Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
8. máj 2010

mojalili 😀 😀 😀 no veru... este ze sa mame.. 😀 idem teda zacat zehlit, kedze ta blbana co sa k nam nominovala sa este nedostavila.. akoze neviem kedy chce prist.. co myslite, kedy sa chodi k tehotnym na navstevu??? o desiatej vecer??? som znechutena.. cely den sa nahanam aby som postihala a ona ani nezavola ani nic.. trapas.. a ta moja oblubena pride o hodinku, tak mam pol hodku na zehlenie a hentu druhu babu zrusim.. ved je to normalne?

denisse
8. máj 2010

maxi, moja segra ma ninu a ma meniny na moje narodky 😉 a je to velmi zlate dieta, take sidlo .... 😉

ja velmi nemam rada mena, co su uz v kalendari zdrobneliny ... mam rada, ked ma clovek na vyber ci zdrobni alebo nie ... 😀

maxara
8. máj 2010

denisse presne, napr ta baba co sa k nam chysta je Lenka, ale momentalne je to pre mna Lena.. uz teraz som na nu nasrata a az sa mi hnusi jej pekne povedat.. ale mozno len dnes som taka ovlyvnena.. 😒 Ja som chcela Ninu hadam od 12tich rokov.

mirka285
8. máj 2010

ahojte 🙂 tak uz som z oslavy doma,dala som si dobru ovocnu tortu pohar sampana,trochu poklebetila a sup domov 😉 uz lezim v pyzamku pred telkou,pracka perie pslednu varku a chystam sa dnes pozerat Diabol nosi Pradu-odporucam 😉

mirka285
8. máj 2010

mne sa paci aj Bianca,aj Gretka,aj Kristinka aj Ninka 😉 mam kamosku Juliu ale vsetci ju volaju Jula a to sa mi uz nepaci..inak ja som musela dat take meno co je aj v madarskom kalendari aby bola aj svokra spokojna..ani si neviete predstavit ako ma potesilo ze aj madari maju Lindu 🙂

mojalili
8. máj 2010

Mirka - moj manzel rozhodol Danyho partaci 3 😒 Ale to nevadi, ja ajtak zaspim 😉

MAXI - mam podobnu kamaratku - ked som bola v 9.mesiaci, prisla s 3 rocnou dcerou...bola u mna 3 hodiny, musela som ist navarit pre muza (vtedajsieho)....a ona KED MNE JE TU TAK DOBRE....Varila som, nikto pri nej nebol a ona sedela 4 hodiny u mna ako kvargla 😠 😠 😠 Teraz jej radsej nezdviham ani telefon...som hnusna, ale nech....

mirka285
8. máj 2010

mojalili ja som sama opustena dnes doma,tak som pan tohto bytu dnes..Tominu isiel k otcovi,a Gabo isiel zapijat syna co sa narodil jeho kamosovi,tak som mu kazala nech donesie zajtra od mami rovno aj nedelny obed 😝 aspon nemusim varit a pozehlim zajtra to pradlo.

alllexa
8. máj 2010

Maxi, inak ani ja nemozem dat meno Peter, z toho isteho dovodu🙂

oacka
8. máj 2010

joooj, mirka, VĎAKA!!!! ja sa na ten film chystám už 2 týždne adnes som zabudla,že ide!

oacka
8. máj 2010

ja práveže mám rada mená zdrobneliny, lebo je menšie riziko,že ti ich dodrbú. mňa napr. jeden inak veľmi fajn kolega volá Ľuda a ja to nenávidím!

adelaine
9. máj 2010

..je tu nejaky nespavec ako ja? 😒

adelaine
9. máj 2010

..uz som si tu na konikovi precitala vselico mozne,
aj babske recepty ako zvitazit nad nespavostou a furt nic 😠 mohla by som sa zamestnat ako nocny vratnik,
teraz by urcite lepsieho ako ja nenasli...

inak riesili ste tu mena 😉 niektore boli dost zaujimave, ta Scholastika napr.
ja som poznala jednu staru paniu s tymto menom, chudera uz asi nezije, mala nieco
cez 85 rokov...mne toto meno evokujem nejaku mnisku 😀

...a vybrat svojmu dietatu meno je zatazkavajuca skuska, bude musiet chudatko s tym
menom fungovat cely zivot...
ja som nechcela preto mena ako Cristian, Nathael, Nicolas , Nicolle, Vanessa..a podobne, a este horsie
(dufam, ze som nikoho neurazila 😎 ) ale bola to fuska dohodnut sa s mojim mm, on si povedal, ze dievcenske
meno vybera on, meno pre chlapca ja...
ja som mala v chlapcenskom mene jasno, ale on daval pre baby take mena,ze som rada ze je to chalan 😀

a kocky, ked uz som tu..a trpim tou samomluvou,
poradite mi, co si mozem dat, ked na mna volaco lezie?
boli ma hlava, hrdlo, mam kasel...citim sa akoby ma presiel tank...
Hedelix na kasel mam doma, to viem, ze mozem...a co zbytok?
dakujem za rady 😉 🙂

miki060707
9. máj 2010

dobré ránko...

NO mne sa veeľmi páči NInka, naša mala sa tak volala, keď sa učila povedať svoje meno, zo Soni bolo Nono, potom NIna a od vtedy sa tak predstavovala, ked sa naučila povedať Soňa, tak bábiky boli Ninky a kedže je v brušku chlapec, tak Ninka ostane len jej bábika....
mne sa zas Šimon veeľmi páčil už dlho, ale aj Samuel, ale ten Šimon viac a ešte máme priezvisko na Š, takže ho asi budu volať ŠŠ 😉

no ja už mam po ranajkách, pijem kafičko a pôjdem niečo spratať, mala s mm ešte spia, ku svokre došla návšteva a dojdu aj synovci, tak mala pôjde s mm tam a ja si niečo porobím a potom tam pôjdem s nimi...
Eri, tak asi nedojdete? alebo predsa???
Inak Eri som videla foto,, čo ste malej kupili, no potom niečom túži aj naša, ale nemôžeme si to dovoliť, vy máte super miesto, mi mame také malé....

Zajtra mam isť na poradnu, zas pred pol 6, aby som sa vybavila doobeda...ach jaj

miki060707
9. máj 2010

opravujem prvý odstavec: Zo Soni bola Nona 😉

cigaretka5
9. máj 2010

Adelaine na hrdlo je vyborne karamelove mliecko s maslom. Urobis si v panvici - roztopis kusom maslapridas cukor - urobis z toho karamel , potom vlejes mlieko nechas to cele zovriet a vypijes . Dve taketo salky a bolest je prec

mirka285
9. máj 2010

dobre ranko 🙂 ja uz tiez buntosim hore a oijem kavu...chystam sa ist kupit kvetinky a pojdem k mame-dnes je den matiek 😉

aalexis007
9. máj 2010

Dobré ránko 🙂
Dnes som mala hrozný sen : išla som už rodiť a nemala som pobalenú tašku do pôrodnice a všetko mi chýbalo. No hrôza. 😒
Preto sa chcem spýtať, že kedy si budete chystať tašku do pôrodnice. A zbalíte sa do jednej alebo pre malé budete mať druhú? Lebo keď som pozerala čo všetko treba, tak to mi jedna asi stačiť nebude. 😉

mirka285
9. máj 2010

ja malej neberiem nic len capicku a rukavicky....ostatne veci na odchod z porodnice mi prinesu ked pojdeme domov...ved naco to tam budem mat od zaciatku?zbytocne to napachne nemocnicnym prostredim

alllexa
9. máj 2010

Aj ja to tak rozdelim - nebudem brat napr. zavinovacku, ktoru vyuzijem asi len pri odchode. A aj veci, co budem potrebovat ja a su objemovo vacsie (vlozky a pod.), si berem len na den-dva, manzel mi bude priebezne nosit dalsie. Podobne aj s plienkami pre babo - neviem, aka bude situacia v porodnici, ale keby mali davali len 4 plienky za den, tak budem mat pre istotu nejake vlastne a ked bude este stale malo, manzel donesie.
Inak tiez neviem, ci sa mi to do jednej tasky pomesti, som tak napoly zbalena, ale este som si tam nebalila nocne kosele, zupan, prezuvky, uterak... A to zaberie tiez dost miesta.

alllexa
9. máj 2010

Inak, tiez prajem dobre ranko🙂
Ja som bola vcera s kytickou u mamy, dnes ideme k svokre...

oacka
9. máj 2010

niektoré kočky písali,že je dobre mať 2 tašky, jednu menšiu s vodou, foťákom, niečím na zahryznutie a uterákom a dokladmi asi, čo si môžte zobrať na tú vzdycháreň.
ja ako mirka - nebudem brať naraz všedtko, veď naši mi postupne donesú.
inak - pekný deň matiek!!!!! 🙂 🙂 🙂

mima89
9. máj 2010

ahojte maminky dnes mame sviatok 😉 bola som mamine dat kvetinky a cokoladku a velmi ju to potesilo tak som rada ze som jej urobila radost...napriek tomu ze v poslednom case si nejak nerozumieme ale ved mama a dcera...raz tak raz tak....

inak chcela som od vas radu-aky krem proti zapareninam ste kupovali a kde?? myslim konkretnu znacku...ja sa v tych znackach nevyznam 😒 a este nieco-tie poporodne vlozky, jednorazove nohavicky atd do porodnice maju aj v obyc lekarni? alebo len v nejakych špeci zdravotníckych potrebách?

krasnu nedelu vam prajem 😉

mima89
9. máj 2010

aha a este som chcela poradit od skusenejsich maminiek ake jednorazove plienky su najlepsie? viem ze kazde babatko je ine ale aj tak ja som z tychto znaciek a velkosti a vsetkeho zmätena...

kafoditka
9. máj 2010

Ahojte fesandy! tak uz som doma, dala som si sprchu, idem sa s drahym trochu prejst a potom spim az do vecera, lebo toto uz bola tretia noc, co som spala len 2-3 hodiny, takze som pekne vyflusnuta. Zajtra rano ma caka poradna, som zvedava, lebo podvozok ma pekne boli ako z bicykla, v noci ma zas boli podbrusko, tlak mi zasa vyskocil a denne mam tep nad 100... Dufam, ze nezaparkujem v nemocnici 😒 Vsetkym vam prajem pekny den, ved dnes mame sviatok - skoromaminky 🙂
Inak kocky, aj vase mimina v brusku su take lenivejsie? Moj ma asi malo miesta uz, lebo za posledne dva dni ho viac necitim ako citim..uz som z toho niekedy na nervy, lebo ked sa nehybe, netusim, ci je v poriadku... ☹

maxara
9. máj 2010

Pekny dnik maminky, vsetko naj k nasmu sviatku.. 🙂
Tak mne akurat teraz odisla ta moja zboznovana kamaratka naspat do Strby a uvidime sa asi az ked bude malinka na svete ☹ No ale s niekym netreba byt casto, aby ste ho stale mali radi a aby ste nezabudli ako sa mate radi.. Vcera sme kecali do 1:20 😲 .. a inak len pre info, ta co sa nanominovala sa mi cely den neozvala, o 20:30 som jej volala a nebrala telefon a o 21:10 mi poslala sms, ze boli na ture a nejako sa natiahla.. ze pridu dnes poobede.. akozeeee.. ja nemam slov.. nenachystam ziadne pohostenie, len nejake suche balene slane veci a neodpustim si poznamku, ze ved vcera som ich cakala, tak sme chlebicky a jednohubky uz pojedli.. nech vie.. a dufam, ze dnes poobede nebude o 20tej.. 😠
ja mam doma uz takmer vsetko do tej tasky, ale este ju zbalenu nemam, lebo este sa s tou taskou chystam na Lomnicak, resp. spat budeme niekde inde samozrejme.. Len sa bojim, ze nezozeniem nikde XXL a viac tie sietkovane nohavicky.. tie co mam su L/XL a na moju rit to nestaci ☹ 😢 takze som zufala, uz som hladala vo viacerych..

mima - ja som kupila na zapareniny sudocrem, len treba davat pozor, lebo niekde ho maju strasne predrazeny.. u nas v PK v jednej lekarni stal ten 250g o 10e viac ako v inej, ktora je dalej asi o 200 m 😲 😕 otras..v tej istej lekarni som potom kupila aj poporodne vlozky aj jednorazove gatusky, takze myslim, ze v takych vacsich lekarnach ich maju urcite.. no a plienky.. znacku ti poradit netusim, ale co sa tu popisalo, tak mam pocit, ze pampersky, babylove z DMky a tesco plienky vedu.. no a velkost na zaciatok urcite newborny, tie su na 3-5 kg babatka.. alebo potom velkost 1, tie su malinko vacsie.

kafko - chudatko, davaj na seba teraz pozor.. odpocivaj a chod spinusat. Mna inak tiez tak boli cely spodok, aj som sa na to pytala dr. a povedal, ze to bude stale horsie.. tak snad nie..

denisse
9. máj 2010

ahojte, aj ja vam prajem vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku 🙂

maxi, ja mam velmi rada navstevy, rada chystam pohostenie a dokonca mi nevadi ani ten bined, co musim po navsteve vacsinou upratat .. ale neznasam, ked niekto ma prist a nepride a berie ako samozrejmost, ze si sam vyberie nahradny termin ... 😒

mima, ja som kupila huggies newborn, tie su od 2-5 kg, takze trosku mensie, ale pre novorodenca urcite stacia ...

denisse
9. máj 2010

binec som chcela napisat 😉

mima89
9. máj 2010

ok takze new born,skusim pozret zajtra v Tescu aj drogeriu...a neviete ci maju v Tescu aj kojace podprsenky? dnes som si merala obvod a skoro som odpadla! mam 80 D 😀 mam si kupit pre istotu este vacsiu?
diky baby ja neviem odkial by som cerpala infosky keby nebolo konika a vas 😉

oacka
9. máj 2010

maxi, a nenapíšeš,koľko by ten sudocrem mal stáť? ja mám zatiaľ masť Bephanten, to je aj na bradavky aj na detské riťky.. a nemusí sa zmyvať z bradaviek. pomohol mi.
mimka, ja mám Pampers Premium Care - newborn. a potom Pampers klasické, 1 a 2, tie kúpila mama, ani neviem ako vyzerajú,ešte sú u nej. 🙂

mirka285
9. máj 2010

caute babule...co porabate..ja som bola u maminy tak sa poteila,doniesla som jej kvetinku a teraz lezim pri telke 😉 mima tie podprdy si musis vyskusat a kupit nie uplne na tesno,radsej nech je este trosicku miesta navyse...a neviem ci maju v Tescu,asi nie ☹ plienky ja som pri malom vyskusala vsetky a mne vyhovovali len pampersky,ale doba sa meni a tiez som pocula ze tie z DM a tesco modre tusim su v pohode...zatial kupujem len tie 3-5 kg,vacsie by mi doma zbytocne zaberali miesto...a ja som napriklad kupila Sudocrem to najmensie balenie,ved mozno nebude malej vyhovovat tak naco kupovat hned velke?pri malom som pouzivala rybaciu mast,ta bola super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre