Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
23. júl 2010

baby a neni náhodou už maxi domka,lebo na facebooku som čítala, že sa stala s niekim priatelka, tak pred hodkou??????

katarina7777
23. júl 2010

@ericica tie zvuky ktore niekedy vychadzju z plienky pocas papania su ako z hororu...potom sa az bojim otvorit plienku 😀

ericica
23. júl 2010

NO na malu ninku som aj ja veeelmi zvedava
😵 😵 😵

ericica
23. júl 2010

@katarina7777 presne moja rec a ako sa pri tom tvari tie smiesne grimasy a zvuky ,normalne na nej vidim ze sa chysta kadit...minule sme sedeli vonku v zahrade a tak silno splechla ze som mala take aj bile tricko a cele stehna.ale mala si vidiet ten jej blazeny vyraz v tvari 😀

ericica
23. júl 2010

jeeeeej maxi hodila foto mala je naaaaaadherna 🙂 ,maxi klobuk dole pred tebou ze si ju vladala vytlacit 😵 😵 😵

miki060707
23. júl 2010

@ericica kde je tá foto???? v jej albume????

alllexa
23. júl 2010

Nejako blbo som vstala a strasne ma zabolela ta rana po epizotomii:( Som sa normalne zlakla, ci sa mi tam nieco nenatrhlo:( Teraz to tak boli, ze si uz ani na vankus s otvorom nesadnem...

miki060707
23. júl 2010

maxiiiii, gratulka, už sa tešime, ako nám tu rozpíšeš tvoje dojmi
Ninka, je kráááásne dievčatko, juuuj, si musela ozaj trpieť, šak je dobrá veliká......

@alllexa tak to mi je luto, skusila si si to s niečim prepláchnuť, repik, či čo...??

miki060707
23. júl 2010

@ericica erika, vy ešte dávate 56????? lebo mi budeme aj celý august dávať, pochybujem, že malý ma už 3kg, svoju pôvodnu vahu... 🙂

ericica
23. júl 2010

@alllexa mala si nastrih a kolko si mala stehov???
dufam ze to bude ok a bolo to len tym blbym vstavanim 🙂
miki https://www.modrykonik.sk/fotoblog/maxara/album...

ericica
23. júl 2010

@miki060707 no uz je nam to pomaly male ale este hadam tyzden ponosime 😀

stanka33
23. júl 2010

ahojte
muz zobral maleho von ja dopekam zemlovku aby sme zajtra mali co papat....
baby mala uz druhy den skoro cely prespi zobudi sa tak kazdu 2,5 h napapa sa je tak hodku hore, rano bola dve a zasa spinka, este ma tu blbu zltacku opekam ju ked sa da ale nechcem ju dlho nechat pri okne na slnku lebo je tam strasne horuco, snad nam to prejde
ja teraz netusim kolko papa, pri malom som odsavala a stresovala ze kolko malo pije, teraz to nechavam na nej, kaka skoro stale plienky ma nacikane , mlieko jej niekedy tecie z ust tak asi jej staci...no je zlatulinka aspon ona.....

petrap001
23. júl 2010

boze ten moj maly ne a ne zaspat ☹ uz nevladzeeeem,ma tak strasne boli hlava ze konec,ani neviem z coho.
ja maleho tiez prebalujem az po papani,lebo hned po papani spusti palbu 😀 a on ked sa zobudi,hned spusti plac tak musi sa hned jest 🙂 a dnes uz jedol asi stokrat a teraz aj kus vygrckal spat,pazravcek maly 😀

stanka33
23. júl 2010

@luminkasp drzim palce konecne nech to mas za sebou,

@strasska ja mam vymenene dieta uz asi dva mesiace....dnes je cely den o mlieku a paradajkovej polievke a to sa mu doslova prosime aby papal a uz 3 den nekakal, ja neviem bojim sa aby som pri nom o mlieko neprisla zo stresu...

petrap001
23. júl 2010

noo maxarina Ninka je ale velke babo 🙂 krasulka.. ale vytrpela si ,no..

ericica
23. júl 2010

@petrap001 presne ako nasa mala.....cely den takisto ☹ ☹ ☹

miki060707
23. júl 2010

no ja by som prebalila len po jedení, ale ked ma kako aj pred jedenim, tak musim na dva krát, lebo ma červenú ritku...

fibca
23. júl 2010

Ak babatko vygrcne po kojeni z oboch prsnikov a nasledne si dava do pusky pasticky ktore cuca, znamena to ze je este hladne? mam pokracovat v kojeni?

ericica
23. júl 2010

@fibca skus dat dudel a ked nepomoze tak skus ponuknut prsnik ak zoberie je este hladne 🙂

fibca
23. júl 2010

@ericica skuuuila som este cicik, cosi potiahol a zaspal, ale nevidim to na dlho... A dakujem!

denisse
23. júl 2010

@ericica
skus prestat pit ten kojaci caj ... niektorym detom to vadi ... skus par dni vynechat a uvidis ...

denisse
23. júl 2010

@stanka33
aj my mame este zltacku a tiez dost spi ... myslim, ze ta zltacka je pricinou, ked prejde, tak prejde aj spanok ...
tiez ju davam k oknu, ale nie na priame slnko, len na svetlo, tak snad to staci ... dnes je u nas navyse pod mrakom ... sice sa velmi neochladilo, ale aspon to slnko neprazi ...

a v pondelok ideme na krv, aby jej skontrolovali ten bilirubin, ci ta zltacka ustupuje ...

kristip
23. júl 2010

@luminkasp ja mam zajtra este v nemocnici CTG monitor a ak do pondelka nic, tak uz mam vypisany objednavaci listok na prijem na pondelok 8.00. Takze pevne verim, ze v ten pondelok budu aj hned so mnou nieco robit. Ja viem, ze tvoje prenasanie netromfnem, ale som uz poriadne nervozna - vsak cely cas sa strachujeme, aby nebol predcasny porod a zrazu toto...
zajtra budem na teba mysliet, drz sa a pozdrav vasich 🙂

stanka33
23. júl 2010

@denisse to mas dobre ja idem k dr az 8.9 dovtedy ma dovolenku maly mal zltacku skoro dva mesiace a nikdo nas nekontroloval som zvedava co bude teraz....

ericica
23. júl 2010

@denisse vidis to ma ani nenapadlo 😉 vyskusam a dakujem 🙂

tadotami
23. júl 2010

baby kto doplnuje nasu tabulku o porodoch a ako sa pridava fotecka babinka do juloviek?my sme uz 9 dni na svete a este sme neni dopisany v tabulke.diky

ericica
23. júl 2010

@tadotami robi to maxara a ta len asi teraz dosla z porodky...napis jej IP a udaje o babetku 🙂
a fotku pridas tak ze sa odhlasis a prihlasis pod nickom julovky 2010 a heslo jul.....pridas fotku podla poradia 😉

tadotami
23. júl 2010

@ericica dakujem za radu.zvladla som to.

mirka285
23. júl 2010

ahojte,gratulka novym maminkam a tym co este bruskuju zelam rychle porody a nech uz ste vsetky doma aj s babatkami 🙂
@miki060707 ja uz davam malej 90,ta 60 tka jej uz nestacila,pytala potom skoro kazdu hodinu,a ked sa mala pokaka tiez umyvam v umyvadle pod vodou....kocky nemusite sa bat ci si babatka vytiahli dost mliecka,to by ste videli ze nepriberaju a su hladne a hlavne by si po kojeni neodgrcavali mliecko...ze su teraz castejsie na prsniku je podla mna tym teplom,su proste take mrzute,urcite sa to zlepsi ked sa ochladi 😉 vraj od zajtra uz bude chladnejsie tak sa tesim,lebo mala je stale cela lepkava,upotena a to mi spinkame v kociku len v plienke a vecer bodynko s kratkym rukavom...som zistila ze som strasne leniva,ako tehula som mala potrebu stale nieco upratovat a teraz sa mi nic nechce a aj by som stihala ked mala spi ☹ no musim dnes aspon pozehlit vecer pri telke 😖

maxara
23. júl 2010

Ahojte bambulky.
Dnes ma bol mm potesit tu v nemocke a na tri sekundy som si mohla pobrowsit na jeho sluzobnom nb-ku. A kedze tam mal nejake nase prve fotky, tak sa mi podarilo nejake rychlo supnut na kona..
Baby ja som uz zufalaaaa.. placem tu kazdy den. Mne sa tu stalo asi vsetko, co sa mi mohlo stat.. Najprv mi tri dni vyvolavali porod, bola som v krcoch cele tri dni, nakoniec mi urobili interne a KO, akoze predoperacne na cisarak, ze ak sa to do piatku rana nerozbehne tak bohuzial. No rozbehlo sa a ja som sa tesila jak diva svina, ze to pojde asi prirodzene, silou mojej vole som si to vynutila.. Mysliet pozitivne aj v tych najvacsich krcoch.. nuz dalo to zabrat. Nakoniec sopm v piatok za hroznych podmienok porodila strasne rychlo moju krasnu bambulku, ani nie na sale, bez epi, bez klystiru, takmer bez Miska.. Ninka ma rozdrapila jak mikrotenovy sacik a dr ma velice "setrne" zasivala tak, ze som hodinu na tom stole bojovala, plakala a prosila.. este teraz ked si na to spomeniem, sa mi chce plakat.. porodit tri Ninky je malina oproti tomu sitiu.. Prisla som o dost krvi, po porode na oddeleni, ked som chcela ist do sprchy som skoro odpadla.. taka strasne som ostala slabucka.. dostala som antibiotika a vitaminy, aby som sa dala doporiadku.. citila som sa strasne, ako zbita.. samozrejme, ze som ostala trcat na standarde, lebo vsetko bolo plne. Na druhy den nam na izbu dali taku prihoretu kravu, ze sme sa teda nasledujuce tri dni a tri noci aj s tou druhou babou nevyspali. Okrem toho, ze Ninka chytila brutalnu zltacku a bola dva dni a dve noci v lampe, bezo mna a mne islo puknut srdce, ze nemam svoje krasne vtacatko pri sebe, v lampe mi ju dokrmovali UMELYM MLIEKOM namiesto aby mi ju nosili na dojcenie. A velkodusne mi ju dali, ked som si ja po nu isla kazde tri hodiny. A velmi som sa cudovala a plakala, ze mi nechce papat a ze asi teda ja nemam mliecko.. no potom som si vsimla, ze hoci mi kozy nehrcaveli, tak mliecko som mala a nakoniec som im na to prisla.. samozrejme, kedze som nekojila, moja maternica nemala zaujem o zavinovanie a tak na kontrolnom USG sa zistilo, ze v nej mam cosi. Dali mi infuzku a injekcie a do rana cakat, ci sa to vyplavi. Nevyplavilo, takze kyretaz. Musela som do narkozy, cize cele mlieko som si musela zase odsytriekat a vyliat. A Ninka zase bola na umelom, hoci mali k dispozicii materske mojej spolubyvajucej. Potom ju odvazili a ze ako super pribrala, tak mi ju dali dole z lampy, a nech si ju prikrmujem pekne dalej. Ja som samozredjme nechapala o com primarka toci.. Hodnoty bilirubinu idu sice pomaly dole, ale iba vdaka tomu, ze Ninka je cele dni na Billybede. No a samozrejme odkedy je pri mne, tak zahadne chudne... lebo ju nedokrmujem umelym. Az dnes som im totiz na to vsetko prisla, ked sa mi sestricka preriekla pri otazke, kolko by asi Ninka mala vypit, tak mi povedala, ze jej vtedy v nocnej stiahla aj 80ml BEBY. Akozeeeeee... podpora dojcenia.. dnes mi ju umyla johnsons samponom, co je vraj na tejto klinike nepripustny a deticky sa kupu len vo vode.. glukozu pchaju kazdemu prckovi, len co trosku zaplace.. A ja si tu trham 3 dni vlasy, ze aka som neschopna matka, co nevie ani svoje dieta vyzivit... hoci mlieko mam.. ☹ Navyse strava je tu jeden HNOJ.. urcite som schudla aspon 50 kg...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre