Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

robika
29. apr 2010

Ahojte dievcata, dnes som bola u doktora, no dobra sprava je, ze placenta je ok, neotvaram sa, maly je v poriadku, akurat sa otocil, doteraz bol stale hlavickou dole a teraz je nozickami, takze mu musim dohovorit, ze sa musi otocit 😀 , ja som to inak vedela, podla toho, ze som pohyby citila uplne dole pod bruskom... ale doktor povedal, ze este sa moze otocit niekolko krat ...
co ma ale stve, ze mi nevie povedat kolko vazi, lebo to vraj by tam musel nahadzovat daco od zaciatku a vsetky udaje o mne a daco podobne, on mi maleho vzdy iba zmeria (hlavicku, nozicky, trup) vzdy mu ukaze ze ta cast telicka je na aky tehotensky tyzden a podla toho vie, ci je spravne velky... ale velmi by som chcela vediet kolko presne vazi ...
v pondelok idem do nemocnice na sono, tak som zvedava co povedia tam...

mima89
29. apr 2010

baby ja mam dilemu....vybrala som si dve zavinovacky-jednu taku krajsiu na krst a na von a druhu taku na doma do postielky... ale vsade pocuvam ze letnym babatkam su zavinovacky na prd, lebo je teplo a babatkam je v nich zbytocne teplo...tak neviem-kupit ci nekupit??

silvia.vesela
29. apr 2010

kocky, chcem sa vas spytat, ze co mate napisane v tehot. knizke pri placenta grading......ja tam mam, ze II-III.....a neviem, ci to nie je nejako moc prezrete.....dr. mi k tomu nic nepovedal..

mima89
29. apr 2010

silvia to asi znamena 2.-3.trimester..... moj doktor pise strasne takze ja to neviem rozlustit 😖

silvia.vesela
29. apr 2010

ja neviem tiez, co to znamena.....predtym som tam mala, ze placenta grading I....to bolo v 20tom tyzdni....a teraz II-III 😒

maxara
29. apr 2010

Ahojte babule, som domka, mm sa teraz uci na nejake brutalne skusky z prace, ma z toho nervy, takze radsej som v inej miestnosti.. a teraz ako som si sadla k vam, zrazu len citim, ze mi tecie soplik, az som sa pocudovala a zrazu krv.. no ja neviem.. ved tlak mam nizky a ani v nose som si neryla.. 😒

tinka349
29. apr 2010

maxi - to je normalne - ja som mala take stavy asi 2 mesiace dozadu ze sa mi pravidelne liala krv z nosa...a teraz pre istotu sa mi leje z dasna, ale uz je to lepsie 😕

maxara
29. apr 2010

tinka no super 😖 som nadsena.. ale celkom dost sa mi lialo..

tinka349
29. apr 2010

maxi - ja som brala ascorutin a celaskon, alebo niekedy vobec nic a krv prestala casom sama.....mame take odbdobie- viac krvi v tele a nejak von musi ist 😕

carrie84
29. apr 2010

Maxi - ja mam toto krvacanie z nosa pravidelne a tiez mam nizky tlak - tinka ma pravdu, teraz mame viac krvi a aj sliznice je viac prekrvena. Mne celkom pomohli kvapky Quixx - neprestalo mi to, ale rozhodne mi to aspon zmiernilo to krvacanie. Takze namiesto niekolkokrat denne to mam len 1-2x 😀

maxara
29. apr 2010

tinka ved ano.. len som prekvapena, som s tym nikdy nemala ziaden problem.. tak len preto sa cudujem.. idem ti dat hlas, som teraz na inom kompe 😉

maxara
29. apr 2010

carrie ja to vobec nemavam, len teraz asi treti krat za cele tehu.. tak dufam, ze sa mi to nejako nestane pravidlom

mima89
29. apr 2010

baby vy kupujete zavinovacky?? neviem ci mi nebudu na h... kedze bude teplo aby malinkej nebolo horko v tom... 😖
ci radsej ten spaci vak mam kupit? poradte.

mojalili
29. apr 2010

Silvi - ja tam mam tiez II - III, podla mna to je dozretie placenty, alebo take nieco......neboj, urcite to nie je nic zle...

JA musim nieco priniest do prace kolegom, cakaju na to ako osa na bonbon....a deti sa ma pytali, ci urobime rozluckovu party a diskoteku 😀 😀 😀

Sivlia - ja som pri malej nemala strie cele tehotenstvo, fakt cele......a noc pred porodom som sa uuuplne popukala....drzim palce, aby ste to vydrzali dokonca bez strii. Tera sa mi stare obnovili a nejake nove pribudli, len na spodnej casti bruska... ☹ Co narobim...

Fuuu, prave som dorobila zemlovku, tak sa na nu chystam, mnam 😉 a ze cica nezer a nepriberaj 🙂 🙂 🙂

ericica
29. apr 2010

ahooojte uz som tu nebola dva dni a chybali ste mi...
si predstavte dnes som bola na poradni ,dr prepol na 4D ze si pozrieme tvaricku a mala je uz aka baculka,vazime 1350g a ked som ju uvidela skoro som odpadla vyzera celkom ako moja svokra sme sa s dr smiali na tom 😀
nabuduce idem 28.maja a to uz ma vypise na MD...
a dnes som si ho porad aj zajednala k porodu si ma zaznacil....

mojalili
29. apr 2010

Mima, ja am jednu klasicku zavinovacku , jednu krasnu na krst mi teraz svagrova dala a jednu taku modernu, tu rychlozavinovacku, co sa da dat ako aj deka do kocika... 🙂 Ale urcite chcem aj klasicku zavinovacku, ked budem chciet dat maleho tatkovi, aby sa najprv v tom naucil drzat maleho.... 😉

mirka285
29. apr 2010

Ericica to mas len taku malu zubrienku v brusku ako ja 😉 kocky tu hadzu ine gramaze,ale tak dievcatka su mensie ako chlapci,ze?ja som dnes konecne vsetko pozehlila tak som spokojna 😉 a kupila som u cinanov take dve tricka k tym trojstvrtakom,je to sice taka umelina ale co uz....

maxara
29. apr 2010

mima ja mam jednu uplne klasicku perinku, a sestra mi povedala, ze si uz nemam kupovat, ze ona mi kupi este taku rychlozavinku.. a rozhodne ich chcem pouzivat.. to ze bude teplo, je sice fajn, ale bude aj vecer, vtedy teplo byt nemusi, moze aj prsat (to sa dokonca predpoklada) a teda tiez chladno.. navyse dieta je zvyknute v brusku na 36-37 stupnov a potom vyjde do 25, kym sa nauci regulovat teplotu, chvilku mu to trva.. a tiez je zvyknute na stiesnene priestory a ked je zrazu "nezviazane" "nezbalene" do klbka, tak je nepokojne, nervozne, placlive.. takze ja rozhodne viazat budem..

maxara
29. apr 2010

mirka jasne ze su babule mensie.. (cest vynimkam) vraj priemerna hmotnost chlapca pri narodeni je 3500g (donoseny, v termine) a dievcatka je 3200g.. navyse kazde babo rastie individualne v brusku..

carrie84
29. apr 2010

Tse - ja som mala 50cm a 3500g - kraaaaaasne tabulkove babatko som bola. Ale je pravda, ze sa mi na svet velmi nechcelo a mamina ma vyse tyzdna prenasala 😀

mima89
29. apr 2010

ok takze nekupim taku vec co nevyuzijem, diky baby 😉 a mne sa aj velmi pacia ked su babatka v perinke..je to take mie.. 🙂

mima89
29. apr 2010

mile som chcela napisat

mirka285
29. apr 2010

kamoska dnes porodila,mala ma 2790 g a 47 cm,porod v termine...malinka je velmi

maxara
29. apr 2010

carrie ja som mala 53 cm a 3800g 😀 ale tiez som bola prenasana.. asi 9 dni
mirka ale to zalezi aj od rodicov.. 😉 ja som slon po otcovi.. aj meno mi dala mama po nom (samozrejme v zenskom tvare 😀 ) az po tom ako ma zbadala.. dovtedy mala vybrate tri ine mena (odporucanie od kazdej sestry jedno a tretie od otca) 😒

maxara
29. apr 2010

inak som sa nejako zabudla "pochvalit"... vcera na tej afterparty mojej kolegyne mi kolega zahnojil, ze: "Ozaj, vies ze nie si jedina tehotna v tejto budove?" Baby skoro mi oci vypadli, kedze zo zien okrem jednej mladej baby som ja, potom 20 rokov nic a potom vsetky ostatne.. No ale na druhy krat som uhadla, ktora to je (nasa jedna kucharka) a tak som vlastne zistila, ze ma len 40 rokov 😒 no vyzera starsie.. 😅

mirka285
29. apr 2010

maxi no tak v mojom pripade to neplati ze to zalezi od rodicov...alebo mi Tomasa vymenili a povodne sa narodil niakej obrini 😀

alllexa
29. apr 2010

Mna sa tiez lekarka pytala, ci som bola velka, ked aj babo je take velke - no ale ja som sa narodila o 3 tyzdne skor, takze som mala len 2,5 kg. Ale brat bol taky vacsi, skoro 4 kg.

Inak ja som pocula, ze zavinovacka je velmi dobra, babo sa neskrabe, neodkope a pod. Najma tie su dobre, co su na zasnurovanie.

maxara
29. apr 2010

mirka 😀 😀 😀 tak asi.. mozno mne 😀 😀 😀

kafoditka
29. apr 2010

baby ja som bola dnes kuk v eurovei a velmi sa mi pacilo... ale moj milovany muzicek sa tvaril ako ho to tam "neskutocne bavi" tak som pozrela 4 obchody, chytila nerv a sli sme domov... Potom sa mi este dlllho ospravedlnoval, ako ho to mrzi... 🙄
No ale zajtra sa tam asi vyberiem sama a pochodim co chcem 😉

Mirka super, kamoska to uz ma za sebou, aj ja chcem... 🙂

Maxi... tak bude zaverecna zurka s veducou pionierov?? 😀 😀 😝

mirka285
29. apr 2010

ja mam tie snurovacie perinky dve,v jednej mam aj taku tensiu vlozku,a kto sa boji ze bude babatku v nej teplo vlozka sa da vybrat z toho a hlavne sa v tom babatko dobre polohuje v postielke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre