Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lela1809
16. jún 2010

nejak mi stvrdlo brucho ... mam ho tvrde ako kamen.. a este sa dnes ani mala nepohla.... kolko krat by sa mala pohnut za hodku? vcera sa mrvila ko diva adnes ani v noci.... a od rana tiez nic.... moze spat aj pol dna v kuse bez pohnutia?

nina88
16. jún 2010

@lela1809 mne vždy pomože keď si lahnem na chrbát, to sa malý hneď pohne...

zrzulka
16. jún 2010

babulky co mate zazmluvnenych lekarov ako ste dohodnute? volate im hned ako to na vas pride alebo az po prijme do porodnice???? Pamatam si ze pri malej ho volali az ked ma vysetrili a zistili ze som na 6cm otvorena

lela1809
16. jún 2010

@zrzulka no ved to ja to iste... tolko otazok potom zabudnem a ked sadnem do auta tak si hovorim aka som zabudliva ze som sa ani neopytala co som chcela....
ano povodne z PK 🙂 teraz byvame v Slovenskom Grobe......
rodit v Ruzinove .... dufam ze sa mi ujde nadstandard lebo mam paniku z WC
😒

lela1809
16. jún 2010

@zrzulka kamoska volala ked bola na ceste do porodnice... isla z malaciek do DS

alllexa
16. jún 2010

@zrzulka - nam hovorili, ze najprv treba prist do nemocnice a tam nas vysetria a urcia, ci uz sa ide rodit, az potom s avola zazmluvneny lekar.

@lela1809 - aj ja by som chcela nadstandard, ale byva tam dost plno:(
Babatko v pohode prespi aj pol dna, u mna sa ozyva hlavne rano a vecer...

lela1809
16. jún 2010

@alllexa no ved to ze je to vacsinou plne.... mne by bolo jedno ci nadstandard.... ale mam strasne paniky z wc-ka... ´je to moj vecny problem... aj ked ideme nikeam na dovcu... alebo mame niekde prespat.... ked sme boli na dovce dva tyzdne som nebola na wcku... a v nemocke uz ani nehovorim.. a hlavne ked pustia domov az po velkej potrebe...

alllexa
16. jún 2010

@lela1809 - mne tiez vadi chodit mimo izby do WC a sprchy, najma, ak je clovek po nejakom zakroku a potrebuje hygienu a caste umyvanie...

lela1809
16. jún 2010

@alllexa no obavam sa ze to budeme nejako musiet prezit 😒 a dufat ze sa uvolni nadstandard.. aj ked podla mna by to malo byt normalne ze dve izby maju WC... a nie nadstandard.... kamoska rodila v novembri v ruzinove... a ked mi hovorila ko to tam bolo... no nemala som vobec chut tam ist rodit... chcela som antolsku... ale ze na druhej strane pre krpca je vraj ruzinov lepsi v pripade komplikacii... no nejak to prezijeme...

adka1311
16. jún 2010

@lela1809 pre krpca je urcite lepsia Antolska alebo Kramare...zo vsetkych 3 BA nemocnic maju prave v Ruzinove najslabsie vybavenie pre novorodencov 😉

lela1809
16. jún 2010

@adka1311 fakt???? mne zase kamosky co rodili hovorili ze jednoznacne ruzinov 😕 ... no tak to uz fakt neviem.... ale je to uz asi jedno... lebo uz som hovorila ze budem rodit v ruzinove... tak ani na predporodne vysetrenia do nemocnice nechodim... lebo moj gynekolog je z ruzinova... tak budem chodit k nemu...

petrap001
16. jún 2010

🙂 tak aspon v tom jednom tu mam vyhodu,lebo nemocnica,kde budem rodit ma asi 2 roky a vsetko je tam uplne nove a super.ako aj starostlivost je super,lebo som pocula,ze uz ked pridete do nemocnice,cely cas je s vami vasa midwife az do porodu a nepohne sa od vas.co je podla mna super.a kazda ma vlastnu izbu s wc..takze na to sa aj tesim,ze ani ziadne dzamore sa nepotuluju po nemocnici ako u nas 🙄 🙄 ja len ze odbornikov mame asi lepsich doma,no co uz.vsetko ma svoje + a -.ved uvidim ako to dopadne 🙂 a aj sa tesim ze mi potvrdili,ze ako prvorodicka mozem ostat aj 3 dni v nemocnici,lebo druhorodicky a ostatne pustaju uz na druhy den 😲 no sila.
a my mame take krasne pocasie dnes,ze az tomu neverim.uz som sa aj bola prejst so psom.pomalicky ako kacicka,ale aspon sa hybem 😀

lela1809
16. jún 2010

@petrap001 tak to sa mozes tesit 🙂 je to lepsie ked mas prijemne prostredie okolo seba a nemas stres este aj z veci ako su wc ko... a poniektori obcania.. akoze ja nemam nic proti romom...ale ked som bola na amnio n akramaroch... tak sa baby stazovali na spolubyvajucu romku... proste neporiadnik velky.. vetrat nechcela lebo jej je stale zima.. baby mali nervy ze sa nedalo dychat.. a ten hluk co robila.. no a najlepsie ked jej prisla navsteva.. asi 15 romov.. a vsetci sa nahrnuli do izby s velkym krikom... ked to sestricka videla 😕 tak ich poklonkovala na chodbu ze nemaju co robit na izbe... ze su ta mnovorodenci.. a tak to komentovali patricnymi poznamkami... no des.....

izira
16. jún 2010

@alllexa 🙂 este som potom zalahla a spala az do siedmej - maleho Dusanka trebalo chystat do skolky.
Inak prajem skore uzdravenie. Ja ked som mala nadchu tak som brala homeopatika - a pomohli 🙂

lela1809
16. jún 2010

@adka1311 jej az teraz pozeram ze mame rovnaky termin 🙂

tinka349
16. jún 2010

Moooorning girls 😎 dnes som sa vyspinkala do ruzova, idem si dat ranajky a potom idem na nakupy...este si vychutnavam soferovanie kym mozem 😀

@oacka to mi pride nejake divne hodnotenie...ze FN Kosice je an 10.mieste z 11tich ? 😖 neverim ze nove zamky su na tom lepsie....

@zrzulka ked budes vediet ten link na tu hmotu, tak daj aj mne prosim vediet

tinka349
16. jún 2010

jeeej a dam vam fotku mojho bruska 😀

izira
16. jún 2010

@robika Niekto si tlak meria aj doma, niekto len na poradni - moj pripad. Pokial ho v poradni nemas stale vysoky , tak v podstate sa netreba obavat... Posledny mesiac sa do poradne chodi casto - si to odsleduju a rovnako ak nemas nejake dalsie problemy - prilisne opuchy, bolesti hlavy, svrbenie a mravencenie chodidiel atd. tak sa neboj 🙂

tinka349
16. jún 2010

@izira ty si take ranne vtaca???? 😕 😕 😕 😕 vstavat o tej??? waaaaaaaaw, to som snad nikdy za zivot tak skoro nevstala 😝

izira
16. jún 2010

@sunnygirl @alllexa som videla tie odtlacky aj v maderne - len tam zvyknu mat nadhodene ceny... 😖

alllexa
16. jún 2010

@izira - mas pravdu, dokonca v maderne to maju lacnejsie (i ked je to myslim mensie) - za 18,90 EUR
http://www.maderna.sk/katalog/product/431/

izira
16. jún 2010

@lela1809 Ja som rodila v ruzinove v 2007 a po pravde na obycajnych izbach to bolo dost blbe....nadstandard bol prvy den obsadeny, ale potom ma presunuli a to uz bolo ok 😉 vlastny zachod a aj sprcha 🙂 no super
Porodnika som mala skveleho - Dr. Drab sa o mna cely cas staral. Sestricky na novorodeneckom neboli bohvieco, ale to bolo asi tym, ze nas tam vtedy mali strasne vela pacientiek, tak sa nemohli venovat kazdej kolko by mali
Drzim prsty 🙂

lela1809
16. jún 2010

@izira kam sa chystas rodit ???

izira
16. jún 2010

@tinka349 aaaale som bola na vecku a tak som potom nevedela zaspat, tak som si vas prisla citat. Nam nesiel internet po tej burke, co sme tu mali...uplne nam odpalilo porty na switchoch, tak som musela cakat kym sa to opravi 😠 a dohanala som to teraz rano....ale pravda je taka, ze si poslednu dobu rada pospim, ked sa da...🙂

lela1809
16. jún 2010

@izira vidis ako mi sibe az teraz pozeram ze byvas v okrese kosice 🙂 jaj jaj 😅

izira
16. jún 2010

@lela1809 teraz sme uz nazad v Ke - po 5 rokoch v Ba, takze mam dohodnuteho znameho lekara na Rastislavke v Ke 🙂 uvidime...aspon budem moct porovnavat a povedat, coo chcem a co nie.. - aj co sa tyka porodu 😎

lenkaaninka
16. jún 2010

no baby čaute kým som vás dočítala idem variť obed 😀 ozaj a dneska sme spali do pol desiatej ako to čoooo???
aj deti išli včera neskoro ale necítim sa oddychnutá už mi ani spánok asi nepomôže...klby ma bolia ako des..

@kafoditka držíme palce...nech je to čím skôr za tebou 😉

a čo sa týka tej cesty do porodky ja ju mám asi cca 30 km ale stihla som to dva krát tak aj tretí... 😉

a včera som si objednala ten sťahovací pás M ko tak dúfam že bude...poobede budem upratovať...deti mi tu vypiskujú že prší vonku že to oni nechcú...ale čo už...aspon sa pohrajú vnútri... 😉
ja neriešim nadštandard...aspon mi bude veselšie dufam...a tie 4 dni nejako vydržím..

lenkaaninka
16. jún 2010

@tinka349 pekné bruško 😉 gratulujem dodatočne ku skončeniu ročníka

tinka349
16. jún 2010

@izira ja som sla na wc o pol 5tej a z vecera ostala na stole pizza, tak som tlacila do hlavy 😀 ale potom som spala skoro az do 11tej
@lenkaaninka dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre