Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
26. okt 2010

@alllexa tak mu nechaj este trochu casu.. 😉

zuzik1983
26. okt 2010

@alllexa skus robit s nim lietadielko,aj moja mala ma problem past koniky,ale takto sa nejeduje

maxara
26. okt 2010

@oacka moju Ninku mi prikrmovali umelacom z flase uz v porodnici 😠 a mne kazali velice zo striekacky a to som ja vobec prikrmovat nechcela.. 😖 no ale doma som ju len kojila asi iba dva tri dni.. pocas tychto dni sa intervaly kojenia skracovali na par minutove a medzi nimi stale len plac ☹ tak sme raz po prebdenej noci a rozzutych prsach kupili nutrilon, davala som jej ho po prste zo striekacky, ale len malinko.. chcela som si len na chvilku ukludnit bradavky a ona nech sa zasyti.. potom sme sa zase kojili do parminutovych intervalov a zas UM po prste zo striekacky.. atd. No ked zacala viac papat a ked som zacala mat zlcnikove zachvaty, tak som to vymenila za flasku. Zatial pije z flasky aj z prska.. a vzdy po tom mlieku chnapne. Ja jej ho davam vacsinou az ked je to nutne.

alllexa
26. okt 2010

@zuzik1983 - aj vtedy sa jeduje:(

luminkasp
26. okt 2010

@alllexa skus zobrat hrkalku a rozpravaj na neho, ja som tak tere naucila: hrky hrky na hrkalke zahrkame nasej terke, zahrkame nasej terke, hrky hrky na hrkalke 😉 , alberto zacal rychlo dvihat a uz si dava nohy pod ritku a odraza, keby sa udrzal na rukach, stvornozkuje 😉

luminkasp
26. okt 2010

baby, viete co mne dnes povedal pediater? mala som poradnu s albertom a kedze mam choru aj tere tak som ju zobrala so sebou a on ze ci sa na poradnu chodi s dalsim deckom? ci ma pozerat maleho v takych podmienkach? chapete? a ze ci nemam rodinu, co pojde so mnou a prizrie mi ju na chodbe 😕 a sa mu tere zdala byt zdrava a ked ju pozrel, tak zas mame atb, este aj usi ma trochu zapalene a alberto ma speci kozmetiku na atopicku dermatitidu, takze uz sa tesim, idem do lekarne a necham 40eur za malu flasticku gelu a kremu...

kafoditka
26. okt 2010

@luminkasp presne moj Filip 😀 nohy pod zadok a posuva sa hodny kus dopredu, len nevie, co s rukami 😀 a presne takto sa otaca z bruska na chrbat..

ericica
26. okt 2010

@maxara maxi vsak ja ju tiez vidim v nej....a straasne a hlavne ked na mne sedi a jej tie lica padaju uplna Ninka 🙂

ericica
26. okt 2010

@strasska tusim ty si pisala ze lepok zaviest este pred 6 mesiacom pre uplne kojene deti....to znamena ze jej mam dat nieco kde je muka alebo ako????

luminkasp
26. okt 2010

@ericica co ja viem, tak pred 7 mesiacom by sa nemal

merikac
26. okt 2010

@ericica zeby piskota do bananu,,,marina keks?,,alebo videla som aj specialne piskoty od nestle pre deti od 6 mesiaca,,tak mozno tymi zahusovat ovocne prikrmy

mirka285
26. okt 2010

@sarai moja mala urcite neni v stolicke 😨 ani ju nedavam sediet,ani ju nepodopieram vankusmi...ja mam malu len v lehatku alebo v hojdacke,na sedenie ma este cas!!

merikac
26. okt 2010

@kafoditka tiez patris do skupiny " nasi mili susedia"

kafoditka
26. okt 2010

baby, tu je celkom uzitocny link : http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=508

kafoditka
26. okt 2010

@merikac 😀 tak nejak..

mirka285
26. okt 2010

@merikac a ty kde si sa dva dni skryvala?

oriesok
26. okt 2010

ahojte.. tak my sme dnes museli za doktorkou.. malá je taká zahlienená, že mi vôbec nechce papať, a keď sa jej konečne niečo podarí, tak väčšinou to vygrcká.. aspoň sa mi do nej podarilo dostať nejaké tekutiny.. je mi jej strašne ľúto.. chúďatko moje..

maxara
26. okt 2010

@alllexa my robime aj taketo lietadielko, vy ake?

bambola
26. okt 2010

@maxara my robime take ze na jednu ruku si ju polozim, tu mam zozadu pomedzi nohy az na hrud, na tej lezi a druhu mam na prsiach v rovine ruk a pomaly s nou chodim po byte a ona cumi 🙂

merikac
26. okt 2010

@maxara ja som s nikou skusala robit lietadielko u nas ked som ju zdvihla do vzduchu nad halvu a musim povedat, ze hlavicku a aj chrbatik si drzala uz fantasticky..

A ideme sa Vam pochvlit,,Emma dnes sama zacala sediet,,tak, ze ked sedi napriklad na posteli a je opreta o mna a hra sa s hrackami pred nou,,tak sa odomna odlepila a sama sedela,,no co vam budem hovorit,zas som revala,,,ale este sa hadze, takze to dnes bol taky kraaasny zaciatk 😵

merikac
26. okt 2010

@mirka285 mala som doma mm,,-baby ja som nemala normalne cas sem k vam prist- ako to vy robite? 😠

Emma nam nahnala strach,,v sobotu som jej pod lavou bradavkou nahmatala taku malu pohyblivu hrcku velkosti hrasku,,tak sme boli u lekarky- a ako na potvoru tento tyzden neordinuju tam kde nas pediatricka poslala,,tak trpnem,,,,, ☹

merikac
26. okt 2010

@luminkasp ako fakt ""uuzasny"" pediater- takychto zaslepencov neznasam,,,,,Ja som tiez uz bola so synom na Emminej poradnni, lebo bol chory a v pohode nas vysetrila*-

merikac
26. okt 2010

@oacka pocuj baba...nonono!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 ty co furt vymyslas s tou UM.....................ved Kika je nadherne babo, ktore vobec ale vobec nevyzera podvyzivene-na fotkach zo svadby je uzasna, ma chutnucke dve briadky,krasnucke prstiky- je ozaj krasne vyvynute babo,,a ze by mala mat v 6 mesiacoch 8 kg?- tak emma je buclata ale to mat nebude ani nahodou,,ved by z nej bol maly sumo,,si myslim, ze je to ine ako u chlapcov,,ti maju aj inu stavbu telicka, byvaju aj vyssi, takze ak by bola kika chlapec, tak by som sa tym mozno zaoberala ,,,,ma rada tvoje mliecniky, tak jej ich dopraj pokial mozes...ozaj- svokrovci doniesli malej podobny klavir ako ma tvoja,,ale mojej sa vobec nepaci,,,ju rozculuje, ze ho nemooze dat do pusiny a tie zvuky jej este nic nehovoria- kikuska sa snim hra?

merikac
26. okt 2010

@maxara a tebe vzdy zabudnem povedat, ze rybicky do vodicky su uzasne, emme chuti z nich vycuciavat vodu a mne sa paci, ze z nich voda vystrekne az na strop 😀 - paradna bavka 😀

mirka285
26. okt 2010

@merikac to s tou hrckou si spominam ze mal Tomas ked bol babatko a nic to nebolo,tak neboj 🙂

oacka
26. okt 2010

@merikac my máme knižku na ktorej je ten klavír, v knižke sú texty piesní,ktoré na tom klavíri hráš,alebo hrajú aj samé,sú naprogramované. tato jej to väčšinou spieva, ju baví všetko,čo je farebné a obrázkové. ale do pusy dá hračku vždy len na stotinu sekundy,potom sa zatvári,akoby zjedla hovienko a hneď šupne do pusy palček. ona vobec nechce okusovať hračky. dnes som jej zas šupla fľašku s nutrilonom,no mm sa tak rehotal,aké ksichty znechutené malá roobila! ale lyžičkou zjedla v pohode 30ml. viac nechcela. dnes málo papala a fuurt bola nervózna. aj lekárka povedala,že ona asi bude taká nervózna povaha,že všetko viac vníma a je citlivejšia.

oacka
26. okt 2010

@merikac naša mala pohyblivú hrčku vzdau na hlave!!! a lekárka povedala,že to bude nejaká uzlinka,a už ju nemá.

oacka
26. okt 2010

@merikac koľko vážila Emma na 4mesiace?

carrie84
26. okt 2010

@oacka - prave dnes moja mama spominala, ze ako rocna som mala 8kg! A to som mala porodnu vahu 3,5kg 😉

merikac
26. okt 2010

@oacka 6,800g ale v 3 mesiaci mala 6480, takze pribrala za mesiac len 320g- teraz to vyzera tak, ze nepriberie ani tolko za cely mesiac, lebo minuly tyzden som ju vazila a mal 6900g

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre