Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lela1809
30. jún 2010

jaj to bolo desne rano 🙄 🤐 byvame s babkou v podstate v jednom dvore... vcera sme nahodou jej isli odniest hrniec.... a babka lezala.... tak sa jej pytame ze co jej je.. ona ze nejak sa jej mota hlava... tak sme jej zmerali tlak... a ze 180/90... ze jej neni dobre...tak ze zavolam sanitku... a ona ze ani pocut.... tak som volala kamoske lekarke... ze mame prist po tabletku na tlak ze to by jej dali aj v nemocke... tak sme doniesli tabletky... dala jednu...tlak klesol na 171/87... po hodine dalsia kontrola.. tlak sa nezmenil tak sme jej dali druhu.... potom kontrola babka uz spala.... tak mm ze asi jej je uz dobre ze nechame ju spat... ja celu noc nespala nervozna ze co ako babka.... tak rano sme ju isli pozret... tlak 158/67 ale stale nemohla vstat.... motala sa jej hlava.... mala sucho v ustach... tak ze zavolame sanitku... po 20min prisla sanitka... zmerali babke tlak a ten mala 210/87!!! mna skoro natiahlo... najlepsie ze babka nam samozrejme nepovedala ze vcera vracala a prehnalo ju... aj ked sme sa jej pytali... a potom sanitar na mna ze co som ju neodviezla do nemocky ked aj vracaala.... ja ze ved nam povedala ze nevracala.... a najlepsie ze sa jej pytali ci chce ist do nemocky... tak tomu nerozumiem... myslela som ze s takym tlakom ju automaticky vezmu nech jej spravia vysetrenia... lebo oni ze ci si mysli ze jej v nemocnici pomozu.... 😨 tak neviem ako by som jej ja pomohla doma..... no nakoniec ju aj tak zobrali lebo babka ze radsej by isla.... 😖 no nechapem ... hocijakeho ozrana z ulice vezmu do nemocky hned a tu sa normalneho cloveka pytaju ci chce.... na porazenie....
jaj som to musela dostat zo seba....

@sarai GRATULUJEM K Nadke 😉

lela1809
30. jún 2010

@mojalili nech sa skoro uzdravite.... lieky nemozes brat teraz ziadne vsak? mne na teplotu zaberal zazvor nastruhany s medom... je to sice hnusne ale zrazilo mi to teplotu.. mozno pomoze 😉

adelaine
30. jún 2010

@mojalili chudatko 😒
hlavne netrp doma, ak ti nebudu klesat teploty, pekne
pobez ku gyndosovi, mozno to je aj na ATB...
drz sa!

janka256
30. jún 2010

@mojalili bez si po antibiotika to ti stiahne zapal aj teploty aj ja som to mala pri katke ale dostala som take lieky ze som mohla kludne dalej dojcit a treba vyprazdnit cely prsnik teda aby babo vypilo vsetko aj ked viem ze to svinska bolest ale potom ta ulava stoji za to ja som sa hlavne bala toho ze mi potom budui prepichovat prsnik ked sa ten upchaty nliekovod nevylieci tak som robila vsetko mozne 🙂 neboj bude dobre len potrebujes lieky 🙂

lela1809
30. jún 2010

@janka256 jani a pri dojceni moze brat lieky???? lebo mne moj prakticky uz pocas tehotenstva povedal ze v ziadnom pripade lieky a ani ked budem dojcit...tiez som mala teploty.... a som bola v soku ked mi povedal ze ani paralen nemozem..... a nakoniec mi na genetike vynadali ze co som si nedala paralen.... tak neviem od coho to zavisi..ked moj lekar ´mi vyslovene povedal ze lieky urcite nie....

denisse
30. jún 2010

ahojte ....
@mojalili .... juuuj, to je neprijemne, ale naozaj radsej chod k doktorovi nech ti na to nieco daju ...
@sarai gratulujem ...
@lela1809 no neprijemne s tou babkou, clovek len stresy zaziva .. tak snad jej v tej nemocnici pomozu a bude ok ..

ja sa dnes zatial citim celkom dobre, az sa cudujem ... aj nohy mam menej opuchnute ako vcera ...
vsetkym prajem pekny den 😉

alllexa
30. jún 2010

@sarai - gratulujem! Mohla by si napisat aj miery babatka a ci to bol prirodzeny porod, aby sme to mohli dat do tabulky... Diky!

@janulienocka @adelaine - drzte sa na poradni a potom dajte vediet, ako bolo, ze kedy sa chystate porodit🙂

@mojalili - to je neprijemne, Tebe sa to teraz nejako nahromadilo:( Aspon, ze Ta tie prsia nebolia... Pekne oddychuj (ak sa da) a pi vela tekutin, drz sa!

alllexa
30. jún 2010

@lela1809 - niektore lieky sa mozu - ja som tiez radsej nic nebrala, ked som bola nachladnuta, ale to som nemala teplotu nad 37,5. A dokonca moja obvodna lekarka mi povedala, ze Paralen mozem... A viem, ze su aj nejake specialne druhy antibiotik, ktore sa predpisuju tehotnym...

23bambuliatko
30. jún 2010

Ahojte bambulky, vsetkym novym maminčkam prajem len to naj naj naj 😀

Tak som nakoniec mala pravdu, vcera som bola pri svojej doktorke a povedala som jej ako som pochodila v nemocnici, že ma tam dali len na tie pasy a čau párky...tak som sa pytala, či mi to stačí...a ona ,,samozrejme že nie!!!
Tak ma poriadne vysetrila 😀 , skontrolovala maleho a povedala že mi dava maximalne 2 tyzdne 😀 vraj sa este neotvaram, ale hlavička už zostupuje do panvy...tak sa tomu teším 🙂
Poslíčkov mam tak 5-6 krat za den ale žiaden extrém 😀 až na tie horúčavy 😎

lela1809
30. jún 2010

@alllexa asi to zalezi od lekara ... lebo ja som mala teploty nad 38 a som bola v soku ´ked mi povedal ze lieky vonkoncom nie.... teraz by som si urcite dala.... netrapila by som sa....

miki060707
30. jún 2010

ahojte,
tak erika ešte neporodila, potom dám vedieť, možno dugy to ma za sebou, ja som dožehlila, nachystala mm večeru do roboty a po 12 dojde svokro bere ma na poradnu, potom sa ozvem, hadam sa vrátim, xi

ale citim sa dobre, až nato, že neviem najsť skoro týžden moje kluče, ach jaaaj

miki060707
30. jún 2010

inak mne tiež môj doki povedal, že nesmiem žiadne lieky, ani keby mi neviem, čo bolo, keby sa to nedalo vydržať, mam isť do nemocky, šak mi zakázal natierať si kurie oko takým roztokom a už ho mam velké a už som konečne chcela, aby mi zmizlo

gratulujeme k Naďke, to musel byť šok.... 🙂

nebbia
30. jún 2010

Ahojte,tak aj ja som dnes bola v poradni,ale som sa nic nedozvedela.V nasom 20-tis.mestecku dnes neordinuje ani jeden gynekolog.Jeden je PN,dalsi mal umrtie v rodine a ten posledny ma dovolenku ☹ tak viem len to,ze tlak, ozvy a moc su ok. Uz len cakat a cakat...

maxara
30. jún 2010

Ahojte krasky, len pozdravim a prcham.. Pekny den.. sviham na tu promociu, babka si dava na cas, meskame uz pol hodinu, lebo ona si myslela hadam, ze my tu zrejme nemame ani vazu a vodu na kvety a miesto, kde by si mohla prezliect kratasky za kostym (mimochodom hraskovozeleny) a tak si tieto veci nechala na chalupe.. a vykyvali sa odtialto okolo 10:50, len na chalupu sa prezliect a poriesit, co je min hodina jej tempom, pricom planovany odchod odtialto bol o 11:00 :( a potom nestresuj, klud a tlak maj nizky.. jasneeeeee, nie je problem..

@lela1809 teeeda to si mala hrozny zazitok, ja sa takychto bojim. V piatok teda predbezne ok..
@sarai gratulka k prekvapku 🙂 neviem preco nie si v tabulke vobec, mozno som ta omylom vymazala nejakym nedopatrenim, ale tak posli vsetky kompletne udaje, nech ta tam dam, ved si nasa..
@mojalili ☹ snad sa ti prilepsi a vazne sa zacni viac setrit.. este si uzenies nieco horsie a co potom..

Baby ja idem, dnesnym rodiacim, ericica, dugy a spol drzim palce, nech vsetko hladko prebehne a neviem, ci vecer stihnem nakuknut, lebo bude u nas spat cast mm rodiny z tej promocie.. tak drzte palce..
Inak pikoska, mm si rano zbalil o balicek papierovych vreckoviek viac, vraj keby mi praskla voda 😀 😀 😀 a veeelmi sa cudoval, ked som mu povedala, ze to skor handru a vedro 😀 tak vraj potom nema vyznam ani ten balicek vreckoviek naviac brat 😀 😀 😀

maxara
30. jún 2010

@lela1809 a ano, zavisi to od lekara, resp mozno jeho alibizmu..

alllexa
30. jún 2010

@maxara - 🙂) ze balicek vreckoviek! Som sa dobre pobavila🙂
Drz sa na tej akcii, nech Ti nie je moc teplo a nech Ta babka nerozculi🙂

adka1311
30. jún 2010

caute baby- tak ja som uz doma, pustili ma dnes z nemocnice, z planovaneho cisarskeho zislo, takze budem cakat na normalny porod, ktory je zatialv nedohladne, tak este to bude zabavne....

silvinka.vesela uz porodila...vcera jej dali oxytocin na vyvolanie, najprv to islo pekne, cely den mala kontrakcie, o piatej odchadzala s usmevom na porodnicu otvorena na 5 prstov, ale potom sa to skomplikovalo, nevladala maleho vytalcit a tak jej o 22.00 urobili cisarsky a maly Bedrich sa narodil s vyse 3.5 kg a ma 51 cm....
Obaja su v poriadku, silvinka sa zotavuje a pozdravuje vas

lela1809
30. jún 2010

@maxara jej maxi ten balicek vreckoviek ma dnes dostal 😀 tak pekne promoce 😉 uzite si to a nech je tam aspon klima aby ti nebolo zle 😉

lela1809
30. jún 2010

@adka1311 silvinke GRATULUJEM 😉 pekny chlapik 🙂 zelam skore prepustenie 🙂

23bambuliatko
30. jún 2010

@maxara tvoj muž je zlaty 😀 aj my mame dnes nabite...pridu svokrovci blahoželať mm k meninám a vraj maju prekvapko aj pre mna, a ked som sa pytala, že ake-ved ja nemam žiadny sviatok tak povedali-akože nie, ved ty mas maleho Petka v brušku 😀 no super...tak už z neho asi toho Andrejka nevykresám 😀
Takže babule idem upratovať-nech sa blysnem 😎

adka1311
30. jún 2010

@sarai teda - pekne prekvapenie, gratulujem k nadke....hlavne prajem aby ste boli zdravucki 😀

luminkasp
30. jún 2010

@sarai, blahozelam k prekvapku 😉

bruska vy mate vsetky autosedacky aj s tymi vystelkami co sa daju dat potom dole ked babo narastie, ci nie?

janka256
30. jún 2010

@lela1809 su aj lieky ktore sa mozu pri dojceni uzivat ja som mala a dcerke nic nebolo 🙂

agika1982
30. jún 2010

@jeiny ahoj..... v piatok o 10:45hod...tusim na tvoj termin 🙂))

agika1982
30. jún 2010

inak Ahojte...akoze ja posledne tak spim, ze rano sa zobudim, idem jest a pak zas lahnem a spim do dvanastej jednej...haluz.....boze kocky, ja sa stvim, ze bdem prenasat...to je uzasne.....teraz je malinka aka velka....co bude potom?? porodim 5 kilove babo....ja nechapem ako moze stale tak rast a stale vydrzat v tom bruchu....hybe sa pomenej a zvecsa v noci.....uz som aj rozmyslala ci to nie je zle, ale tak drahy povedal, ze ked je taka velka tak pohyby ma obmedzene

@sarai gratulujem k babetku....

alllexa
30. jún 2010

@agika1982 - no aj ja budem prenasat... A tiez nechapem, ze sa tomu babu nechce ist von, ved uz tak kope a roztahuje sa, ze mam pocit, ze vyjde von cez pupok🙂 A ked si predstavim, ze kolko moze kazdy tyzden pribrat, tak nechcem vediet, ake je uz velke...

agika1982
30. jún 2010

@silvia.vesela GRATULUJEEEEEEM k bábetku.....juuj tiez 3,5 kila je akurat....ta nasa vas vsetkych vahou prebje hehe..prajem rychle zotavenie

@alllexa ale tvoje aspom silno kope...ale to moje nieee....neviem ci to je normalne...obcas citim ako sa mrvi a tod vse....dufam ze je to ok

alllexa
30. jún 2010

@agika1982 - no ale praveze sa pise, ze ho citit uz pomenej, lebo nema tolko miesta na pohyb, preto mi je divne, ze ja to tak intenzivne citim, az sa obavam, ci je ok, ci ho nieco neboli alebo tak...

kafoditka
30. jún 2010

@merikac tieto biele pupaciky ma na licku aj moj Filipko, mne doktorka kazala namocit vatovy tamponik do liehu a jemne tie pupaciky potriet, lieh ich totiz vysusuje.. Filipkovi to pomohlo, uz ich ma miniaturne 😉

agika1982
30. jún 2010

@alllexa ja sa skor bojim opaku, ci je ok...ci sa nieco nedeje.....ale tak keby ano, tak sa nehyba vovebec nie?? ona sa hybe ked lezim na boku....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre