Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tutifruti
11. júl 2010

@oacka presne ako pise kafko ja by som normálne mlieko skôr vynechala....

alllexa
11. júl 2010

@mirka285 - chcelo to rekord - aby sa mi tu objavil 43. tyzden🙂
Ale nie, som rada, ze uz sa to pohne...

@petulka_1 - no, navstevy su dost unavne, najma, ak chce clovek nieco ponuknut. Ja som dnes uvazovala, ci spravit kolac, ale lenivost zvitazila🙂 Mm pozval kukat futbalove finale otca a svagra, ale oni piju pivo, tak to im staci🙂
Ano, zajtra idem na to a v utorok mi vyvolaju porod... Aj sa bojim, aj tesim, ale skor tie stresy prevladaju...

ribike
11. júl 2010

@tinka349 Aj ja to dospávam kedy sa dá🙂 ale noci sú velmi dlhé☹ ako znášate tieto strašné horúčavy.?..nooo ja velmi zle celý deň sa zo mňa valila voda☹ a ked si pomyslím na to že budem rodiť práve v takomto teple a ešte k tomu v 37stupňovej vode,no ani si to neviem predstaviť☹ Ty sa ešte nechystáš na pôrod?

petulka_1
11. júl 2010

@alllexa Tak jasne, ze chlapom k futbalu staci pivo a max. nejake chipsy. Ja som mala dost pocetnu navstevu aj s detmi tak bolo treba daco navarit a napiect. Mozno sa mi pomaly pohne porod a pojdem aj ja.
Vcera vecer ma pichalo uz vsade, tak uvidim dnes. Aj chcem aby to uz prislo, ale ked zacnu kadejake bolesti tak si myslim, ze este radsej nie a tak.... 🙂 No proste stresy z neznameho asi 😵

ribike
11. júl 2010

@alllexa Ahoj...Môžem sa ťa opýtať že či sa už otváraš lebo aj mne by mali pôrod vyvolať v štvrtok alebo piatok,v utorok idem na kontrolu odvážia malinkú atd,lekár mi povedal že k tomu aby mi pôrod vyvolal sa tam musí začať niečo diať,navieš čo tým myslel???

maxara
11. júl 2010

@oacka to mi pride ako keby si povedala, ze aby krava viac dojila, tak jej budes davat mlieko pit 😀 sorry, ale ma to rozosmialo.. vinea mi inak nikdy nechutila kyslo.. ja asi nemam chutove bunky ako ostatni

@alllexa 😲 😲 😲 veru, obe.. si napiseme, co a ako.. nuf? a kedy by sa ti preplo na 43tt?

@mirka285 no Alllexa jasne, ale ja mam este cas 😉 ale uz som sa naladila, uz to chcem mat za sebou.. ked mi to musia riesit, tak radsej hned ako ma natahovat.. hoci som zvedava, kde skoncim, ked cigaretka pisala, ze sa rodi pomaly uz aj na vratnici 😀 😀 😀 tak hadam budu mat aj sou na urgente

maxara
11. júl 2010

@ribike asi by ti mali zriet cesty.. makknut krcok a tak.. ale Alllexe musia vyvolat, ved uz kukni kolko je po termine

meruska
11. júl 2010

ahojte ...ozyvam sa po dlhom vikende...v sobotu sme oslavovali synovcove narodeniny grilkou a domov sme sa dostali az o 9 vecer a dnes sme zas mali navstevu my....boli nas pozriet buduci krstny nasho drobceka 😉

ale poviem vam, ze ta grilka mi uz dala zabrat...v tej horucave co som tam len sedela na zahrade a papala dobroty cele poobedie mi prvy krat spuchli nohy...teraz uz viem o com ste hovorili ☹ nezavidim vam ak to mate stale....mne to stacilo prvy krat a dufam posledny...budem sa uz vyvarovat takym dlhym vysedavackam vonku

drzim place vsetkym ktore to mate zajtra pred sebou 😉

a teraz ma napadlo...nie je nas strasne malo tych co cakame na prirodzeny porod..skoro kazda z vas ma termin 😕

maxara
11. júl 2010

@meruska ahoj meru.. tak ja mam nohy spuchnute jak nikdy.. vyzeraju desne.. a co je horsie, uz mi ani do rana neodpuchaju.. takze ma boli aj chodenie

meruska
11. júl 2010

@maxara tak to vam ozaj nezavidim..mne sa do rana znormalizovali 🙂

petulka_1
11. júl 2010

@meruska No ja tiez cakam na prirodzeny porod... uvidime dokedy. A inak sme mali presne rovnaky vikend. Dokonca aj dnesna navsteva - tiez buduci krsny a este bratranec s rodinkou

petulka_1
11. júl 2010

@maxara Vobec nezavidim, mne nastastie nohy vobec nepuchnu, za cele tehotenstvo nic take

meruska
11. júl 2010

@petulka_1 jeeej tak jedna co bude cakat ako ja 🙂 i ked ja mam to hlupe ze moje terminy maju tyzdnovy rozdiel teda bud rodim uz buduci vikend alebo az o 2 tyzdne a v pripadne prenasania...netusim kedy 😒

meruska
11. júl 2010

@petulka_1 a rodis pri dohodnutom lekarovi ci pri tom kto bude mat sluzbu?
lebo mne sa zda ze kazda co ma dohodnuteho, ma zrazu i presny den porodu...ja nemam lekara tak mi ostava len cakat 😉

petulka_1
11. júl 2010

@meruska Ja mam len jeden termin a to je toho 15. a dufam, ze ak aj budem prenasat tak ma nenecha dva tyzdne, lebo to uz bude maly asi dost velky

alllexa
11. júl 2010

@petulka_1 - no my sme sa aj stahovali a nic sa nepohlo... Ale mozno u Teba to pojde... A poslickov nemas?

@maxara - mne by sa na 43. tyzden preplo vo stvrtok, tak to uz snad budem mat za sebou🙂
A jasne, napiseme si...

@ribike - no ja som uz dva tyzdne len na spicku prsta otvorena a nic sa nedeje... Vyvolavaju preto, ze aj ked sa nebudem otvarat, uz budem tyzden po termine a nechcu to riskovat.

petulka_1
11. júl 2010

@meruska Mam dohodnuteho lekara, tak tiez asi ak neporodim na termin tak daco vymysli

meruska
11. júl 2010

fiiiha...tak to som len ja bez lekara? 😨 😨 😨

zrzulka
11. júl 2010

@mirka285 akoby ich jedna mater mala ze???? 😀 ale inak naozaj sa velmi podobaju, dokonca na niektorych fotkach vyzeraju rovnako 😀 uvidime ci bude mat tiez brcky jak nasa hviezda

maxara
11. júl 2010

@alllexa no to urcite budes mat 😉 budeME

Baby dobru noc, drzte palce a nezabudnite mi posielat IP s novymi prirastkami..

mojalili
11. júl 2010

@merikac Neviem, ci je to lepsie, ze je dieta na umelom mliecku /MIRKA), vies, prso vytiahnes a jedes, UM musis prevarenu vodu, zamiesat, zohrievat, je to tiez dost roboty a hlavne to ide do penazi....ale pokial ma zena vela problemov s prsami (zapaly,neplnili by sa dobre...) tak je to o nicom sa takto trapit, aj babo......aj ja som si povedala snad 10x,ze serem na kojenie....ale co by sme neurobili pre nase deticky? 😉
@oacka - no veru dnes sa velmi casto kojime. Maly je len v bodynku s kratkym rukavom a len tak polihuje, u svokrovcov bolo chladno, tak bol v jeho oblubenej perinke... 🙂

Mna az teraz zacina boliet bradavka, ked dnes tak casto saje...mam ALoe vera sprej, tak si to striekam..inak umyvam len studenou vodou po kojeni...

My sme sa dnes po 2 dnoch vykadili, a po sebe 3x,mal to az na chrbte a po nohach.....ale sa mu ulavilo 🙂

petulka_1
11. júl 2010

@alllexa Ja nemavam poslickov, len ma zvykne uz pichat vsade a hlavne krize bolia, najma takto vecer, ked si uz sadnem.

ribike
11. júl 2010

@maxara Ahoj a díky,len som z troho trocha v strese lebo od začiatku som plánovala pôrod do vody,všetko je fajn aj testy som mala negatívne takže by som aj mohla...ale jediný lekár čo tu tieto pôrody robý odchádza v sobotu na dovolenku☹ takže bud do soboty porodím alebo mám smolu a budem rodiť u uplne cudzej osoby ktorú som v živote nevidela a ešte k tomu normálne v pôrodnom boxe☹ alebo cisarákom kedže malinká bude mať okolo 4kg aj mi to navrhli ale ja sa bojím☹ Neviem celé tehotenstvo som sa chovala hrdinsky a všetkým okolo som tvrdila že strach nemám ale čím to mám bližšie tým mám aj ten strach väčší☹ Ty si na tom ako s pocitmi?

karinnka
11. júl 2010

Ahojte,tak dnesne pocasie bolo desneeee 🙂 Ja som bola v piatok v nemocke a odporucili mi cisarsky tak som sa sla dohodnut k primarovi na termine a on sa ma tak velkodusne pytal "Ako by ste chceli rodit,mamicka?"a JA na to, tak normalne ale nebudem sa branit cisarskemu 🙂 a on tak pockame este do terminu a uvidime ☹ Skoro ma trafilo...tak som sa tesila,ze uz mi povedia presny termin a nic.... 😕
Tak tam idem zajtra lebo cely vikend ma picha v podbrusku,tak snad si nejaky termin dohodnem,pretoze cisarskym musim rodit tak ci tak,tak nech uz tolko necakame.....inak som zavreta a cim blizsie som k terminu tak tym sa citim lepsie.... 🙂

karinnka
11. júl 2010

A inak GRATULUJEM vsetkym, novym MAMICKAM 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

petulka_1
11. júl 2010

@meruska Neboj nic, ved porodis aj pri nedohodnutom lekarovi....

ribike
11. júl 2010

@alllexa A nemohlo sa stať že ti zle vyrátali termín?

meruska
11. júl 2010

@karinnka ahoj,....a mas vybaveneho lekara? ci len tak chodis do nemocky?

tutifruti
11. júl 2010

@karinnka preco ides sekciou?

meruska
11. júl 2010

@petulka_1 ja sa nebojim, sama som sa rozhodla ze nechcem vybavovat lekara, len mi to pride ze tu budem hadam jedina

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre