Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
31. máj 2010

@oacka myslim, ze sa v tehotenstve nesmie ...

mojalili
31. máj 2010

@denisse Hej, davala som si si ich pri prvej dcerke a mozem povedat, ze mlieko mi po nich tieklo potokkom 😉

Ja som taka nasrata, chudak svokor. JE masar, tak mi dal plno masa, len som to musela naservirovat, rozkrajat a dat do mrazaku. JA 😕 , S MOJIMI CHUDATKAMI RUKAMI ☹ , co ma bolia jak dve svine.....HODINU 😕 😕 😕 som to krajala, ale uz si vazne ruky necitim a placem tu jak male decko, co ma bolia....takto to dalej nejde, zajtra dupnem na lekara co s tym.... ☹

A maly Danielko ma stikutku, tak sa mi spodok brucha aj pupula natrasa...tym usudzjem, ze je ale vazne uz nizko 😉

mojalili
31. máj 2010

Kočky, tie nugatove vianocky su super, ale toto je klasika, jednoducha, rychla.....http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18915 Kto by chcel. Vazne milujem tuto stranku, kde kucharecky pisu svoje recepty, nie je nad ne... 😉 😉 😉

denisse
31. máj 2010

@mojalili ale podla netu to musi byt to riedenie 5CH, inak to ma opacne ucinky ... a vraj aj ked sa dlhsie beru tie 5CH, tak zacinaju mat opacny ucinok ...

lenkaaninka
31. máj 2010

mojalili nedaj sa nezlez z kozy ani za svet kým ti nepovie teda podme na to 😀 😉 (samozrejme pôrod) 😅

dugyna
31. máj 2010

@drievko ale aj tak je to debil lebo takto sa z pacientymi nejedna...a este k tomu nie v takej citlivej situacii...

mojalili
31. máj 2010

@denisse Brala som ich iba na zaciatok, aby sa mliecko nastartovalo. Tychto Ricinus Comunis je viacej, aj na zastavenie mlieka, tak netreba popliest to cislo a pismeno za nazvom. NEviem o tom, ze by odburavali mlieko, ale ako hovorim, brala som ich len na zaciatku, potom som sa snazila stravou nadobudnut mlieko.

Inak na tvorenie mlieka je dobra aj MELTA kava, Vinea, pivo - som pocula...., zasmazene polievky (preto som bola taka tlsta stale pri prvom babu) a pestra strava.
@lenkaaninka nedam sa🙂

mojalili
31. máj 2010

@dugyna Ahoj Dugy, kedy mas dalsiu skusku? Ako sa mas?

denisse
31. máj 2010

@mojalili diiiky, aj ja si ich kupim 🙂
ja som mala mlieka dost, ale furt som hysacila, ci to nie je malo 😕
a pestra strava bol velky problem, nela mala koliky a tak som mala velmi obmedzeny vyber 😒

robika
31. máj 2010

no konecne som docitala, co ste dnes pisali, zavidim vam matersku... ja musim chodit do prace a taka som znicena, ale normalne to nikoho nezaujima... doma sa kazdy tvari ako keby som bola v polke tehu a nie skoro na konci... a mm ma nastval, tak chcela som aby sme uz do izby veci nejako ulozili na tie spravne miesta a on, ze ved urobime tento tyzden (to hovori uz 2 tyzdne) ale ze aby som sa nebala, ze to bude urobene, ze len nech nestresujem, ved mame cas... ja neviem, ako to robite s vasimi muzmi, ked uz mate vsetko nachystane, umiestnene...

luminkasp
31. máj 2010

ja som mala vela mlieka, musela som odsavat

denisse
31. máj 2010

@robika ja nemam nachystane absolutne nic ... komoda je v krabici na chodbe, nemam nic vyprate ani vyzehlene a okrem toho, co mam odlozene po nele, som nekupila ani jedinku vec pre malicku .... tak sa nestresuj 😀

dugyna
31. máj 2010

@mojalili jaj v trvtok 3juna...ale nejak nestiham s ucenim ..dokedy som tehulka tak mi to nejak dlho tvra to ucenie a neviem sa ani dlho sustredit myslienky mi utekaju k malickej ci mam vsetko nakupene a oprate a nachystane..atd..takze asi tak
inak sa mam len celkom dobra..len sa mi zle dycha kedze malicka tlaci hlavickou pod pravym rebrovym obluko...uz ma malo mietsa v brusku...a aj ked upratujem tak som rychlesjie unavena zato ale neviem zaspat...a prehadzujem sa..
no a dva dni som poslickovala z toho raz okolo 30min..a teraz dva dni relativne klud...a odpocitavam ze kolko este dni kym sa malicka bude uz moct narodit..nam to vychadza po 15june 😉

dugyna
31. máj 2010

@mojalili a ty sa mas ako..malicky etse nechce ist na svet?

lenkaaninka
31. máj 2010

@robika ja asi tak že si všetko urobím sama 😉

denisse
31. máj 2010

@luminkasp ja som na zaciatku tiez mala vela, som rucne odstriekavala pred kazdym kojenim, lebo mala sa mi pri piti mlieka zakuckavala az dusila a ked jej prilis tieklo, tak to bolo o to horsie ... a potom sa to nejak ustalilo, az som mala strach, ci mam toho mlieka dost ...

alllexa
31. máj 2010

@robika - ako to, ze este nie si na materskej? Ved si v 35. tyzdni...
Ani ja nic nemam nachystane - tym, ze sa stahujeme, je este vsetko v skatuliach a prasi sa na to:( V novom byte sa robia este vstavane skrine, takze este nemam kam dat veci.

luminkasp
31. máj 2010

ja som kojila 2 a pol roka a mlieka som mala dost

dugyna
31. máj 2010

@luminkasp jej az teraz som si vsimla ze ty zijes v spanielsku 😉 a ke mate pocasie? 🙂

oacka
31. máj 2010

robika,mm dnes iniciatívne sám chcel ísť kúpiť odsávačku na mlieko aj podložku na prebaľovanie, zlatý. ale som sa dozvedela,že tú odsávačku,čo chcem prestali vyrábať... a ty už by si nemala bbyť na materskej? kedy ideš?
baby,a čo teda môžem,keď ma to koleno bolí???????????

robika
31. máj 2010

baby ja mam byt uz od minuleho tyzdna na materskej, lenze kedze som si strojcom vlastnych penazi, nejako to nejde bez prace... ☹ , sice vsetko mi o polovicu viac trva, ale aspon dajake prachy vyrabam...

mima89
31. máj 2010

caute kocendy dnes mi prisli kojenecke podprdy a sedia mi super ani drahe neboli tak som komplet vybavena 😉 ked chcete kuk http://www.otto.sk/d-10001608-podprsenky-pre-do...

posledny tyzden mi strasne chuti sladke..kazdy den musim neco sladke zjest... 🙂 aj vy mate take sladke chutky? len mi nejde do hlavy ked som sa dnes rano vazila ze mi uz 8tyzdnov stoji vaha...ako ja som rada ale bojim sa ci je vsetko ok, vsetci vravia ze mam aj nejake male brucho na osmy mesiac... 😒 zatial som +6-6,5kg-podla toho ci som po velkej... aj vam stoji vaha??

robika
31. máj 2010

my mame spolocnu firmu s mm, lenze som si urobila "nenahraditelnu funkciu" cize su veci, ktore viem urobit iba ja 🙂, este si aj mm na to rychlo zvykol, a jednoducho sa nevie bezo mna zaobist... mozem si za to sama, lebo nie som spokojna, ked to urobi niekto iny, nezda sa mi to dotiahnute do konca a teraz to tak vyzera, ze ani na matersku ist neviem, sice sa tesim toho ked pojdem rodit, lebo potom si uz bude musiet nejako poradit...

robika
31. máj 2010

@mima bud rada, ze Ti vaha stoji, lebo mne ide smerom hore neuveritelnou rychlostou... 🙂

robika
31. máj 2010

@alllexa a kedy sa chcete stahovat? ja by som uz nevladala
ja neviem co som sa tak vystresovala od minuleho tyzdna som takato na nervy, aj sama sebe uz nadavam a s nicim nie som spokojna... to budu asi hormony...

oacka
31. máj 2010

mima, na tej stránke píšu,že tie podprdy sú vystužené, je to pravda? bude mi v nich vidno bradavky? alebo sú také pevnejšie????

adelaine
31. máj 2010

...mima, ja som presny opak 😖 za tyzden kilo hore, fuj 🤐

adelaine
31. máj 2010

mima, a este k tym podprsenkam...oni maju v ponuke len do E 😖 ked som ich pozerala
inak vyzeraju dobre, ale nic pre mna, nevpratala by som sa do nich...skoda 😖

alllexa
31. máj 2010

@robika - no chceme sa prestahovat v priebehu dvoch tyzdnov. Niektore veci mame uz tam (zimne kabaty, cizmy...), len su stale v igelitkach a krabiciach. Cakame na tie skrine, kym ich dorobia. Zatial to tam vyzera dost chaoticky. Ani dvere este nemame...

@oacka - ja som mala tiez zapal kolena, bala som si dat IBUHEPA, hoci mi to lekar odporucil, lebo obsahuje ibuprofenum, ale skus Fix krem, ten by mal byt uplne ok.

Inak, tie odbery mi nedopadli najlepsie, mam streptokoka:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre