Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

nika23t
9. apr 2010

Dajte si do google BMI a tam si to vypocitajte.

ericica
9. apr 2010

no my nasu rebecu prezyvame BEBY,BEBA REBI BEKY ......je to pekne meni tinka NADHERNE 😀 aj mna chytilo za srdce 😎

tinka349
9. apr 2010

ericica - a hovori sa ze rebebka je jazycnica - mna to meno zaujalo hlavne preto, ze ak mala bude po mne tak nie je o com...bude to mala jazycnica 😀

mirka285
9. apr 2010

kocky a tych 500 eur sa dostava len prveho pol roka,potom uz prechadzete na normalnu respektive tu vyssiu matersku...

tinka349
9. apr 2010

takze aj ked budem dostavat len RP nejakych 160 eur po pol roku mi daju viac ? 😕

maxara
9. apr 2010

tinka - neries absolutne, kto ti co hovori k menu pre tvoje dieta.. ty si matka a vyber mena je velmi zodpovedna uloha a je to uloha MATKY a nie nejakych kamosiek, babiek a pod.. pisem to preto, lebo presne toto som riesila pred tyzdnom, ked mi volala kamoska a ohrnala nos.. normalne ma az nasrala, ze co sa mi do toho montuje.. nech prejavi nazor, kludne, ale ziadne take ze tak to v ziadnom pripade nedavaj a pod.. az som jej povedala, ze len kvoli nej dam Klotildu..

tinka349
9. apr 2010

Klotilda ? 😀 😀 😀 😀 to som ani nepocula, ale ved Nina je velmi pekne meno, ja som ho tiez zvazovala a tiez aj Saru

nika23t
9. apr 2010

Tinka, to by bolo super 🙂 Aj mne by sa hodilo, keby po pol roku dali viac. Ale myslim, ze takto to nefunguje. Skoda, ze sa mi nerataju tie roky tu v UK, to by mi vysla krasna sumicka.

monline
9. apr 2010

500 eur materská je len v prípade, ak je vymeriavací základ ten maximálny..čiže okolo 1084 eur mesačne..inak je to len 55% z platu, čo môže byť aj sakra málo, najmä ak to súkromník rieši minimálnou mzdou a keš peniazmi..

tinka349
9. apr 2010

nika - ja som bola 2 roky oficialne zamestnana v Uk, ale tu na SK z toho asi nic neuplatnim....a navyse teraz studujem na dennom studiu 😠 to je nafigu ze studenti dostavaju tak malo 😠

nika23t
9. apr 2010

Ninka sa vola dcerka manzelovej sestry. Pekne meno, mne sa paci. Ale Nina sa mi paci este viac, lebo malu volame Ninka, Ninocka. A je rozkosna 🙂

maxara
9. apr 2010

tinka - ved ja viem 😉 vsetky mena su pekne, ked ich dava matka dietatu.. ved ziadna nevyberie pre svoju dcerusku to najskaredsie meno na svete, hm? Ked sa ti najviac paci a navyse ju tak volas od zaciatku, fakt kasli na ostatnych 😉

tinka349
9. apr 2010

ja ju vacsinou volam bambulka 😀 a predpokladam ze aj ked sa narodi tak ju nebudem casto volat rebeka ked bude drobna, ale bambulka 😝

nika23t
9. apr 2010

Tinka, ved prave. Viem, ze su zeny, co rodia jedno za druhym a mali by z toho akurat tak dobry kseft. Nebudem pisat viac, nech nie som za rasistku, ale.....

No na druhej strane je vela zien, co studuju ako Ty alebo jednoducho nestihli z nejakeho dovodu tych 270 dni a teraz si to maju takto odniest. Mali by tam byt urcene aj ine pravidla, napr. ako dlho zena pracovala, studovala, v akych podmienkach zije, kolko ma deti.... Jednoducho sa mi to nezda fer.

sunnygirl
9. apr 2010

tak mne vyšlo, že pred tehu som mala 6 kg podváhu 😅

tinka349
9. apr 2010

nika - no tak ja som studovala do 22 rokov bakalara, potom som sa vydala a bola 2 roky v UK a teraz si robim dalej skolu na Sk a to mam 24...ale tak moj brat mi raz tak hnusne povedal, ze preco by z jeho penazi mali ist peniaze na matersku pre zenby co nikdy nerobili ? no mame taky blby system....a zas byt financne tak ohodnotena ako nejake romky, co ani nestuduju ani nerobia a dostanu este viac ako ja 😠 😠 😠 😠 si asi budem hladat brigadu popri materskej

strasska
9. apr 2010

Ahojte, uz mi sibe, tem moj prvorodeny uz lezi v postielke od 12.15, myslite, ze uz spi? Samozrejme, ze nie. Tak neviem ci ho vybrat, ci nechat...ale stale vyzivuje a sucha si oci.
No otras 😒

nika23t
9. apr 2010

strasska - vies, ako velmi by som uz teraz chcela ja take nieco riesit? neviem sa uz dockat 🙂

robika
9. apr 2010

Ahojte, tak precitala som vsetko co ste napisali, tusim ste dnes prebrali vselico mozne. ako to ze nie ste vonku ked je tak krasne?
Ja budem rodit sama, mm byt so mnou nemoze, lebo tiez ma problem ked vidi krv a ked by som kricala od bolesti, tak by sa asi zblaznil a to by som skor musela kriesit ja jeho a nie on mna 😀 . Skor by som tam brala sestru, lenze je daleko mimo SR, ale ju si tam viem ako oporu predstavit, ale beriem to tak, ze ked by som tam nebudem nikoho mat, budem mat pocit ze musim byt silna, lebo ja som taka, ze akonahle mam pri sebe niekoho silnejsieho, hned vsetko hadzem na neho...vsetku zodpovednost a pod. ...
S tym zazmluvnenim, to asi riesit nebudem, lebo nijakeho lekara tu nepoznam, takze sa budem snazit byt mila aj na lekarov aj na sestricky (vzdy su na mna v pohode) a potom im kupim nejaku kavu a podobne hluposti, ked uz budem odchadzat...
Nadstandardnu izbu tiez neriesim, je tu iba 1 a vraj o nej rozhoduje primar, tak hadam, to tych par dni vydrzim aj bez nej...
Aby som ukludnila tie co si myslia ze ste vela pribrali, takze ja mam +10 kg, takze vazim 71 kg (mam 173 cm)... ale vahu teraz vobec neriesim, ani celulitidu 🙂 , ved potom sa tym zacnem zaoberat ked tu bude malicky a budem vidiet, ze je zdravucky a ma vsetko co mu treba...

strasska
9. apr 2010

nika to hovoris teraz, dufam, ze ti to budem moct raz pripomenut 😀

ericica
9. apr 2010

tinka ved aj nasa je jazycnica po mame 😀
nika strasska ma pravdu 😉 ver tomu ze je to niekedy dost unavne.....

ericica
9. apr 2010

ja ked som este bola tehu s malou a som sa doma nudila som si niekedy zelala par mesiacov pre porodom aby uz bola vonku a ked uz vonku bola niekedy som mala chut ju suchnut naspet do bruska.... 😀

tinka349
9. apr 2010

ericica - preto ja spim maximum kolko mozem 😀 ked nemam skolu tak vstavam aj o 12 tej a to este k tomu aj poobede si pospim 2 hodky denne ako sipkova ruzenka 😀 😀 😀 ked sa mala narodi pochybujem ze budem tolko spat 😝

sunnygirl
9. apr 2010

ta ja len hútam a hútam, ako urobiť to mäso na panvici, aby bolo ako z rúry pečené ........... ja to asi vyskúšam na tej panvici, nedá mi to, no chute sú chute, musím aj keď rúra nie je 😀 😀 😀

adelaine
9. apr 2010

ahojte koceny,

ja ked doma riesim vahu, tak sa mi mm smeje, ze predsa nemozem mat take brusko na tenkych nozickach,
lebo furt riesim ze mi pribrali nohy a zadok 😒 ale hned nato pizukam, ze by som si dala volaco male sladke.... 😀

cigaretka,
ja ked som bola na oGTT, tak som sa primarne bala, ze umriem od hladu, ze tam odpadnem,
lebo ja nenajedena nemozem vyjst z domu....
a stalo sa mi to co tebe, ten "blivajzny" roztok som vypila v pohode, ale po dvoch hodinach som obledla
ako stena, mala som cierne kruhy pred ocami a uz som vedela kolka bije....skoro som sa fakt poskladala,
a to ma este krava sestricka z gyn. amb. poslala namiesto najest sa na EKG a popis 😠

..a k tym menam, mna tiez znami kritizovali, ze ake som to vybrala malemu meno, ze je velmi tvrde, a bla bla....
ale ja som mojmu drobcovi v brusku hovorila Risko este skor, nez som vedela, ze je to chalos, mala som nejaky tusak...
a mne sa to meno velmi paci, mozu sa vsetci aj na hlavu postavit....
a okrem ineho sa nam hodi k nasmu nemeckemu priezvisku 😉

a uz posledna vec, viem, zase pisem litanie...ale neda sa inak, zrazu ma napadne tolko veci... 😉
chcem sa opytat, ci je jedno, ked ide zena na matersku 6 ci 8 tyzdnov? lebo som pocula, ze je vyhodnejsie
ist radsej 6 tyzdnov, ale vobec netusim ako a preco vyhodnejsie 😒 asi som blond....

nika23t
9. apr 2010

😀 No vsetky sesternice a sestra sa uz teraz predbiehaju, kto pride kedy pomahat s drobcom. Ale ako ich poznam, asi to ostane na mne. A co sa tyka spanku, keby som nebola hladna, ani nevstavam. Ja aj 13 hodin dokazem byt v posteli. A neivem si predstavit pravidelne vstavat kvoli krmeniu alebo prebalovaniu. Zatial na to nemyslim, zatial som este v tom ruzovom stadiu, ze baby bude ukazkove, poslusne, v noci bude pekne spinkat atd....

adelaine
9. apr 2010

..juu, to vam zavidim...ja spim uzasne malo, denne len 6 hod.,
mam nenormalny deficit spanku, potom to dobieham po vikendoch...

ale ja v noci brutalne velakrat chodim cikat, asi vyskusam ten vit. B ako to tu ktosi spominal,
nechapem mechanizmu ako by to malo zabrat, ale nedam nic za to, ak to bude fungovat..

oacka
9. apr 2010

maxi, sídlite na Šancovej? Ďakujem za rezervačku. zajtra to ešte preberiem s mamkou a dám ti na sto pro vedieť. V hoteli Plus na ten termín nemajú voľnú trojku. my sme tam v septembri spali dve noci a je to tam pekne zrenovované. a Ľudka mohla ísť pred odchodom domov nakúpiť do Ikey. 😀 😀 😀 to je môj bratislavský rituál. 😀
baby, prestaňte sa trápiť kilami,lebo vás pobijem! úživajte si to brucho! ja som naňho čakala tri roky! ja som pred tehu vážila 87 kg!!!!!! som sa vyžrala zo smútku, v tehu som schudla na 79 kg a teraz mám 85 kg. takže ja sa netrápim. šak som ľahšia ako pred tehu. 😀

maxara
9. apr 2010

sunny mas IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre