Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
28. júl 2010

@mirka285 no mirka, môj je nekludný navečer, inak je dobručky, klop, ale lehátko aj mi milujeme, aj mala mi v nom bola a malý 3 hodky tam spal, aj som sa bála, že či sa mu chrbtica neskrivý, ale šak bolo totál naležato....
jaaaj ja som happy, maly kukal pol hodku v lehátku, ja som si ožehlila, poukladala, upratala, a reku idem dať malemu do vozika taku hračku, čo som dostala, závesnu a čo nevidim v igelitke mesiac hladané kluče a v klučenke desať eur, ja som happy, už sme chceli meniť záámky 🙂
a teraz si robim kávičku, mnaaam

alllexa
28. júl 2010

@adelaine - jaj, tak to potom jasne, ze zvazujes tu umelu vyzivu... A co Ti radia doktori, ze co je lepsie? Vziat si tie ATB aj na ukor toho, ze nebudes kojit?
Kokos, moj maly zase place:( 5 minut bol kludny...

miki060707
28. júl 2010

@adelaine tak to mi je luto, že máš také starosti a problemy ☹

zrzulka
28. júl 2010

... tak uz sme spat z poradne. maly pribral za mesiac vyse kilo a 5.5 cm narastol... no neviem neviem ked to takto pojde dalej budem mat co nosit onedlho 😀 vsak bodaj by nepribral tolko ked furt visi na cicke 😀 akurat budeme musiet asi rehabilitovat kvoli nozickam 😒 sakris ☹ a pochvalila ma ze vidiet ze mu davam pravidelne vigantol.... keby vedela ze kolkokrat zabudnem 😒

zrzulka
28. júl 2010

jaj a este sa pytala na ockovanie proti rotaviusom... ja neviem... davate??? ja som bola presvedcena ze nedame ale ked ide mala do skolky od septembra tak asi by bolo vhodne dat nie????

kafoditka
28. júl 2010

@zrzulka ja uz nad tym uvazujem od poslednej poradne..paci sa mi, ze sa nepicha injekcia ale dava sa to formou kvapiek na dva krat.. Urcite to ma svoje opodstatnenie, ale zasa dieta to dostat nemusi.. aj ked percentualne chyti rotavirusove hnacky 80% deti a vsetky skoncia v nemocnici na infuzii 😒 Tak ja asi maleho zaockovat dam, stoji to 120 euri.

zrzulka
28. júl 2010

@kafoditka my sme malu dali ale dali jej len jednu davku tu druhu uz nemohli.... maleho som nechcela dat ale kedze chceme dat misku od septembra do skolky tak asi by to bolo vhodne.... kto vie co vsetko mi dovlecie stade... vsak ma aj kamosky odhovaraju nech ju dam az od januara ale ked jej deti chybaju.... ona sa od nich vela uci... ja fakt neviem co robit.... ☹ dilema

miki060707
28. júl 2010

ja som nedala očkovať a ani nedám proti rotavýrusom,no stojí to dosť na naše pomery, ale zas to má svoje opodstatnenie, ale ja nie som moc za očkovanie, čo sa nemusi to nedám, ale hadam nás tie hnačky obídu...

miki060707
28. júl 2010

a tiež dávam Soničku od septembra do škôlky, no hadam ju zoberu, ešte nám maju dať vedieť, lebo je veľa deti, síce sme dostali rozhodnutie, že ju berú, ale zas obec dostala málo penazí, tak budu rokovať, či beru detičky, čo ich mamičky su doma

kafoditka
28. júl 2010

@zrzulka pokial to malej prospieva, tak preco ju nedat od septembra?? Malej to pomoze a ty budes mat viac casu na Patrika 😉

zrzulka
28. júl 2010

@miki060707 miki a sonicka chodi do skolky???? ja len kvoli tej skolke vaham... videla som vela deti s rota na infuzkach ... jak sme boli s malou 2 mesiace na infekcnom tam sa ich teda vystriedalo. malokedy bolo prazdne oddelenie. to sa stalo tusim len raz.... ☹

zrzulka
28. júl 2010

@kafoditka z tejto stranky fajn ale ked mi dovlecie odtial kopec chorob tak velmi nadsena nebudem....vsak to mi kamosky hovorili ze ich deti akonahle sli do skolky tak boli furt chore.... ona chora nebyva tak snad .... vyskusame a keby nahodou tak ju stade vyberieme ....

miki060707
28. júl 2010

@zrzulka jaaaaj tých chorôb sa bojim aj ja, dobreže som doma, lebo deti kašle a sople distanú jeden od druhého....
tiež malá nebrala atb ešte,sem tam soplíky.....

petzi
28. júl 2010

@mirka285 no je to hruza,.ja mam velmi citlivu pokozku ,ako caro, mam na to nervi, ale
hlavne dufam, ze malinky mat taku nebude.od jakziva bojujem s volacim, ved uz je to
nenormalne,ale teda tu by ma to nebolo napadlo ani vo sne,ze si donesiem daco domov.
ale uz to mam zahojene,zajtra este jeden liek a kontrola a snad to bude ok,nech moze malinky
za dva dni papat moje mliecko.umele je na nic ,zarabat ako cvok a malemu to ide hore krkom.
Ale nastastie ho dnes brusko s neho neboli.mame nejake nove kvapky na zaludocek, tak teda
neuveritelne zaberaju.co som prekvapena.
Ty uz mas velke babo,vsak?? 😉

kika29
28. júl 2010

ahojte. správa od leanax pred pár minutamy porodila cisárskym rezom krááááásne dievčatko Elu a váži 3600g a 51cm 😀 utekám ju pozrieť. páá potom podám dalšie info.....

mirka285
28. júl 2010

@petzi ma pobavilo ze velke 🙂 no ma sice uz mesiac ale inak je stale malinka...hlavne ze sa ti ta pliaga uz zahojila,vsade je kopec svinstva,clovej nevie co si odkial dovlecie...
@zrzulka moj Tmas nebol chory ani ked zacal chodit do skolky,ja by som na tvojom mieste vyskusala...
@kafoditka tiez vazne uvazujem nad tym ockovanim...Tomaska som dala len na zltacku,ale nelutujem to..

petzi
28. júl 2010

@mirka285 myslela som akoze ma uz mesiac,nie ze je velka ako velka,prepac,zle som sa vyjadrila.kolko ti vlastnee vazi?
a s tym svinstvom mas pravdu,je to strasne,uz si musi clovek na kazdom kroku davat pozor,je to strasne.
a ja mojmu malemu asi tiez budem musiet kupit lehatko,lebo rad spinka v polosede a to ho obkladam vankusmi ,aby sa mi neprekotil a aby mal pekne hlavicku.lehatko by bolo fajn. 😉

mirka285
28. júl 2010

@petzi no minuly tyzden ked sme boli u dokiny mala 3500 g...lehatko je super,mala tam dam vzdy po napapani aby sa jej nevracalo mliecko spat...

katty17
28. júl 2010

ahojte babule. po dlhsej dobe sa vam hlasim 🙂 ako tak citam vsetky tu mame nejaky problem. ☹ . ja som konecne prekonala zapaly ale este musim dobrat ATB. neustale sa mi tie zapaly vracali a stale ma boleli prsia. mala sa nechce ani za nic na svete prisat na prsia a vysat co sa da :( cize sme na UM. bola som z toho celeho dost smutna a zufala. som sa bala ci ma nepostihne poporodna depresia ... 😉 ale odkedy sme na UM malicka je spokojnucka, nieje hladnucka... akurat dnes sa mi zacalo mliecko pekne spustat a sandricka nic z toho.
@adelaine mrzi ma ze mas take trampoty... ved uvidis co bude casom. ja este stale bojujem a uvazujem ako malu "donutit" pricucnut sa... aj ked v kutiku duse uz viem ze to nepojde a budeme na UM.
@mirka285 mi dodala trosku sebavedomia ked mi vravela o UM a ze aj oni su spokojnucki. proste nie vzdy to ide, vsak Miri 😉

katty17
28. júl 2010

@mirka285 Miri, tie lehatka su v pohodicke? mi ho uz tiez mame doma, len mam divny pocit z toho sklonu. je to v pohode? nieje potom problem s chrbticou? ozaj, asi ste to tu uz riesili, ale balite nasiroko? ja neviem ci ju tak balit. je z toho nervozna. obcas je tak balim pocas dna. ale nie na cely den ☹

mirka285
28. júl 2010

@katty17 no ahoj Katus 😉 veru najkrajsi pohlad je na spokojne babo a je to jedno ci je nakrmene UM alebo MM 😉 ja mam lehatko to Fisher price,a ono je take ze skorolah,takze si myslim ze pokial tam nenechavam malu spinkat tri hodky tak je to v pohode...ja tam malu ucicikam a ked zaspi tak ju prenesiem do postielky,a ked trebars varim v kuchyni mala mi v tom lezi a pozera na mna a neplace,takze ja som s nim naozaj spoko,ale zalezi aj od babatka,niektore v tom nechcu byt...ja zatial nebalim nasiroko,zaciatkom augusta ideme na nozicky tak uvidim co nam povie ortoped...

katty17
28. júl 2010

@mirka285 - miri kolko ti teraz linduska papa mliecka? ja som jej pred hodkou a pol dala 90 ml. to hned stiahla. ale teraz si opat zapytala a vypila 30 ml. je to ok?

ericica
28. júl 2010

ahojte noo my este stale spime od pol siestej.....zas budeme hore do 11 😝 😝 😝
my zas mame mlieka habadej ale ona sa stale po rychlom naglgani odtahuje neviete preco???,nahlce sa za 10 min niekedy ani tolko nie a potom zacina na prsniku cirkusovat....uz mam z toho depku.....potom mam pocit ze to zadne mlieko nevytiahne....boze bodaj by aj moja cucala aspon 3O min ☹
ale ked jej skusim davat UM tak to uz nechce vypluva flasu tak asi jej to staci nie???len keby som vedela preco su tie place....
@oacka ano mne ten infacol vypije a hned jej na to dam cajik....
@alllexa no neviem ci nam to ulahcil infacol ci pupik ale mame sa o nieco lepsie aspon tie hodinove place pominuly....
no ale v teme kolika som precitala ze zaberaju aj kvapky baby calm alebo homeopatka chamomile vulagris 9 ch...tak ja neviem ale dost vela bab si to pochvalovalo 🙂

mirka285
28. júl 2010

@katty17 mne pije 90 niekedy 60....to iste robi niekedy aj mne,a niekedy zase spi a nepyta aj viac ako 4 hodky..podla mna to je ok,deticky s mensou porodnou hmotnostou sa akokeby snazili dohnat vahu a ono sa to potom neskor ustali...ja malu niekedy oklamem cajom,ze nedam jej mliecko ale cajik a potom este chvilu vydrzi 🙂

katty17
28. júl 2010

@mirka285 - miri a cajiku jej kolko das? das proste do flasky a kolko stiahne tolko stiahne? ci jej davas len trosinku cajiku?

mirka285
28. júl 2010

@katty17 ona vypije toho cajiku vzdy tak cca 30 ml,tak si myslim ze to staci a stale jej miesam ten kamilkovy s tym fenyklovym a aj pekne prdi,zatial nas brusko bolelo asi len raz..

luminkasp
28. júl 2010

baby, ja vas vobec nestiham citat, dakujem za gratulacie

tu su nejake foto nasho alberta:
http://www.facebook.com/album.php?aid=58228&id=...

tak sa drzte

katty17
28. júl 2010

@mirka285 - miri, ten cajik musi byt tiez teply alebo si proste urobis cajik a mas ho vo flaske cely den? ci davas len cerstvy?

katty17
28. júl 2010

lumi, nejako mi nechce na FB ukazat tvoje fotky :( . inac mne sa velmi paci meno albert !!! 🙂

oacka
28. júl 2010

@ericica a keď sa odťahuje,nepučí sa? mojej sa chce prdnúť,keď sa odťahuje. dnes si celkom dobre poprdkala,tak možno ten infacol zabral. a oveľa menej kadí. ale to je asi normál.
ja som včera nakojila o siedmej pred kúpaním, a išla som na chvíľu na počítač, vrátim sa do spálne a mm spí ako zarezaný,malá tiež, z ničoho nič,behom 5 minút zadrichmali, tak som ľahla k nim a prespali sme aj kúpanie, vstala o pol jedenástej a do jednej nevedela zaspať...ale potom spala pekne 3 a 4 hodinky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre