Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
4. máj 2010

oacka, nie si jedina, ja na okna zvysoka kaslem...a moj mm by mi ich ani nedovolit umyvat....

kocky, maju vase detvaky v brusku stikutku?
ten moj stikuta aj 4 x denne aj 10 min., chudak 😒 asi to nie je pre neho velmi prijemne

vierkaha
4. máj 2010

Oacka u nás tiež mm umýval okná, ale on preto lebo ma nechce nechať nič robiť. Predvčerom sme s mamou zasadil asi 10 begónií na dvore a on mal normálne hysák, že či chcem ublížiť malému a to som len sedela na hojdačke a nalievala vodu do jamiek a potom som to celé poliala - 5 min robota 😀

oacka
4. máj 2010

adelaine,ja som tocítila len 2x, asi je malý pahltný a rád pije vodičku a potom z nej štikúta. 🙂 mne na oslave nechceli dovoliť nosiť taniere - asi 4 naraz. a ja im hovorím,že nie som chorá,ale tehotná, no aj tak, ani mne nič nedovolia, mm včera upratoval chodbu,lebo máme službu... chudák...

adelaine
4. máj 2010

oacka, tak to ja mam asi velkeho pahltnika 😀

mna sice mm neobskakuje, ale tiez vela veci nemusim, nenosim nakup, uz nevysavam, z toho mi isli rupnut krize,
zato v praci makam akokeby som tehotna nebola....ale uz nastastie ako som pisala koncim 😵

lenkaaninka
4. máj 2010

no mne mm povie nerob ublížiš si ale on to nespraví tak asi tak u nás...alebo povie že po kúskoch nech robím ale čo mu šibe reku budem furt v kuse upratovať no nie??? ale on to neurobí to by som sa musela minimálne po zemi plaziť...nemá času...už som si na to zvykla za tie roky.. 😉

baby sedím za pc a normálne sa potím no akože to čo??

mirka285
4. máj 2010

lenkaaninka ani ten moj neurobi,ale ani nema kedy...a ja by som ani nechcela aby to robil,aj tak by som nebola spokojna s tym ako vysava alebo utiera prach...nech robi doma pekne chlapske roboty,moze natierat,vrtat a pod a ja si poupratujem radej sama 🙂 a este moze varit ale to len raz zacas,lebo on ked vari,tak vybuch v kuchyni 😒

kafoditka
4. máj 2010

mirka tak isto, peto ked sa pusti do upratovania tak som z toho nervozna a len ho chodim nenapadne kontrolujuci.. mam lepsi pocit ked si to urobim sama... vcera mu hovorim, ze tak ma bolia nohy a musim este zehlit a on hned na to, ze sak ja to pozehlim 😲 verim, ze by sa snazil, ale premohla som sa a ozehlila som radsej sama 😉
Baby ja som povysavala zatial nasu izbu, zmyla v nej podlahu a potim sa jak prasa!! 😝

kafoditka
4. máj 2010

inak ja to uz mam za 55 dni 😀 😀 😀

lenkaaninka
4. máj 2010

aj ja sa potím ale narozdiel od teba som nič nerobila 🙂 ale ja by som chcela aby to urobil tak poriadne ako ja ale to nebude asi nikdy... 😠

maxara
4. máj 2010

oacka, adel urcite maju 😉 aspon mm 😀 ale on sa uci na tie skusky, tak vypol nepotrebne funkcie mozgu a laduje len to, co je aktualne.. vcera sa mi prisiel pochvalit, ze uz dokaze urobit nieco, ale fakt nechcite aby som vedela co, s pocitacom a ze ani nevedel, ze sa to da a ake je to vlastne jednoduche.. 😕 no ja ani netusim, ze pocitac take nieco obsahuje.. a to pritom nie som uplny pocitacovy tupon.. som, ako to on hovori BFU - bezny Franta uzivatel.. 😒

krish
4. máj 2010

ahojte babulky. dllllho som vam sem neprispela lebo sme sa stahovali a konecne to mame uz za sebou, uz aj net mam takze budem tu s vami. bavili ste sa o krstoch. ja sa priznam ze som mala krst az teraz na bielu sobotu. predchadzali tomu pol rocne pripravy na fare ale dalo sa to zvladnut mozno aj vdaka nasmu p. kaplanovi 🙂 inak co tu nove? 🙂

lenkaaninka
4. máj 2010

kafko ja 77 dní som neodolala a kukla som sa ...už lepšie ako na začiatku baby ja neviem či len ja som taká ale ja si to nejako neužívam celé tehu je to pre mna trápen ie a obmedzovanie možno preto že to prežívam tretíkrát a nevládzem to čo za normálnych okolností ja by som chcela tak mesiac tehu a potom nech už to je nie žiadnych deväť mesiacov 😀

maxara
4. máj 2010

inak ja si tiez najradsej upratujem sama.. mm umyva podlahu uplne desne, akoze oproti psim labkam na nej je vidno, ze je pretreta, ale podla mna aj rohy treba, aj predtym pozametat a to on akoze ved zameta mokrou handrou a neda si povedat.. a zehlieva, ked si chce oddychnut, vraj nechape, preco pindam, ked on to ma ako relax.. pozehli tri veci, ved uz porelaxoval a ze pod ma vymenit.. ma poraza.. a minule sa postavil ku mne, ked som zehlila a ze: ty ako predcizne zehlis?! 😕 😨 akozeee..

lenkaaninka
4. máj 2010

maxi tak to je fajn že ovláda pc ten môj sem tam zahlási že jemu tam nedali a alebo c a podobne 😀

krish
4. máj 2010

inak 11.5. idem na prednasku na kramare k Jandovej, nebudete tam niektora nahodou? 😅 🙂

janulienocka
4. máj 2010

ahojte, dnes som dokupila este tie jednorazove nohavicky do porodnice a hadam uz mam aj vsetko. Aj ja sa pridavam do klubu unavenych a pod., Posledny tyzden uz toho zacinam mat dost, tiez nevladzem, kde tu ma pobolieva, cez noc aj sto krat na wcko a ani si neviem predstavit co bude este do konca 😒 , Ale na malicke sa tesim, viem ze ked sa narodi tak sa na to vsetko zabudne ... Ozaj a v tescu mali v akcii zavinovacky na suchy zips, tak som kupila, je to super vec a dobra cena, okolo 9 eur
MM tiez pomaha, ale presne ako hovorite, pokial si to clovek nespravi sam, teda nevyzehli sam, tak to pradlo vyzera ako keby ho pozula krava ... Ale bude sa hadat, ze to je tak dobre a hotovo, ti chlapi su proste nemozni 🙄

erytrea
4. máj 2010

caute vsetky 😵

baby ako ste na tom s materskou? mate uz papier tie ktore ste zamestnane? ja idem od 24.5 😵 😵 😵 😵 😵 uz sa aj celkom tesim, nie ze by som mala zlu robotu ale uz som cim dalej viac unavena 😝

ozik vcera sme sa zacali s mm kukat po kocikoch a si predstavte ze v dvoch obchodoch mali rozdiel kocika jednej znacky a farby 85 €!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak sme to samo ze aj nahlas okomentovali tak sa mame dnes spytat ze ci sa da nieco urobit s cenou, som skoro okoktavela!!!!! nepoviem 5 alebo 10 € ale toto ma dost prekvapilo 😝 😝 😝 😝

krish
4. máj 2010

erytrea ja by som mala ist na matersku od 9.6. a papier este nemam.

a tie kociky inak to je sila, my sme sa rozhodli ze pokukame po obchodoch a objedname cez net. 🙂

zrzulka
4. máj 2010

ja idem od 17.6. kam mam odniest ten papier? zamestnavatelovi alebo priamo na socialku? A ako je to ked vlastne som teraz na RD. Aky je postup? Kto mi poradi???

krish
4. máj 2010

zrzulka tak v tom ti ja neporadim ☹ a nejdes nejako neskoro? mne moj gyndos povedal ze musim ist 6 tyzdnov pred porodom ze je to zo zakona ci co a tiez som chcela ist neskor. 😠

zrzulka
4. máj 2010

Kris preklep malo tam byt 17.5, nasa dnesna poradna nedopadla najlepsie tak som z toho taka 😝

krish
4. máj 2010

zrzulka 🙂 nedopadla najlepsie? oooch neboj vsetko bude OK! 😉

erytrea
4. máj 2010

zrzulka a co Ti robili? mne zase vysiel cukor hranicne hodnoty tak neviem co mozem a co nie 😝

krish ano 6 tyzdnov min musis ist na matresku, ak by si zostala dlhsie moze mat z toho zamestnavatel zle 😝

krish
4. máj 2010

ja mam poradnu buduci tyzden a som zvedava co povie mne, no urcite ma sprdne ze som vela pribrala ale co uz... 😅 a asi buduci tyzden sa rozhodne ci pojdem cisarskym alebo normalne ☹

oacka
4. máj 2010

ja si idem po papiere na materskú teraz vo štvrtok na poradňu,hádam mi sestrička vysvetlí,čo a ako. a ak nie ona,tak naša hospodárka v robote. Tak moj mm upratuje 100x lepšie ako ja. ja ho nekontrolujem,lebo ja upratovanie a gazdinkovanie nenávidím, a tak keď chcem,aby to robil on,tak ho vždy chválim, ľutujem,ako sa pri tom zmoril, a ďakujem mu,donesiem pivko a tak. hlavne,že som to nemusela robiť ja! 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som hrozná negazdinka. ja napr. nechápem,načo mám ustieľať posteľ,keď večer tam zas ľahnem... ale ustieľam,lebo mm na mňa krivým okom pozerá... dnes asi povysávam,lebo mm chodí po šiestej z roboty a včera do pol osmej umýval chodbu,tak nemôže aj dnes vysávať...
som mu povedala,že som objednala komodu a on mi: No čo ti mám na to povedať....? tak ju teda idem vyplatiť. 😀 a bola som v zdravotníckych potrebách a kúpila tie popôrodné veci. tie gaťky sú také ako kraťasky,aj vy také máte? a vložky mi predali mini!!!!!!!!! tak asi budem musieť kúpiť aj väčšie.

zrzulka
4. máj 2010

ja sama sa v tom nevyznam ale podla rekacie lekara to nie je dobre.... Ale zase si hovorim ze pokial ma nedal do hospitalu tak hadam to zase nie je take strasne.... branku mam pre spicku prsta, to znamena ze sa pravdepodobne otvaram. krcok skrateny na 2cm... Som zvedava o dva tyzdne. ked ja sa este vobec necitim na to rodit. maly ma okolo 2 kg. ved je taky malilinky ....
A este k tomu priecne polozeny. vraj ma taku zvlastnu polohu.... Ach jo....

krish
4. máj 2010

oacka aj ja mam take krataskove akoby tie nohavicky snad budu dobre 😀 a tie vlozky myslis na obale je napisane ze mini? to mam aj ja a zdaju sa mi normalne ale uvidime v reali ze budu mini alebo postacia. 😀

oacka
4. máj 2010

zrzi, neboj sa, možno máš nejaké komplikácie,ale isto ich má kopec žien a v pohode donosí... len sa šetri a neumývaj okná! 🙂 🙂 🙂 🙂

zrzulka
4. máj 2010

oacik ake veci si pokupila???, po dnesnej poradni asi aj ja uz nabehnem do zdravotnickych.... clovek nikdy nevie. ja ani neviem co je potrebne si vziat a hlavne kolko?

oacka
4. máj 2010

no oni sú ako normálne vložky,len či po porode netreba väčšie ako normálne? bože predali mi aj taký gumový teplomer do riťky... ako ho ja tam budem malej dávať? to si teda neviem predstaviť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre