Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
9. júl 2010

@zrzulka ja som mala narodky v porodnici- 26..6.

oacka
9. júl 2010

koľko dní od porodu má dieťa mať späť porodnú hmotnosť????????

petrap001
9. júl 2010

@alllexa no to tlacenie... 😀 ale to uz je len taka polhodinka a potom uuuulava 😉
mne ked sa narodil a hned mi ho polozili na mna,tak som si na bolest ani nespomenula.
mne len bolo velmi neprijemne,ked isla hlavicka von,tak som citila,ako ma nadtrhlo,taka stiplava bolest.ale ked ma zasivali,tak to som ani necitila vobec,len z tej snurky co som videla,ako tam majstruje mi prislo zle 😀 😀 😀 ale bola som len maaalinko nadtrhnuta

petrap001
9. júl 2010

@oacka moj mal asi po tyzdni naspat vahu.lebo mal 3250g a schudol na 2950g.ale nebol vobec prikrmovany v nemocnici,len na mliecku mojom,tak to asi preto,kym ti nabehne normalne..

zrzulka
9. júl 2010

nas mal 3840 ked sa narodil a ked nas prepustali tak mal 3720.. teraz ma 3740 cize schodol len minimum. tiez sme len na MM

tinka349
9. júl 2010

Bre rano korculky 😀

poradnu mame za sebou, a si predstavte ze doktorka mi hovori pocas monitoru ci citim kontrakcie a ja jej hovorim ze citim jake jemne pichanie ako z ihlou a na monitore jej vyskocilo, ze mam kontrakcie 🙂 tak som sa jej opytala ze ci to len take slabulinkke a ona sa rehotala, ze ved nech si pockam 😀 😀 😀 a napisala mi ze mam pritomne sporadicke tonizacie uteru, hrdlo 1-1,5 cm, presiakle, pre prst, hlavicka nad vchodom, vak blan zachovany....kto mi to aj vysvetli po lopate ? 😀 😀 😀 😀 😀 ja tomu moc nerozumieeeem 😝

izira
9. júl 2010

Ahojte 🙂 tak som nazad z nemocnice. Maly aj ja sme v poriadku, postupne sa otvarame, takze nebudeme nic vyvolavat. V pondelok si tam mam prist lahnut - vraj sa ma uvolnit aj nadstandard...🙂 sa tesim, mame pred sebou krasny slnecny vikend a nemusim sa parit a stresovat niekde v nemocnicnej izbe 🙂

petrap001
9. júl 2010

@tinka349 asi to znamena,ze uz sa konecne nieco deje 😀 😀 😀

oacka
9. júl 2010

@izira kde budeš rodiť?

oacka
9. júl 2010

a čo je so strasskou?:???

alllexa
9. júl 2010

V casopise som citala take zakladne info, ze ake lieky pre babo by bolo fajn si zaobstarat, tak som spravila taky vytah, mne to pomohlo, podla toho zoznamu som si aj nakupila, kedze som prvorodicka a nemam o tom ani paru:

proti horucke a bolesti - sirup Panadol
proti kaslu - Mucosolvan junior
na dezinfekciu - Jodisol al. Septonex
na upchaty nos - morska voda (Mar), Nasivin al. Olynth (tie sa davaju na tycinku)
na oci - Opthalmo Septonex
na hnačky - Smecta
na koliku - probioticke kvapky (Sab Simplex)
ochrana pred slnkom - mlieko (Nivea sun Kids, Eucerin SPF 50+), sprej (Sundance Kids, OF 50)

tinka349
9. júl 2010

@izira pockaaaaaj - no ty mi obsadis nadstandard??? 🤐 hmmm.....a ja som sa tesila ze bude volny......grrrrrr 😲 v starej nemocnici budes rodit?

tinka349
9. júl 2010

@petrap001 no veru ze konecne, ja som sama ani na to neprisla ze uz mam aj kontrakcie, sem tam ma pichlo v brusku ale ziadnu vedu som z toho nerobila 😀 a mama mi dnes hovori, ze v utorok potrebuje odviest autom na stanicu rano o 5tej, ze dovtedy nech pockam a nerodim 😀 😀 😀 a ja jej hovorim ze jednou cestou odnesiem ju,a potom vylozim samu seba v nemocke 😀 😀

alllexa
9. júl 2010

@oacka - stasska sla v stredu na prijem, tak asi ma uz po tom...

alllexa
9. júl 2010

@izira - jeeej, Ty sa mas!🙂

izira
9. júl 2010

@tinka349 Nemyslim...pravdepodobnost, ze sa clovek dostane na nadstandard v starej nemocke je rovna skoro 0 😖
Ale sa tam asi stretneme 😉 😉 😉

izira
9. júl 2010

@alllexa aj ja si zavidim... 🙂 dnes tam mali strasne plno...a to krasne pocasie vonku...🙂 bola by skoda tam ostavat a nedajboze maleho durit von, ked jemu je tam taaaaaak dobre 😎

tinka349
9. júl 2010

@izira no tak ja som im spominala ze chcem tu izbu uz niekedy v 3.mesiaci , tak uvidime 😖 no ale ked budes na nadstandardke tak sa neuvidime, tak radsej nech nie je volna a mozno nas daju na jednu izbu 😀 ale po dnesku uz aspon viem ako maju vyzerat kontrakcie 😀 teda tie pociatocne.....davas si epiduralku?

izira
9. júl 2010

@oacka v starej nemocke.. 🙂

tinka349
9. júl 2010

@izira a o ktorej si tam bola? ja som sedela dole na prizemi od 8mej asi...a odchadzala som o pol 10tej zhruba. v modrom tricku 😎

izira
9. júl 2010

@tinka349 🙂 ved to... neverim, ze sa ta lepsia izba podari...a stve me to... 😠 v kazdej nemocnici by mali byt lepsie vybaveny aspon co sa tyka hygieny - WC, sprchy a tak...ja nepokladam WC na izbe za nieco nadstandardne..to len u nas sa to tak berie... a ma to zlosti priserne....
a super, ze uz vies co su kontrakcie...neboj ked pridu tie ozajstne, uz sa usmievat nebudeme 😀 😀 😀
a epi - asi nie...teda neplanujem...nadejam sa v rychly druhy porod 🙂

izira
9. júl 2010

@tinka349 Sme sa museli minut...ja som bola na 4tom poschodi - nieco pred osmou som dosla a potom som odchadzala asi o 10tej. Moj doki robil sekciu, tak som cakala a potom som cakala, lebo uvazoval, ze si ma tam necha...

maxara
9. júl 2010

Dobre ranko bambule.. tak som dnes straaasne nevyspata.. Celu noc som lezala na posteli, so zatvorenymi ocami, pripadne s otvorenymi.. okolo 3tej som sla cikat a nasla som si na chodbe od tej smrdalavej suky hovno a stanku, tak som ju vymlatila a vyrazila som ich oboch von na dvor. Do rana tam boli a ani nepipli. Akurat ze ja som o tej 3tej potom este umyvala podlahu a vetrala, lebo dychat sa tam nedalo.. Zaspala som rano okolo pol 6tej, teda tak zadriemala a o 7mej mi prisiel mm doniest ranajky do postele.. ako zlaty, ale ja som myslela, ze ma drbne o mur.. potom som sa este valala do 9:30 a uz som bola jasna.. ☹ neviem preco som nemohla spat..

@tinka349 myslim, ze to znamena, ze sa pekne chystas rodkat.. aj ked v takomto stave mozes byt kludne este dlho.. ja som strasne sklamana, lebo oproti minulemu tyzdnu citim tlaky, celkovo sa citim inak, brusko ma tlaci a taha dole a nalez nezmeneny.. mozno mam makksi krcok a to je vsetko ☹

@oacka ano, nie som moc nadsena zo sekcie.. budem sa snazit veeeelmi nech mi radsej vyvolaju, ked uz to musi byt v predtermine..

maxara
9. júl 2010

@lenkaaninka tak drzim ti palceky 😵 😵 😵 😵

tinka349
9. júl 2010

@izira a ktoreho lekara tam mas vybaveneho ? ja som nevybavovala nikoho, na porodnom mam naj kamosku - porodna asistentka a on abude pri porode , aj mi povie ci dobry lekar sluzi, ci mu mam vopred daco dat do vrecka, ci jak....a na sestonedeli mam tiez velmi dobru kamaratku - sestricku 🙂 no tak pockaj na mna, snad zaciatkom buduceho tyzdna budem uz aj ja v nemocke....mama mi v utorok odchadza do rakuska na 2 tyzdne, tak aj ona chce nech to stihnem v pondelok....a kamoska ''vestica'' sa so mnou stavila ze porodim 11..7. 😀

@maxara no aj ja si myslim ze v takom stave mozem byt aj tyzden, dva....necham sa prekvapit teda

izira
9. júl 2010

@tinka349 chodievam ku Ginellimu. som s nim zatial spokojna a obdrzala som nanho len dobre referecie...sestricky tam vobec nepoznam, ale na sale sa mi zdaju byt celkom mile 🙂
tak kedy sa tam teda stretneme - planujes uz nedelu, alebo az pondelok? 😀 😀 😀

alllexa
9. júl 2010

@izira - v Ruzinove je to tiez tak - nadstandard ma sprchu a WC, inak treba chodit mimo ozby cez chodbu, co teda nie je nic moc - vlacit uterak, sprchac a neviem co este, tam to potom nie je kam polozit, ani oblecenie kam zavesit...

tinka349
9. júl 2010

@izira kamoska z porodneho mi akurat pisala, nech rodim v sobotu, alebo v nedelu , ze robia mile a dobre doktorky 😀 no newem newem ci dovtedy porodim 😝 a ze mam vela chodit mi pisala a hlavne poschodoch 😀 jak dobre ze mame v dobe asi 30 schodov 😀 😀 😀

izira
9. júl 2010

@alllexa viem 🙂 prvy krat som rodila v Ruzinove... na druhy den som sa dostala na nadstandrad a potom to uz bolo fajn...🙂 aj maleho som si potom uz kupala sama 🙂 uz vies u koho budes rodit?

lutsine
9. júl 2010

ano uz mam po poradni, este sme kinderko. Ale krcek je uz zrely, makky, otvoreny sme na 2 prsty,co je 4 cm....dokina vravela,ze je to uz na spadnutie,vraj je vsetko pripravene na porod, babo ma 3,7 kg......takze budem mat co tlacit..vraj do tyzdna nevydrzim....musim s manzelikom na niecom dnes popracovat.... len aby sme nesli este dnes,lebo ma neskutocne tlaci na konecnik a tvrdne brusko.Dokina vravela,ze keby do mna trosku stuchla,tak sa hned rozrodim.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre