Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
11. júl 2010

@maxara mne vobec tie marhule nepomohli,ani melon taka som bola zapecena,ze vecer som uz mala bolesti na zachode ze mi az slzy vyhrkli a nakoniec po dvoch hodinach som to zo seba volajako dostala 😉
@oacka dufam ze si nedala malu zase do tej deky 😀
@zrzulka podla mna v tychto horucavach nemozu byt babatka tolko hodin bez mlieka,ved sa dehydruju,ved mne vtedy ked mala spala celu noc,rano mala fonatelku uplne preliacenu co je znak dehydratacie....ja malu krmim umelym mliekom kazde dve hodky,ale pojdem jej kupit do Rakuska aj cajik taky ten od narodenia,u nas nemaju,ved musi byt aj smadna a neviem ci je to UM dostacujuce,materske ano to viem..

maxara
11. júl 2010

@mirka285 mozno ne marhule zabrali lebo som ich jedla rovno zo zeme spod stromu a este vykurene zo slnka 😀

alllexa
11. júl 2010

@maxara - zeby som si dala marhulovy kompot?🙂
Inak, tie rozmery panvy mam potom nejake extremne - ja tam mam tri hodnoty - 25, 28, 31(!) A potom za tym este v kruzku stvrtu hodnotu 20. Tak aspon toto ma nemusi trapit🙂

@luminkasp - tak stredne - chodila som 3,5 roka do jazykovky, a obcas na nejaky kratky intenzivny kurz do Spanielska na dva-tri tyzdne. Ale ked to clovek necvici, tak strasne rychlo zabuda. Musela som presedlat na nemcinu kvoli praci.
Inak dakujem, aj ja budem na Teba mysliet v stredu! U mna je mozne, ze sa to posunie tiez na stredu (ked nezaberie vyvolavacka v utorok) - niekedy to zvyknu skusat aj dva dni...

@stanka33 - to je fakt smola, ze mas takto "odpisaneho" manzela:( Moj pred 2 tyzdnami spadol z bicykla a nastiepil si ruku - a to sme sa prave stahovali. V utorok mu nastastie daju dole dlahu.

@alica26 - drz sa!

@tadotami - tak to budeme na tom terminovo rovnako, asi aj s Maxi. Ak mi ta vyvolavacka v utorok zaberie - lebo je mozne, ze to budu natahovat aj do stredy...

zrzulka
11. júl 2010

@mirka285 no ja ti neviem ja kontrolujem maleho plienky ci dostatocne cika... fontanelu ma v poriadku. Inak je pravda ze cez den sa castejsie budi na kojenie. Vecer je to tak ze okolo 20.00 ho ukladam spinkat a budi sa okolo polnoci . vcera som ho dokonca budila az okolo 1 co sa mi zdalo dost ze tolko spinka bez pitia. inak aj mama sa dnes cudovala ked sme spolu volali ze mu nedavam vodu. ze ved to musim.... ja by som inak neskusala davat cajik ale vyskusaj prevarenu vodicku. bude lepsie ked ti zacne pit vodu lebo ak zacnes cajikmi tak budete cajikovat uz navzdy. Moja mala ta ine do ust neda ako hippku, caj alebo dzusik. ona cistu vodu nevypije aj keby umierala od smadu.... maleho budem ucit na vodu

alllexa
11. júl 2010

@maxara - pomylila som sa, nie ten treti, ale vlastne asi ten posledny (stvrty) rozmer je smerodajny...
Nasla som, ze optimalne rozmery su - 26, 28, 30, 20 a ked je nieco vyrazne mensie (o 3 cm), tak vtedy sa odporuca cisarsky.

zrzulka
11. júl 2010

@maxara mnam take su najlepsie neprovokuj marhulami, hned by som si dala aj kilo 😀

zrzulka
11. júl 2010

@oacka vidis cumel, to mi nenapadlo, tym ze ho mala nemala tak som malemu ani neskusala davat

maxara
11. júl 2010

@alllexa 😀 mozem ta ukludnit.. tvoje extremne rozmery panvy su stale oproti mojim nic.. kukla som do knizky, mam tam 29-34-38-25 (a tych 25 je ta kriticka hodnota, co ked je 18-19 tak je hranicna, takze tvojich 20 je v pohode, pokial babo nebude gigant) Takze ja ju mam naozaj transplantovanu z dinosaura ☹

maxara
11. júl 2010

@alllexa 🙂 no tak si aj ja nejak pamatam.. on mi hovoril tie hranicne rozmery, ale uz mi vyfucali z hlavy, ale pamatam si, ze to boli parne cisla a myslela som ze 22, 24, 26-28, 18-19 no a ja mam skoro o 10 cm vsetko vacsie.. takze to cca sedi

@zrzulka 😀 ja som ich asi tolko zjedla.. neda sa mi hybat, jak som prezrata ale zas len marhule, takze pohodka.. vecer ich vyseriem a je.. 😀 a to nehovorim, ze doma mam este misu a teraz mi mama chce nabalit do zajtra (rano rukujem do nemocky) za pol malej bednicky.. 😒 jej asi pipi

mirka285
11. júl 2010

@zrzulka vodu davam,a mas pravdu nebudem ju rozmaznavat cajom..no a hovori sa ze kojene deti nepotrebuju pit takze u teba je to asi v poriadku....

mirka285
11. júl 2010

@maxara no mozes s nimi uplacat sestricky 😀

maxara
11. júl 2010

@mirka285 lenze to strasne rychlo zreje.. to normalne pred ocami na miske dozrieva a makkne a pyta sa to do zaludka 😀 😀 😀

zrzulka
11. júl 2010

@maxara napadlo mi ze ak by sa zajtra vasa Ninka narodila, nechala by si jej meno Nina??? Ja viem haluz len mi to tak napadlo.... 😀

alllexa
11. júl 2010

@maxara - tak aspon sa Ti bude dobre rodit🙂 Ja som si len spomenula na to, ako si hovorila cisla okolo dvadsat a potom som kukla na tu svoju 31, ze to je nejako vela🙂 Ale mna zase merali az v 36. tyzdni (lebo v ProSanuse na to kaslali), takze snad to nie je nejake skreslene. Citala som baby na nete, ze pisali, ze sa im ta panva pocas tehotenstva este roztiahla aj o 3 cm. Tak dufam, ze tych 20 bude ok aj ked to bude obrik...
Mna by zaujimalo, ake rozmery mala @adelaine, lebo posobi stihlo, ked dokazala vytlacit 4,5 kg chlapceka...

zrzulka
11. júl 2010

@mirka285 ak ti pije vodu tak super, nasa nechcela... a my zo strachu aby nebola dehydrovana sme jej zacali davat hippky (rozriedene vodou) to bola dobra blbost... ale co uz, clovek sa uci na vlastnych chybach ze jo ?

maxara
11. júl 2010

@zrzulka 🙂 Zrzi uz som nad tym rozmyslala.. ja neviem, ale mm povedal, ze je to jedno, ci ma den pred narodkami, po nich alebo na ne, tie meniny.. tak asi ano.. ak samozrejme sa mi nebude zdat skor ako Zoja alebo Julia.. alebo Teofila, Perpetua a co ja viem co som nasla v tom rozsirenom kalendari 😀 😀 😀

zrzulka
11. júl 2010

@maxara ved ber po porode sa zidu :O)))) pojdes na WCko aj tri krat

zrzulka
11. júl 2010

@maxara vsak aj nas Pato to ma po sebe a tiez sa kazdy cudoval ze mu davame meno tesne po narodkach ale nam sa ako napotvoru pacili same julove mena, co uz? Inak aj jedna babulka, vsak tu aj prispievala hned na zaciatku tehu kym o babetko neprisli ☹ ... ma Ninku a narodila sa na svoje meniny :O)))

maxara
11. júl 2010

@alllexa mna tiez meral neskor, ale podla mna je dolezite, kolko mas aktualne v porodnici.. cize menej urcite nemas ako v 36tt.. no a adelaine, uff.. vzdy ked si spomeniem na toho jej valibuka..

maxara
11. júl 2010

@zrzulka To je fakt, ze jul ma oproti zbytku kalendaru mimoriadne pekne mena.. take pouzitelne..

mirka285
11. júl 2010

@alllexa ja mam ten posledny rozmer 19 a tiez som porodila 4,5 kg chlapca,ale ledva ledva,s odretymi usami ako sa hovori 🙂

drievko
11. júl 2010

Ahojte uz som tu dost dlho nebola ,lebo si uzivam konecne tehotenstvo ! 🙂 Sledujem tabulku a pekne to tam pribuda !
Jaj ako som sa bala ze prodim predcasne a teraz hadam aj prenasat budem!!!! 🙂 Inak teraz ten krcok drzí ako na potvoru aj doktor sa mi smeje!§!! Ale uz mam v knizke CS 5

oacka
11. júl 2010

@mirka285 nie, deka je preč, ale mám ju na perinke, lebo ja ju kojím tak,že ju vezmem v perinke, a keď je na kojacom vankúši,tak perinku otvorím,že na nej len leží. dnes vobec nechce spať,neviem, čo mám na´ňu ešte vyskúšať.... dala som jej len body s krátkym rukávom a viac nič...ale verím,že jej je tu v byte horúco...

oacka
11. júl 2010

@drievko to je super,že sa cítiš dobre, uži si to!

drievko
11. júl 2010

@oacka No ale citim sa lepsie a lepsie az sa bojim ze to na mna ani nepríde!!! Inak malinka ma vraj uz 3550g no neviem neviem ako ju vytlacim lebo prva mala 2750 g ked sa narodila!
Ako si sa aklimatizovala na maminkovanie ?

oacka
11. júl 2010

@drievko zatiaľ sa učím, a hlavne sa snažím nestresovať,ale neveľmi sa mi to darí....ešteže mám Romana, ten ma ukľudňuje! 🙂

oacka
11. júl 2010

baby,vaše deti dnes spia????? moja vobec nevie zaspať a zíva sa jej na celé kolo.

mirka285
11. júl 2010

@oacka moja dnes spi dokonca viac ako inokedy,ona vlastne dnes spi cely den 😕

miki060707
11. júl 2010

ahojte, teraz sme došli domko... 🙂

mirka285
11. júl 2010

@miki060707 vitajte doma aj so Simonkom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre