Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
13. máj 2010

čaute žienky
už mám uvarené a idem sa ospršiť a trochu skultivovať 😉

netreba ani solux ale teplé prikladať aj nahriate plienky bavlnené alebo uteráky alebo vretá sprcha aby uvolnilo mlieko ked je ho vela aby sa nezapálili cicíky resp. odsať....

mirka285
13. máj 2010

kocky k tomu Soluxu...je to najlepsia vec do ktorej a oplati investovat...a myslim to uplne vazne..presne je to dobre na prsniky ked sa vytvoria hrcky,ja to pouzivam na oci ,mam ocne problemy a odporucila mi to moja ocna,ak je dietatko chore,nahrievat sa daju priedusky alebo ktorakolvek cast tela,alebo bolave krize,zapallene oci sa mozu nahrievat uz aj malym babatkam....fakt je to uzasna vec,ja na tu lampu nedam dopustit,v nemocke ju sice poziciavaju,ale ja fakt odporucam kupit 🙂

lenkaaninka
13. máj 2010

mirka my máme taký komunistický starý že to prepneš na také fialové svetlo a to ti vypáli v celej izbe bacile...ale nesmie sa do toho kukať. anesmú byť v tej miestnosti kvety a potom prepneš na solux...a mamka má aj bio lampu...ja som to mala v nemocke a dali mi aj nejaké kvapky na uvolnenie ale neviem čo to bolo trochu nahrievania a sprcha a malinka a bolo po mlieku...

mojalili
13. máj 2010

HEj, aj ja si spominam, ze v nemocnici nam to pozicali....tak asi je to naozaj velmi dobra vec... Ale aj tie nahrievane teple plienky pomozu... 😉

mirka285
13. máj 2010

ja ten solux strasne vyuzivam,hlavne ked mam tu pliagu na ociach,bez souxu to mam vyse mesiacaa so soluxom dva tyzdne...tak ja som preto nan tak zatazena,lebo mne strasne pomaha,ale niekto ho nemusi potrebovat vobec,je to individi 🙂

erytrea
13. máj 2010

kocky ked sa bavite o nahrievani myslite si ze sa moze pouzivat na prsia aj BIOPTRONOVA LAMPA? ci to nahodou nejako neskodi mliecku

mirka285
13. máj 2010

mojalili krasne to mas vsetko nachystane,ja sa uz tesim ked porodis,lebo tym padom sa to tu rozbehne 😉

agika1982
13. máj 2010

vidite,ja som vam to vravela ze ta lampa, respektivne biolampa po spravnosti je dobra....my sme ju pouzivali v nemocnici a dokonca aj pributzny pacientov ju nosili.... a dobre je to aj na nosne dutiny,ked su upchate, dalej na rozne ranky a tak...ale nechat to posobit maximalne tri-5 minut.....

oacka
13. máj 2010

joj, tak idem uvažovať o tom soluxe. keď zahlásim mužovi,že to chcem,tak už skolabuje... idem hľadať nejakú dobrú cenu na nete.

lenkaaninka
13. máj 2010

máš uv žiariace lampy také červené svetlo a origoš naj je bioptron biolampa ale ta je drahá na frasa a solux ten je aj hriaci dobre ...

carrie84
13. máj 2010

Baby - biotron lampa je mega dobra vec. Maju ju svokrovci a ja si ju casto poziciavam. Je na vyrazky, na hojenie ran (jazvu po operacii skoro nemam viditelnu), na bolave klby, na chrbticu, na dutiny .... keby nebola taka draha, tak si ju kupime aj my domov - ale sak naco kupovat, ked sa da pozicat 😀

adelaine
13. máj 2010

agi, mam pocit, ze solux a bio lampa su dve rozdielne veci...

solux je infracervene ziarenie, pouziva sa pri liecbe teplom,
Ohrievaním dutín sa uvoľňujú sekréty, v ktorých by sa mohli rozmnožovať baktérie. Solux je vhodný aj pre dojčiace ženy, pretože produkuje tzv. „suché" teplo. Často vznikajú zápaly zo zadržaného mlieka a keď sa prsníky nahrejú, mlieko sa uvoľňuje. mokre teplo, teda sprchovanie alebo horúci kúpeľ niektoré typy bolesti vyvoláva alebo zhoršuje -

bioptron...je len polarizovane svetlo pouziva sa v kozmetike a v zdravotnictve
Hojenie ran po uraze, popaleniny, po operacii,vredy na predkoleni,prelezaniny.
V rematologii:zmiernuje bolest a znizuje jej intenzitu,skracuje trvanie rannej stuhlosti,posilnuje svaly,
V sportovej medicine: pomliazdeninach presileni,podvrtnuti,vyklbeni,porezani,modrinach a odreninach.
Vo fyzioterapii a rehabilitacii a inych zdravotnych problemoch

adka1311
13. máj 2010

drievko - mas IP 😀

dior
13. máj 2010

ahojte, sme po ulz- mame 1750 a 1800g 😵 😵 😵 -to uz je teda ako jedno babo v 40tt 😅

drievko
13. máj 2010

dior to pekne podrastli!!! este si v nemocke?

adka1311
13. máj 2010

dior - no ti su ale poriadne velki........kedy budes rodit???
lebo dvojicky vraj idu skor a taketo slonicata urcite.... 😀

miki060707
13. máj 2010

tak dior gratulujeme k váhe, oni narastu a máte už mená pre chlapcov???

lenkaaninka
13. máj 2010

baby neviete ako mi mala premiestnila celu lištu tu šedú čo býva dole na obrazovke na pravú stranu obrazovky a neviem to dať naspať 😅

toto mi dneska prišlo

nika23t
13. máj 2010

Ahojte 🙂

Tak vcera som po 10tich tyzdnoch opat konecne bola na sono, ze uvidim drobca a konecne nakupim aj nieco farebne, a ono sa to rozhodlo, ze si prekrizi nozicky a bude spat. Uplne zbytocne dr poklopkaval do brucha, stuchal do mna... Nic, male sa ani o mm nepohlo. A ked som bola na ceste domov, tak samozrejme slo vyskocit 😀 Ale podstatne je, aby bolo vsetko ok a aby bolo zdravucke. Inak poloha sikma a male je dost velke, tak neviem... Ja som zase dost mala, tak hadam vsetko pojde prirodzene a bez problemov. A idem citat, meskam asi 4 dni 😖

dior
13. máj 2010

dakujeme,prekvapilo ma to, ja som myslela ze budu mat okolo 1500g 😵 , v 35tt ked vydrzime pridu na tento svet 😎 ,az do porodu si to tu odlezime,ja mam kontr.,mena 😅 az pri porode ma osvieti 😎

lenka super supravicka-patko bude macher 😎

strasska
13. máj 2010

ahojte,
my tu mame krasne, tak som konecne chcela poprat, pracka doprala, tak ze idem vyvesat a zistila som, ze nedoprala, ale vypli prud. Takze este teraz periem a uz sa z juhu valia mraky, tak mi to zase neposchne 😉
Inak som bola v lekrani a tiez uz som pokupila nejake veci do porodky a spomenula som si na dubovu koru. Je to velmi dobre na hojenie rany/sitia. Vzdy rano som si urobila luh, ked prechladol, dala do plastovej flase a vzdy po toalete som sa tym oplachla.
Vraj je to lepsie ako tie intimne mydla a skor sa rana zahoji.
Striedala som ti s dezinfekcnym roztokom betadine a klop klop nikdy som tam dole nemala problemy. Takze odporucam 😉

lenkaaninka
13. máj 2010

nika takže nevieš čo bude 😅 sranda ako sa vedia niektoré detičky schovávať...
dior máš riadnych chlapov nie je o čom... 😉

mojalili
13. máj 2010

Jaaaj, ze dobre ranko, schrupla som si, klasika akosi v posledne dni o 12.hod ma to zlomi. A potom rychlo varit, kym pridu moji pazravci. Tak dnes som uribla Spagheti Bolonese, a akurat sa s nimi napchavam. Tak som sa z nich tesila...mne akosi nic nechuti v poslednej dobe... 😒

Kocky, je mozne, ze by ma ATB Amoksiklav prehanali?
DIOR - jejda gratulujem, su to riadny chlapci, takze budeme asi rodit spolu, super🙂 odstartujeme to tu🙂
LENKAANINKA - krasna suprava 🙂
NIKA - tak budete mat prekvapenie, ked sa tak hanbi ukazat co je 😉

denisse
13. máj 2010

mojalili, tebe som uz skor chcela napisat, ze aj ja sa dost potim ... a to zatial nie je vobec ziadna horucava ... vcera vecer okolo 22.00 som robila tie koralky .. tj sedela som, ziaden velky pohyb a bola som mokra ako mys 😝

adelaine
13. máj 2010

mojalili,
ja tiez uzivam ATB, tu istu PNC radu...len Augumentin, oboje su to dost silne ATB,
okrem hnaciek mozu byt aj vaginalne mykozy, mne doki vcera rozvno napisal aj vaginalne ATB, ze klin sa klinom vybija...

kludne su kup v lekarni nejake probiotika, oni ti poradia, teraz si ako naschval neviem spomenut ani na jeden nazov...
mozno Nuttrolin B, ale nie som si ista, alebo jedz vela kyslomliecnych vyrobkov..kefir, acidka...nech sa ti crevna
flora vie dat zase dokopy, lebo tie ATB znicia okrem patogennych teda choroboplodnych aj tie dobre bakterie, ci uz
v creve, ale aj inde...

adelaine
13. máj 2010

...moc obsiahle, to je moja choroba z povolania, furt vsetko vysvetlujem 😀

ano, mozu sposobovat hnacky, ostatne som napisala vyssie...
a k tomu poteniu, ja sa kupem v pote cely den 😒 vecer furt vetram,
mm sa na mna hneva, ze mu je zima, ale mne sa jednak needa spat, lebo mi je teplo
a po druhe sa mi aj zle dycha....

lenkaaninka
13. máj 2010

adelaine presne ako ja aj mne sa ťažko dýcha a o potení nevravím to je už aj bez pohybu pohnem prstom a spotím sa aj pri písaní na klávesnici .. 😉 otvorené okno mám stále a mm zavri lebo mi je zima... 😀

adelaine
13. máj 2010

lenkaaninka 😀
ja som bola vzdy zimomriva, teraz mi je stale teplo,
asi umriem, ked zacnu letne horucavy ☹ alebo budem robit nudistku 😀

agika1982
13. máj 2010

adelaine, su druhy biolampy, kt. maju aj infra a posobia ako si ty pisala a ak ich prepnes na iny rzim, posobia ako biolampa...robila som s tym 5r,takze to viem uplne presne

adelaine
13. máj 2010

agi 😉
aspon viem nieco nove, 😀
lebo princip tych, co som poznala ja, ze rozdielny..jedna je len produkcia svetla, druha produkuje teplo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre