Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
4. aug 2010

@patresko11 - Infacol je na koliku, aj nam ho doktorka predpisala, dava sa kvapka denne.

sonkab
4. aug 2010

@patresko11 Infacol nam odporucila nasa pediatricka. Su to take huste kvapky, pred kazdym krmenim das malemu 1 kvapku. Malo by to viazat v brusku male bublinky vzduchu a zabezpecovat ich vyprdkanie

sonkab
4. aug 2010

@alllexa kvapka denne alebo kvapka pred jedlom ? Dufam, ze som nieco zle neprecitala ! ☹
Ja som davala 1 pred jedlom ? ? ? 😲 😲

zrzulka
4. aug 2010

Vsetkym Dominikom a Dominikam prajeme krasne meninky 😀

zrzulka
4. aug 2010

@oacka infacol je v pohode malej som ho davala dlhodobejsie ekd amle tie problemy s brusenkom ale malemu zatim nic nedavam... Jeho obcas brusko boli ale podla mna ked neplace vkuse a ukludni sa tak to nie je potrebne ci??? ako preventivne? co vy na to??? Muz iniciativne kupil espumisan aj pupika ale on ozaj place len chvilinku kym sa nevykadi alebo nevyprdka a potom je uz dobre....

zrzulka
4. aug 2010

ale inak aky paradox ze pri malej som si davala sakra pozor na to co zjem a koliky mala hrozneeeeeeeeee, v nemocnici ma stale buzerovali ze to preto ze pojem vsetko mozne... a pritom som si ozaj davala pozor, este aj z tej nemocnicnej stravy vyberala nevhodne suroviny...pri malom to uz neriesim... zjem vsetko na co mam chut a problemy su len take minimalne... on velmi nezvykne plakat. len ked sa dozaduje cecku

tinka349
4. aug 2010

@ywett aj ja blahozelam 🙂 malinka je pokladik nech poklopem, sem tam zlosti bruskom ale inak je zlata....a porod - no dost traumu som z toho mala, ale rodil ma taaaaky fesak doktor ze waaaaw 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak na to aj celkom dobre spominam 😎 a manzel? nema na nas cas - z domu rano odchadza o 7mej a vrati sa o 9-10tej a to uz mala spinka a on si zapne film...to je cele...po lekaroch chodim s rodicmi aj vybavovacky vybavujem s rodicmi, aj nakupy a tak...mamina mi straaasen pomaha s malinkou

izira
4. aug 2010

Tak a tu je pokladik 🙂 aspon jedna fotocka...z tohto tyzdna

tinka349
4. aug 2010

@sonkab aj moja mala sa tuto noc zobudila o 3tej, napapala sa a nie a nie zaspat 😖 a nespala do 6tej rana 😖

tinka349
4. aug 2010

moja krasavica 😀

tinka349
4. aug 2010

baby moja krasulka papa v priemere 10 minut - a vidim, ze taha vkuse - to jej staci ??? ako dlho kojite?

jaruska8
4. aug 2010

@tinka349 Tinka, keď je spokojná, tak je to OK, niektoré detičky veľmi rýchlo pijú ,,krátko", niektoré až po viacerých mesiacoch, ak je spokojná, tak je dobre. 😉 Baby, vy nechávate bábätká spinkať aj na brušku??????????????????? teda pod dozorom, lebo malá tak pol hodku, po odgrcnutí a odgrgnutí tak chutne na brušku zaspinká, aj na bruško jej to dobre urobí. 😀 😀 Len o spaní na bruško som všeličo čítala okolo SIDS a tak mám strach. 😒 A lehátko využívam aj ja a nie som pohodlná. 😉 😉 😉 A dojčiť naozaj nemôže každý, paradoxne ženy s veľkými prsiami majú často problémy. Ja s mojimi nulkami má mlieko. 😉 😉 😉 Aspoň niečo, keď už výstrih žiadny. 😝 😝 😝 😝 😝 😝

sonkab
4. aug 2010

@tinka349 tak to zaujima aj mna. Nasa pediatricka nam povedala, ze ak pije intenzivne 5 minut, tak by mu to malo stacit, ale ze nie je divne ani ked je na prsniku 40 minut. Mna uz tiez napadlo, ci sa mi nebudi tak casto preto, ze papa malo . .

tinka349
4. aug 2010

@jaruska8 ja mam z Becok Cecka 😀 sa citim ako pamela 😀 😀 😀 😀 ja som sa nedavno pediatricke pytala na spinkanie na brusku a povedala ze aninahodou ani pod dozorom...len pokialo babatko nepsi - vtedy ju mozem na chvilku dat, ale spat tak nema kvoli tomu syndromu nahleho umrtia

tinka349
4. aug 2010

@sonkab u nas bol rekord maximalne 15 minut, viac nepapala este....ale moja taha ako na zavodoch 😀 😀 😀 sa boji ze jej zoberiem 😀 😀 uz ma 4400 gramikov

sonkab
4. aug 2010

@jaruska8 ty davas malinku odgrgnut na brusko ? Ja toho mojho chlapceka po kazdom kojeni natahujem na rameno, aby si odgrgol. Dokonca aj v noci. Aj mi to pride take tyranske ked uz konecne zaspiho natahovat, ale nikto mi nepovedal, ze ho mozem dat grgnut aj na brusko
A baby co mate chlapcekov - co vsetko im kremujete ked prebalujete ? Mne v nemocnici povedali, ze len ritku a svokra ma zvozila, ze musim kremovat aj oblast medzi stehienkami a gulkami a tiez pod gulkami. To viete, prvorodicka 🙂

jaruska8
4. aug 2010

@tinka349 No, veď práve, ale ja neviem, moja mamka nás tak bežne nechávala spať a teraz nás takto strašia. ☹ ☹ ☹

sonkab
4. aug 2010

@tinka349 tak to nas takto tahal ked som kojila po lieziacky. Az sa zadusal. Potom sa moj muz docital, ze mam asi silny vypudzovaci reflex a kazal nam kojit po sediacky 🙂 Odvtedy papa kludnejsie, ani pri tom az tak moc "nerozprava" 🙂

jaruska8
4. aug 2010

@sonkab Nie odgrgnúť, ale ona mi pri pasení baránkov, keď jej dám cumlík, tak zaspí a spí pokojne, žiadne vzdychy a pod., ale všade čítam, že je to nebezpečné, tak neviem. A keď sa už bude sama prevaľovať, tak tomu aj tak nezabránim.

mojalili
4. aug 2010

@zrzulka - medzi tymi zahybmi davam olejcek,a niekedy pod pipikom sa utvori take mazivo, sem tam aj dam tam olejcek, netvori sa....

Kocky, dnes sme boli doobeda na kurze jazdenia na koni, pozrite na moju malu dzokejku🙂 RIadne ju to zmohlo 🙂

Inak musim sa priznat, ze uz padam dole hubou, som akasi moc unavena, vybili sa mi baterky🙂 😀 😀 😀

mojalili
4. aug 2010

@tinka349 Ty si naozaj krasna kočka 😉 Vacsinou to baba babe nehovori, ale snad mozem, pozname sa, nie? 😀 😉

No letim ja na nakupy☹

strasska
4. aug 2010

@mojalili dik za link, toto mam doma aj ja, ale ta moja vrtula mi vzdy cez to urobi predklon, takze zadocek a boky ma v tom vankusi, a trup a hlavicku uz na posteli 😖

stanka33
4. aug 2010

Ahojte....
tak dneska sme mali noc bez pucenia aj mama sa konecne vyspala....v noci sa mi tak naliali prsia, a mala rano pila iba z jedneho a este sa aj zgrckala...
inak sme uz skartili interval papania tak na 15 min a potom este potrebuje trosku na zaspinkanie a pekne vydrzi aj 3h bez papania...
@jaruska8
@sonkab odgrgnut mozes dat na brusko ale pod dozorom, ja to inac robim aj tak ze sa dam tak do polohahu a dam si malinku na seba na brusko, niekedy grgne a mam ju pod dozorom a pekne zaspinka lebo ma citi pri sebe....

stanka33
4. aug 2010

@mojalili a Lili sa neboji????? asi ma rada konikov ze???? zlatunka je,

ericica
4. aug 2010

ahojte kocky chcem si kupit odsavacku bo mam teraz trochu viacej mlieka a spravim si zasoby do mraznicky...aku by ste mi doporucili kupit??,
@kafoditka ak sa smiem spytat aku pouzivas???

ericica
4. aug 2010

@tinka349 presne taku istu supravku mame aj my....dam ju na malu ked budeme mat hody teraz nam je este trochu velka 😉
mala aj maminka su velke kocky... 😉

stanka33
4. aug 2010

@ericica ja som mala rucnu aventku a bola super vydrzala 11 mesiacov

ericica
4. aug 2010

@stanka33 a co povies na medelu rucnu???inac som pozerala aj tu aventku....da sa s nou pelne odsta bo ja mam doma tu balonkovu a je na prd 😒

meruska
4. aug 2010

@ericica ja mam rucnu MAM a tiez som spokojna

tinka349
4. aug 2010

@mojalili 😀 😀 😀 😀 kocka som bola par rokov dozadu 😀 😀 teraz prenechavam zezlo mojej princeznicke 😝 ale dakujem za komplimentik - potesiiii 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre