Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
20. máj 2010

Miri, verim ze to zvladnete normalnou cestu. dolezite je ze mala je uz hlavickou dolu 🙂 ozaj,ty si mozes vybrat ci ist normalne alebo cisarskym?

mirka285
20. máj 2010

no ked su znamosti tak sa vsetko da 🙂 najprv som sa priklanala k sekcii,ale teraz ked vidim ze nemam velke babo a aj sa pekne otocila tak sa zase priklanam k normalnemu porodu...do dvoch tyzdnom idem uz na Kramare,tak sa porozpravam s doktorom,nech ma dobre pozrie a nech mi povie svoj nazor ako odbornik a hotovo..

katty17
20. máj 2010

tiez si myslim ze pokial nebudes mat vaznejsie problemy, mohla by si skusit normalny porod. aj ked po skusenostiach ktore mas urcite premyslas tak ako premyslas. ...

katty17
20. máj 2010

babule ze aku pohodicku som mala este pred tyzdnom ked bolo prijemnejsie pocko. kuk na fotku 🙂

katty17
20. máj 2010

a na druhy den takuto pohodicku 🙂

tutifruti
20. máj 2010

Aká farmárka.... 😀 😀 😀

katty17
20. máj 2010

tuti, ale nemysli si ze som takto makala. to som sa len "nastailovala" 😀

mirka285
20. máj 2010

katty 🙂 a vies co tiez si myslim ze to zvladnem,pokial tam nie je ziadna zavazna indikacia na cisarak tak asi priroda to chce normalne...ale nebudem nato mysliet,proste to pride,sup sup porodim a hotovo 😔

alllexa
20. máj 2010

Maxi - tak to je blbe s tou vodou:( To neznasam, ked z nicoho nic odstavia vodu.
Pamatam si, ze ked som bola v Egypte a akurat som sa vratila z vyletu z puste - cela totalne spinava a zaprasena, tak v hoteli netiekla voda. Som sa potom "sprchovala" mineralkou.

Mirka - no super, ze sa mala otocila! Inak, mne babo tiez vzdy nemeraju - to len v 20. a 30. tyzdni, ked je ultrazvuk.

Katty - fiha, pekne obrazky🙂
Ozaj, bola si sa pozriet v utorok do Ruzinovskej porodnice? Su tie boxy oddelene plachtami? Lebo Maxi spominala, ze na Kramaroch nie su, a tak ani muzi nesmu byt pri porode v prvej dobe porodnej.

Dnes mi dosiel matrac a obliecky do postielky, idem prat...
Inak, mam dilemu - mam kocik po bratovi a chcela som oprat to vnutro, lebo asi bude po 2 rokoch dost zaprasene. Len tam vobec nie je etiketa, na kolkatke to prat, tak si nie som ista, ci sa to vobec da prat.

mojalili
20. máj 2010

Allexa - ak ti mozem poradit, prave som prala vnutro z vajicka, dala som rucne pranie, to je asi 30 stupnove, ale moze byt aj 40 stupnove, dala som nizsie obratky na zmykanie, myslim, ze ak to nema nejake vystuze, tak by si to mohla oprat takto..

elenka.k
20. máj 2010

Ahojte! Tak baby díky Vám za pozbudenie! Mám podobný názor, snáď to bude ok. Ináč u nás sa vyjastňuje, už nás asi nezaplavy 🙂 hoci sa tu počasie mení. Prajem pekný zvyšok dňa!!

katty17
20. máj 2010

alex, nebola som v utorok v porodnici. nestihala som to. pojdem o dva tyzdne ked uz budem na materskej. rovno sa ich opytam ako je to s oteckom pri porode. skus najskor oprat na 30 a uvidis ako ti to preperie... podla toho sa zariadis 🙂
Miri, slovo do bitky. proste normalnym sposobom a co najrychlejsie. 😀

strasska
20. máj 2010

ahojte, rano aj zasvietilo slniecko, ale kym sme sa vychystali tak zacalo prsat.
Asi som fakt mala vcera blby vecer a mozno to bolo tym, ze som si vcera 1x uvedomila, ze uz s bruskom nevladzem. Maly nie je nejaky hyper, ale pobehnut za nim niekedy treba a hlavne ho aj dvihat, no ale sak zvladnem, aspon sa mi bude lahko rodit, ked budem taka natrenovana 😉
Misko si v brusku stikutal casto a reflux sme nemali 😉

kafoditka
20. máj 2010

Mirka ahoj 🙂 tak super spravy si doniesla z poradne 🙂 ja na tvojom mieste by som to skusila normalnou cestou, ved druhorodicky nemaju take tazke porody a ty si pozitivne nastavena a to tiez vela urobi... po normalnom porode budes ovela rychlejsie fit ako po sekcii a okrem toho - mas predsa vybaveneho lekara a ten ta urcite nenecha vytrapit ako pri Tomaskovi, tomu ver.. Ked to mas poistene z tejto stranky tak nevahaj..

Baby ja sa chystam zajtra na nakupy sportovych veci do Pandorfu, sa tesiiiiiiiim 😀 😀

katty17
20. máj 2010

kafko, ja som si tiez nakupila v pandorfe sportove veci lebo uz nic nenatiahnem 🙂 kupila som si tam dvoje teplaky v NIKE a tenisky 🙂 plus som ukeciala Risiho nech si kupi v salomone mikiny. samozrejme ze ich teraz nosim ja 😀

stanka33
20. máj 2010

Ahojte...

dlho som tu nebola nesiel nam net teda isiel ale stale vypadaval..tazke som ani necitala ani nic nepisala teraz som preletela poslednu stranu..poyeram mojalili este nic 😉 , mirke sa babo pretocilo, super, mne este nie, co by som za to dala, ja nechcem ist cisarskym, cvicim macaci chrbat, a svietim baterkou, mala vobec nereaguje stale kope do tych iest ako predtym....ked je takto ja nehcem riskovat normalny porod, co ked ju budu muset vytahovat alebo odsavat a jej sa nieco stane,,,uz mam z toho depku... malemu idu dve stolicky naraz, pokayilo sa nam auto....no veselo mame a na sobotu chystame oslavu maly ma dva roky tak budem vypekat 😝

katty17
20. máj 2010

Stani, neboj sa . este sa moze natocit. moze sa vraj miminko otocit aj par dni pred porodom. cize este casu dost 🙂
ozaj, posli zopar kolacikov na jamnickeho 5. 😉

kafoditka
20. máj 2010

Katty - aka rafinovana 😀 😀 no ja keby som obliekla manzelove mikiny, tak vypadam, ako strasiak do maku! 😀
Aj ja si chcem kupit tenisky, 3/4 teplaky a mozno malemu nejaku supravicku.. Aj mikinu musim nejaku pozriet pre seba...

stanka33
20. máj 2010

katty vybehni v sobotu doobeda von pred tesco poslem ti 😀

si to dobre urobila s mikinami ja nosim muzove,dneska mi kamoska pozicala ciernu sportovu bundu, kedze ja mam iba same obtiahnute co nezapnem a je mi v nich zima, mne vobec nenapadlo ze takto bude ☹

maxara
20. máj 2010

Allexa - to nie na sale, ale na cakacke (na vzdycharni) nie su tie plenty.. preto tam nepustia otecka, ak su tam viacere estetehule.. potom na sale su aj plenty aj oteckovia 😉

Mirka gratulujem.. 🙂 velmi ma potesila tvoja sprava, taka pozitivna.. ja som pripravena na obe varianty, ale v takom poradi, ze idem spontanne a keby daco, tak akutna sekcia.. clovek mieni, pan boh meni.. tak neviem, ale dolezite je mysliet presne tak pozitivne ako myslis 😉 super..

Strasska urcite to bola len chvilkova slabost.. ja tiez uz ledva chodim a pritom som teraz zacala 8mi mesiac.. nemam si co obliect a tiez ma chyta tak trosku depka z toho vsetkeho.. ale zachvilu sa urcite zacnem tesit, ze malinku uvidim.. Inak asi bude predsa len NInka, mm to vcera tak na 90% rozluskol

Stanka veru veseloooo..

maxara
20. máj 2010

Baby kde babo kope, ked je dole hlavou? a ked je priecne a ked je hore hlavou? 😒

kafoditka
20. máj 2010

maxi, ja mam maleho dolu hlavickou a kope na oboch stranach pod rebrami, prevazne ale na pravej, kedze sa mu tam nesmierne paci a mam ho tam vkuse zlozeneho 😉

maxara
20. máj 2010

Idem asi na tu postu a do DMky, sa mi nechceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

stanka33
20. máj 2010

maxi ak je dole hlavovu asi pod rebrami, ja mam priecne a kope ma do boku a do moc. mechura., maxi 16.6 ideme na prednasku z muzom k jandovej sme sa prihlasili, nepojdes???

katty17
20. máj 2010

ja tie stuchance pocitujem aj v lavo aj v pravo. a to je mala dolu hlavickou 🙂 cize rak kopne pravou a raz lavou nozkou. asi 🙂 maxi nevieme ci prave kope nozkami alebo boxuje rucickami 😀

maxara
20. máj 2010

kafko ja mam pocit, ze sa mi mala otocila tiez uz dole hlavou, ale len si to myslim, kope ma asi 7 cm nad pupkom, ale citim mrvenie aj pri mechuri.. tak sa bojim, ze coked ma kope pri mechuri a boxuje nad pupkom.. 😒 ale myslim, ze predtym, ked mi dr povedal, ze je KP, tak som to pri mechuri citila inak.. ja neviem..ale tiez je viac napravo

maxara
20. máj 2010

stanka no to by sme mohli, aky je to den?

maxara
20. máj 2010

lebo mm nemoze v piatky

kafoditka
20. máj 2010

katty - jeej, kukla som foto, co si dnes pridala do albumu.. ja mam taku istu suknu len zltu 🙂

maxi - fuha, no neviem, uvidis, co ti povie doktor na poradni..

stanka33
20. máj 2010

v stredu to byva o 9 tej cca 1h 45 min ale nahlas sa jej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre