Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
23. apr 2010

Dobré ránko 🙂
prišla som si vás uvítať a prečítať, inak dnes by som mala mať 3D, tak držte palčeky 😎 , ja neviem prečo, ale sa toho bojím 😅

sunnygirl
23. apr 2010

Mirka a spolok, budete ma nenávidieť, ale vraj najkrajší mesiac má byť jún, inak nič moc, raz pršať, raz pekne a raz fúkať vetrisko, tak uvidíme, či to bude pravda. 🙂

Mirka, tak na tu komodu sa oplatilo čakať, je veľmi pekná a držím palčeky aby sa Dr. len mýlila, alebo ako baby hovorili, že je to v pohode. 😵

Jaruska, možno to máš práve z toho predchádzajúcho zápalu, tie kvasinky a výtok Ti podráždili možno sliznicu (myslím, že tak sa tomu hovorí) a preto máš to špinenie, hlavne že je malinká oki, tak kľud, lebo to na ňu prenášaš, svoj stres 😉 😉 😉

He he vy tu píšte také názvy knižiek a autorov, že to vôbec, ale vôbec nepoznám. 😅 😅 😅

Tak pekne píšte, pozdravujem všetky júlovky, teším sa na maxin dlhý príhovor z práce a myslite na mňa 😎 😎 😎

sunnygirl
23. apr 2010

mima, to že nemáte peniažky to nerieš, u nás ich tiež nie je veľa a čo nebude, to nebude, nie sme jediné, neboj. A či budeš dobrá mamina? Každé dieťatko si vyberá svoju maminu, budeš dobrá mamina, aj ja sa toho stresujem, ale aj tak iba čas ukáže, cesty už späť nie je, keď sa bábätko narodí, naša rola nastúpi, takže nám ostáva len snaha byť čo naj maminy, tak hlavu hore a ako ja hovorím "Zmuž sa" 😀 😀 😀

dugyna
23. apr 2010

dobre ranko dievcata
asi sinkladiete otazku co uz tak skoro rano strasim hore...
no poviem vam dnesne rano stalo za to...
mm ma zobudil ako isiel do prace ze sme komplet vytopeny..ano dobre citate
komplet vytopeny-cez kuplenu , spojovaciu chodbu kupelky a kuchyne, kuchynu,halu a obyvacku
nasi prerabajuci susedia nas vytopili..a este aj susedu pod nami
som zvedava co to sprvi s parketami

dugyna
23. apr 2010

vidim ze tu este nikto nie ste ☹
tak vas idem docitat

dugyna
23. apr 2010

ku vlozkam do podprdy..skuste tieto jedny mam uz doma..
a chcem si kupit tie flanel +polyester su dobre referencie..nepresakuju..

mirka to stym ponocovani poznam..niekedy mam pocit ze taham nocnu ako za starych cias v praci..a niekedy sa tak potom aj citim ako po nocnej
a co chodis k logopedovi?
inak ten potah som kukala je krasny 🙂

dugyna
23. apr 2010

kocky ked su deti PK a lekar rozdohne zhodnoti situaciu a polohu rodi sa normalne..
a uprimne...skor by som bola za posntanny ako za cisarsky...

knihy aj ja rada citam..ale teraz ako sa ucim na statnice nemam ani kedy a ked mam tak som rada ze knihy nevidm..
a tiez som taka ze ked otvorim musim az do konca..
ja mam rada napr.matkina...to sme si s muzikom podavali tie knizky 😉

a stym vytahom my sme nastastie na 3 posch. takze to sa da..aj ked nejde vytah..ale neviem kde by som nechala kocik..keby ze ja sa idem s malou prejst a nejde vytah..a muz by mal auto ..to netusim..
asi by som musela vyniest malu..a potom kocik..

dugyna
23. apr 2010

suhlasim s monline..ak je kniha prelozena do SJ a aj CJ..tak urcite vyberam tu cesku verziu..nase preklady bihuzial nie su az na takej urovni..napr.pan prstenov..koplet vsetky diely a dodatky original..citala som ceske..ta slovenska verzia je chaba..a aj ine knizky su v slovesnkom preklade velmi chabe..
a nakolko aj nase lekarske knihu su vacsinou v cestine...tak uz som si mozno aj viac zvykla..

knizky kupujem ..casto cez martinus.sk
alebo kupujem v knihe a pantarei..

tuti to mas v pohode aj aj som vecne riesila doma sme mali lienke,koniky husenice dazdovky..atd..bude rada ze tvoja dcera nespava s poharikom s husenicami -ako som ja kedysi spavala aby mi ich nevyhodili..az sa zakuklili..
a dazdovky som zozmnozovala v kvetinaci este kes om bola na ZS..skusala som ci je naozaj hermafrodit a bol...
a vacsne sme chovali zibrienky a zaby..a poripade sladkovodne meduzky..
a zverinec ma drzi doteraz..nakolko mame 2 andulky, 1papagaja-aj roprava, psa a skrecka 😀
takze mozno to Alzbetku neprejde nikdy...
a to zvazujeme este jedneho psa alebo macku... 😀

stani ja som este nezacala ani citat tu knizku nejstestnesji miminko v okoli..a uz by sa aj patrilo..

dugyna
23. apr 2010

jaruska jasne elektricky boli aj moje kamosky 😀
no a inak pavucika mame aj teraz jedneho v byte..a len kukame s manzelom ze v ktorej izbe je..ale zatial sa najviac casu zdrziaval v kupelni..to je totiz nas rodinny pavucik..on sa nam tu zjavil ked sme prerabali byt...a prezil celu prerabku s nami..aj nepreik tomu co tu bolo za binec..co je zazrak asi..a preto ho s manzelom volame ze je to nas stastny pavucik a on ma pravo tu snami byvat..
zrzulka zaby mam aj rada ked sme boli teraz na dovolenke..tak tam migrovali z potoka do kaluze..klast vajicka a za par dni spe..samicky si nisli samcekov..a kedze museli prejst cez cestu...moj mm musel zastat auto..zabky som popohnala na druhu stranu a potom sme mohli ist 😀 ..a mm musel davat vzdy pozor ked sme isli okolo...

takze tuti sa priprav ze mozno to naozaj Alzbetku neprejde...len sa to zmierni 😀
keby sme mali RD..urcite mame rybnicek..taky malicky oval 😀

maxi to zase suhlasim ja neviem ake fotky videla kafko..ale urcite hlavicka dietat nepatri do ust psa..
nas je velmi vychovany chapavy a tolerantny a necha sa v klude aj tahat a ruku strkat do papule...
minule ked boli u nas znamy tak sa tu nahanal s ich 1,5 rocnym synom..vysoko boli skoro rovnako..myslim hlavami...a strazila som aby nezhodil toho maleho..ale nas pes aj ked sa nahanali vzdy zabrzdil pred malym tesne 😉 ..sem tam ho sice chcel poumyvat ako male stena..ale zase netrba robit extrem ani z jednej ani z druhej strany...
a maxi urcite psa presne ako pises nedavat do polohy cloveka dietata..ja sice poviem ze je ako destko..ale nemysli to tym ze ho dam do postele..alebo neviem co mysli to tym..ze chodi za nami ako cecok...caka kedy uz pojdeme spat aby aj on isiel..chce sa tulit a hrat..a tak proste niekedy vymysla ako dieta..aj ked vie ze sa mu na to pride...proste ..tak
ale napaci sa mi ked ludia maju tych maltezkych a spavaju s nimi a neviem co..a naozaj ich beru ako svoje destko..

nie maxi uz som to kukala je to argentinska doga ..uz som si spomenula...ako musim uznat ze ich ma nadehrne..ale udajne tu napadol uz viacerych psom..aj ked mi sme snimi problem nemali..pan ho ma vzdy na voditku aj pes ma vzdy ja kosik..a to ked nas bol este mensi kolkkrat k nemu zrdhol lebo sa snim chcel hrat..sice vrcal ten ich ale nikdy mu nic zle nespravill...

adka je ti uz lepsie

maxi koso sa tu sulam na tej hlaske..
a inak ten vas spolubyvajuci..ja by som na ten net chodila a nechala mu tento mesiac cely preplatit....a sa cudujem ze tvoj mm ho toleruje.....

allexa..ano decentne citim to ked si pbujem topanky..ale vidno to nejak nie je..vykladaj si hlavne nohy hore a papaj tvaroh

dugyna
23. apr 2010

jaj maxi a harry poter je aj moja oblubena.. 🙂
mirka mi mame vsetky diely aj na DVD ..v lete sme mali smm filmovy maraton sme kukali vsetky diely po sebe 😀

sunny anna zo zeleneho domu to je ina klasika..strasne som ju mala rad...skoda ze teraz uz nedavaju take pekne rozpravky a serialy...

mirka a ja by so jej zavolal koli tej oblicke a nech to pozrie este raz...trvala by som na tom..ide o to aj ci ma mala obe oblicky a jdena je z nich zdvojena..alebo ci ma len jednu zdvojenu oblicku...a ako pracuju..mirka ale ako si sama pisala kopec ludi s tym zije cely zivot bez problem..a u niekoho sa prejavy problem uz pocas tehu...preto by som na tvojom mieste tej dr zavolala a nech to preveri...a poriadne..

mima bude kludna..ani mi nemame este vsetko pokupene..a urcite kopec veci skoro nepouzitych najdes aj tu na bazare alebo na mimibazare..lebo vela mamicie nakupi vela a dietatko to potom nevynosi...takze skus aj tam pokukat...a porodu sa neboj mala sa este moze otocit..

denisse poslala som to aj na ine temy tu prosbu o krv

dugyna
23. apr 2010

alexa to si vystihla ja som stanku tiez videla nazivo a myslim si ze vyzera dobre..ako mlada kocka bez zavazvok..keby som nevedela tak ani nepoviem ze ma synceka uz

jaruska a prepisal ti na tie kvasinky nieco??

dugyna
23. apr 2010

to je hanba kocky si tu sama so sebou pisem ..trpim samomluvou

aalexis007
23. apr 2010

To ešte asi všetky sladko búvajú ...... 😉

dugyna
23. apr 2010

ahoj alexis..ako sa mas tusim si tu dlhsie nebola..

aalexis007
23. apr 2010

Ahojky, no trošku dlhšie. Mali sme pokazený PC, tak sme museli kúpiť nový. A teraz sa snažím všetko dočítať. Fúúúú, ale toho je.

dugyna
23. apr 2010

aalexis ja ked som sa ucila na t statnicu to som tu nebola vyse 2tyzdne asi 3..nieco som docitala apotom som to nechala tak..lebo toho bolo vela strasne

mirka285
23. apr 2010

bre ranko..Dugy tak to je strasne..ty s tymi susedmi snad nebudes mat nikdy pokoj...nezabudni si vsetko nafotit ☹ tu oblicku dam vysetrit az v nemocke,vsak za tri tyzdne uz idem,moc nedoverujem v tomto mojej doktorke,ale ona mi to ukazala,vyzeralo to ako dva bochniky chleba nalepene na sebe 😉 lenze ona sa tvarila ze vsak co a ja hlupana hlupa som tym padom myslela za to je asi bezne,alebo ja neviem co som si vlastne myslela..no nasrana som sama na seba..Dugy pevne nervy prajem do dnesneho rana.....

dugyna
23. apr 2010

mirka este skusa druhu variantu a zavolaj tomu dr co ti robil morfologiu..ono mohli byt tie oblicky ako naseba nalepene..ale nemuseli byt spojene..neviem ako to tam uplne vyzeralo..ale mohli sa prekryvat ako bylen..zavisi aj od uhla v ktorom ich znazornila....budem drzat palceky aby vam to dobre dopadlo...

no mirka uz som to pofotila lebo ..vcer sme s nim zazili ine trable..sak ak chces napisem ti to do sukromnej...

liluu
23. apr 2010

dobré ránko, či už deň??? Hlásim sa vám po výlete v Polsku. Kočiar zasa nekúpený. Drahému sa páčil Xlander, ale ja som kukala len po tom Jané vedľa neho. 😒 ale v tenčíne mam jeden vybraný tak možno buduci týždeň. 🙂 Ale nakúpila som plno vecičiek. Takže tá hodinka a pol v zápche v Ždiari nebola premárnená 😀

Jóóój dugy, to je strašnéé, moj má panický strach že vytopíme susedov, tak stále ked ideme, no len na pol dňa, tak zatvára vodu na práčke, umývačke aj WC. 🙂

ináč som sa chcela opýtať na cumle, ja som rozhodnutá nedávať. Známy maju ročného synčeka a on nepozná cumeľ, a je mu fajn. 😀 ale že si potom deti cmúlajú palčeky. Nieže dopadneme ako moja sestra čo si prsty cmuľala ešte na ZŠ. 😀

johanka331
23. apr 2010

Baby ahojte som v 30 týzdni a dnes rano ked som isla na wc som si nasla troska krvy na papieriku po utretí. Mám zavolat doktorovi ci ma vezme pozriet, lebo som z toho nervozna. teraz nemam krvicku

dugyna
23. apr 2010

liluu xlander je pekny aj nam sa paci..ale my uz mame kocik a mse velmi spokojny..jane neviem ako vyzera vlastne takze v tom ti moc neporadim...

no a na pracke mame taku haicu specialnu proti vytopeniu..cize tam sa zavtara aj tvara ventil sam

cumle..my mame a asi aj budeme pouzivat nechcem aby mala pouzivala bradavku na utisenie..

dugyna
23. apr 2010

johanka urcite chod k svomu dr nech ta porzie...mohla by to byt aj ta zatka..takze supito v dr

kafoditka
23. apr 2010

dobre ranko kocky. Ja mam uz od rana nervy, opat som sa nevyspala, a ked som nadranom zaspala, tak ma zobudil svokor. On sa blbec postavi do chodby a dvadsatkrat si kychne, akoby sa nemohol zatvorit v obyvacke... 😠 ked ma teda zobudil, tak ze idem teda skusit "stastnu polhodinku" dovolat sa na Antolsku tej Jezikovej na predporodnu pripravu. Podotykam, ze to skusam uz druhy tyzden - a ako inac, dnes zasa nic. Neviem, na ktoru pi..u uverejnuje na nete cislo telefonu, ked to neni schopna zdvihnut, pricom to donekonecna vyzvana... 😠
A ked sa pozriem von oknom, tak pocasie radsej nekomentujem...

Dugy, normalne sa mi este viac zdvihol tlak, ked som si precitala o vasom vytopeni... Ja obdivujem tvoje nervy. nechces ist do sukromnej??

monline
23. apr 2010

dobré ránko kočky
najmä tebe dugy, potrebuješ asi pevné nervy aby si potopu doma zvládla..predpokladám, že parkety máte v ťahu, snáď aspoň susedia majú také poistenie, ktoré pokryje vaše straty ...uff...hrozné veci hneď od rána..
mirka- možno ani nie sú obličky zrastené, len sú blízko seba, možno je maličká v takej polohe, že to tak pôsobilo..neboj sa...o tri týždne si to necháš skontrolovať a budeš mať istotu, je zbytočné sa stresovať
mima- mamy zvládnu všetko...vždy sa nájde spôsob ako si poradiť...ja mám 80% výbavičky po synovcoch, iste je niekto v okolí, kto podaruje či lacno predá detské veci...tesco plienky v akcii vyjdú necelé tri koruny kus, papanie je zabezpečené spočiatku kojením, takže odpadá kupovanie UM, na ďalšie veci štát prispeje po narodení bábätka..
jaruska- a hodnoty cukru sa ti upravili diétou? je to už ok?
ja som dnes v práci..som odolnejšia ako včera, tak snáď mi to vydrží celý deň

ivka8255
23. apr 2010

bra ranko 🙂 aj ked som hore uz od siestej 😖
dugy: tych susedov vam bol cert dlzen, fakt na porazenie
liluu: ako vyzera ten Xlander na zivo, nie su tie farby moc kriklave, lebo nam sa tiez paci, ale z minuleho roka bola ta zelena varianta na mna dost "kikiriki" ???

adka1311
23. apr 2010

babule a najma- sunny, mirka, alexis a dugy - pekne ranko prajem..
Dygy - keby som nemala predpisany pokoj na lozku, tak k tebe nabehnem a vysvetlili by sme susedom co a ako 😀
vsak to je otras aby ti niekto nielen nicil nervy prerabkou ale aj tvoj majetok...to je vrchol 😠
idioti.....
prajem pevne nervy a snad nieco od nich dostanes aspon nahradu skody alebo neviem co....

kafoditka
23. apr 2010

ivka, daj si do googlu x-lander 2010 a tam maju ozaj krasne farby.... len ja na nom vidim viac negativ ako pozitiv...

adka1311
23. apr 2010

kym som pisala prvu spravu, tak pribudli dalsie babenky - takze aj vam ostatnym krasne ranko....
hoci u nas to na slnecny den dnes nevyzera... ☹

ivka8255
23. apr 2010

kafko: ja ho mam na nete vykukany az az, ale neviem sa rozhodnut medzi nim a Quinny speedy 😒 ten idem dnes mrknut ku kamoske a X-lander sa paci viac mm (asi aj kvoli cene 🙄 ) ale nazivo som videla len 2009 a ta bolafakt dost brutal, by ma bolo vidno uz z dialky ako svetielkujem, myslim ten zeleny 😎 😎 😎

monline
23. apr 2010

allexa- pošlem ti tie e-booky, len mi do IP daj meil

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre