje...
Ale dakujem moc za vsetky nazory a odpovede... 😉

noemarta
15. sep 2011

@nina88 ahoj....
to akoze ty kojis cez den a v noci uz nie??? dobre som to pochopila...a co mu davas v noci, ci nic??? mozno preto je taky mrchavy v noci, ze citi mlieko od teba....
Lebo ja napr.uz vobec nekojim cez den, Nela si vobec cez den nepita, pije iba vodu , ale v noci chce iba ceco... a myslim si, ze to je horsie odnaucanie, nez cez den, lebo mne total odmieta ine mlieko, veskere, uz som vsetko vyskusala....
Tak maleho odstav aj cez den a hotovo, uvidis, v noci uz nebude nic pytat a bude hajat... 😉
a to prvykrat pocujem, s tymi zatazenymi oblickami..... to asi neeeee

adelaine
16. sep 2011

ahojte,
dobre ranko vospolok 🙂

luludi
16. sep 2011

Dobre ranko zlaticka 🙂,

vsetko najlepsie k meninam vsetkym ludkam 🙂

kafoditka
16. sep 2011

Ranko 🙂
@rolak oacik pekny meninkovy den prajem! 😉

nina88
16. sep 2011

@noemarta No ano,kojim len cez den,lebo maly bol velky zavyslak, ja som kojila uz non stop som mala pocit,tak aj dopadli moje bradavky,no hruza,tak som povedala,ze v noci stop,lebo viem,ze to sa oduca najhorsie... No mne maly tiez nechcel nic ine pit,ale bola som vytrvala a ponukala mu flasu kazdy vecer,az nakoniec zobral Nutrilon a odvtedy pijeme... Az po case mi muz povedal,ze v ten vecer co zobral flasu mu do toho dal vanilkovy cukor... 🙂 No nevadi,teraz mu tam nedavam nic a vypije flasu rano aj vecer...
No a my kojime cez den ako nahrada za dudlik, ked spadneme alebo sme unaveni...
Vam poviem,zivot bez dudla je tazky.... 😠

gabika41
16. sep 2011

Dobre rano....vsetko najepsie prajem vsetkym Ludmilam.....dnes bude zase krasny den....tak si ho pekne uzite... 🙂

bambola
16. sep 2011

ahojte,

tak my mame za sebou zaujimavu noc. mala vecer pekne zasppavala na prse a zrazu z nicoho nic podkovicka a plac a nechcela ani prso ani nic. tak som ju vzala na ruky , zdalo sa mi, ze ma v nose sopel tak som jej dala nasivin, trosku pohupala dala lahnut a prso. chvilu pocucala a zase plac. tak som ju zase zdvihla a pritulila, zase polozila, plac.... tak sa to zopakovalo niekolkokrat, nakoniec zaspala leziac na mne a ja opreta o stenu, potom neskor sa mi ju podarilo polozit na postel ale celu noc to bolo len o tom, ze akonahle prisla o prso tak plac, ale taky vysoky ton 😕 sme sa zhodli, ze to ma asi z ockovania. rano sa samozrejme zobudila cerstva o osmej a vesela, tak som rada ale jaa som dobita, lebo celu noc som len striehla. teraz uz spi 🙂

inac som sa chcela opytat....ked vam decka zacali tak same a intenzivnejsie chodit boli skorej unavene? lebo ja som ju predtym davala vzdy po 3 hodinach spat (doobednajsi spanok) a kolkokrat ani nevyzerala , ze by chcela ale vzdy zaspala a teraz uz aj po hodine a pol -dvoch je taka omrncana a liepa sa na mna sucha sa.... tak ci to je tym, ze sa viac hybe.

@rolak vsetko najlepsie k meninam 🙂
@nina88 tak vy to mate presne naopak ako my 😉 ja kojim iba v noci a teda pred doobednajsim spankom, ale chcela som sa vyhnut tomu aby cez den pytala na uukludnenie alebo od zlej nalady (a vyhrnaniu tricka na verejnosti) lebo mi pride jednoduchsie ju cez den niecim zabavit ked je ubolena alebo tak. my sme tiez bez cumla ale mala je tiez zavislak a ked budem odstavovat (dufam, ze coskoro) tak zo dna na den, myslim, ze postupne to jednoduccho nepojde.
ako ste dnes spali? spala si inde?

nina88
16. sep 2011

@bambola Spala som v obyvacke a maly spal do pol piatej vkuse... Tak aj dnes tak urobime ale asi to vyzera tak,ze potrebuje byt sam... No uvidime... No zo dna na den sa zle odstavuje kvoli prsiam... Takto sa postupne prestava tvorit az zmizne samo... No je to tazke... Hlavne mna to mrzi... Chcela som kojit ľ roky... Ale samozrejme nie bezhlavo za kazdu cenu...

bambola
16. sep 2011

@nina88 tak super 🙂 tak ho mozno mozes postupne presunut k malej do izby 🙂 ja si tiez myslim, ze kolkokrat sa mi mala zobudi len preto, ze ma citi. ty ked davas cez den nepravidelne tak sa ti mozno cim dalej tym menej tvori ale mna cuca niekedy v noci aj stale takze u nas nehrozi ze by sa postupne znizovala produkcia ked takto v podstate fungujeme, uz 4 mesiace isto. dake dva -tri dni to prsia vydrzia a potom by malo povolit, popripade odsajem do uvolnenia. ja som chcela kojit rok, cize uz nadrabam 😀 v podstate by mi nevadilo ani dlhsie ale uz som ja niekedy z toho na nervy v noci/vecer a to neni dobre. navyse si myslim, ze v konecnom dosledku bude aj lepsie spat (dufam 😅 )

noemarta
16. sep 2011

caute,
tiez prajem @rolak vsetko naj naj k meninkaaam 🙂
@nina88 @bambola, no zeby som ju skusila aj ja supnut do druhej izby??? 😕 😕 😕
konecne tuto noc spala v pohode...

luludi
16. sep 2011
rolak
16. sep 2011

@bambola
@gabika41
@kafoditka
@luludi dík za blahoželania, kočky. My máme dnes aj 5. výročie svadby... dali sme si nový foťák a nový matrac a výlet do Maďarska na nákup 🙂 a zistila som prečo je z mojej dcéry hnusoba hnusobná urevaná. polovicu hornej štvorky má vonku, úplne ju to zmenilo, už tri noci nespíme.... na prd prdový je to....

gabika41
16. sep 2011

...dnes som bola od 13:30 do vecera vonku....som vcelaku k.o......

luludi
16. sep 2011

@rolak blahozelame k vyrociu sobasa, aj my sme 9.9. oslavovali 5 vyrocie sobasa 🙂 Chudatko Kristinka, musia ju tie zuby boliet, ale na druhej strane uz mate o jeden zubok viac 🙂 🙂 🙂

kafoditka
16. sep 2011

Caute zeny, co porabate v piatkovy vecer?? ja kukam lets dance... my sme boli dnes cely den vonku, krasne slniecko svietilo ale poviem vam, ze tym vcelam tento rok original ze zadrbkava 😕 😕 😠 strasne otravne su...
@luludi Luci my sme oslavovali 8.8. ale teda o tri roky menej 😅
@bambola Mati teba sa chcem opytat, co si robis k tomu grilovanemu hermelinu? nejaku sladku omacku, ci??? lebo si mi chute narobila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre