Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
3. máj 2010

Allex, dakujem za link 😉
na ten kurz toho 7.6. sa treba volajako dopredu prihlasit, alebo staci len dojst?
a musi na ten kurz napisat odporucenie lekar? 🙂
dakujem za odpoved.

alllexa
3. máj 2010

Nemas zac🙂
Staci len prist, netreba sa dopredu nikde hlasit. Aj ja som tam dnes dosla len tak, ked to tu Katty spomenula. Tam sa nikto nikoho nic nepyta, na 10. posch. pride 20 tehuliek a ide sa do prednaskovej miestnosti.
Keby si tam chcela ist na cvicenie, tak to vraj odporuci lekar...

adelaine
3. máj 2010

katty, alllex, to je super, ste sikovnice... a je super, ze info aj sprostredkujete 😉 😀
ja mam pocit, ze nemam cas nic pozerat, zistovat a tym padom nic neviem a vela veci mi unika....

ale od stvrtka som uz doma, cerpam dovolenku a potom 27.5. jupiiiii na matersku 😀
hura volne dni bez vstavania...

silvia.vesela
3. máj 2010

Ahojte kocky,

dnes som si kupila tehotenske oblecko, 2 tricka, biele leginy a este take pyzamko, ktore mozem mat aj, ked bude doma, ako domace oblecko. 🙂 Bola som v obchode MAMA, na Bajzovej to je, taky malicky obchodik.....ale som spokojna s tymi vecami, aj minule som si tam kupila tuniku, nohavice cierne a svetrik. 🙂

mima, pozri si stranku www.sonix.sk

ja mam odtial strasne vela veci, aj pre babatko, aj pre seba a som velmi spokojna. Je to talianska kozmetika, bio a certifikovana. Pouzivam odtial kremy na tvar, odlicovacie mlieka, tonikum...na strie bambucky olej....ten je UZASNY...
a kozmetika pre deticky je tiez super, vela znamych ju ma a deticky su spokojne. 🙂

adka1311
3. máj 2010

baby - uz je v temach zalozena, ze babatka v januari 2011.....a medzi majovkami maju uz vyse 20 babatiek....sa nam to krati 😀

mojalili
3. máj 2010

Adka, veru sa nam to krati, ja so zvedava, ci budem junovka ci majovka tiez, ale jedno je iste, vydzat tento tyzdezbalit n v praci...🙂 🙂 🙂
Dnes som pozehlila a pobalila malemu veci do porodnice, poskladala spravne plienky (esteze som si zmyslela, ako som to pri malej skladala).
Este zabalit veci pre mna a je to....mozem cakat 😉
Druhy tyzden som uz na materskej, tak ma caka sadrovanie rohov, malovanie, umyvanie truby, sitie.....sak ja si vzdy nieco najdem 😉

kafoditka
3. máj 2010

Mojalili - ty si teda nedas pokoj... Vies ty vlastne stravit jeden den vylozenymi nohami?? 😀

strasska
3. máj 2010

pekny vecer zelam! Ja som sa chcela spytat, ze ci ste niekde nevideli na nete obliecky na paplon o velkosti 150x90 ? Nikde take neviem zohnat a sit zial neviem ☹
Inak mne sa to zda (teda porod) nejako daleko, ja este ani neperiem a ani veci do porodnice nemam prichystane 😅 No ale mojalili ty si skoro mesiac predo mnou, takze to chapem 😉

katarina7777
3. máj 2010

mojalili vidim ze aj ty si taka co neobsedi 🙂 ja som dneska planovala robit na pocitaci z postele a nakoniec som skoncila o osmej vecer s vykladanim skrin, pranim a pod.... nejako mi viac zacina vadit neporiadok jak som tehu, vsetko by som len upratovala... zeby hormony?

adelaine
3. máj 2010

katka7777, u mna napodobne.... 😀 😀
teraz ked budem doma, vyluxujem urcite cely byt od zakladov, hehe 😀

inak kocky, ja som kupila malemu spaci vak, mam zatial dve tensie dety, jednu do kocika,
jednu do postielky na zakrytie...o paploniku na leto som vobec neuvazovala,
mam pred tym aj trosku respekt, bojim sa, abysa maly nejako neprehrial, prip. sa neobsypal potnickami....
vankus nepotrebuje dieta do roka, tak som take nic nekupila.....mala som, mam? 😖

a posledna otazka, kupujete si niekto pre svojho drobceka ten polohovatelny klin do postielky?

stanka33
3. máj 2010

ahojte baby no vidim ze vas chyta upratovanie...tusim sa tomu hovori syndrom hniezdenia ci nie????
j ja chcem poupratovat skrine a nemam nic nachystane do porodky ani oprate.....no ja by som uz brala keby to bolo nejaka som nemotorna a dole ma vsetko boli a tlaci v piatok mam poradnu tak som zvedava...

mojalili
3. máj 2010

Kafoditka, ani nie, ja mam vrtulu v prdeli 😉 😉 😉 Naozaj neviem byt den v klude, aj ked by som akokolvek chcela 😀 😀 😀
No ale idem ja rychlo urobit manzelovi desiatu na cestu, ide mi pre auticko Corsicku do Ciech a ja pesi 1 km do prace s LILI, slak ma trafi...
Katarinka, naozja su to hormony, ja stale tiez prekladam veci hore dole....denne perem 2x...uz mi z toho sibe 😕
Prajem Vam krasny vecer. 🙂

zrzulka
3. máj 2010

Stani pridavam sa do klubu. ja tiez este neperiem, nezehlim a co je najhorsie ani netusim ked rodit....

Chcela som sa opytat ci kupujete drobcom aj nejake teplejsie oblecko na leto.... Bundicky a tak?

mojalili
3. máj 2010

Adelaine - ja mam tento po malej dcerke doma....http://www.slnieckovo.sk/product_info.php/produ... a vyuzila som to celkom fajn,a le teraz mam ten kojci vankus, myslim ze to ma taky isty ucinok. Ale je to dobra vec🙂

strasska
3. máj 2010

adeli, ja hladam tie obliecky pre starsieho...malemu babu dam najprv perinku a potom mam spacie vaky, ja si ich neviem vynachvalit, takze podla mna mas v pohode cas na kupu
a vankus nepouzivame doteraz 😉
A nemas nejaky link na ten klin, co spominas?

adelaine
3. máj 2010

mojalili, presne to som myslela 😉
ale super, vankus mam uz doma...len sa mi zda taky nepevny, ale ked hovoris, ze sa da napolohovat aj nim ,
tak uz nic neriesim...aspon nebudem mat doma vela rarohov 😀

adelaine
3. máj 2010

mojalilli, ma link 😉

stanka33
3. máj 2010

straska aj my riesime postielku a obliecky pre jurka, ja som kupila v ikey latku moja mamina usije bo taky rozmer som nenasla ako mame vacsi paplon
a vy ste aku postielku kupili starsiemu..
zrzi ja tiez este nemam nic nachystane ale vsetko ma boli akoby som sa mala zajtra rozsypat....ja urcite nevydrzim do 40 tt to citim...

strasska
3. máj 2010

uz vidim... to mam aj ja a mne sa to zdalo lepsie, ako ten vankus...ale ako vravis, vystacis si aj tak, aspon usetris 🙂

tutifruti
3. máj 2010

Maxi ja mám kýblik.... Kupovali sme až k Dory a teda pri kúpaní to bol riadny rozdiel....
1. ja po sekcii som to v poho zvládala... My sme mali malú kúpeľňu, tak som kúpala v spálni.... Skús odniesť vaničku naplnenú vodou a potom kýbel...
2. Dorotka vôbec neplakala... plávala si v kýbliku.... držala som ju len pod bradou... super kúpanie... Alžbetka dosť plakávala, kým začala mať radosť z kúpania.... Mala ten klasický detský reflex, ked sa dieťatko dáva na chrbátik, taký ten ľak.... proste evidente je lepšia poloha v kýbliku ako na chrbáte vo vaničke....
3. Dorotka mala necelých 5kg pri narodení a v kýbliku sme ju kúpali dovtedy, kým nezačala sama sedieť, potom sa začala kúpať s Alžbetkou.... akurát nám stačila kvapka vody, aká už bola big... 😀
Takže pre mňa kýblik a vanička .... jednoznačne kýblik

strasska
3. máj 2010

stanka my davame Miska este do klasickej postielky a pre babo budeme mat na zaciatok nieco ako kolisku.
Ale kedze budeme vsetci spolu, tak ked sa to ustali, tak asi Miskovi urobi postel MM, lebo nam musi vojst do takeho vyklenku pri posteli, inak sa tam 4 nezmestime 😖

strasska
3. máj 2010

tuti az mi odlahlo, som myslela, ze iba moj Misko plakaval pri kupani ☹
My sme ho nakoniec sprchovali, ale to sme museli robit samozrejme dvaja 😉

stanka33
3. máj 2010

hmm my kupujeme takuto 140 X 70 da sa potom rozlozit na valandu, no hadam sa nejako do nasej pidi spalne zmestime
http://www.bambino-kociky.sk/product_info.php?c...

moc na vyber nie je kedze ho nehcem davat este do normalnej zo zabranou, lebo on velmi spekuluje dnes sa pokusal vyliezt zo svojej klasickej

strasska
3. máj 2010

Stani to ja zaujimave, skoda, ze to tam nie je zobrazene, myslim ta valanda 😒 Misko uz tiez vie vyliezt z postielky sam, vyzdvihne sa ruckami a cez brucho sa prelomi na nasu postel. Nastastie, este ma nejaky pud sebazachovy, takze to robi, len ked sme tam 😀

tutifruti
3. máj 2010

Strasska my sme sa s mm skoro vždy pri kúpaní pohádali, lebo naša Alžbet bordová, ja plakala s ňou, mm hotový... A kým sme ju natreli očistili oči, uši, pupík a tak... tak Alžbet modrá...
A to trvalo pomerne dlho... Ja fľaky pod pazuchami.... no stresík riadny...
Pri Dorotke to bola radosť... Sme si to užívali....
navyše som zabudal napísať jednu dosť podstatnú vec, že bábo vo vaničke má pod vodou nožičky, chrbátik a ostatné von....
v kýbliku je pokrk ponorené, nemôže mu byť zima....

maxara
3. máj 2010

tuti toto som presne potrebovala pocut od skusenej maminy.. ja som totiz videla ten kyblik v telke, ako tam kupala mamina babo a ono sa strasne krasne tam skerilo a bolo spoko a ja si pamatam, ako vsetci moji styria synovci vyvadzali, ked sa kupali (a dvaja sa dodnes nekupu, ked nemusia.. ked im uz repa trci spod pazuch a lietaju okolo muchy, tak ich dokopem - ked u nas prazdninuju, neviem ako doma). Takze ja som si ten kyblik objednala a chcela som vediet, co vsetko mozem pouzit ako argument pre MM. Ale pouzila som to co si napisala prve, to ze je babo vlastne stale vo vode, to ma ani nenapadlo, vidis? super, takze dalsia pozitivna vec.. super tuti, dakujem

maxara
3. máj 2010

strassi plakava kopec deti.. dokonca aj ja som tak plakavala, ze ma mama kupavala v takej cudnej polohe a ked uz som bola velka, mala som dlhe vlasy, tak mama mi ich umyvala v predklone a nie v zaklone.. Akozeee, raz mi v skolke prirode umyvala spoluziakova mama vlasy a nutila ma v zaklone a ja som sa rozrevala.. som mala asi 5 rokov, ale neznasala som tu neistotu sa opriet len o ruku, kedze zapriet nohami som nedociahla.. 😒

maxara
3. máj 2010

idem buvat, tak dobru nocku, uz ledva vidim..

strasska
3. máj 2010

tuti, nam chvilu pomohla obyc. plienka, sme maleho do toho zabalili a tak vopchali do vanicky a potom postupne odbalovali a s rohami plienky umyvali...potom uz nepomohlo ani to a ked som pred muzom a mojou mamou spominala to vedierko, tak na mna pozerali jak na blazna a ja som nemala odvahu do toho ist 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre