Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
19. sep 2010

@mirka285
@zrzulka ja som si práve kúpila vysokú stoličku z IKEA, tú jednoduchú plastovú lacnú..som zvedavá ako poslúži, pri Nike som mala drevenú, čo sa dala preklopiť a mať aj stolík

monline
19. sep 2010

dnes sme boli na hodoch u svokrovcov, boli sme aj vonku pri kolotočoch, malého som dala vyššie v kočíku, aby videl von, páčili sa mu farebné kolotoče vo vzduchu, smial sa, potom spinkal, nevadila mu ani hlasná hudba..počasie bolo síce fajn, ale je strááááášna zima, ono to slniečko dosť klame, tak som ho riadne naobliekala

mirka285
19. sep 2010

@monline na nakrmenie je super...citala som diskusiu a ti co ju maju su spokojni

monline
19. sep 2010

@mirka285 je k nej aj taký podnos, snímateľný, aj ten som kúpila..nožičky sa dajú demontovať, tak keby hrozilo, že ju musím osprchovať, tak by to šlo..zdá sa mi dobrá, nechcela som takú, čo sa nedá riadne prisunúť ku stolu, v takých ževraj neradi jedia

zrzulka
19. sep 2010

@mirka285 jaj ja som myslela drevenu tu co sa da rozlozit aj na hraciu plochu...ta mi pride total neprakticka. moja mama ma samozrejme na nu ukecavala... ta co rastie s dietatom zase nie je polohovatelna a pride mi to tiez take ani ryba ani rak. ja radsej investujem do kvalitnej stolicky neskor ako tento hybrid ale jasne ze kazdy uprednosti nieco ine....Mne to pride celkovo take ze aj sedacky sa robia od 9kg do 36kg. radsej sme kupili od 9 do 18 a teraz menime od 15 do 36... take tie veci co su na dllllllllllhe obdobie maju casto mnoho nedostatkov. na to netreba zabudat 😉
a tie umelohmotne maju potah co sa da dat dole cize nemusis trepat celu stolicku 😀 😀 😀 teda aspon tu co sme mali my to mala tak

@monline tu ikeacku mame u nasich. posluzila dobre ... len ja som strasne vymyslala s tym polohovanim. V podstate sme to aj celkom vyuzili sa da povedat

mirka285
19. sep 2010
mirka285
19. sep 2010

@zrzulka je polohovatelna,dokupuje sa vlozka na sedenie,ktora sa vyberie a operie v pracke a este aj dobre vyzera...teda podla mna...

monline
19. sep 2010

@mirka285 veľmi elegantná v tej drevenej bukovej farbe

zrzulka
19. sep 2010

@mirka285 aha ta sa da aj polohovat? my ked sme pokukovali po tych co rastu s dietatom tak tie neboli polohovatelne 😒 😒 😒 ten potah mali aj oni, ten sa v tej dobe dokupoval zvlast, nebol sucastou stolicky. Ono dizajn to ma pekny aj mne sa paci. Aj to ze sa da pekne zasunut k stolu cize dieta uz od utleho detstva papka pekne s ostatnymi clenami rodiny, nie je vyclenene kdesi v tej svojej stolicke so svojim pulitkom... Ak sa to vezme tak ze tuto stolicku kupim pre svoje dieta len na jedenie aj s tym potahom tak to moze byt fajn ale ak to beriem ako investiciu aj do buduucnosti (aby vydrzala do 18tky:O)))))) tak to mi pride take cudne.... Prave preto som nepochopila ze rastie z dietatom... No neviem ci by bolo dieta nadsene keby muselo sediet na tom tvrdom cude ... ci aj tam sa da potom prikupit potah???
A aku ma stabilitu??? mas ju uz okukanu?

zrzulka
19. sep 2010

aby som to zhrnula kazda ma svoje vyhody aj nevyhody... ako vo vsetkom idealna neexistuje,. zase minusy tych umelych su hlavne v skladnosti. ved nam zabrala pomaly polku kuchyne 😝 ale inak bola fajn... tentokrat malemu uz umelohmoitnu nekupime... snad si vystacime s tou co ma miska pripevnenu k stolicke a ked nie tak budeme riesit neskor

monline
19. sep 2010

@zrzulka už teraz hľadáš stoličku do 18tky? nie je to skoro? však nevieš odhadnúť dieťa po fyzickej stránke..môže byť vysokánsky, alebo silnejší, alebo taký výmyselník, že toľko bude skákať po stoličke, až ju zničí predčasne..🙂

mirka285
19. sep 2010

@zrzulka neviem co myslis konkretne tym polohovanim?mne sa pozdava prave pre to ze sa prisunie ku stolu,da sa posuvat sedak aj opierka na nohy ako potrebujes,vlozka sa jednoducho vyberie a operie,nema zbytocne zahyby,kosiky,cize sa lahko cisti....a jasne ze ju nebudem pouzivat ked bude dieta vacsie...ved to by tam uz aj tak nechcelo sediet...mne sa paci lebo som hladala nieco jednoduche,co mi nebude v byte kricat a splni to svoju funkciu...chystam sa ju omrknut na zivo,ale zatial je to moj favorit 😉

mirka285
19. sep 2010

@monline zrzulke sa praveze nepozdava ze tie stolicky su akoze vyuzitelne do vyssieho veku dietata....ale tak podla mna vacsie dieta tam nebude sediet...a naco aj?ked bude dostatocne velka bude jest predsa za stolom normalne ako my ostatni..

monline
19. sep 2010

@mirka285 aha...už chápem 🙂

noemarta
20. sep 2010

@zrzulka doma u nasich som kojila...
pa pekny den prajem.

luminkasp
20. sep 2010

@mirka285
@bambola som netusila, ze toto volate kocikove 😉

bambola
20. sep 2010

@zrzulka
@mirka285 zrzi ja mam tiez vyhliadnutu tu stolicku co mirka a prave z tych istych dovodov ako pise mirka, ze sa da prisunut k stolu, rastie s dietatom a ma jednoduchy dizajn cize sa lahko cisti a dava sa tam ta vlozka. prvykrat som ju videla u jednych znamych, oni maju uz asi trojrocneho a co sa tyka stability tak ten maly po tom lozil hore dole aj sa na to vesal a visel odtial, no proste na co si len spomenies a stolicka sa ani nehla. proste to je tiez podla mna dolezite, ze nemozes mat oci vsade a ked sa ti tam zacne dieta trepat tak aby sa neprevratila.ano zrejme je tazka ale do vane ju trepat fakt nebudem 😀 ja som teda zatial lepsiu nevidela, teda co sa mna a mojich narokov na stolicku tyka 😉

bambola
20. sep 2010

@luminkasp ja som to tiez nepouzivala ale vedela som , ze sa tomu tak "ludovo" nadava a videla som to, ze to tu niekto pouzil 🙂

mojalili
20. sep 2010

Ahojte kočky,
ja neviem co to,ale Danko sa tak pokazil v spani od toho zapalu usiek a nosika.....stava v noci kazde 2 hodiny.....sak ja som na nervy, ani nespim poriadne... 😠 . Teda spal od 21 -00.30 - 2.30 - 4.30 - 6hod, takto bol dnes hore a mna slak triafal, ked si zoberiete, ze cca 20 minut papa, tak spim 1,5 hod medzi kojeniami (ak sa to da nazvat spanie). ON sa neobudi, len mlaska a cuca si past, a potom sa to stupnuje, ked si ho nezoberiem....hroza, ved som ako matoha.. ☹

Pospat si cez den? niet kedy, teraz som doprala, zelit mam, navarene mam uz, vyvesala som pradlo, o 11:30 pre LILI do skolky, o 13 hod ma tanecnu.....co si zacat? 😠 😒

@mirka285 MIrka, velmi pekna stolicka a taka vkusna, budem tiez nad nou rozmyslat... 😉

maxara
20. sep 2010

Dobre ranko kvakulky, tak som doma sama s Ninkou, uvidime ako to pojde.. ale uz to stale menej a menej boli, tak sa tesim.. ale brucho mam stale sfuknute ako v 6tom mesiaci 😖

@adelaine @tinaki1275 dobra otazka 😀 v stredu som bola cely den doma ja, isla som po neho do roboty a odtial ma s Ninkou bol odviezt do nemocky, cize ju mal len vecer, vo stvrtok prisla jeho mama a oco, varovali do 14tej, potom ich vystriedali nasi do 20tej, cize sam bol zase len rano a vecer a v piatok tak isto ako vo stvrtok.. no a v sobotu ma pustili. Takze takto si poradil... a ze ja teraz nemozem Ninku dvihat, to uz ziadnu babku nezaujima 😠 jediny, kto sa ponukol, ze pride je moja sestra ta najstarsia, z ktorej by ma trafil po 10tich minutach slak, takze radsej budem s Ninkou cely den v mojej posteli.. ale volala som mame, ci by predsalen mohla prist, lebo musim ist lekarovi na kontrolu a na postu a tak.. takze pride.. a inak, aj tak bol straaasne unaveny, hoci mal stotisic pomocnikov celucicky den

@cigaretka5 no ved jasne, ja som tiez vahala ci kupit, ci nie, ale nakoniec ma presvedcil, tak som to vyskusala a uz ho mame vyse tyzdna, dokonca pocas mojej hospitky bola Ninka len na nom a je v pohode, kaka tak isto, trosku hustejsie, ale to aj pri nutraci, ked nemala moje mlieko.. vtedy som davala kamilkovy cajik a vsetko je ok.

@mojalili dakujem Hani, a ja som ti chcela napisat, ze tvoje nakupy v Hodonine boli veeelmi uspesne 😉 super vyzeras a ziadne megabrucho sa nekona

@zrzulka jasneee 😉 ta najvacsia bude moja 😀 asi bude v kociku, lebo ja ju na mojom bruchu nemozem mat zavesenu, jedine ak mm bude chciet ju do meitaia.. ale pojdeme z cajle peso, tak neviem, ci to zvladne.. a s nou nas ziaden taxik nevezme, keby sme nechceli ist peso, ale to ani s kocikom bez sedacky.. whoops.. ved sa nejako dohodneme kedy pojdeme 😉

@mirka285 @monline ja mam tiez tu stolicku z ikey, od sestry, takze ani neviem ako vyzera poriadne, len tak ockom som ju zhliadla, ale ona s nou bola velmi spokojna.. tak uvidim

mirka285
20. sep 2010

caute babule 😉 tak my sme doteraz spali,take hovadiny sa mi snivali ze az...
@mojalili dve hodinky som spala aj za teba 😉 inak som rada ze sa Vam ta stolicka celkom paci,
@bambola tak to si ma potesila ze je navyse aj stabilna,ona je inak robena na sposob stolicky klik klak od Stokke a tu si vsetci straasne chvalia,ale ta je az nehorazne draha a tato je aj cenovo v poho,tak dufam budeme spokojne....
@maxara no vsak chlap,este urcite aj ocakava ze ho budes chvalit ako to super zvladol...skoda ze nejdes dnes na stretko ☹ no idem sa uz vytrepat z postele,zatial pa

kafoditka
20. sep 2010

Ahojte 😉
baby ja som sa dnes rano zobudila s takou bolestou brucha, idem na wc a bum ake prekvapenie - ze kramy 😒 Mozem si dat na tu bolest ibuprofen? Ja nie som zastanca tabletiek, za inych okolnosti by som si lahla s malym a ono by mi to preslo, ale chystam sa do mesta a chcem byt v pohode..
Na druhej strane som rada, ze som dostala, lebo si mozem dat zaviest danu a nebat sa, ze co ak otehotniem teraz znovu 😉 😀

bambola
20. sep 2010

@kafoditka kafko ibuprofen nie :-/ ale paralen mozes

inac dnes bola asi divna noc lebo mne sa tiez snivali pekne bludy 😀

monline
20. sep 2010

@bambola bratovi sa snívalo, že mu jeho krstní rodičia povedali, aby ich niekam odviezol..ale oni sú už pár rokov mŕtvi..a brat ide za týždeň na operáciu srdca..tak nás vystrašil ešte viac ako sa už dopredu bojíme ☹

monline
20. sep 2010

@maxara vitaj späť..som rada, že všetko dobre dopadlo..ako to Ninka zvládla s tatinom?

monline
20. sep 2010

@kafoditka kojíš ešte? tak nie, len paralen..ak nekojíš, daj si ibuprofen kľudne

monline
20. sep 2010

@mojalili chúďatko nevyspaté..snáď Danielko opäť bude lepšie spávať..

luminkasp
20. sep 2010

@mojalili lili mavas v skolke len do 11:30? nasa tereska byva skole do 14, inak u mna spanok uz tiez dlho nehrozi, aj ked alberto spava dobre, ale mala bola chora a terz to chytil alberto, mal 38,5v noci, myslela som ze sa zblaznim, no a predtym zas bol chory mm, takze ja uz taham mesiac bez poriadneho spanku ☹

katka55
20. sep 2010

baby, nechcem si davat na vlasy klasicku farbu, ale len sampon. myslite, ze mozem, ked kojim? 😒

alllexa
20. sep 2010

@katka55 - podla mna taky sampon, co neobsahuje amoniak, napr. palette, alebo nejaku hennu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre